forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 71

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 12/10/2024 : 18:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
Moj odgovor wintermuteu je jasno davanje do znanja da nemamo zajednički prostor djelovanja



stinky, hvala na trudu! Ustedeo si mi ogromno vreme jer sam si rekao sve o sebi kvalitetom tog "odgovora" kao i sve sto me je zanimalo da ces napisati tako da ne moram nista ni da ti odgovaram eksplicitno na njegove delove. Pa ti cak ne poznajes ni najosnovnije principe debatovanja. Za takve ljude volim da kazem "not even wrong". Uostalom, neka i drugi koji nas citaju sve to procene (sto vec i jesu).

A na ovoj temi izgleda uskoro i zaista bukvalno "necemo imati zajednicki prostor delovanja" ako tako i nastavis.

No, srecom, kazes da "volis da ucis" tako da mozda ipak jos uvek nije sve izgubljeno: idi i malo nauci kako se debatuje pa se vrati -- ja sam i dalje otvoren da ti lepo odgovaram o stvarima o kojima pojma nemas ako samo lepo pitas...
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 12/10/2024 : 21:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Šta kažu trenutne ankete, kako stoje kandidati?
I šta se dešava u ključnim državama?



Loaded question.

Ima, kao i uvek, sugurno anketa koje kazu jedno a ima i koje kazu drugo.

Ja sam rekao da ankete i ne pratim mnogo niti uzimam preozbiljno jer su sve biased a u zadnje vreme su se vecina pokazale i netacnim (narocito 2016. godine).

Glasao sam, kupio kokice i cekam rezultate. Kakvi god da su. Ako pobedi Trump imacu neku malu satisfakciju. Ako pobedi Kamala cestitacu i idem dalje sa zivotom. I stripovima.

Ko god da pobedi nece mi se zivot ni malo izmeniti ovde gde sam a pogotovu ne tog dana kada se objavi pobednik.

EDIT: evo idi npr. ovde i razgledaj:
https://projects.fivethirtyeight.com/polls/president-general/2024/national
https://projects.fivethirtyeight.com/polls/president-general/2024/
https://www.270towin.com/2024-presidential-election-polls

Edited by - wintermute on 13/10/2024 04:56:09
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/10/2024 : 05:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by stinky
Moj odgovor wintermuteu je jasno davanje do znanja da nemamo zajednički prostor djelovanja



stinky, hvala na trudu! Ustedeo si mi ogromno vreme jer sam si rekao sve o sebi kvalitetom tog "odgovora" kao i sve sto me je zanimalo da ces napisati tako da ne moram nista ni da ti odgovaram eksplicitno na njegove delove. Pa ti cak ne poznajes ni najosnovnije principe debatovanja. Za takve ljude volim da kazem "not even wrong". Uostalom, neka i drugi koji nas citaju sve to procene (sto vec i jesu).

A na ovoj temi izgleda uskoro i zaista bukvalno "necemo imati zajednicki prostor delovanja" ako tako i nastavis.

No, srecom, kazes da "volis da ucis" tako da mozda ipak jos uvek nije sve izgubljeno: idi i malo nauci kako se debatuje pa se vrati -- ja sam i dalje otvoren da ti lepo odgovaram o stvarima o kojima pojma nemas ako samo lepo pitas...


U filmu Riba zvana Wanda Kevin Kline glumi agresivnog i tupavog(ka da je iz hrvatskog zagorja božemioprosti) lika. Puno čita filozofe i misli da je pametan a u stvari kurca ne razumi.Stinki isto puno čita filozofe.
Ne obaziri se na njega.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/10/2024 : 23:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Stefan Weber, poznati Austrijski naucnik i lovac na plagijatore pogledao je Kamalinu knjigu Smart on Crime (2009) i precizno dokumentovao na desetine ukradenih stvari (celih copy/paste paragrafa, tekstova koji su samo malo promenjeni, itd). "Pozajmljivano" je sa svih strana: od Wikipedije (!) i raznih drugih publikacija pa sve cak do Martin Luter Kinga od koga je prepisana jedna anegdota iz njegovog detinjstva i navedena kao Kamalina. Knjigu je osim Kamale potpisao i Joan O'C. Hamilton ali ju je verovatno pisao neki ghostwriter (sto je cesta praksa -- poznati ljudi veoma retko imaju vremena i/ili talenta da sami pisu knjige za mass market nego samo stave svoje ime i uzmu procenat) tako da ce se to verovatno upotrebiti kao odbrana ali istinu necemo nikada znati...

Googlajte "kamala harris plagiarism" -- mnoge vesti su ovo upravo sad objavile. Bilo koji link da stavim neko ce reci da je izvor biased.

EDIT: MLK prica nije u ovoj knjizi, my bad. To je iz "njene" novije knjige The Truth we Hold (2019). Dakle, nastavila je sa praksom kopiranja... ili je opet neki ghostwriter "pogresio"?

Edited by - wintermute on 15/10/2024 04:56:09
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 15/10/2024 : 17:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Malo lepih vesti iz Kalifornije. Googlanje prepustam vama...

A ne zaboravite Kalifornija je blueprint za jednopartijsku plavu USA u kojoj ce najbitniji izbori biti D primaries na kojima se cesto nece ni glasati...

Nije bilo dovoljno da ilegalci odavno ovde mogu da dobiju vozacku nego sada mogu da dobiju i State ID:



A onda ni to nije bilo dovoljno nego sada moze da se glasa i bez ID-ja, tj. i više: ILEGALNO je TRAZITI nekome ID na glasackim mestima u Kaliforniji:



Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1312 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 16/10/2024 : 08:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 16/10/2024 08:45:52
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 16/10/2024 : 17:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ovo poceo da gledam pre par dana original i onda ga je YT skinuo. Sledeci dan probam da nastavim i nema nigde kao da ga nikada nije bilo! Nema u history, nema u watch later, ne izlazi u search... Tako i na kompjuteru (browseru) i na telefonu. Medjutim na iPad-u izgleda codebase nije isti ili je neki bug i stoji i dalje na watch later listi ali kaze [Deleted Video]. Klikanjem na njega dobije se: "This video is no longer available due to a copyright claim by BentPixels". Pogledam malo sta je to i nadjem npr:

https://bentpixels.com
https://www.reddit.com/r/youtube/comments/6kqfzy/anybody_know_anything_about_bentpixels

Malo kasnije proverim i opet nista osim na iPad-u gde sada kaze "This video is private" dakle promenjena poruka !?

Onda bas sad kad sam ustao vidim da je neko okacio ovu skracenu verziju koju si stavio!

Medjutim sve je ovo besmisleno jer kompletan video postoji na X-u i odande niko ne moze da skine:
https://x.com/TuckerCarlson/status/1843375397024485778

Prosto je neverovatno da je sloboda govora u USA spasena u poslednjem trenutku bukvalno samo dobrom voljom jednog milijardera koji je prodao 90 MILIJARDI DOLARA svojih Tesla akcija i PLATIO 45 MILIJARDI DOLARA POREZA DRZAVI STO JE NAJVECI POREZ ZA INDIVIDUALNU TRANZAKCIJU U ISTORIJI MARKETA da bi ova zemlja imala free speech. Mislite o tome.

Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4500 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 16/10/2024 : 18:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 16/10/2024 : 19:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
kamala večeras ima intervju na fox news - baš me zanima na šta će to ličit
a trump luduje po običaju bez ikakvih posljedica
na skupu u kojem glasači postavljaju pitanja je nakon nekog vremena rekao da je bilo dosta pitanja i puštao 40 minuta muziku i plesao
naravno, za neke (ili sve) pjesme nije imao odobrenje da se koriste u političke svrhe - što je za njega pod normalno
i ništa mu se neće dogoditi
dapače, možda mu to i donese dodatne glasove mladih mačo glasača kojima je on fora
s druge strane, kamala ako nije imala savršen nastup, već se zbraja koliko joj je to utjecalo u nekoj skupini glasača, a koliko u drugoj...
u čudnom nekom svijetu živimo
ajde, barem je stogodišnji jimmy carter doživio da glasa za kamalu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 16/10/2024 : 22:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Nema apsolutno nikakve potrebe za Kamalu da ide na FOX. Po meni postoje samo dva razloga zasto to radi:

1. (Game theory: Sun Tzu: ne ulazi nikada u borbu osim ako vec unapred ne znas da ces pobediti.) => Ima neki deal ili specijalni tretman da se podeli lova od gledalaca i reklama.
2. (PR: Los publicitet je bolji nego nikakav.) => Toliko su ocajni u D jer misle da gube te se hvataju cak i za slamku FOX-a.

Ima li iko ideju sta trece moze biti? Ja ne znam sta je ali bih voleo da je ovo drugo.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1312 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 16/10/2024 : 22:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Nema apsolutno nikakve potrebe za Kamalu da ide na FOX. Po meni postoje samo dva razloga zasto to radi:

1. (Game theory: Sun Tzu: ne ulazi nikada u borbu osim ako vec unapred ne znas da ces pobediti.) => Ima neki deal ili specijalni tretman da se podeli lova od gledalaca i reklama.
2. (PR: Los publicitet je bolji nego nikakav.) => Toliko su ocajni u D jer misle da gube te se hvataju cak i za slamku FOX-a.

Ima li iko ideju sta trece moze biti? Ja ne znam sta je ali bih voleo da je ovo drugo.



3. Izbori više ne postoje, jer je sve unapred dogovoreno. Svejedno je šta radi i priča Kamala, jer to ne utiče na "izbore".

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 16/10/2024 : 22:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Hm to je vec sada u 3PM po mom vremenu, FOX nema to eksplicitno u programu ali ce izgleda biti u "Special Report with Bret Baier".

Necu moci da gledam jer moramo da vodimo decu kod ortodontista bukvalno u to vreme ali sam podesio da se snimi u cloud DVR pa cemo odgledati kasnije.

Ali siguran sam da ce Ken gledati i opsirno izvestiti
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 17/10/2024 : 01:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Odgledah snimak. Razocaran sam da je bilo manje i od 30 minuta a ocekivao sam barem 60 (snimao sam i emisiju posle za svaki slucaj da se produzi ali ocigledno je bio hard-stop).

Kao sto sam to objasnio nedavno posle Vance-ove debate, i ovde se veoma lepo i ocigledno videlo na koja pitanja "ne moze biti odgovora" sa leve strane. Nikakve brojke ilegalnih imigranata ne smeju da se kazu a isto ne sme da se kaze da je i kada je Biden postao nesposoban da vodi zemlju. Bilo je tu jos mnogo izbegavanja ali ova dva su najociglednija. Te dve stvari su ogroman "no-no" levima.

Sa druge strane uocavam i priznajem odlican snazan nastup Kamale negde u sredini kada je pricala kako Trump hoce da americkom vojskom napadne americke gradjane (?). Bez obzira na nebulozan sadrzaj, ceo taj delic je delovala jako dobro, predsednicki i liderski, videlo se i u glasu i u govoru tela i zracila je iskrenoscu. Izgleda da u to duboko veruje i to je iz prve ruke. Vidi se da je u politici cesto bitnije kako nesto govoris umesto sta govoris (kao sto je bitnije za sta ce ljudi glasati a ne da je to "istina"). Steta sto izgleda ne veruje u ostale stvari pa mora drhtavim glasom i nervozom tela to da otkriva i onda nije efektna u prenosenju tih poruka "iz druge ruke".

Ostalo je nazalost bilo slabo retoricki a po cinjenicama i odgovorima narocito -- prakticno je izbegavala i okretala sve teme.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/10/2024 : 01:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nažalost, nisam mogao gledati izravno sa foxa, ali sam pogladao snimke na youtubeu
i po mome mišljenju, ovo joj je bio dobar potez - iako su se mnogi pitali što joj to treba i zašto riskira
međutim, održala je jedan žestok intervju, gdje je voditelj postavljao pitanja iz trumpove perspektive i stalno ju prekidao ili nastojao prekidati i nije bio nimalo fer i profesionalan (što je bilo za očekivati) ... ali se ona jako dobro držala u takvim uvjetima
i slažem se, sadržaj je tu manje važan od dojma
a izgledala je i govorila sigurnije i puno, puno bolje nego u 60 minuta
naravno da će na foxu pričati kako ju je on 'uništio', ali jasno je ko dan da nije i ona je sa stilom odradila 'neprijateljski' intervju - nešto što trump izbjegava, kao i drugu debatu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 17/10/2024 : 03:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
ona je sa stilom odradila 'neprijateljski' intervju - nešto što trump izbjegava, kao i drugu debatu



Slazem se i cestitam joj na hrabrosti.

Ako je tacno da Trump izbegava i intervju sa "neprijateljem" i drugu debatu, onda je to sramno za njega i kontradiktorno sa slikom koju zeli da prikaze da je neustrasiv i uvek speman.

Ja sam razocaran u to ali ocigledno da su u njegovom timu procenili da mu to ili ne treba ili da je rizik od toga prevelik.

EDIT: Inace, na snimku sam video da je pred sam intervju bukvalno sekunde pre pocetka FOX pustio ovo (svako hvali svoga konja):


Edited by - wintermute on 17/10/2024 03:09:23
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/10/2024 : 02:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
GAME OVER!

https://x.com/MaximMag/status/1847031158543995326

Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/10/2024 : 06:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu da verujem da je Google ladno opet skinuo Musk-Tucker video koji je Macon okacio!! I to ovaj skraceni gde nikakvog copyright claim-a nije moglo biti!!!

Zivimo u Orwellovskom drustvu.

Trazim opet na Youtube i nema ga nigde, nestao kao i onaj originalni!

Srecom, jedan ludi milijarder je platio 90 milijardi dolara da imamo i dalje slobodu govora. Za sada. Idite na X i pogledajte video, naucicete vise za tih par sati o trenutnom stanju u USA nego iz bilo cega drugog:
https://x.com/TuckerCarlson/status/1843375397024485778

Go to Top of Page
Page: of 71 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000