forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 69

Tonto
Advanced Member



8204 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/10/2024 : 14:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Odlican sazetak.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5855 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 11/10/2024 : 14:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Barem se nismo poklali :D


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1121 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 11/10/2024 : 17:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Ja tako isto ne vidim poveznice koje se povlače s trošenjem novca na tampone i općeg stanja u državi. Kod nas se javni novci troše na spomenike braniteljima, spomen sobe braniteljima, braniteljske udruge i slično. I to se mora jer se inače gube izbori.



Nisi quotirao celu istinu. Radilo se o tamponima u *muskim wc-ovima*.

Da upotrebim tvoju analogiju: "Kod nas se javni novci troše na spomenike braniteljima iz svemira, spomen sobe braniteljima iz drugih galaksija, braniteljske udruge drzavljana Marsa i slično."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5855 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 11/10/2024 : 18:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Nisi quotirao celu istinu. Radilo se o tamponima u *muskim wc-ovima*.

Da upotrebim tvoju analogiju: "Kod nas se javni novci troše na spomenike braniteljima iz svemira, spomen sobe braniteljima iz drugih galaksija, braniteljske udruge drzavljana Marsa i slično."



Hajdemo reći da nema potrebe za tamponima u muškim WC-ima (što je moguće, neću reći da nije). Recimo da se početkom godine napune zalihe u muškom WC-u i u ženskom WC-u. S obzirom da ih nitko ne troši u muškom WC-u, a u ženskom da, zalihe u ženskom WC-u se konstantno nadopunjuju, dok one u muškom stoje dok ne prođe rok, recimo dvije godine. Koliki je to onda realno trošak?

Nas jedna spomen soba za branitelje košta možda i 5% godišnjeg općinskog budžeta (ne bubam, godišnji budžet općine je oko 15,5 milijuna KM, zgrada KIC-a od 4 etaže je oko 3 milijuna, 1 etaža je ostavljena za spomen sobu). Imamo dva spomenika braniteljima i žrtvama poraća s trećim u planu, sve to u naselju Čitluk koje broji nešto manje od 4000 stanovnika, znači veće selo u biti. Na području općine (nekih 18000 ljudi) imamo preko 20 spomenika braniteljima.

Sve ono što se zamjeralo Jugoslaviji sa obilježavanjem NOB-a ponavlja se kod nas, s tim da se osim u te populističke stvari jako malo ulaže u infrastrukturu i općenito boljitak zajednice.

Meni nisu toliko problem ni spomenici, neka ih, ali bih volio da je prioritet ulaganje u privredu, pa kad se to postavi na zdrave noge - praviti spomenike. Ali spomenici donose najlakše političke bodove i tu smo gdje smo.

A da budem on topic, retorika tih koji postavljaju spomenike je puno bliža Trumpovoj nego LGBT kliki.

Kad gledamo širu sliku imaš bolnicu u Mostaru koja je u dugovima od minimalno 115 milijuna KM:

https://www.hercegovina.info/vijesti/bih/skb-mostar-godinama-ne-uplacuje-doprinose-zaposlenicima-trenutacni-dug-je-preko-115-milijuna-maraka/228170/

S druge strane imaš megalomanski projekt groblja mira (spomenik žrtvama Drugog svjetskog rata) koji zagovaraju politički vođe i ulažu se ogromni novci u to:

https://www.jabuka.tv/pogledajte-konacni-projekt-groblja-mira-na-bilima/

Desničarski raj, LGBT-a ni u naznakama, blago nama što nas ne muče takvi problemi.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/10/2024 : 18:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ja bi bas volija da naprave muzej zrtava komunizma u hr,(kad se vec trose pare na raznorazna sranja).
Pa da vidimo kad stave neke nedavno popularne likove u taj muzej.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13112 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/10/2024 : 19:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Meni nisu toliko problem ni spomenici, neka ih, ali bih volio da je prioritet ulaganje u privredu, pa kad se to postavi na zdrave noge - praviti spomenike. Ali spomenici donose najlakše političke bodove i tu smo gdje smo.



Ako spomenici donose političke bodove, onda to znači da ljudi cijene one koji omogućuju te spomenike. Tako da su u pravu oni koji ih grade. Prema samim tvojim riječima, to je savršeni krug.

S druge strane, floskula "ulaganje u privredu", odnosno, onaj tko poput tebe uzima tu floskulu kao nešto ozbiljno, nije baš netko koga bih smatrao ozbiljnim. Ulaganje u privredu, u stvarnosti znači: izvlačim korist za sebe. Ulagati javne novce u privredu, to može zagovarati samo pravi tutlek, jer privreda i nije ništa drugo nego poduzetnost nekog pojedinca da stekne novce, imovinu, moć i slično. Nitko se ne bavi "privredom" iz opće koristi, nego uvijek i jedino za vlastitu korist. Za takve je sretna okolnost da postoje takvi kao ti, pa im nasjedaju na priče o gospodarstvu, privredi, pa pumpaju javna sredstva u njihovo debelo salo.

Javni novci i jesu samo za spomenike, kulturu i tu nadgradnju. Spomenici braniteljima jesu jedan od najboljih načina trošenja javnog novca. Bolje to nego gej parade.



Edited by - stinky on 11/10/2024 19:08:52
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16842 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 11/10/2024 : 19:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ja bi bas volija da naprave muzej zrtava komunizma u hr,(kad se vec trose pare na raznorazna sranja).
Pa da vidimo kad stave neke nedavno popularne likove u taj muzej.


Misliš na ovu vijest?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/dp-muzej-zrtava-komunizma-bit-ce-u-proracunu-splitskodalmatinske-zupanije-za-2025/2601832.aspx
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5855 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 11/10/2024 : 19:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Stinky, pod ulaganje u privredu mislim i na izgradnju normalne cestovne mreže, obnovu vodovoda i slične tričarije koje omogućuju normalan rad i život. Vrtić bi bio koristan, recimo, pošto je postojeći premalen.

Ali spomenik žrtvama od prije 80 godina, svima poimence, je puno prioritetnija stvar. Jebeš žive i djecu, prvo treba namiriti davno umrle.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1802 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 11/10/2024 : 19:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Jel ima sanse da preimenujemo temu u
"Tamponi u *muskim wc-ovima"?

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25160 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/10/2024 : 19:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Vratite se na i u Ameriku i na (manje više) on topic. Drugim rečima, nikakvi pobačaji, branitelji, žrtve, ceste, Bosna i slično. Trećim rečima, nemojte da vas upozoravam još jednom.

Hvala.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 11/10/2024 19:28:47
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13112 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/10/2024 : 19:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče teme, Trumpa i ostalog, to me baš briga. To su sve obični smradovi.
Na moj život nema nikakva utjecaja ni Trump ni Biden. Oba su gluperde, što se mene tiče, s time da kada bih, hipotetski, morao birati, onda bih prije birao Trumpa, jer Biden je govno, odnosno to je podljudski stvor i predmet prijezira.

Međutim,
ova nekakva vjera u Trumpa na koju su spali ljudi koji vide da je Biden i sve što on predstavlja zlo, to je isto tako konfuzija u glavama. Trump je govedo, poslovni čovjek, čovjek novca i sistema, i slab je to protuuteg onoj strani zla. On je isto to, naličje tog zla.

Lijek za leftardsko zlo, ali i tajkunsku kliku a la Trump je tako jednostavan: otkačiti se od toga. I kao sve jednostavne stvari, to je najteže napraviti. Jer ono jednostavno je ujedno ono radikalno: djelovanje iz temelja, iz srži bića. No, tko zaista želi ili bolje rečeno, vidi da sve to skupa ne valja ništa, nema drugog načina nego napuštati taj bezlični aparat zla. To, naravno, nosi posljedice. Te posljedice su ono što ljude muči, pa bi oni sjedili na dvije stolice: brbljali da ne valja sistem, ali ujedno bi si zadržali privilegije, novce i tako dalje. Jedno i drugo ne ide, i to je to.

Ontopic,
za mene su i Beva i Wintermute ljudi sistema. Njihov spor je samo prazni verbalizam, blebetanje skuhanih ljudi kojima je dosadno. Ni jedan ni drugi se ne miču iz mjesta, bilo da podržavaju ovu ili onu stranu, odnosno: oni oba rade na održavanju tihog brujanja aparata i vjeruju da aparat valja.




Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1802 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 11/10/2024 : 19:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ako neces Trumpa ili Bidena izaberi Kamalu stinky

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13112 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/10/2024 : 19:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Stinky, pod ulaganje u privredu mislim i na izgradnju normalne cestovne mreže, obnovu vodovoda i slične tričarije koje omogućuju normalan rad i život. Vrtić bi bio koristan, recimo, pošto je postojeći premalen.



Sve se to i radi.
Tako da nemoj pričati odokativno, i u osnovi, lažno.

Osobno,
jer i ti si pričao osobno, da je do mene, više bih volio da se upumpaju novci u epski prohrvatski najkonzervativniji film na svijetu, recimo, Hrvatsko ognjište, nego u vrtić. Prvo namiriti enormne ognjištarske apetite, onda vrtići i tvoje tričarije.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13112 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/10/2024 : 19:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ako nemaš mjesta u vrtiću, a ti radi da preodgojiš ženu: da ne radi, nego bude doma. I veže se uz djecu. I zemlju. S tim će ti se onda vremenom i promijeniti perspektiva, pa ć ti vrtić izgledati napuhani & izmišljeni problem. Žene doma, same čuvaju djecu - to je moj moto. I program.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5855 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 11/10/2024 : 19:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ja se ispričavam zbog okretanja priče na BiH.

Jedini razlog zašto sam to učinio je konstantno dobacivanje tipa "budi sretan što ovoga još nema kod tebe", "vidjet ćeš kad do vas dođe woke ludilo" ili "vi ste na Balkanu sretni". Pa sam htio dočarati koliko sam ustvari sretan.

Vratimo se na SAD.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25160 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/10/2024 : 19:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Stinky, mesec dana te nije bilo, pa si možda zaboravio neke stvari. Mada znam da nisi.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1565 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 11/10/2024 : 20:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Ja se ispričavam zbog okretanja priče na BiH.

Jedini razlog zašto sam to učinio je konstantno dobacivanje tipa "budi sretan što ovoga još nema kod tebe", "vidjet ćeš kad do vas dođe woke ludilo" ili "vi ste na Balkanu sretni". Pa sam htio dočarati koliko sam ustvari sretan.

Vratimo se na SAD.



Netočno.
Ljudi iz bivše Juge koji nisu otišli na Zapad političke opcije u SAD-u uglavnom vide kroz prizmu onoga što je u njihovom Čitluku "lijevo" i "desno", "liberalno" i "konzervativno". Dakle, skidanje maske i pričanje o Čitluku je u tvom slučaju napokon bilo on topic (napokon govori o pravom razlogu zašto si protiv Trumpa).

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1802 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 11/10/2024 : 20:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
zamalo da obori rekord druga kimbe

novi zahtevi za zastitu
napadnutnog kandidata,
valjda su realni

naravno svekupno je tragicno do cega je doslo


hvala c.v sto je spomenuo citluk
po prvi put sam malo se pozanimao sta to znaci inace cuh tu rec prvi put ovde
nekada davno


http://youtu.be/fNRQAHSU1vc?si=X0jBq_tlcpiVLMiW


Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 11/10/2024 20:41:53
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13112 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/10/2024 : 20:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nisam zaboravio da si dosadnjaković i da uvijek dolaziš dosađivati, bez da objasniš što je sad opet problem.

Što se tiče SAD, ono što valja je vestern.
Znači, unutrašnja Amerika, provincija. Priobalna Amerika i velegradovi, to je smeće.
Najbolje je tamo gdje ljudi nisu vezani na državu (a država, to je leftard) i gdje vlastitim snagama razvijaju korupciju, rang, hijerarhiju. Pionirski duh. Ako toga još ima. A ima. Dotepenci a la wintermute su po definiciji vezani na državu, odnosno leftard, makar se sada pokušava osloboditi. Wintermute je sisao državu, i sad kad se nasisao, sad bi pa pa. Bolje i to, nego kao Beva: izbosne sanjati kalifornijski leftard, jer su ga u osnovnoj dinarci prikliještili na svaki način, pa je morao s curicama na tjelesnom igrati odbojku, a ne ko pravi muškarac nogomet s dečkima.

Ja, kad bih morao u Ameriku, birao bih Ozark ili tako neko mjesto gdje su oni tipovi s radničkim hlačama i šiltericama i koji peku botlegg viski. S šerifom koji to sve nadgleda i ubire postotak, baš kao i u Bevinoj Bosni. Ta korupcija je benignija od leftard korupcije, koja je puzajuća, kapilarna i prožima svaku poru građanoidnog života. Korumpiranog šerifa barem možeš označiti, pa se pojavi neki Prljavi Harry koji pročisti to. A leftardsku korupciju ne možeš ni osloviti, nemaš se protiv koga boriti. Koga označiti kao metu za projekt cjelodnevne nastave, za istambulsku, za nevladine udruge? Svaki koji to provodi je obični činovnik, anonimus u aparatu i nema nikakvu odgovornost ni za što. Leftard, to je savršena sotonistička hobotnica, anonimnost i nevidljivost.

Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1565 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 11/10/2024 : 20:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Nisam zaboravio da si dosadnjaković i da uvijek dolaziš dosađivati, bez da objasniš što je sad opet problem.

Što se tiče SAD, ono što valja je vestern.
Znači, unutrašnja Amerika, provincija. Priobalna Amerika i velegradovi, to je smeće.
Najbolje je tamo gdje ljudi nisu vezani na državu (a država, to je leftard) i gdje vlastitim snagama razvijaju korupciju, rang, hijerarhiju. Pionirski duh. Ako toga još ima. A ima. Dotepenci a la wintermute su po definiciji vezani na državu, odnosno leftard, makar se sada pokušava osloboditi. Wintermute je sisao državu, i sad kad se nasisao, sad bi pa pa. Bolje i to, nego kao Beva: izbosne sanjati kalifornijski leftard, jer su ga u osnovnoj dinarci prikliještili na svaki način, pa je morao s curicama na tjelesnom igrati odbojku, a ne ko pravi muškarac nogomet s dečkima.

Ja, kad bih morao u Ameriku, birao bih Ozark ili tako neko mjesto gdje su oni tipovi s radničkim hlačama i šiltericama i koji peku botlegg viski. S šerifom koji to sve nadgleda i ubire postotak, baš kao i u Bevinoj Bosni. Ta korupcija je benignija od leftard korupcije, koja je puzajuća, kapilarna i prožima svaku poru građanoidnog života. Korumpiranog šerifa barem možeš označiti, pa se pojavi neki Prljavi Harry koji pročisti to. A leftardsku korupciju ne možeš ni osloviti, nemaš se protiv koga boriti. Koga označiti kao metu za projekt cjelodnevne nastave, za istambulsku, za nevladine udruge? Svaki koji to provodi je obični činovnik, anonimus u aparatu i nema nikakvu odgovornost ni za što. Leftard, to je savršena sotonistička hobotnica, anonimnost i nevidljivost.





Neprekriženo potpisujem i samo onako ovlaš spominjem, za slučaj da je nekoga briga, ako stinky ili bilo tko, s bilo koje strane, bude izbačen (makar i na 24 sata) bez da je ozbiljno prekršio neko jasno pravilo foruma, ja bez riječi odlazim i više se neću vratiti nikada.
Jednog smo psihopata izdurali, reprizu gledati neću.


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 11/10/2024 20:52:45
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3460 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 11/10/2024 : 21:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Slobodni forum, bez granica, bez pravila,
Gdje riječ slobodna poput vjetra zaparila,
Tu misli lete, tu nema okova,
Svaka ideja nova, svaka misao slobodna.

U vrtlogu riječi, kaos i sjaj,
Svako pravilo rušimo, neka sve ide u kraj!
Gdje nema cenzure, nema stega ni straha,
Svi govore glasno, iz srca i maha.

Različiti glasovi, šarenilo zvuka,
Forum je slobodan, tamo nema ruka
Koje stišću ti glas, gase tvoj san,
Ovdje je svaki komentar važan i dan.

Buka i tišina se isprepliću zajedno,
Ispod zvijezda, u tom kaosu sneno,
Forum bez pravila, mjesto gdje cvate
Sloboda misli, dok svi jeznici stasate.

Pa nek' teče razgovor kao rijeka divlja,
U slobodnom forumu, gdje vlada struja silna,
Bez granica, bez kočnica, bez zidova tih,
Ovdje je svijet, slobodan, pun boja i stih!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1802 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 11/10/2024 : 21:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Valjalo bi sakupiti sve tvoje stihove Zoro

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1121 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 11/10/2024 : 23:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Odem jedan dan na ocean i vratim se u gomilu poruka. Ima tu novog materijala za odgovoriti, ima...

Dok ovo citam i procesiram, evo jedne slike sa mog izleta, bilo je oblacno ali niti prehladno niti pretoplo, upravo idealno za lep kasni dorucak (brunch) u jednoj bašti a onda i za dugacku setnju pored vode sa mojom suprugom...

Go to Top of Page
Page: of 69  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000