forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 68

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/10/2024 : 21:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

A vi sto ste na Balkanu/ex-YU/"tim prostorima"/kako_god_se_zovete ste srecom verovatno najdalje od toga zbog jezika i kulture ali polako... Moguce je da dok ovo dosegne vas bude i pobedjeno u korenu ovde pa vas spasemo



Uvijek se možeš vratiti :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1112 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 09/10/2024 : 21:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Izgleda smesno ali jedan moj prijatelj se upravo zbog ove ideologije (tako kaze) vratio tamo prosle godine iz Kalifornije i poveo sa sobom i zenu amerikanku iz Minesote. Ja i dalje mislim da ce se oni vratiti u USA ali videcemo. Moja jedina zamerka je sto nisu prvo probali sa nekom R drzavom a ne odmah drasticno resenje, ali tamo je kupio i veliku kucu i dosta zemlje itd. sto verovatno ovde ne bi mogao na mnogo mesta...

Naravno, i o tome sam pisao
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/10/2024 : 22:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Samo da ti malo ilustriram koliku sreću imaš što ne živiš u BiH, konkretno. Vjerojatno nisi upratio, ovih dana Jablanicu su pogodile poplave kakve se dogode jako rijetko i dvadesetak ljudi je poginulo. Iako se za mogućnost katastrofalnih posljedica znalo, nitko nije upozorio ljude jer službe naprosto ne rade svoj posao.

Ovo je Donja Jablanica nakon poplava:



Ovo kamenje koje vidiš između kuća poplava je nanijela s ilegalnog kamenoloma koji se nalazi u brdu iznad:



https://www.vecernji.hr/vijesti/ilegalni-kamenolom-drzi-mocnik-bez-ijednog-papira-znaju-svi-policija-i-vrh-bih-a-prijeti-jos-jedna-katastrofa-1805796#google_vignette

Iako je kamenolom ilegalan, uredno je dobivao poticaje od države:

https://www.hercegovina.info/vijesti/bih/novi-detalji-o-ilegalnom-kamenolomu-uopce-nisu-smjeli-eksploatirati-kamen-poticaje-dobivali-od-vlada-hnz-i-fbih/229123/

Ovdje vlada tolika korupcija da je to teško dočarati nekome tko živi u sređenoj državi. Ja se veselim danu kad će nam woke biti glavni problem, mada mislim da to nikad neću dočekati.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12337 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/10/2024 : 22:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U USA je veća korupcija nego u BiH. Samo oni to drugčije nazivaju.

Have mercy
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/10/2024 : 22:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

U USA je veća korupcija nego u BiH. Samo oni to drugčije nazivaju.



Te sam priče čuo milijun puta, "isto je i kod nas i u Njemačkoj" ili u Americi. Nije ni blizu.

Samo usporedi organizaciju oko uragana trenutno na Floridi i ovoga što se dogodilo u Jablanici. Mi možemo samo sanjati njihovu razinu spremnosti i sposobnosti. I oni se opet bune da nije dovoljno. A mi se ne bi bunili ni da nam osobno ubiju pola susjedstva.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1112 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 09/10/2024 : 22:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
@Beva, da se razumemo, osim pokusaja nekih podsmesljivih doskočica ja znam da je potpuno besmisleno pa cak mozda i neukusno (ali ja nikad nemam zlu nameru) porediti Bosnu sa mnogim delovima USA. Ima ovde doduse specificnih delova gde je zivot gori i opasniji od Bosne verovao ili ne ali to su ipak izolovani primeri i "normalni" ljudi ne zive tamo. Sto se prirodnih nepogoda tice, zao mi je da se bilo gde dese, evo i ovde je hurricane trenutno na Floridi itd. a u Kalforniji se stalno prica o velikom zemoljotresu a bilo je ovde pozara i poplava zadnjih godina gde su mnogi evakuisani...

Problem je medjutim u normalizaciji. Ovde su ljudi istorijski navikli da je "sve najbolje", da su "najjaca zemlja na svetu" i ocekuju veoma velike stvari od izabranih politicara jer mnogo placaju poreze i traze odgovornost onih koji trose njihove pare. Tamo se sistem rusio svakih 50 godina u zadnjih 200 godina i iznova gradio i tesko je i pohvatati ko te gde i kako krade dok ovde je to sve ipak stabilnije i civilizovanije (neko kaze da te ovde kradu na finjaka, legalno) bez obzira na korupciju i klasicne opaske koje uvek stoje. Ali ko zna, mozda i ovde pukne, nadam se da nece, a ako i pukne nadam se da ce biti neki razlaz mirnim putem kao sto sam pisao.

EDIT: izmedju ostalog i sto znam dosta ljudi poreklom iz Bosne (Sarajevo, Zenica, Mostar, Banja Luka...) koji zive ovde i idu tamo cesto.

Edited by - wintermute on 09/10/2024 23:04:39
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/10/2024 : 23:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Zato ti i ponavljam da bi ti bolje bilo ne razmišljati toliko i malo se opustiti, u boljoj si situaciji od ogromnog broja ljudi na cijelom svijetu ;)

Politika u posljednje vrijeme (a možda je tako oduvijek, ali internet sve diže na novu razinu) jako dijeli ljude, i što više se unosiš u to više se truješ.

Sad ja idem spavati, laku noć :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1112 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 10/10/2024 : 00:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Zato ti i ponavljam da bi ti bolje bilo ne razmišljati toliko i malo se opustiti, u boljoj si situaciji od ogromnog broja ljudi na cijelom svijetu ;)

Politika u posljednje vrijeme (a možda je tako oduvijek, ali internet sve diže na novu razinu) jako dijeli ljude, i što više se unosiš u to više se truješ.



Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37818 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/10/2024 : 09:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

moram i ovdje



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37818 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/10/2024 : 10:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

U USA je veća korupcija nego u BiH. Samo oni to drugčije nazivaju.


probaj podmititi plavca u SAD (valjda trebas unaprijed znati koga mozes?) dok je to nesto najnormalnije u Bosni, da o drugome ni ne pricam



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12337 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/10/2024 : 10:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
I u BiH mozes debelo najebat ako podmitis policajca.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37818 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/10/2024 : 11:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zavisi kojeg. Mozda onog koji zeli izvuci vise?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1556 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 10/10/2024 : 13:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Culture vulture je rekao da samo naivna osoba može vjerovati da je Trump opasnost po demokraciju, iako je prije četiri godine nahuškao sljedbenike na Capitol.



Ne znam sto tebi znaci "opasnost po demokraciju".

Reklo bi se da to nije koristenje DOJ-a za podrivanje mandata demokratski izabranog Predsjednika (ovdje bih glat mogao zavrsiti recenicu i citav post); koristenje politico-media kompleksa za sirenje apsurdnih lazi o jednoj strani, dok se drugoj skrivaju cak i pedofilski skandali; niz klokanskih sudova za impeachmente i "prijestupe" kao sto je placanje nekoj gerijatrijskoj flundri da ne prostaci u javnosti; lansiranje plandemije; laziranje izbora; koristenje antifa, BLM marksistickih agitatora i ine besposlene gamadi kao paravojske za izazivanje kaosa; financirani uvoz desetaka milijuna glasaca (jer svi su ti smedji i zuti i crni ljudi isti i svi ce glasati za nas); slanje FBI agenata u civilu 6. sijecnja u masu da narod huskaju na pobunu; bacanje u zatvor bez osude ljudi koji su eventualno, za vrijeme nenasilnog prosvjeda, koji je posve legitimna stvar u slobodnim drustiva, trespassali... cak ni pokusaji atentata (!!!).

Kad bi mene bilo strah za opstanak demokracije, meni bi, vidis, upravo to bile stvari koje bi me brinule. Ne ideja da ce se Trump proglasiti dozivotnim Predsjednikom.
Mozda ce ti biti jasnije zasto me to ne brine ako se ja sada i ovdje proglasim dozivotnim Predsjednikom Amerike. Evo, proglasavam se. Kao sto vidis, to moje samoproglasenje nije imalo nikakav efekt u realnosti, jer me nitko u mojem ludilo nije slijedio, a isto bi tako bilo i s Trumpom, pa dosta o tome.

Ali zasto uopce razgovarati o "opasnostima po demokraciju" kad je iz svih ovih razgovora bjelodano da u demokraciju ni ti ni ja ne vjerujemo?
Ja eksplicitno i iz razloga sto je smatram apsurdnom idejom, jer misljenje naroda, cak i ako slucajno pogodi tocan odgovor, je za mene uvijek krivo i irelevantno. (Sto god ljudi izgradili, ako Krist nije u centru, nema sanse dugo biti ispravno, jer ce mu u centru vrlo brzo biti Sotona.)
Ti implicitno i iz razloga sto volju naroda, ako se ne poklapa s tvojim stavovima, odbacujes kao krivu i irelevantnu. (Bi li prihvatio posteni demokratski izbor Hitlera?)

Sorry, Beva, u globalu si iskren sugovornik (zato ti i odgovaram), ali to s "opasnostima po demokraciju" je prazna floskula, kojoj je jedina svrha da se upravo podriva demokratski proces.

---

Ne da mi se sad citirati, ali zalio si se i na Trumpovu osobnost, moral (iliti izostanak istoga), "radikalizam" i mane opcenito.
Da, OK, ima ih on na pretek.
A s babom koja je zastrasivala zene koje je njezin suprug seksualno iskoristavao ne bi imao problema?
Sa covjekom koji je, dok je jos imao nesto mozga, bio barun Munchausen (rudar, vozac kamiona sa 24 kotaca, uhapsen jer je htio posjetiti Nelsona Mandelu...), a za Predsjednika je nominiran u stanju poodmakle demencije ('lying dog-faced pony soldier', 'Corn Pop' i slicno) nemas problema?
I ne bi imao problema sa ovom 'Ukraine is a country in Europe, and Russia is a bigger country. And the bigger country attacked the smaller country, and basically that's wrong' maloumnicom, koja je slusala Snoop Dogga prije negoli je snimio prvu plocu, a Tupac joj je najbolji zivuci rapper?

---

Jos jednom apeliram da se ne lazemo. Da se nije znalo da ce Trump staviti pro-life suca u Vrhovni sud i tako dokinuti federalno cedomorstvo, Trump bi bio kao i svaki drugi kandidat ili Predsjednik.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/10/2024 : 13:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Sorry, Beva, u globalu si iskren sugovornik (zato ti i odgovaram), ali to s "opasnostima po demokraciju" je prazna floskula, kojoj je jedina svrha da se upravo podriva demokratski proces.


Ma nisam te ni mislio uvlačiti i ispričavam se što sam te spomenuo kad znam da nisi htio dalje širiti priču, samo sam htio ilustrirati da koliko god ja nasjedao na priču da je Trump opasnost za demokraciju, toliko sad wintermute nasjeda na isto sa suprotnim predznakom. Nema neke razlike. A ja se stvarno nadam da smo obojica tu naivčine.

quote:
Originally posted by culture vulture

Ne da mi se sad citirati, ali zalio si se i na Trumpovu osobnost, moral (iliti izostanak istoga), "radikalizam" i mane opcenito.
Da, OK, ima ih on na pretek.
A s babom koja je zastrasivala zene koje je njezin suprug seksualno iskoristavao ne bi imao problema?
Sa covjekom koji je, dok je jos imao nesto mozga, bio barun Munchausen (rudar, vozac kamiona sa 24 kotaca, uhapsen jer je htio posjetiti Nelsona Mandelu...), a za Predsjednika je nominiran u stanju poodmakle demencije ('lying dog-faced pony soldier', 'Corn Pop' i slicno) nemas problema?
I ne bi imao problema sa ovom 'Ukraine is a country in Europe, and Russia is a bigger country. And the bigger country attacked the smaller country, and basically that's wrong' maloumnicom, koja je slusala Snoop Dogga prije negoli je snimio prvu plocu, a Tupac joj je najbolji zivuci rapper?


Nije da meni nešto super smetaju Trumpove mane, nego mi je ironično što se izborno tijelo kojem se on obraća zaklinje u dijametralno suprotne vrijednosti: Obitelj, tradicija, vjera... I onda je kao Trump borac za sve to? Mislim da bi barem prividno morao predstavljati neke osobine koje pokušavaš prodati ljudima, a on toga nema ni u naznakama pa mi čudno.

I ja isto kao i svi bih glasao po vlastitim uvjerenjima, pa bih vjerojatno glas dao onima koji ih barem naizgled predstavljaju. A ako bi bilo nešto što mi baš smeta, volim vjerovati da bih poništio listić. Nisam nikad ni bio u prilici glasati za nekog mojih uvjerenja pa ne znam :D

quote:
Originally posted by culture vulture

Jos jednom apeliram da se ne lazemo. Da se nije znalo da ce Trump staviti pro-life suca u Vrhovni sud i tako dokinuti federalno cedomorstvo, Trump bi bio kao i svaki drugi kandidat ili Predsjednik.



Ja opet mislim da to Trumpu nije bila glavna motivacija, ali ne moramo to dalje razvlačiti. Osobno mislim da je stavljao ljude koji će raditi u njegovom osobnom interesu, a to se nedavno donekle pokazalo i točnim kad su donijeli odluku o predsjedničkom imunitetu.

Nije mi cilj bio uvlačiti te u prepisku, vagao sam spomenuti te ili ne ali eto.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/10/2024 : 14:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ti implicitno i iz razloga sto volju naroda, ako se ne poklapa s tvojim stavovima, odbacujes kao krivu i irelevantnu. (Bi li prihvatio posteni demokratski izbor Hitlera?)


Samo da se i na ovo osvrnem, naravno da bi mi smetalo da se izabere opcija koja mi nije po volji, ali isto tako smatram da će se svaka vlast nužno pokvariti ako previše ostane na vlasti. Svaka, bez iznimke. Zato je dobro da se u principu vlast svako toliko mijenja, pa i svjetonazorski. Ovdje u BiH toga nema i mislim da puno naših problema dolazi, između ostaloga, i otud.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1556 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 10/10/2024 : 14:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Ma nisam te ni mislio uvlačiti i ispričavam se što sam te spomenuo kad znam da nisi htio dalje širiti priču, samo sam htio ilustrirati da koliko god ja nasjedao na priču da je Trump opasnost za demokraciju, toliko sad wintermute nasjeda na isto sa suprotnim predznakom. Nema neke razlike. A ja se stvarno nadam da smo obojica tu naivčine.


Razlog zasto sam se ja povukao iz rasprave nije sto nisam htio dalje siriti pricu (za sto drugo sluzi forum?), nego sto je ovaj nacin razgovora kakav nazalost imamo na ovih sad vec 65 stranica cisti gubitak vremena, jer se ne vodi iskreno, nego samo svatko jase svoga hobby horsea.

quote:
samo sam htio ilustrirati da koliko god ja nasjedao na priču da je Trump opasnost za demokraciju, toliko sad wintermute nasjeda na isto sa suprotnim predznakom. Nema neke razlike. A ja se stvarno nadam da smo obojica tu naivčine.


Razlike, nazalost, itekako ima. "Demokrati" su ne prijetnja za demokraciju, nego su je vec i dotukli. Napisao sam ti gore random niz njihovih nuklearnih napada na demokraciju.


quote:

Nije da meni nešto super smetaju Trumpove mane, nego mi je ironično što se izborno tijelo kojem se on obraća zaklinje u dijametralno suprotne vrijednosti: Obitelj, tradicija, vjera... I onda je kao Trump borac za sve to? Mislim da bi barem prividno morao predstavljati neke osobine koje pokušavaš prodati ljudima, a on toga nema ni u naznakama pa mi čudno.


It's elementary, my dear Beva.
1.) When speech is outlawed, only outlaws will speak.
2.) Drugi outlaws nisu dobili nominaciju. (Po meni ju je trebala dobiti Tulsi Gabbard.)


quote:
Ja opet mislim da to Trumpu nije bila glavna motivacija, ali ne moramo to dalje razvlačiti. Osobno mislim da je stavljao ljude koji će raditi u njegovom osobnom interesu, a to se nedavno donekle pokazalo i točnim kad su donijeli odluku o predsjedničkom imunitetu.


Kajgod, ali moja poanta je bila da je reakcija na Trumpa (ne njegova motivacija za izbor sudaca Vrhovnoga suda) takva kakva jest iskljucivo zbog uplitanja u "pravo" na zrtvovanje Molohu. Tko se ovako bacao po podu i pjenio na usta, u gluho doba noci gledao neke irelevantne debate na drugom kraju svijeta, ili kao ne-drzavljanin se ad nauseam nad*ebavao s drugim ne-drzavljanima o bilo kojem drugom US predsjednickom kandidatu? Zbog koga bi se drugog netko u Bosni ovoliko trudio dokazati da su Cackling Kabala i onaj dezerter koji istovremeno izgleda i kao beba i kao starac bolji izbor? Po prvi put u povijesti ne da vise nijedna sala u New Yorkeru ne moze biti o bilo cemu osim o republikanskom kandidatu, nego i doslovce pola svijeta pretvara svoje privatne profile na socijalnim mrezama u platforme za borbu protiv njega. Ocito su u pitanju demonska posla.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1556 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 10/10/2024 : 14:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Ti implicitno i iz razloga sto volju naroda, ako se ne poklapa s tvojim stavovima, odbacujes kao krivu i irelevantnu. (Bi li prihvatio posteni demokratski izbor Hitlera?)


Samo da se i na ovo osvrnem, naravno da bi mi smetalo da se izabere opcija koja mi nije po volji, ali isto tako smatram da će se svaka vlast nužno pokvariti ako previše ostane na vlasti. Svaka, bez iznimke. Zato je dobro da se u principu vlast svako toliko mijenja, pa i svjetonazorski. Ovdje u BiH toga nema i mislim da puno naših problema dolazi, između ostaloga, i otud.



Nesto je ili ispravno (moralno/razumno/istinito/oportuno/pravedno/???), ili nije. Na koji bi nacin bilo dobro da se nesto sto je ispravno zamijenjuje necim drugim - ne mogu shvatiti.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/10/2024 : 15:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Dobro, oko nekih ovdje pitanja se nikad nećemo složiti pa ne bih u širinu (a i na poslu sam :D).

Ti predstavljaš FBI agente u rulji 6. 1. kao činjenicu, dok ja smatram da to nije istina. Ti u tu ne vidiš nasilan pokušaj smjene vlasti, dok ja na snimkama ne vidim nikakve miroljubive proteste.

Također mislim da je Trump sam po sebi dovoljno karizmatičan (u pozitivnom i negativnom smislu) da privuče pažnju i da se o njemu priča. O Obami se također dosta pričalo, ali iz nekih drugih razloga.

SAD su globalno i dalje najvažnija država. Izbor američkog predsjednika ne utječe samo na živote građanina SAD-a, nego i na sve nas, nekad više nekad manje. Uvijek će privlačiti pažnju. Po meni Trump to samo još više potiče jer je od sebe zanimljiv, ne možeš nemati mišljenje o njemu. Gomila ljudi ima koji ne znaju ništa ni o Amy Coney Barrett ni ostalim sucima, ali imaju mišljenje o Trumpu.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/10/2024 : 15:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Nesto je ili ispravno (moralno/razumno/istinito/oportuno/pravedno/???), ili nije. Na koji bi nacin bilo dobro da se nesto sto je ispravno zamijenjuje necim drugim - ne mogu shvatiti.



Nema konsenzusa oko nekih stvari, i dok je tako, bolje da vlada pluralizam mišljenja, barem po meni. Ja sam, recimo, protiv smrtne kazne (isključivo iz razloga što netko treba tu kaznu i izvršiti, nije da nema ljudi koji ne zaslužuju smrtnu kaznu), po kršćanstvu ne smiješ ubiti ljudsko biće, a opet su konzervativci često zagovornici smrtne kazne. Kako se tu postaviti, što je apsolutna istina?

I takvih primjera ima mnogo, pa bolje da nitko ne dominira.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12337 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/10/2024 : 15:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Narodski rečeno, Beva bi se jebavao ali da mu ne uđe. Ne ide to.

Have mercy
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/10/2024 : 15:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Narodski rečeno, Beva bi se jebavao ali da mu ne uđe. Ne ide to.



Ne znam na što konkretno ciljaš.

Što se tiče promjene vlasti, iz prakse vidim da to funkcionira. Društva u kojima je vlast nepromjenjiva (lijeva ili desna, nebitno) ne funkcioniraju. Cilj društvenog uređenja je da bude dobro što većem broju ljudi. Nikad neće biti dobro svima, iz kojekakvih razloga.

Ako misliš na smrtnu kaznu, ja osobno ne bih mogao živjeti (normalno) s činjenicom da sam ubio čovjeka.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12337 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/10/2024 : 16:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by izivko

Narodski rečeno, Beva bi se jebavao ali da mu ne uđe. Ne ide to.



Ne znam na što konkretno ciljaš.

Što se tiče promjene vlasti, iz prakse vidim da to funkcionira. Društva u kojima je vlast nepromjenjiva (lijeva ili desna, nebitno) ne funkcioniraju. Cilj društvenog uređenja je da bude dobro što većem broju ljudi. Nikad neće biti dobro svima, iz kojekakvih razloga.

Ako misliš na smrtnu kaznu, ja osobno ne bih mogao živjeti (normalno) s činjenicom da sam ubio čovjeka.


Tako je bilo možda nekada. Danas državu boli karina za društvo i građane. Najrađe bi da ih nema.
Bitna je samo elita. (Sami sebe su tako nazvali, odnosno mediji čiji su vlasnici).

Smrtna kazna je osjetljivo pitanje. Jesi li za pobačaj? I to je ubojstvo.

Have mercy
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/10/2024 : 16:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Tako je bilo možda nekada. Danas državu boli karina za društvo i građane. Najrađe bi da ih nema.
Bitna je samo elita. (Sami sebe su tako nazvali, odnosno mediji čiji su vlasnici).


Sve i da je tako, kakav bi život bio tom elitnom staležu ako su svi oko njih nezadovoljni?

quote:
Originally posted by izivko

Smrtna kazna je osjetljivo pitanje. Jesi li za pobačaj? I to je ubojstvo.



Za pobačaj, također nikad ne bih mogao osobno pristati na njega (osim da mi je ženi ugrožen život), ali nisam protiv izbora. Tko može živjeti s tom odlukom nek živi. Ima i tu puno sivih područja poput silovanja ili nekih bolesti gdje bi potpuna zabrana napravila više štete nego koristi.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12337 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/10/2024 : 16:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by izivko

Tako je bilo možda nekada. Danas državu boli karina za društvo i građane. Najrađe bi da ih nema.
Bitna je samo elita. (Sami sebe su tako nazvali, odnosno mediji čiji su vlasnici).


Sve i da je tako, kakav bi život bio tom elitnom staležu ako su svi oko njih nezadovoljni?

quote:
Originally posted by izivko

Smrtna kazna je osjetljivo pitanje. Jesi li za pobačaj? I to je ubojstvo.



Za pobačaj, također nikad ne bih mogao osobno pristati na njega (osim da mi je ženi ugrožen život), ali nisam protiv izbora. Tko može živjeti s tom odlukom nek živi. Ima i tu puno sivih područja poput silovanja ili nekih bolesti gdje bi potpuna zabrana napravila više štete nego koristi.


Stari Beva, nepopravljivi.

Ovo drugo mi je drago čuti.

Have mercy
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5845 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/10/2024 : 16:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Stari Beva, nepopravljivi.


Ili nepokvarljivi, ovisi kako gledaš ;)

quote:
Originally posted by izivko

Ovo drugo mi je drago čuti.



Imam troje djece, svi su željeni i voljeni. Volio bih da sva djeca mogu osjetiti iskrenu roditeljsku ljubav.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 68  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000