forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAGICNI VJETAR - Knjige 9-12
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 21/04/2008 : 11:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Namjerno sam ostavio knjigu 12 za pred Mafest.Svaka čast "Hoganovoj nemani" ali "Mjesec lišća koje pada" je vrhunska epizoda koja me baš oduševila i možda mi je najbolja u ovoj turi.Onakve teme i emocije su rijetko viđene u Bonelliju a i kraj je baš pogođen.Također,po meni daleko najboli rad crtačkog dvojca Barbati&Ramella do sada.

Inače od ove ture, Pod kožom neprijatelj mi je OK, dvodjelna epizoda sa kukuruzom na momente dosadna,Maska boga ljudoždera solidna,Žena sa portreta onako,Shado je interesantan iako mi se čini da Milazzo nije baš pogođen za MV.Knjiga 11 je naravno spektakularna,dvobroj za Hoganom je stvarno za pamćenje,posebno Frisendin crtež u "Nemani".Kradljivac bizona je opet skoz novi prikaz načina života Indijanaca i njihovih običaja uz odličan Goranov crtež.U knjizi 12,Vrata pakla je standarno Segurovski-Ortizovski;prljav i brutalan.A Bjegunica je također interesantna zbog Nedovog zaljubjlivanja.

Uglavnom,nakon 36 pročitanih epizoda mogu reći kako je MV najbolji Bonelli koji trenutno izkazi u nas.Priče na visokom nivou a crtež stani i gledaj(samo Tex ima bolje).Naravno,tu su još i Parlovljeve naslovnice.Nadam se kako će ovaj junak okupiti još više fanova nakon ovogodišnjeg Mafesta.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 21/04/2008 : 12:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Namjerno sam ostavio knjigu 12 za pred Mafest.Svaka čast "Hoganovoj nemani" ali "Mjesec lišća koje pada" je vrhunska epizoda koja me baš oduševila i možda mi je najbolja u ovoj turi.Onakve teme i emocije su rijetko viđene u Bonelliju a i kraj je baš pogođen.Također,po meni daleko najboli rad crtačkog dvojca Barbati&Ramella do sada.

Inače od ove ture, Pod kožom neprijatelj mi je OK, dvodjelna epizoda sa kukuruzom na momente dosadna,Maska boga ljudoždera solidna,Žena sa portreta onako,Shado je interesantan iako mi se čini da Milazzo nije baš pogođen za MV.Knjiga 11 je naravno spektakularna,dvobroj za Hoganom je stvarno za pamćenje,posebno Frisendin crtež u "Nemani".Kradljivac bizona je opet skoz novi prikaz načina života Indijanaca i njihovih običaja uz odličan Goranov crtež.U knjizi 12,Vrata pakla je standarno Segurovski-Ortizovski;prljav i brutalan.A Bjegunica je također interesantna zbog Nedovog zaljubjlivanja.

Uglavnom,nakon 36 pročitanih epizoda mogu reći kako je MV najbolji Bonelli koji trenutno izkazi u nas.Priče na visokom nivou a crtež stani i gledaj(samo Tex ima bolje). Naravno,tu su još i Parlovljeve naslovnice.Nadam se kako će ovaj junak okupiti još više fanova nakon ovogodišnjeg Mafesta.


Nijedan strip me u zadnje vrijeme ne oduševljava kao Magični Vjetar. Definitivno, najbolji bonelli-junak i reći ću to još sto puta. Tako dobar crtež (meni je bolji od Texovog) i toliko dobrih i odličnih epizoda. Nema ni traga reciklaži. Čitajte MV, nećete pogriješiti.

Inaće, hvala na infou vezano za epizode iz zadnje ture.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/04/2008 : 10:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
Da se i ja prikljucim hvalospjevima MAGICNOG VJETRA jer i ja uzivam maximalno u citanju epizoda ovih dana.

Nevjerojatno koliko je to dobar strip. Veliki pomak u Bonelliju, mada nam je vec u KENU PARKERU puno godina ranije pokazano kako strip moze biti emocionalan i realan.

U MV stvarno plijeni paznju mozaik koji se slaze oko odnosa Hogana i Neda. Hogan je nesumnjivo vrhunski negativac sto je odlican temelj za kvalitetan serijal.

Poprilicna sloboda koju autori MV imaju je zasigurno rezultirala na kvalitetu stripa. Nema ublazavanja brutalnosti (vrlo cesto smo sokirani krvavim scenama, koje su poprilicno realisticne). Gola zenska tijela takodjer se ne skrivaju i otvoreno se prica o najnizim ljudskim strastima.

Ne bih sada analizirao neke od epizoda jer Aco je iz ove zadnje ture fino to opisao, ali bih rekao da nakon prvih 15 epizoda koje su bile neka vrsta ustimavanja i neke od njih su bile kilave, krenuo je pravi Orient Express vrhunskih epizoda. Od 6. knjige na dalje ne prestaje odusevljenje i nema sumnje ovo je trenutno najkvalitetniji Bonelli kod nas.

Navalite i uzivajte u vrhunskom stripu!

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"

Edited by - Darkwood Devil on 24/04/2008 10:03:03
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29195 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/04/2008 : 10:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Toplo preporučam knjigu 13 i dvodijelnu epizodu koju su crtali Frisenda i Parlov, "Via oscura" (tamna staza, recimo). To je , meni, apsolutni vrhunac MV serijala, briljantno nacrtana i napisana prica.

Trouble will find me
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 24/04/2008 : 11:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
stalno se spominje slijedeća serija kao nešto izuzetno, što biva poslije, da li je promjena ritma izlaženja posljedica značajnijeg pada kvalitete i interesa publike, kakav je magični danas u italiji?

Till I Collapse
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 24/04/2008 : 12:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Toplo preporučam knjigu 13 i dvodijelnu epizodu koju su crtali Frisenda i Parlov, "Via oscura" (tamna staza, recimo). To je , meni, apsolutni vrhunac MV serijala, briljantno nacrtana i napisana prica.



evo, za ovo tju se i ja sloziti:)
ovo je chak i meni bilo zabavno te interesantno... a i frisenda je crtao!:))
ne tolko dobro ko onu hoganovu neman ali svakako za koplje ispred svih grla bonelijevske ergele:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 24/04/2008 : 12:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Stekao sam i prije dojam da je ta 37,38 najvažnija gdje se, vjerujem, pojavljuju najvažniji likovi serijala...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/04/2008 : 12:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
Ma treba ga gledati i ocjenjivati ko serijal sto MV i je! Za sada kao serijal tj SAGA vrhunski funkcionira.

Po MV bio bi uzitak gledati kvalitetnu TV seriju.

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29195 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/04/2008 : 12:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Markos

Toplo preporučam knjigu 13 i dvodijelnu epizodu koju su crtali Frisenda i Parlov, "Via oscura" (tamna staza, recimo). To je , meni, apsolutni vrhunac MV serijala, briljantno nacrtana i napisana prica.



evo, za ovo tju se i ja sloziti:)
ovo je chak i meni bilo zabavno te interesantno... a i frisenda je crtao!:))
ne tolko dobro ko onu hoganovu neman ali svakako za koplje ispred svih grla bonelijevske ergele:))


E vala, ako je i tebi bilo dobro, onda stvarno...:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29195 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/04/2008 : 12:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

stalno se spominje slijedeća serija kao nešto izuzetno, što biva poslije, da li je promjena ritma izlaženja posljedica značajnijeg pada kvalitete i interesa publike, kakav je magični danas u italiji?


promjena ritma je posljedica slabijeg interesa publike, kvalitet je i dalje tu negdje, na vrlo solidnim razinama, bez nekih promasaja, ali i bez onih vrhunaca. Mene malo smeta sto mi se ne cini kao da ide prema nekom kraju, sto se to sad vec pomalo razvlaci.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/04/2008 : 20:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Markos

Toplo preporučam knjigu 13 i dvodijelnu epizodu koju su crtali Frisenda i Parlov, "Via oscura" (tamna staza, recimo). To je , meni, apsolutni vrhunac MV serijala, briljantno nacrtana i napisana prica.



evo, za ovo tju se i ja sloziti:)
ovo je chak i meni bilo zabavno te interesantno... a i frisenda je crtao!:))
ne tolko dobro ko onu hoganovu neman ali svakako za koplje ispred svih grla bonelijevske ergele:))



dobro. to je to. nemoj vise da ti padne na pamet da se pravdas sa ''ja to ne citam, samo copy paste''

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 25/04/2008 : 09:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
ne ići prema kraju i razvlačenje je jedno od obilježja bonellija, očito gase serijale tek kad im postanu neisplativi. drago mi je da će magični još dugo biti barem ok

Till I Collapse
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/04/2008 : 14:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
Meni jos uvijek ti bezkrajni serijali pasu. Odlicno je naviknuti se na paletu odredjenih likova smijestenih u njihov svijet. To je sigurno jedan od razloga zasto toliko volim Bonellija!

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/04/2008 : 16:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
meni je pak to ogroman minus. cisto statisticki, nakon 300, 400, 500.. epizoda, i najbolji junaci postaju uglavnom sranje, s kudikojom iznimkom kojoj se nadamo ko nebeskoj mani. duboko sam uvjeren da bi cak i kenova 250. epizoda bila ajme majko u negativnom smislu. naravno, to je samo moje misljenje, ali eto...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/04/2008 : 23:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Ti onda prestani citati te serijale kad dodju tako daleko...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 26/04/2008 : 01:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
Kakav mi je to serijal koji nema bar 550-600 epizoda?!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/04/2008 : 01:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MaTex

Kakav mi je to serijal koji nema bar 550-600 epizoda?!



Nikakav,a to moze samo Tex
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/04/2008 : 01:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

Ti onda prestani citati te serijale kad dodju tako daleko...



Ti upotpuni te serijale da mozemo da pohvatamo konce
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/04/2008 : 16:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

Ti onda prestani citati te serijale kad dodju tako daleko...



hehe, ucinit cu jos i vise, prestat cu ih i lektorirati

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/04/2008 : 23:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Do tad ces ti ionako pasti pod sjenu brkate Kate ili Ane Banane pa neces ni imati vremena... kao ni svi ozenjeni.
A postoji mogucnost da se i jezik promjeni do tada, sve ce biti EU i sve na engleskom...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/04/2008 : 14:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
dabogda tebi brkata kata zamijenila moniku

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 28/04/2008 : 10:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
zanimame od onih koji znaju italijanski i imaju brojeve magicnog posle 37..znaci bas ova tura koja dolazi..zanima me kakve su epizode..i zanima me kakve su epizode posle 48 broja?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/04/2008 : 19:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
sto brate ne rece: ''zanima me kakve su sve preostale epizode mv-a''

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 29/04/2008 : 08:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

zanimame od onih koji znaju italijanski i imaju brojeve magicnog posle 37..znaci bas ova tura koja dolazi..zanima me kakve su epizode..i zanima me kakve su epizode posle 48 broja?



prethodna stranica, 9. post odozdola

Till I Collapse
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 29/04/2008 : 21:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Markos

Toplo preporučam knjigu 13 i dvodijelnu epizodu koju su crtali Frisenda i Parlov, "Via oscura" (tamna staza, recimo). To je , meni, apsolutni vrhunac MV serijala, briljantno nacrtana i napisana prica.



evo, za ovo tju se i ja sloziti:)
ovo je chak i meni bilo zabavno te interesantno... a i frisenda je crtao!:))
ne tolko dobro ko onu hoganovu neman ali svakako za koplje ispred svih grla bonelijevske ergele:))



dobro. to je to. nemoj vise da ti padne na pamet da se pravdas sa ''ja to ne citam, samo copy paste''



ma ovo sam sluchajno ischitao poshto je lektor u toj turi izdanja pocheo dobrano da ostavlja tipfelere pa reko da pomognem i njemu i sebi




tek posle sam se setio da se ovo ne lekturishe unapred

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000