forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 66

wintermute
Senior Member



USA
1104 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 10/10/2024 : 17:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
...sad wintermute nasjeda na isto sa suprotnim predznakom. Nema neke razlike. A ja se stvarno nadam da smo obojica tu naivčine.
[...]
nego mi je ironično što se izborno tijelo kojem se on obraća zaklinje u dijametralno suprotne vrijednosti: Obitelj, tradicija, vjera... I onda je kao Trump borac za sve to?
[...]
volim vjerovati da bih poništio listić...



Moguce je da sam ja i naseo. Ali ja sam barem bazirao svoje trenutno misljenje na onome sto vidim i dozivljavam licno zadnjih godina u svakodnevnom zivotu. Ako su me tako zajebali, svaka im cast i zasluzuju moj glas za vestinu.

Trump nije borac za nista osim za svoje interese. Ali za mnoge ovde on je simbol borbe protiv necega sto misle da je mnogo gore.

Ponistavanje listica ili neglasanje je uvek implicitan glas za nekoga u zavisnosti od situacije. Tako je u celom svetu na svim izborima bez obzira na sistem glasanja.

Prema tome, without further ado, alea iacta est i postar je juce pokupio i odneo moj ballot.

Daleko da je ovo idealno i zalosno je sto mora biti tako ali sve drugacije bi bilo licemerje prema sebi. Neka se D urazume pa me privole nazad. Ili barem neka mi pokazu da su manje zlo od R. Oduvek sam bio registrovan kao I (Independent), otvoren sam da promenim misljenje, vec sam ga menjao ranije...




Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47021 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/10/2024 : 19:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by izivko

Narodski rečeno, Beva bi se jebavao ali da mu ne uđe. Ne ide to.



Ne znam na što konkretno ciljaš.

Što se tiče promjene vlasti, iz prakse vidim da to funkcionira. Društva u kojima je vlast nepromjenjiva (lijeva ili desna, nebitno) ne funkcioniraju. Cilj društvenog uređenja je da bude dobro što većem broju ljudi. Nikad neće biti dobro svima, iz kojekakvih razloga.

Ako misliš na smrtnu kaznu, ja osobno ne bih mogao živjeti (normalno) s činjenicom da sam ubio čovjeka.



Ja sve podupiren i smrtnu i pobačaj i eutanaziju.
Naravno i prigovor savjesti.
Ko voli nek izvoli.
Ljudi tribaju imat šta je moguće više izbora.
Nismo ni u komunizmu niti u teokraciji.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47021 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/10/2024 : 19:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by izivko

U USA je veća korupcija nego u BiH. Samo oni to drugčije nazivaju.



Te sam priče čuo milijun puta, "isto je i kod nas i u Njemačkoj" ili u Americi. Nije ni blizu.

Samo usporedi organizaciju oko uragana trenutno na Floridi i ovoga što se dogodilo u Jablanici. Mi možemo samo sanjati njihovu razinu spremnosti i sposobnosti. I oni se opet bune da nije dovoljno. A mi se ne bi bunili ni da nam osobno ubiju pola susjedstva.



beha je država samo zbog Daytona.
Neusporediva sa susjednim državama kamoli sa USA i sl.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1795 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 10/10/2024 : 20:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ovaj bilo bi dobro da se ovde ne posvadjamo do kraja :)
valjda necemo

Nego koliki deo SAD je zapravo opsednut porezima i oruzjem (tu negde je i cena benzina) i kako stoji to medju demokratima i republikancima

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

642 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 10/10/2024 : 20:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Matori, nisu oni opsjednuti oruzjem,to im je pravo zajamceno ustavom.
A vama nije jasno zasto je to tako, evo ti jednostavnoga odgovora.
Da bi imao sva prava koja ti jamci njihov ustav, moras imati mogucnost da ih branis, ako su ta prava napadnuta,zato imas pravo na oruzje, da se vlast ne osili previse, jednostavno zar ne.
Ustavom, koji je gle cuda najstariji na svijetu,napisan prije 150 godina.
A Europa,kao demokracija, napisali ameri ustav pa svi poslije njih.
A mi (Hrvatska) od stoljeca sedmoga tu, haha.
Cijena goriva, galon 3,80 litara, malo iznad $3 u NY.
Placa baustelca u NY oko $ 8 000-10 000 mjesecno (juniskog).
Ili ti oko $ 2 000-2 500 tjedno (u NY je placa svaki tjedan, petkom).
Koeficijent place Europa - SAD 1:4
Koeficijent cijena Europa - SAD 3:1

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 10/10/2024 20:46:30
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1795 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 10/10/2024 : 20:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Americki ustav je valjda inspirisan ranijim dogadjajima u Francuskoj hm ili bese francuskim filozofima :)?

neki tamo dosta jasno jesu opsednuti oruzjem
a neki deo njih pravi problema i sebi i drugima

da li su uracunate sve kljucne cene u tom tvom izracunu?

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 10/10/2024 20:49:16
Go to Top of Page

kimba
Average Member

642 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 10/10/2024 : 20:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Americki ustav je valjda inspirisan ranijim dogadjajima u Francuskoj hm ili bese francuskim filozofima :)?

neki tamo dosta jasno jesu opsednuti oruzjem
a neki deo njih pravi problema i sebi i drugima

da li su uracunate sve kljucne cene u tom tvom izracunu?



Ja ne znam cime je inspiriran, samo kazem da je najstariji na svijetu,napisao sam greskom nekih 150 umjesto 250 godina.
Francuzi su im najstariji saveznici (borba za nezavisnost).
Kao drzava postoje 250 godina, od toga drmaju svijetom zadnjih stotinjak.
Pa i mi smo opsjednuti stripovima, koga to briga.
A sto se tice cijena prosijek je i gori,vjeruj mi, ali eto malo optimisticki napisano.
Da se razumijemo, ja govorim ovo za NYC u NYS.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 10/10/2024 21:11:24
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5832 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/10/2024 : 21:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Cost of Living in Vienna is 34.2% lower than in New York, NY (without rent)
Cost of Living Including Rent in Vienna is 51.6% lower than in New York, NY
Rent Prices in Vienna are 72.7% lower than in New York, NY
Restaurant Prices in Vienna are 36.8% lower than in New York, NY
Groceries Prices in Vienna are 30.6% lower than in New York, NY
Local Purchasing Power in Vienna is 0.7% higher than in New York, NY

You would need around 5,806.4$ (5,307.0€) in Vienna to maintain the same standard of life that you can have with 12,000.0$ in New York, NY (assuming you rent in both cities).

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=United+States&country2=Austria&city1=New+York%2C+NY&city2=Vienna&tracking=getDispatchComparison


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 66  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000