forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 BG salon stripa propast
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

sawitch
Advanced Member



Serbia
39976 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/09/2024 : 17:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Namerno cu pokrenuti temu jer mi je pun k… ofer boraca za strip koji se na kraju manifestuje kurcoboljom za ovakvim stvarima. Drugar mi je bio tamo i poslao slike, prazno, tribina prazna, ljudi, ta nekolicina setka tu i razgleda i to je to.

Srali su pri zabranama da ce da se bore za strip u Srbiji i onda ovakva institucija kao sto je salon propada.

Par entuzijasta u Mostaru napravi festival koji je naspram ovog kao Njujork a BG ima 2 miliona stanovnika.

Reklama nikakva, gosti i teme nikakve, poziva za druzenje i okupljanje nigde. Propast, kao u naslovu ove teme.

Ocigledno diletanti vode to i uzimaju pare od grada ili drzave za fusiranje.

I niko, ali niko da se ponuni ili kaze “ej, sklonite se, dajte meni ili nama.”

Znam da ima ranijih tema o salonu ali ovo je akcentovanje na ono sto mi se zgadilo nakon one zabrane Fibre i pritiska na striparnice i male izdavace.

Imao sam potrebu da to hajlajtujem.

matori paraliticar
Senior Member



1663 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/09/2024 : 18:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Kako neocekivan razvoj dogadjaja


Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/09/2024 : 18:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Pa već neku godinu Salon pada. Tako čujem.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1663 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/09/2024 : 18:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
СПЕЦИЈАЛНЕ НАГРАДЕ И ПРИЗНАЊА:

ПРИЗНАЊЕ ЗА НАЈБОЉЕГ ИЗДАВАЧА ДОМАЋЕГ СТРИПА 2023/2024.

Добитник: МАКОНДО, Београд

ПРИЗНАЊЕ ЗА НАЈБОЉЕГ ИЗДАВАЧА ИНОСТРАНИХ СТРИП ИЗДАЊА У СРБИЈИ 2023/2024.

Добитник: ЧАРОБНА КЊИГА, Београд


fun fact for geeks
90 година од објављивања првог новинског серијализованог авантуристичког стрипа РЕАЛИСТИЧКЕ СТИЛИЗАЦИЈЕ



Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.

Edited by - matori paraliticar on 28/09/2024 18:27:08
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2615 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 28/09/2024 : 18:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Boro nagradio samog sebe za doprinos samom sebi, jesam li dobro shvatio?

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2642 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/09/2024 : 18:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
I tako vec vise godina unazad.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/09/2024 : 18:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bude nam slabije da nam bude bolje ili kako vec?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1663 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/09/2024 : 18:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ako sam dobro razumeo u Srbiji nikada bolje.

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
241 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 28/09/2024 : 19:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
Salon je jedna mala manifestacija koju od ostalih strip manifestacija slicne velicine u Beogradu izdvaja uglavnom relativna izvesnost da ce se odrzati i sledece godine. Konkurs je tu glavni momenat - zbog njega je bitan autorima. Izdavacima je malo manje bitan, uglavnom da podele tih par priznanja izmedju sebe i pohvale se na drustvenim mrezama. Publici je nebitan jer svi znaju da ce jeftinije da pazare na Sajmu (za koji se i izdanja vecinski tempiraju) samo mesec dana kasnije, a lista gostiju je tradicionalno tanka.

https://www.salonstripaskc.rs/sr-rs/

Ovi svi gosti ikada da se rasporede na 3 izdanja festivala - otprilike nekadasnji Mafest nivo, osim sto je Masfest odapeo, a Salon jos traje :)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39976 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/09/2024 : 19:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Salon u tom prostoru ima potencijal da bude najbolja manifestacija u ovom delu Evrope. Salon ima tradiciju i ime. Salon je sada kao sva kultura u ovoj zemlji, raspad.

To treba dati ekipi koja je nekad bila deo ovog foruma i dizala strip u Srbiji kada nije postojao. Da sednu zajedno i da organizuju. Imaju ime, imaju ugled i ja bih prvi na njihov poziv danas ubacio u kola familiju i presao kilometre. Iako sve imam verovatno bih nesto i kupio. A verujem da bi tako i drugi.

Mnogo su bitni i licni kontakti i volja za okupljanjem. To je poslednjih godina nestalo a ranije je bila redovna pojava. Kad se setim Mafesta pre 15 godina ili nekadasnjeg Salona pa okupljanja na sajmu, u Kragujevcu godine nulte pa druzenja po BG-u sa ekipom ne mogu a da ne pomislim da je to nemoguce sada napraviti.

Jako mi je zao sto je salon postao ovakav.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000