forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrina izdanja u manje i vise od 500 primeraka?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

wintermute
Senior Member



USA
1087 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 04/10/2024 : 17:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Bas si optimista (valjda sa razlogom) ...hm koje li su kolorke 307 i 308 :)

dakle 40 dolara je americko izdanje..

nastavicemo price o ovom stripu negde drugde jednom ;)



$30 je na Amazonu sto sam i napisao na par tema...

Nemam pojma kako ce ovaj strip tamo da se prodaje ali navijam za njega!

Ovo je za sada tema za taj strip: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36409

Kada izadje bice i klasicna "Fibra predstavlja..." tema.
Go to Top of Page

Baobab
Starting Member

11 Posts

Member since 29/01/2023

Posted - 04/10/2024 : 21:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Baobab a Private Message  Reply with Quote
quote:


ps jel moze neko da proveri tiraz Batmana broj 6 MUK prvo izdanje
a moze i drugo izdanje ako neko ima
(taj strip nema privju na fibrom sajtu)




Drugo izdanje Muka je 500 primjeraka. (Prvo nisam stigao uloviti)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10225 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/10/2024 : 17:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi zanimljivo uz broj primjeraka i datum objavljivanja nekog naslova imati i datum kada je pojedini naslov rasprodan (prema topicu Fibra, stanje na skladištu), odnosno ako nije rasprodan koliko je dana proteklo od datuma objavljivanja.

Jasno da je to zahtjevno, ali svakako bi rezultati bili zanimljivi. Možda se nađe dragovoljac.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1087 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 07/10/2024 : 18:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Bilo bi zanimljivo uz broj primjeraka i datum objavljivanja nekog naslova imati i datum kada je pojedini naslov rasprodan (prema topicu Fibra, stanje na skladištu), odnosno ako nije rasprodan koliko je dana proteklo od datuma objavljivanja.

Jasno da je to zahtjevno, ali svakako bi rezultati bili zanimljivi. Možda se nađe dragovoljac.



Auh, da. To je prakticno mera koliko je neki strip bio "hot", mislim da se to zove "sales velocity" za taj konkretan strip. To bi bilo zaista zanimljivo znati ali verovatno jako tesko otkriti, ne znam da li je i moguce? Takodje ulazimo i u definiciju pojma "rasprodan" tj. da li na Fibrinom sajtu ili u svim knjizarama nema vise primerka (a ko ce tek to znati?) itd...

Ali obzirom na interesantnost tog podatka svaki makar i grub pokusaj da se on pronadje bi bio veoma veoma dobrodosao.

EDIT: Markos naravno ovo moze da zna iz ugla Fibra sajta.

Edited by - wintermute on 07/10/2024 18:24:49
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10225 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/10/2024 : 19:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute
Takodje ulazimo i u definiciju pojma "rasprodan" tj. da li na Fibrinom sajtu ili u svim knjizarama nema vise primerka (a ko ce tek to znati?) itd...



Na Fibrinom sajtu je dosta. Ići na razinu knjižara bi bilo vjerojatno nemoguće.

quote:
Originally posted by wintermute
EDIT: Markos naravno ovo moze da zna iz ugla Fibra sajta.



Možda i ima ove podatke, ali je pitanje ako ih ima da li bi ih podijelio sa nama. Ipak su to poslovni podaci.
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
99 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 07/10/2024 : 21:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će, kad jednog dana Fibra neizbježno podlegne entropiji, markos iz razbibrige i nostalgije početi kopati po svim silnim podacima i davati nam zanimljive statistike i infografike :)
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1779 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 08/10/2024 : 19:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
netkotreci "Iz tvojih ust v božja ušesa"

'sef' nam je nekada bio pesimistican a vidi gde je sada :)

flamboyant soul
stripovi.com suradnik
United Kingdom
1975 Posts

Posted - 13/09/2008 : 21:43:30
Naklada 500 komada?

Markos
Webmaster
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2008 : 21:52:06

A nego koliko? Mislim, mozda, ali samo mozda, bi Maus mogao ici u nesto malo vise, ali... ne znam ima li to smisla. U dvije godine koliko Fibra postoji, samo je 5 izdanja prodano u vise od 300 primjeraka - Bosanske Basne (335), Metabaruni 1 (305), Svagdanja Borba (350) i Spaghetti 1/2 (380). Svi mi mislimo kako bi se to moralo prodavati bolje i lakse, ali, to se jednostavno ne događa. I u toj situaciji očekivati da će se s Mausom nešto promijeniti, cista utopija.

<sitar rodjeni pesimista>

ninel
Senior Member
Serbia
1583 Posts

Posted - 13/09/2008 : 22:03:45

Originally posted by Markos
A nego koliko? Mislim, mozda, ali samo mozda, bi Maus mogao ici u nesto malo vise, ali... ,
--------------------
Mislim da to ne bi imalo nikakvog smisla, pošto ionako več postoji slovenačko i srpsko izdanje Mausa

-----------------------------------

Orka Specijal 2 – Maus - reprint x4
valjda svaki put po 1000 primeraka? :)
prvo izdanje je izaslo 10.11.2009.

ko kaze da 'sef' nema smisao za humor

Markos
Webmaster
Posted - 13/09/2008 : 22:13:41

Ma sta ja znam, stvarno ne znam ima li smisla tiskati nesto u manje od 500 komada. Mislim, u principu ima, sto Berni kaze, tiskas 200 komada, stavis im cijenu 3 puta vecu od obicne, i sve ces rasprodati i zaraditi, a ne ovako, ostane ti puno skladiste i minus na racunu. Djelovao je kao da se ne sali:)

<opaska,stari dobri bernard je bio star vec tada>

flamboyant soul
stripovi.com suradnik
Posted - 13/09/2008 : 22:23:19
Haha, stari Bernard, da, vjerujem da se on nebi previše zamarao oko tih stvari

<opaska, nekada se pokrivalo sa 300 (hm ili 273??) primeraka, a danas?!>

quote:
Originally posted by Markos
Presveto Srce je izaslo 15.12.2006. Sto se prodaje tice, to je ipak Moebius, ono, valjda jedna od najvecih zivucih crtackih zvijezda u svijetu i poznato ime čak i kod nas. Plus opičen scenarij i super prijevod. Covjek bi ocekivao veci interes. Ali, ok, 296 je super, to je 23 primjerka iznad granice pokrivanja. kad bi sve bilo tako, gdje bi mi bio kraj:)



<opaska glista se dobro prodavala ja je uzeh na kraju na slovenackom>

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by cbarks
Kako stoji Lavričeva Glista, čudi me da se toga nije još prodalo 300 komada.


212. Nije lose za pola godine i domaćeg autora.



<opaska makondu ovo bese uspelo sa elrikom? tj da izdaju prvo pojedinacne albume pa tek onda integral>

Markos

Posted - 14/09/2008 : 10:50:29
Kao što rekoh, sve razumijem. I savrseno mi je jasno da s ovim integralima radim sebi na stetu, jer sigurno bi financijski puno bolje prosao radeci pojedinacne albume koje bi, iako su skuplji, ljudi kao ti, slabijih primanja puno lakse kupili (plus, kao sto to onda vani pravi izdavaci rade, kad se prodaju pojedinacni albumi, ONDA izbace integral i prodaju lijepo istu stvar dva puta). Ali eto, kad volem integrale (a ne samo to, nego mi ih je lakse i raditi. Posvetis se nekom integralu mjesec-dva dana, napravis ga i to je to, gotovo, nema vise. Ovako, pet albuma u 2-3-4 godine... gnjavaza.)

<opaska izdavacka tuga je pregolema i tada i sada >

Markos
Posted - 14/09/2008 : 11:49:00
Originally posted by tantus
Markose, mogu samo da zamislim koliko je trebalo truda i vremena odabrati sva ta izdanja, izganjati prava, pa onda sve dalje što sledi - prevođenje, priprema, štampa itd.
-----------------------------
Najgori dio je dogovor prava. To ponekad traje toliko sporo da popizdis. Prosjecan ritam kod nekih velikih izdavaca je 4 maila godisnje:) Onda ih zoves, gnjavis, požuruješ... Nekad ti se ni ne jave, pa trazis zaobilazne puteve, pa ovo, pa ono... Fibra (i Hrvatska kao tržište) je toliko mala da se njima često ne da gnjavit s nama. Ono, tiraz 500 komada, premale su to njima cifre (mada, meni i dalje nije jasno zašto je bolje ne zaraditi ništa nego nešto?)

Kad dogovoris prava, poslije je sve više manje gušt (osim plaćanja faktura:) ). Dizajn, tekstovi, prijevod, lekture, upis, prijelom, itd itd... to je zanimljiv i kreativan posao, jedino je problem kad se nagomila puno toga u isto vrijeme. I onda, kad sve spremiš, dolazi najgoriji dio - tisak. Užasan osjećaj nemoći i strepnje hoće li sve ispasti dobro. Ali, sve u svemu, lijepo je to

<opaska Markos nam inspirisao Slobu, Darkwood, hvala na tome! :) >

Sloba
stripovi.com suradnik
Serbia
Member since 22/11/2007

Posted - 14/09/2008 : 13:51:34
Svaka ti cast, kako na izboru, tako i na hrabrosti . Toliko je hvaljeno sve sto izdajes... ne vredi, moracu da da prestanem da citam samo Zagora, sto radim ceo zivot i pokusam da procitam i nesto drugo, evo pocecu od tvojih izdanja
Samo napred

<opaska ponekad se planovi (ipak) promene>

Markos
Webmaster
Posted - 14/09/2008 : 15:55:11

Grendel ce biti A4, da.
za kolorku, jos nisam odlucio. Vjerojatnije ipak necu staviti broj na korice, s obzirom da je ta primjedba već nekoliko puta ponovljena. Ali ne znam jos


<opaska rovareci covek svasta sazna!>

rommel
stripovi.com suradnik
Croatia
7436 Posts

Posted - 14/09/2008 : 17:48:44

može gluppo pitanje...da li je Jerome K.(lapka) Jerome po sjajnoj knjizi THREE MEN IN THE BOAT (To say nothing about the dog) ili THREE MEN ON THE BUMMEL?
sjajne knjige - prva ide u red meni najdražih (najduhovitijih svakako) ikada?


Markos
Webmaster
Posted - 14/09/2008 : 17:53:14
Da, ime po njemu, a prezime po Hieronymusu Boschu

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 08/10/2024 21:21:21
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000