forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 266 T'Zee
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/10/2023 : 13:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


T'Zeeovom palačom, usred tropske šume, šire se glasine. Stari je diktator, navodno, ubijen. Dok zemlja tone u kaos građanskog rata, članovi predsjednikove klike proživljavaju posljednje trenutke korumpiranog režima na zalasku. Sudbina T'Zeeova sina Hippolytea posljednji se put isprepliće sa sudbinom Bobbi, diktatorove mlade supruge: otkriva se nemoguća i strašna ljubav. U sparini afričke noći pomalja se sumrak jedne izmišljene zemlje, što su majstorski dočarali Appollo i Brüno.

Kolorka 266 • T'Zee - afrička tragedija • 160 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Appollo • Crtež Brüno • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.10.2023. • Cijena 22 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-266-tzee-africka-tragedija/913/



Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2023 : 14:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne volim Brunov crtez, ali ok...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40089 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/10/2023 : 16:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
I ja mislim da bi ovo sa drugim crtezom bilo bolje. Jos razmisljam sta cu sa ovim...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6222 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/10/2023 : 16:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni se crtež sviđa, ali su mi sve ove biografije za pročitati jednom i to je to.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Zula
Senior Member

1009 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 17/10/2023 : 16:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Ovo će se kupiti samo zbog Bruna, bez da čitam preview.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21013 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2023 : 18:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima kao prvik pik ture,samo zbog Bruna.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1696 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/10/2023 : 22:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ma ovo je odlično. Ko da gledaš onaj neki dobar starinski politički triler.
Čitao na ingliš, treba ovo uziti i na papiru.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/10/2023 : 23:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Meni se crtež sviđa, ali su mi sve ove biografije za pročitati jednom i to je to.


Nije ovo nikakva biografija. Vrlo, vrlo dobar strip.

Trouble will find me
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1696 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/10/2023 : 23:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ovo je fiktivna biografija izmišljenog diktatora u izmišljenoj zemlji.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2438 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/10/2023 : 01:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Meni je Bruno odličan...

Carpe diem
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15539 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/10/2023 : 09:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima..volim njegov crtež, a i priča djeluje zanimljivo

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37831 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/10/2023 : 17:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bruno je to.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/11/2023 : 20:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Izmisljeni diktator u izmisljenoj zemlji u Africi, radi sve ono sto diktatori inace rade, misle i kako su oduvjek zivjeli te kako ce i zivjeti dok je svijeta.

Ako nekog zanimaju crna posla u izmucenoj crnoj Africi, onda je to-to! Mene to odavno ne zanima, a naricito od onda kad sam prosetao dzonove po Kongu, Nigeriji, Juznoj Africi, Alziru, Angoli i ostalim mjestima koja bi najrade zaboravio.

Ovo je nekakav tribute to Africi od ovih autora s prstohvatom Vudua, i to je to. Posteno tko voli i koga zanima. Njima je ocito ovo bilo vazno podastrijeti publici...

Brunin crtez me odbija. Stalno. Ove 'kockaste' glave i ovaj njegov nedoreceni stil mi ne prija. Nije mi vizuelno privlacan, dapace ruzan mi je.

U Tayler Crossu sam ga jos i prozvakao, poslije vise, bas i ne...

'Kubizam' da karikiram. A nije mi bas ni taj pravac nikad 'legao'.

Da ne bi sve ostalo na nekoj, nazovi negativnosti, evo; tabla na stranici broj 65 mi je odlicna! Ali lica likova, ajme. To je moj osobni impresij naspram Brunovom radu, a nije da se nisam trudio. Previse mi je...kako da nadem pravu rijec...neozbiljan.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
383 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 15/11/2023 : 01:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Meni je Brunin crtež odličan. Tek sam naknadno skužio da mu ovaj put suradnik nije Nury. Iako zericu slabiji od ostala tri naslova koja je izdala Fibra, i dalje izuzetno dobar strip. Doduše, za razliku od prijašnjeg recezenta mene tema jako zanima i super mi je kako se ne temelji na jednoj istinitoj priči nego pastišem kazuje jednu amalgam istinu.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2255 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/11/2023 : 11:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Novi Bruno. Nažalost, nije kombinacija sa Nuryjem koje su sve bile super i svaka na drugi način, ali opet je dobar strip, malo slabiji od ta prva tri. Priča zapravo nije o samom T'zeeu, čak ni o toj izmišljenoj afričkoj zemlji, nego o tri lika s njegovog dvora - sinu, mladoj ženi i još nekim sinovim frendovima. Nema tu puno akcije, više je to neka psihološka studija tih nekad privilegiranih likova koji su se sada našli između neba i zemlje. Strip se bavin njihovim osjećajem nepripadanja, strahovima i ambicijama, najviše kroz elegantno pripovijedanje iz trećeg lica. Meni je to fora, ali mi je falila neka jača završnica, katarza.. nekako se priča koja je lijepo išla spred kraj samo ispuše. Ali opet, nije loša priča.

Brunov crtež volim, sviđa mi se ta kombinacija Cartoon networka i Dicka Tracya, iako mi je nakon nedavnog uspona AI-a mi je, kao, postao manje drag jer mu crtež ima neki digitalni vajb. Opet, volim kako se potrudi oko svojih kadrova i likova. Vidi se kako pažljivo razradi scene i kako mu likovi budu ful izražajni, kako govore tijelom usprkos škrtom načinu na koji ih crta..

Jedna poslovično dobra Kolorka.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1849 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/11/2023 : 12:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Hvala pcoro pa i ostalima koji su ostavili utiske ovde. Neki su prisetili na tri ranija fibrina izdanja na kojim je Bruno radio.
Ja eto imam sva ta tri izdanja, dva u Srbiji a jedno u Sloveniji :)
dvoje sam video na nekoliko minuta, jedno uppste ne. Ja sam kao sto vecina zna u Svedskoj :) Kako sada izgleda ta izdanja cu najranije ugledati na leto 2024 tako da manjka frustracije nema ;) Dobro dok ima nade ima zivota je onaj stari izlizani izraz.

O scenaristi ovog stripa od ranije ne znamo puno, guglao sam malo i naleteo na ove informacije
http://www.europecomics.com/author/appollo/

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37831 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/01/2024 : 10:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hmmm, vidim vrlo malo komentara do sada. Steta, jer strip nije los. Bruno (kao uvijek) rastura, a Appollo nam se vrlo ugodno predstavio. Rođen '69 u Tuniziji, studirao u Parizu i vracao se u Afriku, u vise zemalja - procitati njegov tekst na kraju stripa. Zelio je ovim stripom napraviti nekakav moderni africki strip, pokriti vise nijansi, ima tu i magije kako je spomenuo vec ivanl, i naravno ima tih africkih diktatora i njihovih "ludorija" etc. Strip me drzao zaokupljenog tokom citanja, sta ces vise.

Khm! Sam me podjestilo da vec imam doma jedan njegov strip, i to bas onaj sa Trondheimom, Otok Bourbon 1730. Ali ga zbog nekih losih komentara ovdje jos nisam procitao... moram ovo ispraviti!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3255 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/01/2024 : 14:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Khm! Sam me podjestilo da vec imam doma jedan njegov strip, i to bas onaj sa Trondheimom, Otok Bourbon 1730. Ali ga zbog nekih losih komentara ovdje jos nisam procitao... moram ovo ispraviti!


Slobodno nemoj žuriti.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1312 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 31/01/2024 : 14:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Khm! Sam me podjestilo da vec imam doma jedan njegov strip, i to bas onaj sa Trondheimom, Otok Bourbon 1730. Ali ga zbog nekih losih komentara ovdje jos nisam procitao... moram ovo ispraviti!




Vrlo dobar strip.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9357 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/01/2024 : 14:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Otok Bourbon, šteta preskočit.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21013 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/01/2024 : 17:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Otok Burbon je,kako MAcon kaže,jako dobar strip;ej,pa Trondhajm je to.
Mada,šteta što nije u boji;Trodhajm u cb varijanti nije baš praznik za oči

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2024 : 18:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nekidan sam rendom odabirom s police ponovo po drugi put procitao Otok Bourboun, i vratila mi se odmah radnja. Dobar je to strip, nelos skroz. Okej impresija kao i prvi put kad sam ga procitao po izlasku. Baziran sam bio sasvim na Trondheima, koji uzgred budi receno, bolje izgleda u boji, dakako. A uopce nisam primjetio da je ovaj Appollo scenarist i Brünu. Zanimljivo.
U svakom slucaju Bourboun mi je bolji strip od ove africke tragedije gdje mi je istinska tragedija zapravo crtez Brûna. Uz, ajde, iznimku jednog zanimljivog kadra.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/01/2024 : 18:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Izmisljeni diktator u izmisljenoj zemlji u Africi, radi sve ono sto diktatori inace rade, misle i kako su oduvjek zivjeli te kako ce i zivjeti dok je svijeta.

Ako nekog zanimaju crna posla u izmucenoj crnoj Africi, onda je to-to! Mene to odavno ne zanima, a naricito od onda kad sam prosetao dzonove po Kongu, Nigeriji, Juznoj Africi, Alziru, Angoli i ostalim mjestima koja bi najrade zaboravio.

Ovo je nekakav tribute to Africi od ovih autora s prstohvatom Vudua, i to je to. Posteno tko voli i koga zanima. Njima je ocito ovo bilo vazno podastrijeti publici...

Brunin crtez me odbija. Stalno. Ove 'kockaste' glave i ovaj njegov nedoreceni stil mi ne prija. Nije mi vizuelno privlacan, dapace ruzan mi je.

U Tayler Crossu sam ga jos i prozvakao, poslije vise, bas i ne...

'Kubizam' da karikiram. A nije mi bas ni taj pravac nikad 'legao'.

Da ne bi sve ostalo na nekoj, nazovi negativnosti, evo; tabla na stranici broj 65 mi je odlicna! Ali lica likova, ajme. To je moj osobni impresij naspram Brunovom radu, a nije da se nisam trudio. Previse mi je...kako da nadem pravu rijec...neozbiljan.


Zar i ti sine Ladiću?
Nije Brunin nego Brunov.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2024 : 18:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Izmisljeni diktator u izmisljenoj zemlji u Africi, radi sve ono sto diktatori inace rade, misle i kako su oduvjek zivjeli te kako ce i zivjeti dok je svijeta.

Ako nekog zanimaju crna posla u izmucenoj crnoj Africi, onda je to-to! Mene to odavno ne zanima, a naricito od onda kad sam prosetao dzonove po Kongu, Nigeriji, Juznoj Africi, Alziru, Angoli i ostalim mjestima koja bi najrade zaboravio.

Ovo je nekakav tribute to Africi od ovih autora s prstohvatom Vudua, i to je to. Posteno tko voli i koga zanima. Njima je ocito ovo bilo vazno podastrijeti publici...

Brunin crtez me odbija. Stalno. Ove 'kockaste' glave i ovaj njegov nedoreceni stil mi ne prija. Nije mi vizuelno privlacan, dapace ruzan mi je.

U Tayler Crossu sam ga jos i prozvakao, poslije vise, bas i ne...

'Kubizam' da karikiram. A nije mi bas ni taj pravac nikad 'legao'.

Da ne bi sve ostalo na nekoj, nazovi negativnosti, evo; tabla na stranici broj 65 mi je odlicna! Ali lica likova, ajme. To je moj osobni impresij naspram Brunovom radu, a nije da se nisam trudio. Previse mi je...kako da nadem pravu rijec...neozbiljan.


Zar i ti sine Ladiću?
Nije Brunin nego Brunov.



Ma da. Dobro. Ali, kako ga god deklinirali nece nauciti crtati.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4247 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/07/2024 : 21:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Možda i ne treba nabavljati stripove zbog crtača.
Bruno me zarazio svojim stilom u Tyleru Crossu. Jednostavno mi je dobar taj minimalistički i pomalo autistični vibe koji ostavljaju njegovi prizori.
Ovaj strip je nastao u suradnji s čovjekom koji je očito na domaćem terenu kad je moderna povijest Afrike u pitanju. No, imam dojam da je moglo biti i bolje ispričano i ispleteno. Tema je fiktivna, ali ima uporišta u stvarnosti. Ono što je problematično što mi se čini da u scenariju nisu baš dobro posloženi vremenski skokovi i narativ se često dosta neravnomjerno prebacuje iz šturog i minimalističkog u gotovo reportesko izvještavanje.
Strip ima svoju potresnu notu, ima ovdje nekih prizora i činova koji izazivaju svojevrsnu povijesnu osudu, ali nema u svemu tome neke težine. Fokus je često dosta raspršen i bitne stvari se dogode nekako u lošijem timingu.
Crtež je brunovski klasično, ali u ovome mi je najmanje pasao. Odabir boja i kontrasti su na mjestu, ali nekako nisam osjetio neku tu afričku atmosferu koju se trudilo prenijeti.
Nije loš strip, ali nedostaje mu presušno neke težine i bolje poveznice s bogatom materijom.

2.5/5

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 22/07/2024 21:12:00
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11807 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/10/2024 : 07:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
.

Edited by - going going on 13/10/2024 07:17:37
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000