forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 71

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/08/2024 : 07:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by wintermute

nego obecava da ce ih pustiti jos milione i dati im svima drzavljanstva.



Može neki citat gdje Kamala obećava da će pustiti milijune ilegalnih imigranata? Čisto da baratamo činjenicama.



Bija je onaj video s M. Obamon sta je izivko stavija. Za Kamalu ne znan.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5861 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/08/2024 : 07:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Nego, evo i ja konacno pogledao malo DNC:

https://x.com/JoshWalkos/status/1827118939966505039
https://x.com/idiocracy06/status/1826391736249409945



Neugodno mi je gledati ovakve pokušaje "humora". Baš su im pokazali. Ovom drugom liku se i novinar i kamerman smiju, baš ih je "nadmudrio".

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/08/2024 : 13:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute


Ja bih radije da oni ne budu u situaciji takvoj da krse zakon bez svoje saglasnosti. Slicno mislim i o "anchor babies". Ti jednom kada prekrsis zakon ne postoji nacin da nekim svojim aktom to ispravis nego moras na sud i da snosis posledice. Ne bi trebalo da ti pomaze to sto si doveo bebu/maloletnika ili sto si dobio dete ovde a sam si ovde vec ilegalno i to dobro znas. To bi zapravo trebalo da te samo jos vise dalje ukopava. To je moje misljenje.

EDIT: i ne razumem ovo "koji svojom voljom nisu učinili ništa loše". Kao prvo, neznanje nije opravdanje kod krsenja zakona. Kao drugo, oni su prekrsili zakon. A to sto ti mislis da to "nije nista lose" -- ne znam sta da ti kazem (© Officer Tatum)


Ne možeš kršiti zakon bez svoje suglasnosti. Neznanje nije opravdanje za kršenje zakona, niti je to povezano s ovom temom. Poanta je da bez svoje volje ne možeš počiniti kazneno djelo.
Prošvercano novorođenče ne krši zakon. Krše ga njegovi roditelji, da, i mogu shvatiti argumente da se roditelje kazni. Ali djeca se ne kažnjavaju za postupke njihovih roditelja.

quote:
Originally posted by wintermute

I samo da dodam ako se neko napravi "glup".

Kriminal se dokazuje.

ALI ti ako si presao 1cm crtu koja razdvaja USA i recimo Mexico BEZ VIZE I DOZVOLE ti si AUTOMATSKI kriminalac, tu dokazivanja nikakvog nema. Sama cinjenica da POSTOJIS NA TERITORIJI USA BEZ DOZVOLE je corpus delicti.

Samo te jos nisu uhvatili.


Ovo nije točno. Netko tko je otet na području Meksika i mimo svoje volje prošvercan u SAD nije kriminalac. Isto vrijedi i za novorođenče dovedeno od svojih roditelja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8123 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/08/2024 : 14:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by wintermute

nego obecava da ce ih pustiti jos milione i dati im svima drzavljanstva.



Može neki citat gdje Kamala obećava da će pustiti milijune ilegalnih imigranata? Čisto da baratamo činjenicama.



Bija je onaj video s M. Obamon sta je izivko stavija. Za Kamalu ne znan.



koji video?
ako misliš na onaj isječak iz njenog govora na dnc, koji je neki kockoglavi trumpovac komentirao na X-u, onda te molim da poslušaš njen govor, pa mi nađeš to u što vjeruješ iz linkova koje stavlja izivko
njegovi su jedva malo pouzdaniji od panzerovih

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 24/08/2024 14:54:25
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/08/2024 : 16:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by wintermute

nego obecava da ce ih pustiti jos milione i dati im svima drzavljanstva.



Može neki citat gdje Kamala obećava da će pustiti milijune ilegalnih imigranata? Čisto da baratamo činjenicama.



Bija je onaj video s M. Obamon sta je izivko stavija. Za Kamalu ne znan.



koji video?
ako misliš na onaj isječak iz njenog govora na dnc, koji je neki kockoglavi trumpovac komentirao na X-u, onda te molim da poslušaš njen govor, pa mi nađeš to u što vjeruješ iz linkova koje stavlja izivko
njegovi su jedva malo pouzdaniji od panzerovih



https://x.com/_emergent_/status/1826101051063226622

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/08/2024 : 16:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Jel' se ti šališ, lwoode?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8123 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/08/2024 : 16:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ajde lwoode ne sramoti se
nevjerojatno

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/08/2024 : 17:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pita si koji i eto ti ga.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8123 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/08/2024 : 18:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Pita si koji i eto ti ga.



aha, ok onda

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 18:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Nakon interesantnog "levog" eksperimenta ukidanja programa napredne kosarke za talentovanu decu po srednjim skolama, NBA se odlucila na sledeci logican i divan korak. Ukinuti su trening kampovi i kosarkasi se sada na draftu biraju tako sto se gleda njihova rasa i njihove ocene iz fizickog na univerzitetima a ako su van USA uspeh u juniorskim klubovima. Po prvi put neki skautima nepoznat beli covek sa americkog midwesta ili iz neke selendre sa Balkana koji je imao cistu peticu iz fizickog kod svog lokalnog profe ima ravnopravnu sansu da udje u neki NBA tim koji je do sada uglavnom bio rezervisan za crnce iz neobjasnjivih istorijskih razloga a u potpunoj suprotnosti sa pravednom "Equity" i DEI logikom.

Ali ne lezi vraze. Mnogi belci koji su uspeli ovako da udju u NBA nisu igrali dobro i klubovi i liga su poceli da propadaju. Sto je jos gore, nekim belcima (Doncic, Jokic, Bogdanovic) koji igraju fenomenalno sada se stavlja upitnik na to kako su uopste usli u ligu jer su bili zasticeni rasom i prethodnim lokalnim ucinkom (narocito u slucaju velike enigme Jokica koji je dosao iz megakluba Mega). Ljudi koji ih brane dobijaju kontra-argument da bi neki crni igraci slicnih karakteristika na juniorskom nivou igrali isto ili verovatno i bolje od njih samo da im je pruzena sansa koju su im ovi uzeli i unistili im karijere...

U medjuvremenu posecenost opada, klubovi i NBA gube ogroman novac i uvidja se greska i ukida se DEI program. Medjutim ljaga onih koji su usli tokom njega vecno ostaje... Oni ce do kraja zivota biti uvek pitani kada i kako su usli u NBA...

Au jebote mozak mi nesto ne radi kako treba danas... Cekaj da ovo prevedem...

Nakon interesantnog "levog" eksperimenta ukidanja programa napredne Algebre za talentovanu decu po srednjim skolama, fakulteti su se odlucili na sledeci logican i divan korak. Ukinut je prijemni ispit (SAT) i ucenici se sada na upisu biraju tako sto se gleda njihova rasa i njihove ocene iz predmeta u srednjim skolama a ako su van USA uspeh u njihovim gimnazijama i odgovarajucim srednjim skolama. Po prvi put neki skautima nepoznat crni covek sa americkog midwesta ili iz neke selendre sa Balkana koji je imao cistu peticu iz matematike kod svog lokalnog profe ima ravnopravnu sansu da udje u neki top 50 univerzitet koji je do sada uglavnom bio rezervisan za belce i azijate iz neobjasnjivih istorijskih razloga a u potpunoj suprotnosti sa pravednom "Equity" i DEI logikom.

Ali ne lezi vraze. Mnogi crnci koji su uspeli ovako da udju u top skole nisu ucili dobro i univerziteti i americki skolski sistem su poceli da propadaju. Sto je jos gore, nekim crncima (https://afrotech.com/forbes-30-under-30-black-honorees) koji su uspesni fenomenalno sada se stavlja upitnik na to kako su uopste upisali fakultete jer su bili zasticeni rasom i prethodnim lokalnim ucinkom. Ljudi koji ih brane dobijaju kontra-argument da bi neki beli/azijski ucenici slicnih karakteristika na juniorskom nivou uradili isto ili verovatno i bolje od njih samo da im je pruzena sansa koju su im ovi uzeli i unistili im karijere...

U medjuvremenu profit opada, firme i industrija gube ogroman novac i uvidja se greska i ukida se DEI program. Medjutim ljaga onih koji su usli tokom njega vecno ostaje... Oni ce do kraja zivota biti uvek pitani kada i kako su upisali i zavrsili fakultete...

- - - - -

Naravno, prica broj 1 je nemoguca zbog necega sto se zove TRANSPARENTNOST. Za razliku od studenata koje ne vidimo mi vidimo kosarkase na terenu i kako ko igra i koliko vredi. Fakulteti ovu prednost nemaju pa kod njih korekcija dolazi godinama kasnije kada se nacini ogromna steta i za decu i za fakultete i za edukacionu industriju i za firme koje zaposljavaju i za americku industriju. U medjuvremenu mnogi najebu... ali to je zivot... tj. destruktivni uticaj levih na njega...

Prica broj 2 je ne samo moguca nego se odvija zadnjih nekoliko godina. Pisao sam vec o tome ali evo mozda ovo bude u zanimljivijem formatu. "Nevidljiva ruka" slobodnog marketa je od nedavno ovde i bez neke direktive pocela da ukida DEI programe po firmama i fakultetima.

Kao prvo, u USA je ILEGALNO definisati rasu. A jos ilegalnije zahtevati odgovor na pitanje koje si rase. To mogu samo indijanci a i njihove definicije se menjaju sa vremenom (opada obavezan % "indijanske krvi" jer ih je malo i mesaju se) razlikuju od rezervata do rezervata i veoma su podlozne laziranju jer donose ogromne beneficije u vezi ko sme da poseduju zemlju, kockarske salone, i ko moze bez poreza da preprodaje duvan i alkohol. Rasa moze samo da se OPCIONALNO pita i ti ne moras na to da odgovoris. U slucaju fakulteta neodgovaranje na ovo pitanje je povlacilo isti tretman kao da si nepovlascen (beo/azijat). Sa druge strane, mnogi studenti koji su indijci, arapi, pa cak i sami belci su stavljali da su crnci jer su znali da ce ih DEI algoritam vrednovati vise na bodovnoj listi a jednom kada dodju na kampus to niko nece vise pitati. A ako pita -- ko ima pravo da mi kaze da nisam crn? Pa ja imam pravo da kazem da sam zena, da sam binaran, da sam slon, da sam bilo sta: dakle imam pravo da kazem i da sam crn.

Dalje, ukidanjem SAT testa kome samo ime kaze STANDARDIZED Academic Test doslo se u situaciju da neko ko je imao visok prosek u skoli koja je ocenjena sa 1 (u americi se skole ispod nivoa fakulteta rangiraju od 1 do 10) ima vise bodova na upisu od nekoga ko ima isti ili nezatno manji prosek u skoli koja je ocenjena sa 10. Ovo cak ni u Jugoslaviji nije moglo a kamoli u USA gde se skole razlikuju pa za dva reda velicine (100x) po akademskim kriterijumima. Od geto skole gde je svakodnevni uspeh izaci neupucan ili neizboden nozem do "magnet" skola u koja idu najtalentovanija deca koja se takmice npr na matematickoj olimpijadi.

Dakle, osim sto je ovo bilo neustavno i ilegalno (da, tuzili su... znamo kako to ide i ustavni sud je presudio da je ovo rasisticki i nelegalno) ovo je veoma nefer prema pametnim crncima na koje je sada vecno stavljena ljaga na njihov uspeh. Njih mi je najvise zao. Kao i bele i azijatske dece kojima je uskracen upis samo zato sto su naveli rasu ili odbili da je navedu. Unistili su nekoliko generacija stavljanjem ljage na pametne crnce i nedozvoljavanjem pametnim belcima i azijatima da se upisu. Nadam se da se nece nikad vise ponoviti.

Googlajte sami, evo par slika da zagolicaju mastu i koje su me inspirisale da ovo napisem (a pratim dugo vremena vec):

(za one koji ce da kazu auuu jadni crnci vidi koliko ih je manje sada neka ponovo procitaju gore gde sam napisao da se ne zna koliko ih je stvarno i bilo jer su mnogi (kao i Kamala npr svojevremeno) "presli" u crnu rasu da bi dobili poene na upisu. Sada kada to ilegalno tretiranje odgovora na to pitanje ne postoji oni ponovo navode svoju pravu rasu na upisu. Veliki deo pada procenta je od toga. A ostatak, ko zna, moji prijatelji azijati ovde zaiste iskreno misle da su crnci genticki gluplji od njih i jedan mi je poslao ovaj clanak koji kruzi medju njima, prakticno analiza u stilu James Damore-a ali primenjena na crnce: https://www.emilkirkegaard.com/p/africans-violence-and-genetics)


Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 18:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
Ovo nije točno. Netko tko je otet na području Meksika i mimo svoje volje prošvercan u SAD nije kriminalac. Isto vrijedi i za novorođenče dovedeno od svojih roditelja.



Neko ko je otet je verovatno subjekt prethodne kriminalne radnje otmice na teritoriji druge zemlje tako da ne znam sta zakon za taj slucaj kaze.

Za dovedenu decu ja znam da je tebi moralno i da saljes virtue signale iz daljine da ona nisu kriva. Mene svako to dete kosta i ono smanjuje resurse koje ja mogu svojoj deci da dam a kosta i sve ostale postene i legalne koji placamo porez. I ja bi zeleo da se to nekako resi.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/08/2024 : 19:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne šaljem virtue signale, nego govorim o pravnim činjenicama.
Novorođenče koje je prevedeno preko granice nije kriminalac.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 20:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ne šaljem virtue signale, nego govorim o pravnim činjenicama.
Novorođenče koje je prevedeno preko granice nije kriminalac.



Ok, onda ti dovedi svoje dete na granicu i reci mu da je predje bez papira ispred carinika i policajca pa vidi sta ce da se desi.

To dete ce biti uhapseno i u roku od 72 sata odvedeno u kamp gde ce se razmatrati njegov slucaj.

Ako to nije kriminalac onda ne znam kako se zove. Ko nije kriminalac on se pusti u zemlju da ide gde hoce.

Ne znam pravni termin. Ali nije nevino. Nevini hodaju slobodno.

EDIT: a taj proces, hranu, smestaj, sve placam ja i ostali koji placaju porez

Edited by - wintermute on 24/08/2024 20:01:48
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/08/2024 : 20:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kriminalac je netko tko je počinio kazneno djelo.
Ovisno o državi, djeca do određene dobi se ne smatraju sposobnima počiniti kazneno djelo. Koliko vidim u Americi, ta dob se razlikuje u različitim saveznim državama, ali, po svemu sudeći, novorođenče koje je netko drugi preveo preko granice se nikako neće smatrati odgovornim za to dijelo.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 20:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Kriminalac je netko tko je počinio kazneno djelo.
Ovisno o državi, djeca do određene dobi se ne smatraju sposobnima počiniti kazneno djelo. Koliko vidim u Americi, ta dob se razlikuje u različitim saveznim državama, ali, po svemu sudeći, novorođenče koje je netko drugi preveo preko granice se nikako neće smatrati odgovornim za to dijelo.



Ponavljam: dovedi svoje dete na granicu pa ga pusti da predje bez papira onda pricaj tu pricu americkim vlastima.

Inace, drago mi je da vise ne osporavas ni ilegalstvo odraslih ni terminologiju nego si se sveo na teranje maka na konac oko tehnickog legalnog naziva za kazneno delo dece gde me je mnogo lakse predstaviti kao nekog bez duse koji mrzi decu, narocito iz daljine i ljudima koji nemaju skin in this game. A ja samo pricam o matematici i ekonomiji. I ja bi moralno voleo da sva deca sveta dodju ovde i da svi imaju sve besplatno. Ali TAKO NE MOZE. Tako ne funkcionise niti svet niti ijedna zemlja. Tako funkcionisu samo ideali koje mi delimo ali ja otvoreno kazem kada su oni u sukobu sa realnoscu a ti radis virtue signalling.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/08/2024 : 20:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
A tko ti je rekao da mrziš djecu? Ne razumijem čemu tolika defenzivnost.
Ja ti samo govorim da si u krivu kada kažeš da su ta djeca kriminalci. Nisam u niti jednom trenutku osporavao da je ono što rade njihovi roditelji ilegalno (a za terminologiju ne znam na što misliš). To što bi ta djeca bila provedena kroz sistem ih ne čini kriminalcima. Dapače, čak ni u vrijeme Trumpove administracije ih se nije tako tretiralo.

https://www.texastribune.org/2018/06/20/what-happens-when-immigrant-families-cross-border-outside-port-entry/

Ponavljam, dijete ne može kazneno odgovarati za postupke roditelja. To nije moj virtue signalling, nego zakon. U primjeru koji ti daješ dijete samo prelazi granicu što je drugačija situacija. No ako je dijete dovoljno mlado, također je moguće da ne bi kazneno odgovaralo.

Ostalo u ovom postu su ti strawmeni, svađaš se sa mnom o stvarima (tipa što treba biti besplatno za koga) o kojima ja uopće ne pričam.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 21:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ostavicu onda ovu sub-temu. Napisao sam sve sto sam hteo i dobio sam odgovore koje sam hteo. A nadam se i ti.

A najvise se nadam da ce ova rasprava onima koji je citaju da pomogne da donesu svoje misljenje.

Edited by - wintermute on 24/08/2024 21:01:19
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 21:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Samo da dodam da je definicija virtue signallinga kada javno pricas nesto sto ne bi u privatnosti na sebi i svojim bliznjima uradio.

Ti SIGURNO ne bi svoje dete bez papira pustio preko granice a opravdavas decu i druge koji to rade. To je definicija virtue signallinga.

A ako priznas da bi ga pustio onda nisi virtue signaller. Onda si -- .... ne smem da kazem sta.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/08/2024 : 21:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa opravdavam djecu, da. Jer djeca nisu ništa ni napravila. Postoji razlog zašto ih zakon drugačije tretira. To nije virtue signalling, to je zdravi razum. Jel' ti zaista očekuješ da dijete od pet godina razumije što je to ilegalni prijelaz granice i sve zakonske i moralne implikacije istoga?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3460 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/08/2024 : 21:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
U dolini sjene, gdje granica je svjetlo,
Stoji čovjek što se bori, ne priznaje pravo.
Njegovo ime odzvanja kroz planine i doline,
Donald Trump, on se kune, pravdu brani, vatre vine.

Svojom rukom zid diže, kao štit od mraka,
Da sačuva zemlju svoju, da obuzda svaku napad.
"Nećete kroz ovu zemlju hodit' bez zakona,
Ovdje pravda vlada, ovdje nije noćna mora."

Njegov glas je oluja, što granicu pazi,
Dok stotine se kreću, kroz pustinju gaze.
"Nećeš u mojoj zemlji tražit' lažnu slavu,
Samo onaj tko poštuje, može naći pravu."

Oko njega borba, politika i moć,
Ali on ostaje tvrd, ne boji se noć.
"Ja sam štit od vjetra, ja sam zid od vatre,
U mojoj zemlji zakon caruje, ne poznaje kletve."

Neki ga hvale, neki ga kude,
Al' on ostaje jak, ne povija se lude.
"Moja je misija jasna, ja branim domovinu,
Nema prolaza bez reda, ovdje vlada disciplina."

Granica je linija, suza, znoja i krvi,
Ali Trump stoji čvrsto, borba mu je prva.
"Neću pokleknuti, dok zid ne bude jak,
Ilegalna struja neće ovdje naći mrak."

I dok vjetrovi pušu, a kritike dolaze,
On se ne osvrće, ne da da ga gaze.
"Moje ime je Trump, ja gradim ovu tvrđavu,
Za sigurnost i zakon, u borbi nema zaborava."

I tako, kroz noć i dan, njegova bitka traje,
Trump se ne povlači, pravda ga ne izdaje.
U zemlji gdje se snovi kroje po zakonu i redu,
On ostaje stražar, na granici, u svojoj osveti, s kredu.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 22:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5861 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/08/2024 : 22:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

(za one koji ce da kazu auuu jadni crnci vidi koliko ih je manje sada neka ponovo procitaju gore gde sam napisao da se ne zna koliko ih je stvarno i bilo jer su mnogi (kao i Kamala npr svojevremeno) "presli" u crnu rasu da bi dobili poene na upisu.



A koja je po tebi Kamalina rasa?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12343 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/08/2024 : 22:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Mulatkinja.

Ili njemački Mischling, odnosno Mestize, Mulatte

Have mercy

Edited by - izivko on 24/08/2024 22:40:34
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5861 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/08/2024 : 22:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
A kako je Obama bio crnac a ona nije?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 22:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
A koja je po tebi Kamalina rasa?



Ne znam njen genetski sastav i kako se rase definisu. Recimo u skoli sa mojom decom ide decak koji je potpuno beo, cak lici na albino-a i ima crvenu kovrdzavu kosu ali se deklarise kao crnac jer mu je majka latino iz Kolumbije (malo je braonkasta) a otac belac englez.

Po meni je mnogo vaznija kultura i vrednosti koje cenim (values) nego rasa. Ja recimo delim kulturu i vrednosti sa vecinom belih evropljana, azijata, indijaca, arapa, japanaca, africkih crnaca i jevreja, sa oko 30% latinosa i mozda sa 5% americkih crnaca. To su slobodne procene na osnovu nekog mog uzorka iz mog dosadasnjeg zivota u USA. Ukratko to je kultura bazirana na egalitarian meritocracy a vrednosti su one iz tradicionalne porodice. Pri tome sam veoma liberalan sa decom i samo im eksplicitno branim ono sto direktno utice na njihovu sigurnost i zdravlje.

Uglavnom konsenzus je da je po "rasi" Kamala pola indijka a pola crna jamajcanka.

Po kulturi ona je bila cista indijka dugo (postoje i fotografije itd -- Googlajte) da bi onda pocela sve vise da se izjasnjava kao crna. Nijedan indijac za sebe ne misli da je crnac. U nekim slucajevima oni ce za sebe reci da su "brown". Ali oni veze sa americkom crnackom kulturom nemaju.

Inace ta izjava Trumpa da "Kamala nije dovoljno crna" je tacno u metu i ko razume shvatio je. A ko ne -- mora da provede ovde duze vreme izucavajuci te kulture. Nema precice do toga. Ili kapiras ili ne.

Medjutim mnogo bitnije je danas sto ona nije bela. Biti beo (i hetero a pogotovu musko) je sada velika mana u levim drzavama u mnogo aspekata zivota ali srecom to se izgleda menja (a menjace se i vise ako Trump pobedi ubedjen sam).

Evo npr jedne slike, pa mi reci da li ti ta osoba gore levo deluje kao da ima crnacku kulturu (doduse ako nisi upoznat sa indijcima i njihovom kulturom kao ja mozda ti nece ovo znaciti mnogo):

Go to Top of Page
Page: of 71 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000