forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 71

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/08/2024 : 20:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by kiky
samo okolišaj. koliko tebe koštaju te sve nepravde prema gej, ženama, imigrantima? a koliko građane koštaju banke, cijene nafte, naoružanje, crkva, desničarenje, mito, korupcija, bankroti? zašto ti se omiljeni ekonomski sustav tako lako raspadne svakih deset godina?



Koliko imaš godina?



17 mi je godina... još se nisam ljubila.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/08/2024 : 20:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Haha,korupcija. 2 najgore drzave u Amerikama su Nikaragva i Venezuela.
I medju najgorima u svitu.
A ko je ono na vlasti tamo?



Ogromna većina svijeta ima problem s korupcijom. Lakše je nabrojati zemlje u kojima korupcija nije veliki problem jer ih realno ima možda 30-ak. Sve ostale muku muče s korupcijom, neke više neke manje.

Danas su većina država svijeta kapitalističke, ali korupcije nema samo u onima koje imaju dugu tradiciju demokracije, tako da mislim da je puno važniji stupanj društvenog razvoja društva od ekonomskog uređenja države.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/08/2024 : 20:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ogromna večina država ima problema i sa ogromnim državnim dugovima?

kome to zapravo cijeli svijet duguje sav taj dug?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/08/2024 : 20:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by lwood

Haha,korupcija. 2 najgore drzave u Amerikama su Nikaragva i Venezuela.
I medju najgorima u svitu.
A ko je ono na vlasti tamo?



Ogromna većina svijeta ima problem s korupcijom. Lakše je nabrojati zemlje u kojima korupcija nije veliki problem jer ih realno ima možda 30-ak. Sve ostale muku muče s korupcijom, neke više neke manje.

Danas su većina država svijeta kapitalističke, ali korupcije nema samo u onima koje imaju dugu tradiciju demokracije, tako da mislim da je puno važniji stupanj društvenog razvoja društva od ekonomskog uređenja države.



Tocno,al kad imas neke rezime jos je gore izac iz toga.
Prakticki sve bivse socijalisticke zemlje su katastrofa.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/08/2024 : 20:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Tocno,al kad imas neke rezime jos je gore izac iz toga.
Prakticki sve bivse socijalisticke zemlje su katastrofa.




To je točno, ali opet mislim da je nešto bitnija činjenica da te države nisu bile demokratske od činjenice da su bile socijalističke. Mogućnost promjene vlasti je početak i kraj uspješnog društva. Bez toga nema ništa.

Estonija recimo napreduje strelovito jer su uveli političke reforme kakve druge države istočnog bloka nisu uspjele provesti. Kapitalizam ih je većina usvojila, ali bez društvenih reformi to nije donijelo puno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/08/2024 : 20:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by lwood

Tocno,al kad imas neke rezime jos je gore izac iz toga.
Prakticki sve bivse socijalisticke zemlje su katastrofa.




To je točno, ali opet mislim da je nešto bitnija činjenica da te države nisu bile demokratske od činjenice da su bile socijalističke. Mogućnost promjene vlasti je početak i kraj uspješnog društva. Bez toga nema ništa.

Estonija recimo napreduje strelovito jer su uveli političke reforme kakve druge države istočnog bloka nisu uspjele provesti. Kapitalizam ih je većina usvojila, ali bez društvenih reformi to nije donijelo puno.



Ne moze ni donit iako su se prilicno pomakle.otamo di su bile.
Za razliku od hr recimo di imas hibrid 2 stranke nasljednice skh.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/08/2024 : 20:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
U srednjoj americi je nikaragva medju manje korumpiranima jer drzava zahvaljuci sandinistima zadovoljava barem osnove. Najgore je tamo gdje USA postavlja vlade putem CIA, npr. Susjedni Honduras kojim vladaju bande ili gvatemala.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/08/2024 : 20:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

U srednjoj americi je nikaragva medju manje korumpiranima jer drzava zahvaljuci sandinistima zadovoljava barem osnove. Najgore je tamo gdje USA postavlja vlade putem CIA, npr. Susjedni Honduras kojim vladaju bande ili gvatemala.



Pogledaj tablicu,Nikaragva je gora od njih

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/08/2024 : 20:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
A da ne pricamo sta se veliki vodja Ortega nakesao...

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1307 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 19/08/2024 : 21:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by kiky
samo okolišaj. koliko tebe koštaju te sve nepravde prema gej, ženama, imigrantima? a koliko građane koštaju banke, cijene nafte, naoružanje, crkva, desničarenje, mito, korupcija, bankroti? zašto ti se omiljeni ekonomski sustav tako lako raspadne svakih deset godina?



Koliko imaš godina?




17 mi je godina... još se nisam ljubila.



ahahahahaha




Jeste ludi.

Od -4. godine si na forumu?

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 19/08/2024 21:26:42
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/08/2024 : 21:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Sam Dokumentarac simona reeva u kojem je Honduras opisan Kao zemlja bezakonja i narkobandi
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by adriano

U srednjoj americi je nikaragva medju manje korumpiranima jer drzava zahvaljuci sandinistima zadovoljava barem osnove. Najgore je tamo gdje USA postavlja vlade putem CIA, npr. Susjedni Honduras kojim vladaju bande ili gvatemala.



Pogledaj tablicu,Nikaragva je gora od njih

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/08/2024 : 21:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Pogledao Sam Dokumentarac simona reeva u kojem je Honduras opisan Kao zemlja bezakonja i narkobandi
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by adriano

U srednjoj americi je nikaragva medju manje korumpiranima jer drzava zahvaljuci sandinistima zadovoljava barem osnove. Najgore je tamo gdje USA postavlja vlade putem CIA, npr. Susjedni Honduras kojim vladaju bande ili gvatemala.



Pogledaj tablicu,Nikaragva je gora od njih





Honduras je ludji za to,al to ti opet od grada do grada.
Honduras je uvik bija q.
U biti za njih bi bilo najbolje da je ostala srednjoamericka federacija.
Cak i da su ostali dio Mexica.
Ovako su nista.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 19/08/2024 21:41:34
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3460 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 19/08/2024 : 22:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Na vjetrovima Andama, na obalama Kariba,
U srcima plamte boje, u dušama svira ritam,
Ispod zvijezda, pod nebom u punom sjaju,
Latinoamerikanci plešu, u snovima su rijeku trajnu.

Gdje tropsko sunce grije, a valovi pjevaju,
U zemlji snova i strasti, oni u ljubavi se nalaze,
U ritmu salse, u zvuku tamburica,
Nad mojim srcem plamti njihova povijest i priča.

Snažni su kao Inke, divlji kao Amazon,
U ritmu samba i mamba, stvaraju svoj zakon,
Od argentinskog tangoa do meksičkog mariachi,
Svaka nota nosi priču, svaki pokret čaroliju vraći.

U svakoj kaplji kiše, u svakom mirisu cvijeta,
U svakom koraku igre, i svaki dan u svom svijetu,
Od Rio de Janeira do Santiago de Chile,
Latinoamerikanci znaju kako srce uzbuđeno bude.

Oni su snaga i strast, glas povijesti i nade,
Svjetlost koja sja u noći, i zvuk koji grije rade,
U njihovom osmijehu je tajna, u njihovom pjevanju san,
Latinoamerikanci, oni su vjetar, oni su plamen, oni su dan.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1131 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 19/08/2024 : 23:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Kada god pomislite da je tema otisla van topica, ili neko pise gluposti ili da se vrtimo u krug... to ipak srecom sve pazljivo posmatra Homer ovog topica Zoroasterixx i iz toga se izrodi divna pesma.

Vredi samo toga!
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1131 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 19/08/2024 : 23:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Uzgred, kad smo kod juzne Amerike ja sam sticajem neverovatnih okolnosti ziveo neko vreme u Brazilu sredinom 1990-tih... nije da sam samo posetio kao turista nego sam privremeno tamo radio, bio prijavljen u policiji, imao vizu, primao platu, promenio dva mesta stanovanja...

Sao Paolo, Rio De Janeiro, Senin grob, Maracana, Copacabana, Ipanema, Sugarloaf (glava secera) i zicara ka njemu, Corcovado (onaj kip Jesusa nad zalivom Ria)... divna secanja...

Zapravo to je meni bilo prvo iskustvo sa inostranstvom i kada sam se vratio ukapirao sam sta propustam i svim silama sam nastojao da odem opet, po mogucstvu zauvek. I to mi se i ostvarilo. Kada sam dosao u USA prvo sto sam pomislio je koliko slicnosti sa Brazilom ima u smislu ogromnih sirokih auto-puteva i shopping mallova koje sam u Brazilu prvi put uzivo video. I kako sve mora kolima da se radi. Kao i velicina zemlje. Brazil je ogroman.

Jedino mi je ostala velika zalost sto nisam uspeo da posetim Manaus zbog dr No-a a taj strip na portugalskom sam inace video na kioscima u Sao Paolu i zaprepastio se!! Bilo je komplikovano jer se samo avionom moglo ici itd.

EDIT: e, da, najjace je bilo da su oni tad nedavno bili uzeli svetsko prvenstvo po cetvrti put (1994) tako da su svi dresovi brazila sa samo 3 zvezdice bili na ogromnom popustu (ali ono 80%-90%) jer su postali zastareli. Uzeo sam jedno 15ak i razdelio prijateljima po povratku a sebi ostavio par komada (jedan kratkih a drugi dugackih rukava). Ludo.

Edited by - wintermute on 19/08/2024 23:35:40
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/08/2024 : 06:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Baš se lepo napričasmo.
Nego wintermute koje si godište ako nije tajna?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1131 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/08/2024 : 07:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
Nego wintermute koje si godište ako nije tajna?



1971.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12931 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/08/2024 : 11:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Wintermute, s obzirom na vase bogato i zasigurno zanimljivo iskustvo u Brazilu gdje nazalost niste bili u mogucnosti posjetiti Manaus, mozemo li u kontekstu toga i one Bogartove recenice "we'll always have Paris" u ovom slucaju reci "we'll always have Rio" kad se sjetite Brazila?

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12342 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/08/2024 : 15:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
I kakav je bio govor?

https://x.com/i/status/1825745837693014408

Trebao bi zahvaliti Trumpu, poslao ga je u penziju.

Have mercy
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8123 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/08/2024 : 16:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
govor je bio jako dobar
a dobar je bio i steve kerr

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12342 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/08/2024 : 16:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ko je taj ker?

Have mercy
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12609 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 20/08/2024 : 16:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ko je taj ker?



https://www.wikipedia.org/wiki/Steve_Kerr

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1131 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/08/2024 : 16:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Wintermute, s obzirom na vase bogato i zasigurno zanimljivo iskustvo u Brazilu gdje nazalost niste bili u mogucnosti posjetiti Manaus, mozemo li u kontekstu toga i one Bogartove recenice "we'll always have Paris" u ovom slucaju reci "we'll always have Rio" kad se sjetite Brazila?



🤐
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12342 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/08/2024 : 17:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Jedan od 3 razloga uvoza migranata.


Have mercy
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1131 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/08/2024 : 19:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Pre nego sto me neko pita za D konferenciju: ne gledam nista a nisam gledao ni R.

Ja ne gledam spremljene govore politicara ovde od Obama 2008 kampanje jer on je bio fenomenalan orator i bilo je uzivanje slusati ga. To je poslednji put kada sam i imao iluziju da su politicari ovde a) posteni i iskreni, b) da nece biti spreceni od sistema da sve to sto su rekli i ostvare ako kasnije pobede, i c) da je obicnom coveku u svakodnevnom zivotu u USA bitno ko je predsednik.

Ono sto gledam su debate i intervjui sa nezavisnim ili suprotno orijentisanim komentatorima. Mnogo sam naucio iz intervjua Ben Shapiro vs Andrew Yang, Ben Shapiro vs Ana Kasparian, Lex Fridman: Ben Shapiro vs Destiny, Lex Fridman: Tucker (mada nije politicar ali je korisno), Lex Fridman: Musk kao i Musk-Trump. A treba odgledati i Tucker: Putin za neke kontekste. Lex Fridman (nezavisan) je najavio da ce intervjuisati i Trumpa i to bih gledao a voleo bih i da intervjuise i Kamalu (vise puta je rekao da je otvoren za to). Savetovao bih svakoga ko hoce da dublje razume noviju left vs right pricu u ovoj zemlji da potrazi te intervjue i debate na YouTube.

A konkretno za moj zivot apsolutno je nebitno ko je predsednik osim ako pobedi Trump mogu da u nekim situacijama ovde (recimo u skoli kada nesto s' leva udare) kazem "tako ne misli predsednik ove zemlje" i da mozda odnesem neku malu licnu moralnu pobedu. Kalifornija je ogromna prakticno od federacije potpuno nezavisna drzava i ovde ce se samo nastaviti nalevo bez obzira ko pobedi iz razloga koje sam naveo (desni odlaze a novi su levo orijentisani (mladji indoktrinirani skolama a ((i)legalni) emigranti ne znaju bolje)).

Meni licno je jedino resenje preseljaj u R drzavu i polako radim na tome.
Go to Top of Page
Page: of 71 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000