forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 (NE) INTERAKTIVNOST SITEA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 22/07/2006 : 13:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message  Reply with Quote
(NE) INTERAKTIVNOST SITEA
Web 2.0 je pred nama (pročitaj više u PC CHIP-u)...

Došlo je vrijeme da ovaj vrhunski site koji sadrži pregršt informacija gurnemo još jedan korak naprjed...

Slučajno kliknem na baner i odvede me: http://www.stripovi.com/bannerredirect.asp?ID=30

Rečenia koja mi zapne za oko: "najvažnijih karakteristika cijelog sajta visoka razina interakcije na nivou sajt->posjetitelji"-s tom se tvrdnjom u potpunosti slažem...

ali ovo kasnije:
-Sve materijale šaljite na adresu kowalsky@stripovi.com
-Recenzije šaljite na markos@stripovi.com
-Vaše radove možete slati na vj@stripovi.com
-Skenove šaljite na markos@stripovi.com

s tim se ne slažem...to nije interakcija sa posjetiteljima...

Evo primjera:
Imam puno tekstova o strip junacima koji su izašli u časopisima '80-tih i vrlo su rjetki, želim Vam poslati naslovnice koje nisu na siteu,junak koji nije obrađen imam napisane tekstove...

Kad bi vam sve poslao prošlo bi podosta vremena...(5-6 mjeseci) da ih objavite na site-u... (zbog obilnosti posla ne stignete,imate obitelj pa ne možete cjelo vrijeme sjediti za računalom)...

Došao sam na ideju da registriranom korisniku sa 300 postova (sa toliko postova sigurno se nije bezveze registrirao) omogućite da može prići administraciji sitea (pisanje kolumna,tekstova o junacima i slično...),
Kada napiše neki tekst i klikne na gumb objavi ili tako nešto tekst ide na mail administratora sitea.Kada administrator pregleda tekst klikom na gum objavi i neobjavi stavlja tekst na web...

Postoji u bližoj budućnosti da se takav ili sličan projekt provede.


P.S
Čitao na Q blogu da vjesti neće više biti svaki dan nego jednom u dva tjedna...
Postoji li mogućnost da se na stripovi.com siteu otvori posebna rubrika za vijesti vezane uz stripove.... (vijesti koje sada objavljujete samo su događaji vezani za site)...

manhunter
Moderator



Switzerland
25190 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/07/2006 : 13:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Interesantno. Samo, ovo za 300 postova: ima dosta ljudi koji svojih prvih 500 postova naprave sa smajlijima, i replikama tipa: da, ne ili možda..
A za vesti sam i ja skoro Markosu predložio, ali je on rekao da neće da konkuriše Q blogu (ili nešto slično).

Samo su ljudska glupost i svemir beskonačni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2006 : 16:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne zelim dopustiti nikome da bez nadzora stavlja sadrzaje na sajt. Svaki tekst koji se objavljuje MORA proci preko mene i ja odlucujem da li cu ga staviti ili ne. Bilo kakva decentralizacija i davanje dozvola pojedincima da proizvoljno stavljaju materijale na sajt ne dolazi u obzir, a pogotovo ne na osnovu tako neozbiljnog kriterija kao sto je broj postova.
Dakle, zao mi je, ali to je tako. Bar za sada. To znaci da prolazi malo duze vremena otkad materijali stignu meni pa do njihovog objavljivanja, ali bolje i to nego da se objavljuje bilo sto. Ovaj site ima odredjen ugled, odredjenu razinu kvalitete i standarde koje ne zelim ugroziti.

Ako se Q blog ugasi ili postane neredovit, postoji opcije da se takvo nesto napravi i na stripovi.com, to nije nikakav problem, no samo pod uvjetom da q blog zaista odluci prestati raditi dnevne vijesti...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/07/2006 : 17:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Sve to stoji, Markose, ali i ti si samo jedinka sa subjektivnim mišljenjem i ono ne može bit objektivno, mislin da bi vas tribalo bit više, ako kumovi imaju vrimena da daju svoje mišljene ili čak istaknuti staffovci poput Djoleta, Deecaya, kikyja ili senke, onda bi imali skup kvalitetnih mišljenja. Ne kažen ja da ti pogriješiš i da stavljaš glupe recenzije ali samo jedna osoba nije dostatna, bez obzira o kojoj je rič. Evo na primjer ona Mračna dama tebi se nije svidila a Princ elfova je, dok san te recenzije posla Curuniru čisto da dobijen i njegovo mišljenje i čovik se oduševija Mračnom damom a Princ elfova mu je sranje. Dakle, oću reć da bi se sa više mišljenja dobija bolji pregled recenzije pa bi se i autoru moglo lakše reć koje stvari da popravi.
Inače ta stvar s brojem postova je glupost, mora postojat neko ko to nadgleda ka šta je Markos, samo kažen da bi vas tribalo bit više.

Svih mu darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2006 : 17:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ima ona stara da čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek. Tako je to i ovdje trebalo biti, ali već godinama održavanje sajta pada samo na moja leđa. Kumovi su se zadovoljili počasnim funkcijama, staffovci su "samo" autori, a ionako među svima njima samo Vedran ima dovoljno tehničkog znanja da zaista nešto doda na sajt. Moji su kriteriji samo moji, i ne kažem da su bogom dani i savršeni i nepogrješivi, ali takvi su kakvi su i ja ne mogu protiv sebe. Ako mi se tvoj tekst ne sviđa, žao mi je, ne sviđa mi se i gotovo. Nekom drugom od "nadzornika" bi on bio dobar, siguran sam u to, ali kako sam ja vlasnik i urednik sajta, opet bi to morao ja odobriti. Ne želim prepustiti kontrolu nad sajtom, tako da o tome uopće ne morate niti raspravljati.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26649 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2006 : 18:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
diktatoru!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/07/2006 : 18:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo, tako bi sigurno i ja razmišlja da san stvorija nešto ovako veliko.

Svih mu darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 22/07/2006 : 21:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ne zelim dopustiti nikome da bez nadzora stavlja sadrzaje na sajt. Svaki tekst koji se objavljuje MORA proci preko mene i ja odlucujem da li cu ga staviti ili ne. Bilo kakva decentralizacija i davanje dozvola pojedincima da proizvoljno stavljaju materijale na sajt ne dolazi u obzir, a pogotovo ne na osnovu tako neozbiljnog kriterija kao sto je broj postova.


Mislim da si krivo pročitao moj post:Kada napiše neki tekst i klikne na gumb objavi ili tako nešto tekst ide na mail administratora sitea.Kada administrator pregleda tekst (ustanovi da je tekst kvalitetan i zanimljiv) klikom na gum objavljuje ili neobjavljuje tekst.

To znači da bi ti bio administrator (kao i do sada) a editori bi pisali tekstove,te bi stizali na mail i ti bi odlučivao dali da se tekst objavi ili ne...
Preporučam da pročitaš PC-chip (ukoliko te interesira mogu ti skenirati članke)i uvidiš koje su prednosti ovakvog načina objavljivanja tekstova...
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 23/07/2006 : 21:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry

quote:
Originally posted by Markos
Ne zelim dopustiti nikome da bez nadzora stavlja sadrzaje na sajt. Svaki tekst koji se objavljuje MORA proci preko mene i ja odlucujem da li cu ga staviti ili ne. Bilo kakva decentralizacija i davanje dozvola pojedincima da proizvoljno stavljaju materijale na sajt ne dolazi u obzir, a pogotovo ne na osnovu tako neozbiljnog kriterija kao sto je broj postova.


Mislim da si krivo pročitao moj post:Kada napiše neki tekst i klikne na gumb objavi ili tako nešto tekst ide na mail administratora sitea.Kada administrator pregleda tekst (ustanovi da je tekst kvalitetan i zanimljiv) klikom na gum objavljuje ili neobjavljuje tekst.

To znači da bi ti bio administrator (kao i do sada) a editori bi pisali tekstove,te bi stizali na mail i ti bi odlučivao dali da se tekst objavi ili ne...
Preporučam da pročitaš PC-chip (ukoliko te interesira mogu ti skenirati članke)i uvidiš koje su prednosti ovakvog načina objavljivanja tekstova...



To jest učinkovito i ja sam čitao

"Velikodušnost bez premca
"Luđaci uvijek kupuju stripove" - Zakon i Red:Odjel za žrtve
"Da Argentina pobjedi treba prvo zabiti gol više nego protivnik" - Željko Pervan
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/07/2006 : 11:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

a pogotovo ne na osnovu tako neozbiljnog kriterija kao sto je broj postova.



Pa Maki ima staž od 2000 i nešto postova, a jel što konkretno u biti i rekao dosad? (ma jesi tintiliniću, malo se zakam samo)

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 24/07/2006 : 12:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Markos

a pogotovo ne na osnovu tako neozbiljnog kriterija kao sto je broj postova.



Pa Maki ima staž od 2000 i nešto postova, a jel što konkretno u biti i rekao dosad? (ma jesi tintiliniću, malo se zakam samo)


Post sam naveo samo kao jedan od mogućih kriterija, ali ne i jedini....
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/07/2006 : 13:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Naravno, ima tu milijun opcija kako poboljšati interaktivnost sajta, u svakom slučaju. No, webmaster je samo 1, a ni on ne stigne baš sve.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 25/07/2006 : 20:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Markos

a pogotovo ne na osnovu tako neozbiljnog kriterija kao sto je broj postova.



Pa Maki ima staž od 2000 i nešto postova, a jel što konkretno u biti i rekao dosad? (ma jesi tintiliniću, malo se zakam samo)

Wealth beyond measure, outlander...



Ma jesam od 2320 rekao 1... 1 ali vrijedan

"Velikodušnost bez premca
"Luđaci uvijek kupuju stripove" - Zakon i Red:Odjel za žrtve
"Da Argentina pobjedi treba prvo zabiti gol više nego protivnik" - Željko Pervan
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000