forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 YKK
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author  Topic Next Topic  

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/01/2009 : 00:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Ne volem top liste, ali ova manga mi je u top pet (s recimo Buddhom, LW&Com, Maison Ikkoku i neccim od Urasawe).

Raaa!

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 30/01/2009 : 02:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message  Reply with Quote
cool, zahvaljujući mangi sad mi je razotkrivena i tajna inicijala na svakom božjem rajsferšlusu

motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/01/2009 : 07:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zizanon

cool, zahvaljujući mangi sad mi je razotkrivena i tajna inicijala na svakom božjem rajsferšlusu



Dobro, ja stvarno svassta ccitam, ali priznajem da rajsferssluse joss nisam pocceo ccitati.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1694 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 30/01/2009 : 07:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Šta je YKK?
Yokohama Kaidashi Kikou?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/01/2009 : 08:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Šta je YKK?
Yokohama Kaidashi Kikou?



Yakako. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 30/01/2009 : 09:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
A sto JE LW&Com?

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1694 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 30/01/2009 : 11:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

A sto JE LW&Com?


Lone Wolf and Cub.

Aj sad neko da pita šta je Buddha... :)
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 30/01/2009 : 17:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
KuntaKinte, you crack me up! :D

Evo jednog lejm pokušaja:

Budistička
Ultimativna
Davnašnja
Dogodovština
Hladnokrvno
Antihrišćanska
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1694 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/02/2009 : 11:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ova manga je totalna antistres terapija.
Vratio mi se onaj osecaj bezbriznosti dugih letnjih raspusta od pre 20 (30?!?) godina.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12899 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/07/2014 : 15:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ova manga je totalna antistres terapija.


Upravo tako, nevjerojatno umirujući strip. Dušu dao za današnji užurbani ritam života.

Jedan od meni najdražih stripova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4334 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/10/2024 : 22:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Yokohama Kaidashi Kikou (Hitoshi Ashinano) (#1-14)


Postapokalipsa gde u ne toliko dalekoj budućnosti globalno zagrevanje i klimatske promene su dovele do povećanja nivoa mora i okeana što je rezultiralo do toga da mnoga mesta gde su nekada živeli ljudi sada budu poplavljena i nenastanjiva. Ali život teče dalje, mnogi su se odselili u neke druge gradove koji nisu zahvaćeni klimatskim promenama, dok su malobrojni ostali da provedu ono malo dana što im je ostala do kraja života živeći u mestu gde su rođeni. I šta u ovoj situaciji da radi Alpha, AI android kojeg je vlasnik napustio i ostavio joj kafić na kraju sveta. Šta drugo raditi osim otvoriti vrata kafića, sa osmehom dočekati retke mušterije, i popiti sa njima na miru kaficu dok čekate sumrak poslednjeg svetla čovečanstva..

Glavna tema dela je prolaznost vremena i života. Iako u stripu ima dosta humora i smeha zbog komičnih momenata izazvanih pre svega nespretnim i smotanim situacijama, kroz strip provejava jedna setna i melaholična atmosfera gde ljudi dolaze i odlaze, a život teče dalje bez prestanka. Tužan strip jer nismo uspeli da kontrolišemo klimatske promene i one su radikalno izmenile naša mesta prebivališta. Čovek nije uspeo, ali planeta Zemlja ne čeka na nikoga i ona počinje ponovo da pretvara okolinu u mesto pogodno za život, za neku novu floru i faunu koja nije ono što čovek očekuje da će biti. Strip je tužan, i u par navrata ćete osetiti da vam nešto stoji u grlu jer izaziva jaku emotivnu reakciju. Npr. ne verujem da ikoga može ostaviti ravnodušnim kadar poplavljene ulice gde bandere i dalje osvetljavaju ulicu koja više ne postoji gde svetla kroz vodu isijavaju kao zvezde na nebeskom svodu.. U isto vreme i prelepo i pretužno.

Glavna heroina dela je Alpha, napredni AI android koji poseduje sposobnost empatije svojstvene ljudima. Iako je robot, ona ispoljava sve one osobine i emocije koje bi imala jedna skromna i stidljiva, ali ipak odvažna, vedra, i života gladna devojka. Alpha je bez ikakvog preterivanja jedna od lepše nacrtanih devojčica stripa, tokom čitanja sam imao osećaj da je autor zaljubljen u svoju kreaciju, u svoju muzu. Crtač je u neku ruku otac, brat, dečko, svoje kreacije. Iako će je ponekad dovoditi u nemile situacije, on to ne radi namerno da joj napakosti već da je nauči nekim životnim lekcijama, i uvek će biti tu da je zaštiti. A na kraju svakog teškog radnog dana će je uvek nagraditi sa toplom šoljicom kahve.

Strip ima predivnu grafičku podlogu, prelepi stilizovani potezi olovkom i umešno umeće tuširanja. Autor odlično crta likove i njihova lica, kao i okolinu i pejsaže. Kompletan autor sa jednim od najlepše nacrtanih slice-of-life stripova koje sam imao prilike da iščitam. Iako je radnja dela smeštena u postapokaliptično okruženje, i ima par sci-fi momenata, strip je de facto slice-of-life. U stripu nema puno velikih događaja, pretpostavljam da će neki reći da je strip dosadan jer se u njemu ništa ne događa, i ako neko u ovom delu očekuje neko ludilo ili šokantna očekivanja razočaraće se jer ovo nije takav tip štiva. Radnja teče polako, umereno, nema puno uzbuđenja niti dešavanja, jer to nije ni poenta ovog dela. Strip je pogodan za one koji imaju puno stresa u životu jer ovo delo ima opuštajući efekat na čitaoca.

Yokohama Kaidashi Kikou je prelep, ali prelep strip koji pleni dušu zbog prelepog crteža, setne i tužne atmosfere zbog prolaznosti života, ali i delo koje veliča život jer život je lep i vredan življenja. Samo što nažalost većina to shvati tek kada je prekasno. Život je lep, ali treba ga znati živeti. Možda dok pijuckate kaficu u kafiću na kraju sveta dok vam društvo pravi simpatična konobarica uspete shvatiti da treba ceniti ono što imamo pre nego što ga izgubimo. Predivan strip
Go to Top of Page
   Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000