forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 smijesne aukcije (?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 109

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/10/2007 : 02:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Baš gledam, nevjerovatno! Imam doma par komada, sačuvat ću ih još desetak godina, pa od prodaje možda kupim i novi auto!



imam i ja doma tri,
mogli bi otvoriti autosalon
Go to Top of Page

Legacy Keeper
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 04/10/2007 : 06:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Legacy Keeper's Homepage  Send Legacy Keeper an ICQ Message  Send Legacy Keeper a Private Message  Reply with Quote
Bolje podelite te brojeve nama koji ih nemamo :D
Kad se vecj toliko hvalite :P

-potrebne kolekcije SD i Ludensa
www.myspace.com/elldamar
Go to Top of Page

sed1
Advanced Member



Germany
3437 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 04/10/2007 : 18:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit sed1's Homepage  Send sed1 a Private Message  Reply with Quote
eh bas tako....

www.bhfanaticos.com
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/10/2007 : 00:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da sam do sada u životu prodao samo jedan jedini strip, a poklonio ih poveću količinu, za pretpostaviti je da će i ovi biti poklonjeni...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/10/2007 : 00:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=546000

koliko če ovo doč do kraja aukcije??


Baš gledam i ne mogu vjerovati!!!!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/10/2007 : 11:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by dcopic

Baš gledam, nevjerovatno! Imam doma par komada, sačuvat ću ih još desetak godina, pa od prodaje možda kupim i novi auto!



imam i ja doma tri,
mogli bi otvoriti autosalon



da,za fiče stare 20-30 godina

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/10/2007 : 14:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by lwood

http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=546000

koliko če ovo doč do kraja aukcije??


Baš gledam i ne mogu vjerovati!!!!!!!!!!!!!!



Ovo je stvarno čudno. Ima možda desetak-petnaest dana kada je na aukcijama prodat isti broj slične očuvanosti za 30-40 kuna ali je prodavač bio neki "lijevi" (da se ne uvrijedi). Isti strip, drugi prodavač razlika u cijeni preko 200 kuna. Veliki , o čemu se stvarno radi?

...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/10/2007 : 14:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Vitrina...

Trouble will find me
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/10/2007 : 14:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Vitrina...



Nedovoljno... ima tu još nešto...

...
Go to Top of Page

gumiflex
Average Member



Croatia
521 Posts

Member since 12/05/2007

Posted - 06/10/2007 : 14:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send gumiflex a Private Message  Reply with Quote
sve jasno- već si dao odgovor u pitanju- veliki prodavač

Hoka-hej!
Go to Top of Page

sed1
Advanced Member



Germany
3437 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 06/10/2007 : 19:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit sed1's Homepage  Send sed1 a Private Message  Reply with Quote
pa jebiga to je isto ko kod automobila ,"Mecka" je "Mecka"...

www.bhfanaticos.com
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 06/10/2007 : 19:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gumiflex

sve jasno- već si dao odgovor u pitanju- veliki prodavač

imas ga u darkvudu za 5 evra.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/10/2007 : 19:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by gumiflex

sve jasno- već si dao odgovor u pitanju- veliki prodavač

imas ga u darkvudu za 5 evra.



kupiš pa prodaš ovde

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 06/10/2007 : 23:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
Nemas ga u Darkwoodu ocuvanog za 5 ili glanc.
Tamo nije bio Zagor Extra 1 ocuvan za 5 bar zadnjih 2 godine.
Sto se mene tice svako ko se ovde kurci da ih ima koliko hoce ocuvanih neznam kako dobro evo mu odmah ponuda od 20 eura po komadu ako su stvarno ocuvani 5.Za glancere dam i vise.
Nije tacno da je bio skoro na aukciji pa je otisao za sitne novce.Ako je i bio pisalo je ne saljem u inozemstvo pa ja nisam bidao.Inace mi je potpuno svejedno ko je prodavac.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 06/10/2007 : 23:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by gumiflex

sve jasno- već si dao odgovor u pitanju- veliki prodavač

imas ga u darkvudu za 5 evra.



kupiš pa prodaš ovde

a to ne radim.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 07/10/2007 : 21:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
Ostao sam duzan da zavrsim pricu o Markizu.
Posto je u ovom topicu bilo pokrenuto to pitanje ovde cu ispricati celu pricu.
Prvo i najvaznije iza nika Markiz krije se Bojan Jankovic iz Jagodine.
Covek je bio poznat nama kolekcionarima i striparima iz Srbije kao dobavljac i to od ove godine.Poznajem vise ljudi koje je on u par navrata snabdevao stripovima pa i mene u vise navrata.Licno nisam imao visoko misljenje o njemu cak ni tada jer je bio sklon muljanjima i losem ocenjivanju stripova.Zbog toga sam poceo da mu trazim slike stripova pre nego sa njim saradjujem.Inace se nikada nismo videli licno.
Problem za mene pocinje kada on postavlja nekoliko aukcija na Stripovi.com pod imenom Baron.
Neke stripove koje je imao nameru da mi proda ovaj put me je zamolio da mu ih kupim na aukciji.
To mi je objasnio zeljom da ubuduce prodaje stripove na aukcijama pa su mu potrebni bar neki pozitivni komentari.
Obzirom da su stripovi bili OK i da nisam imao formalnih razloga da ga odbijem za tako nesto
obavili smo tu kupo-prodaju preko sajta i ostavio sam mu dva komentara.Zbog toga me je posle samo dodatno bolela glava ali svaka skola se placa.
Nakon toga pocinje stalno da me zove i da se raspituje o tome kako funkcionise sistem na aukcijama.Zanimljivo je da su ga iskljucivo zanimale mogucnosti za neku prevaru.Kao sta ako mu neko ne posalje novac,ko prvi salje i slicno.
Imao sam osecaj da nesto sprema i ubedio sam ga da je sistem vrlo dobar i da takve prevare retko prolaze jer nisu ljudi ludi da salju nepoznatima silne novce posebno u inozemstvo.Mislim da ga je to i ucvrstilo u nameri da pokusa prevaru na Kolekcionaru a ne na Stripovi.com.
Uglavnom slucajno sam saznao da je nudio nekim ljudima mimo aukcija skoro komplete Zagora ZS i LMS ali nikom nije dozvoljavao da te stripove vidi.Naravno niko na nevidjeno nije to zeleo da plati.U to vreme sam bio slucajno privatno nesto do Jagodine i pozvao ga da se nadjemo i upoznamo i licno pa i da pogledam Zagore koje nudi okolo.Do susreta nije doslo jer se izgovorio nekim obavezama koje su meni izgledale neuverljivo ali ok. uostalom njegovo pravo.
Vazno je da napomenem da me je u to vreme zvao takodje na telefon da mu posaljem skenove nekih retkih Zagora jer su mu kao nesto trebali.Takodje mi je nudio da iskoristimo moje komplete ZS i LMS da ih on nesto stampa i prestampava kod nekog stampara u Jagodini i slicne gluposti koje jednom prevarantu mogu pasti na pamet.Sve u svemu iz svega prilozenog je bilo jasno da je u pitanju jedan vrlo morbidan lik koji ce ako mu se ukaze prilika izvrsiti neku prevaru.
Tada se pojavljuju famozne aukcije na Kolekcionaru.com.
Kao prvo svakom ko je vise od jedanput video kako izgleda neki strip Zagora bilo je jasno da su one slicice prilicno ulepsavane u foto sopu.To se videlo iz aviona.
Drugo,samo pojavljivanje aukcija Zagora u to vreme me je navelo da povezem Markiza i Bojana jer je verovatnoca da se iz cista mira pojavi takva ponuda bas u tom trenutku i to od nekog nepoznatog lika bila minimalna.Ostalo je samo da se sa sigurnoscu utvrdi da li ti stripovi postoje ili ne.Recimo nije bilo nemoguce da Bojan te stripove nema ali zna gde moze da ih nadje po odredjenoj ceni pa rizikuje.Odmah sam obavestio Dejana kao vlasnika sajta o svojim sumnjama oko cele price i dogovorio da celu stvar pratimo sa velikom paznjom.Obzirom na razvoj situacije oko aukcija bili smo sve sigurniji da se priprema prevara.Markiz nikome nije odgovarao na poslate mailove o detaljnijim opisima stripova.Izbegavao je telefonski kontakt iako mu je nudjen.Sumnjivo ponasanje ali jos uvek nismo mogli nista da preduzmemo jer nismo imali ni jedan dokaz.Tako smo odlucili da rizikujemo i da ga navedemo da se sam otkrije.
Ostatak price znate.Kada mu je predoceno sve pokusao je da zataska stvar onim besmislenim kupovanjem od sebe samog i time nam dao prve prave dokaze.
Naravno kao sto sam obecao otisao sam posle osvojene aukcije po strip licno ali nisam nasao prodavca kuci a Bojan se ni meni niti bilo kom striparu ovde od tada vise nikad nije javio iako smo pokusavali da stupimo sa njim u kontakt.
Obzirom na prirodu pokusane prevare a u pitanju je bio veliki novac i na sigurnost i dokaze koje sada imamo o svemu tome moja je molba Administratorima ovde da zakljucaju nick Baron.To je jedini nick za koji znam da ga Bojan ima na ovom sajtu.Sva cetiri nika na kolekcionaru su mu zakljucana.
Naravno uvek se moze ponovo registrovati pod nekim drugim imenom ili mailom ali ce mu sada sve to biti teze jer ce svi znati ko je Bojan Jankovic.Sa tim likom nema saradnje to je moja preporuka svima.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 07/10/2007 : 22:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
e pa dobro je i ovo da se zna.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/10/2007 : 22:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
sve takve likove triba razotkrit i izbacit sa sajta

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/10/2007 : 00:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dubac
Sto se mene tice svako ko se ovde kurci da ih ima koliko hoce ocuvanih neznam kako dobro evo mu odmah ponuda od 20 eura po komadu ako su stvarno ocuvani 5.Za glancere dam i vise.



Ne dovodi me u napast

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 08/10/2007 : 00:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by dubac
Sto se mene tice svako ko se ovde kurci da ih ima koliko hoce ocuvanih neznam kako dobro evo mu odmah ponuda od 20 eura po komadu ako su stvarno ocuvani 5.Za glancere dam i vise.



Ne dovodi me u napast


Samo hrabro
Prvi put je uvek tesko
....ali 20 eura je punooo novca
Jos ako je nenacet
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 08/10/2007 : 01:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dubac


Sto se mene tice svako ko se ovde kurci da ih ima koliko hoce ocuvanih neznam kako dobro evo mu odmah ponuda od 20 eura po komadu ako su stvarno ocuvani 5.Za glancere dam i vise.


Ivane,nemoj da se zajebes

De izracunaj 40 X 20(i vise),pa javi da sutra ne idem na posao,letim u skoplje po romane..
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 08/10/2007 : 01:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kerber

quote:
Originally posted by dubac


Sto se mene tice svako ko se ovde kurci da ih ima koliko hoce ocuvanih neznam kako dobro evo mu odmah ponuda od 20 eura po komadu ako su stvarno ocuvani 5.Za glancere dam i vise.


Ivane,nemoj da se zajebes

De izracunaj 40 X 20(i vise),pa javi da sutra ne idem na posao,letim u skoplje po romane..


Brze od metka,jace od lokomotive!!!!
Sta je to? Supermen?
Neee..To je Kerber
Leti u Skoplje po Zagore ruseci sve pred sobom
Samo ih ti pokupi.Dogovor vazi
Go to Top of Page

idado
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4057 Posts

Member since 30/11/2004

Posted - 08/10/2007 : 09:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit idado's Homepage  Send idado a Private Message  Reply with Quote
A kako ti prođe sa onim smederevskim markizom?
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 08/10/2007 : 10:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by idado

A kako ti prođe sa onim smederevskim markizom?


Nije Smederevac nego Jagodinac.Napisao sam sve par postova vislje
Go to Top of Page

idado
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4057 Posts

Member since 30/11/2004

Posted - 08/10/2007 : 10:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit idado's Homepage  Send idado a Private Message  Reply with Quote
Gdje? Ima samo do najuzbudljivijeg dijela, tj. do dana uoči kucanja na vrata. Jesi li mu samo kucao na vrata ili si i na bradu?
Go to Top of Page
Page: of 109 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000