forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 71

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 22:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

A kako je Obama bio crnac a ona nije?



Ako mene pitas, Obama ima mnogo veci argument. On je pola crni kenijac a pola belac. Ali je odrastao mnogo blize crnackoj kulturi.

I Kamala i Obama su po rasi verovatno 50% crni (opet: ne znam im genetiku) ali je po kulturi Obama imao mnogo veci kredibilitet da se proglasi crncem.

I ponovo, rekoh za primer onog decaka u skoli. Rasa je ovde veoma fluidna. Pogledaj recimo NBA igrace ko sve kaze da je crn, mnogi imaju veoma bledu boju kože...

EDIT: Obama tokom kampanje nije morao da se dodvorava crncima. Njegova bliskost toj kulturi je bila ocigledna. Kamala mora i po mom misljenju mnogi crnci (a pogotovu crnkinje) NECE glasati za Kamalu. Kao sto verovatno nece i ogroman procenat indijaca. Mozda nisam u pravu ali tako dobijam vibe od ovih indijaca koje znam ovde -- svi mrze Kamalu. Mozda je to zavist i mali sample ali videcemo na izborima. Medjutim indijci uglavnom zive po plavim drzavama gde su njihovi glasovi manje bitni. Ali crnacki glasovi mogu da odluce na par kljucnih mesta. Bice zanimljivo.

Edited by - wintermute on 24/08/2024 23:01:35
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 23:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Samo da dodam da nema odgovora na pitanje ko je koje rase. Ti danas mozes da kazes da si bilo sta.

Ako izgledas i ponasas se i imao si zivot kao Obama, konsenzus je da si blizak crncima.

Ako izgledas i ponasas se i imao si zivot kao Kamala, konsenzus je da si dalji crncima.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5861 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/08/2024 : 23:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, ali ako joj je stari crnac, nije da je nešto slagala. Uostalom, vjerujem kako je za te diversity programe dovoljno biti POC, što ona svakako jest.

Nije to ni blizu lažima kakve su iznosili Elizabeth Warren ili George Santos da se dodvore biračima.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 23:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Da, ona svakako ima veci kredibilitet. Da li je i legitiman iz ugla crnih glasaca -- vreme ce pokazati.

Nisam cuo za tog Santosa ali Pocahontas je bas bila smesna tu.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5861 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/08/2024 : 23:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
https://nymag.com/intelligencer/article/guide-george-santos-lies.html

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/08/2024 : 23:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Ha ha ovaj je kao neki Frank Abagnale (lik iz Catch Me If You Can) za siromasne.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/08/2024 : 07:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by wintermute

(za one koji ce da kazu auuu jadni crnci vidi koliko ih je manje sada neka ponovo procitaju gore gde sam napisao da se ne zna koliko ih je stvarno i bilo jer su mnogi (kao i Kamala npr svojevremeno) "presli" u crnu rasu da bi dobili poene na upisu.



A koja je po tebi Kamalina rasa?



Ona bi ti bila ona kategorija two or more races. Iliti multirasna po hr.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/08/2024 : 07:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Španjolska je imala u kolonijama detaljnu raspodjelu.
Bilo je vise razloga za tako nesto,nisu imali doticaj s drugim prekomorskim narodima do otkrica Amerike,u prvo vrime naseljavanja uglavnom su selili samo muskarci koji su se zenili domorotkinjama,katolicka religija koja nije branila misanje..
Imas ovde prikaz
[url=https://postimg.cc/zVm4KBM8][/url]

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/08/2024 : 07:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Tada je to bas jebacki izgledalo na mapi

[url=https://postimg.cc/2qXK68hp][/url]

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/08/2024 : 09:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da Su spanci dosli Sve do Aljaske
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/08/2024 : 09:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
A ča si misli? Da su se zajebavali cilu povijest ka neki?
Imas ovde detalnije
https://es.m.wikipedia.org/wiki/Expediciones_de_Espa%C3%B1a_en_el_Pac%C3%ADfico_Noroeste

A bija je prije par godina clanak dobar ako uspijen nac stavicu ga.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/08/2024 : 09:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Evo ga:

www.abc.es%2Fcultura%2Fabci-cuando-alaska-territorio-soberano-espana-201706180051_noticia.html" target="_blank">https://www.abc.es/cultura/abci-cuando-alaska-territorio-soberano-espana-201706180051_noticia.html?ref=https%3A%2F%2Fwww.abc.es%2Fcultura%2Fabci-cuando-alaska-territorio-soberano-espana-201706180051_noticia.html

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/08/2024 : 09:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ovo je najbolji dio:
Al día siguiente llegan los rusos, y no solo Hidalgo los ahuyenta, sino que busca su base de operaciones, en la península de Kenai, y ante su vista iza de nuevo la enseña española, ratificando sus derechos soberanos sobre Alaska.


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8123 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/08/2024 : 11:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
prigodni muzički intermeco


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2922 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 25/08/2024 : 12:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Svaka "anchor baby" kosta sve nas $30000 danas u Kaliforniji...




Možeš li objasniti šta kod porođaja košta 30000 dolara.
Ne shvatam kako toliko.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1815 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 25/08/2024 : 13:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute
Medjutim mnogo bitnije je danas sto ona nije bela. Biti beo (i hetero a pogotovu musko) je sada velika mana u levim drzavama u mnogo aspekata zivota ali srecom to se izgleda menja (a menjace se i vise ako Trump pobedi ubedjen sam).


jadni ugrozeni belci i to im jos levi krivi :)
kako se samo bogatasi igraju sa radnickom klasom..

koje pozitivne promene ce Trump dovesti mislis? specijalno promene koje ce uticati na sveopste dobro zemlje

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8123 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/08/2024 : 13:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Beva

Wintermute i ostali koji podržavate Trumpa, volio bih da mi objasnite kako ga i dalje podržavate nakon ovoga:



Ovo si napisao kao da pretpostavljaš da bi demokratski predsjednik tako nešto učinio:

quote:
Originally posted by wintermute

Moze sam predsednik to da donese naravno ali se to nije desilo od americkog gradjanskog rata i bilo bi veoma rizicno jer je vojska tradicionalno vise R i mogla bi da se okrene protiv ili pocepa na nacin koji unistava njenu D frakciju...



Nakon 6. 1. jedini kojeg ja vidim da bi mogao zloupotrijebiti takve ovlasti je Trump. I ovaj govor prije napada na Capitol je čisto huškanje. I rulja ga je u sekundi poslušala, da su Penca uhvatili objesili bi ga 100 %.

Kako se ovakvo nešto može logično opravdati? Često se kao opravdanje čuje da je to bio nenasilan protest i da Trump nije imao ništa s tim, ali svi imamo oči i uši i vidimo da to naprosto nije istina.

Ja se zbog ovakvih stvari Trumpovog drugog mandata bojim jer, htjeli ne htjeli, politika u SAD utječe na cijeli svijet.



Ne moramo ni gledat usa unuttasnje sukobe.
Zbog Evrope je bolje da Trump pobijedi.



znam da si i ti mene nešto slično pitao, pa evo da je tebe pitam zašto misliš da je bolje za europu da trump pobijedi

ja mislim baš suprotno

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12343 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/08/2024 : 14:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Treba li Europi američki rat koji je gospodarski uništava dok Amer kupi kajmak?

Have mercy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/08/2024 : 16:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Beva

Wintermute i ostali koji podržavate Trumpa, volio bih da mi objasnite kako ga i dalje podržavate nakon ovoga:



Ovo si napisao kao da pretpostavljaš da bi demokratski predsjednik tako nešto učinio:

quote:
Originally posted by wintermute

Moze sam predsednik to da donese naravno ali se to nije desilo od americkog gradjanskog rata i bilo bi veoma rizicno jer je vojska tradicionalno vise R i mogla bi da se okrene protiv ili pocepa na nacin koji unistava njenu D frakciju...



Nakon 6. 1. jedini kojeg ja vidim da bi mogao zloupotrijebiti takve ovlasti je Trump. I ovaj govor prije napada na Capitol je čisto huškanje. I rulja ga je u sekundi poslušala, da su Penca uhvatili objesili bi ga 100 %.

Kako se ovakvo nešto može logično opravdati? Često se kao opravdanje čuje da je to bio nenasilan protest i da Trump nije imao ništa s tim, ali svi imamo oči i uši i vidimo da to naprosto nije istina.

Ja se zbog ovakvih stvari Trumpovog drugog mandata bojim jer, htjeli ne htjeli, politika u SAD utječe na cijeli svijet.



Ne moramo ni gledat usa unuttasnje sukobe.
Zbog Evrope je bolje da Trump pobijedi.



znam da si i ti mene nešto slično pitao, pa evo da je tebe pitam zašto misliš da je bolje za europu da trump pobijedi

ja mislim baš suprotno



Zašto?
Ako nisi primjetia ,od 2022. traje 3.svjetski rat ,zasad u light fazi.
Pošto može eskalirat praktički svaki tren,bolje da ga neko pokuša zaustavit a tu jedino Trump igra.
Šta se tiče NATOa ,ako ih Trump natira da povećaju troškove ili bar reformiraju obranu,možda da potpuno odvoje Eu komponentu, konačno
bi se vratili da te vojske nečemu i sliče.
Ovako su uglavnom za q.
Nije isključeno da bi pozitivno djelovalo i u odnosu prema migrantima ,da ne ulaze gomile svega i svačega u EU.
Eto otprilike to,iako bi se moglo još toga nadodat.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/08/2024 : 18:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak
[Možeš li objasniti šta kod porođaja košta 30000 dolara.
Ne shvatam kako toliko.



Poznato je da su porodjaji u USA medju najskupljima na svetu. Kalifornija je jos 50% skuplja od USA proseka. Letimican google search nalazi:

"By the numbers: California's median allowed in-network cost for vaginal deliveries is $16,577.28 and $20,616.80 for C-sections. That's compared to the national median of $12,968.44 for vaginal deliveries and $15,555.61 for C-sections."

Ovo su porodjaji bez komplikacija. Moja deca su imala svako neku manju komplikaciju pa je racun bio veci. Ja sam platio oko $60000 za rodjenje dva deteta ukupno. Pod komplikacijom se recimo podrazumeva da dete nece da sisa pa ti dolazi svaka dva sata "lactation expert" koji malo poprica sa tobom i proba da natera bebu da sisa i svaki dolazak naplati oko $400.

Ja nazalost evo ubio sam se trazeci ne mogu da nadjem skenirani detaljni racun sta su sve naplatili ali imam skeniran racun iz posete hitnoj pomoci kada mi se dete opeklo. Tamo mozemo videti da se jedna kasicica leka za bolove koja kosta 5c u prodavnici (cela boca je nekoliko dolara) naplacuje $24.22 (IBUPOROFEN 5ml). Dalje, jedan namaz kreme protiv opekotina gde je cela tuba u prodavnici nekoliko dolara je naplacen $136 (SILVER SULFAID CRM, CRM = creme, krema). I tako dalje, vidis pattern. Uglavnom, ja sam platio skoro $3000 (ja $300, osiguranje ostalo ali ja osiguranje placam svaki mesec decenijama par hiljada dolara tako da nisam nista ja tu "ustedeo"). Posle je bio jos jedan bill od $800 zato sto smo sledeci dan isli kod specijaliste i on je samo pogledao i rekao nije to nista i naplatio $800 (mislim da smo mi platili opy $80 a osiguranje ostalo).

Ukratko, ovo je sve za redove velicine skuplje jer svi mi koji ovo zaista i platimo moramo da platimo za sve one koji ne placaju a tu su svi ilegalci i poneko domaci ko nema pare. NE POSTOJI FREE LUNCH. Sistem nije pravljen da to izdrzi i cene rastu za zdravstvo meteorski, za red velicine vise nego inflacija (kacio sam i taj grafikon na ovoj temi). Vec sam pisao o tome -- bolnica te sto ne plate otpise kao trosak poslovanja (jedan mali deo povrati prodajom tih neplacenih racuna uterivacima dugova za npr 5c na $1) i onda na sledecoj reviziji samo digne svima cene da se pokrije. A onda osiguranje dize nama. NE DAJ TI BOZE DA NEMAS ZDRAVSTVENO OSIGURANJE U AMERICI.

Ako nadjem racun mojih porodjaja ostavicu, znam da sam ga skenirao i snimio negde. Inace mnogi drugi ljudi ga kace na internet samo googlaj "california baby delivery itemized bill" i onda klikni na "Images" u Google results a nedavno je i neki celebriti pisala o slicnom iskustvu (ne secam se imena). Dole sam okacio bills na $13K, $70K i cak $103K.

Moj racun za opekotinu deteta:



Primeri porodjaja u Kaliforniji:


Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/08/2024 : 19:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by wintermute
Medjutim mnogo bitnije je danas sto ona nije bela. Biti beo (i hetero a pogotovu musko) je sada velika mana u levim drzavama u mnogo aspekata zivota ali srecom to se izgleda menja (a menjace se i vise ako Trump pobedi ubedjen sam).


jadni ugrozeni belci i to im jos levi krivi :)
kako se samo bogatasi igraju sa radnickom klasom..

koje pozitivne promene ce Trump dovesti mislis? specijalno promene koje ce uticati na sveopste dobro zemlje



Ja sam jasno naveo i objasnio kojim situacijama u realnom zivotu sam bio izlozen iz kojih sam zakljiucio da sam jadan i ugrozen i da su mi levi krivi.

Takodje sam pisao i da ovde gde zivim apsolutno nista nece biti promenjeno ako Trump pobedi. Cak mislim da ce biti gore jer ce se levi zainatiti i raditi sve kontra. Pisao sam i da jedino sto ce meni biti neka moralna pobeda je da cu u nekim situacijama moci da kazem "vas predsednik ne misli tako". I sto ce po skolama i ostalim zvanicnim mestima morati da se stavi slika Trumpa da je svi ucitelji i nastavnici koji su 95% woke ovde i koji imaju TDS gledaju na svoj uzas

Takodje sam pisao i da za obicnog coveka nije mnogo bitno ko je predsednik a i da ja licno samo selidbom u R drzavu mogu da resim ove "probleme".

Za sveopste dobro zemlje sam pisao isto da ce to biti snazna poruka ilegalcima da ne prelaze granicu jer ce se "plasiti" Trumpa. Nece on mozda mozda moci ni da ucini na terenu, ne znam koliko ce mu sistem (deep state) dopustiti ali je psihologija gadna stvar. Neko ko krsi zakon prelaskom ce to svakako radije ciniti na podstrek Kamale nego na odvracanje Trumpa.

Po meni je matematika koren svega: ako se izbace iz sistema ljudi koji ne placaju porez i speci njihov upliv mnogo stvari ce se same regulisati na slobodnom marketu: skupo zdravstveno (vidi prethodnnu moju poruku), inflacija (nece morati da se stampaju pare da pokriju programe ilegalaca), americki dug (isto ali pozajmljivanje), porezi ce pasti (ja necu morati da izdrzavam one koji ne placaju) itd itd.

PIsao sam i da ce da proba da optimizuje federalne agencije uz pomoc Muska. Sta ce zaista uraditi i koliko ce mu biti dopusteno ostaje da se vidi ako pobedi.

Tebi izgleda zaista treba "best of wintermute"


EDIT: ratove i da ne pomnjem. Pisao sam da za vreme Trumpa amerika nije bila ni u jednom velikom ratu a sada su levi u dva plus sramno povlacenje iz Avganistana...

Edited by - wintermute on 25/08/2024 19:06:56
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5861 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/08/2024 : 19:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Zdravstvo u SAD-u nije skupo zbog migranata nego zato što je profitabilna djelatnost a u kapitalizmu zarade svake godine moraju rasti.

https://www.reuters.com/article/business/healthcare-pharmaceuticals/more-than-a-third-of-us-healthcare-costs-go-to-bureaucracy-idUSKBN1Z5260/

A evo članka koji kaže kako je cijena preko osiguranja značajno skuplja nego cijena za keš:

https://www.forbes.com/sites/gebai/2024/04/21/why-are-cash-prices-lower-than-health-insurance-negotiated-prices/

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/08/2024 : 19:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Zdravstvo u SAD-u nije skupo zbog migranata nego zato što je profitabilna djelatnost a u kapitalizmu zarade svake godine moraju rasti.

https://www.reuters.com/article/business/healthcare-pharmaceuticals/more-than-a-third-of-us-healthcare-costs-go-to-bureaucracy-idUSKBN1Z5260/

A evo članka koji kaže kako je cijena preko osiguranja značajno skuplja nego cijena za keš:

https://www.forbes.com/sites/gebai/2024/04/21/why-are-cash-prices-lower-than-health-insurance-negotiated-prices/



Pa ta birkoratija mora da postoji delimicno da bi handlovali neplacene racune. Ilegalci su ogroman deo toga vertikalno u celom sistemu.

Sto se kesa tice, probaj da udjes u bilo koju pristojniju bolnicu bez osiguranja pa ces videti kako ces biti tretiran. To su neozbiljne price za malu decu.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5861 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/08/2024 : 19:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Evo ova studija tvrdi upravo suprotno od ovoga što ti pišeš, da ilegalci plaćaju puno više nego što troše na zdravstvo i time ustvari subvencioniraju tebe i ostale legalne:

https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2798221

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/08/2024 : 19:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Evo ova studija tvrdi upravo suprotno od ovoga što ti pišeš, da ilegalci plaćaju puno više nego što troše na zdravstvo i time ustvari subvencioniraju tebe i ostale legalne:

https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2798221



Dobro me nasmeja.

Pa ti mozes da narucis "studiju" da dokazes/opovrgnes sta hoces. Ja pricam moja licna iskustva kao i ono sto sam cuo od poznanika lekara i sestara koje rade po bolnicama.

Razmisli sam da li je ovako nesto moguce.

Ali nema problema, recimo da je ovo istina, dodji u USA ilegalno pa se leci kesom jefitnije ako mislis da tako moze.

Cuj, ilegalci mene placaju... dobar trenutak da se citira Linus Pauling: not even wrong
Go to Top of Page
Page: of 71 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000