forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus almanasi: Nick Raider & Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 16/10/2008 : 21:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Ma vas dvojica ste carevi i točka!

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 16/10/2008 : 23:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message  Reply with Quote
Ne, vi ste carevi. Svi vi koji odvajate tesko zaradjeni novac i kupujete nasa izdanja zasluzujete duboki naklon i zato vam do neba hvala jer to i nas gura prema naprijed!

I kad znamo kakva su jebena vremena oko nas (i vama i nama) i kad znamo koliko se treba rintati da bi se zaradilo jebenih 10-20 E, kako da prihvatimo felericno izdanje i damo ga u prodaju pod krinkom da ne moze bolje?! Ma, nema sanse pa makar mi i bez kune ostali! Barem cemo mirno spavati!


And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 17/10/2008 : 13:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Hoće li taj MNo Almanah možda ove dane? Baš sam jučer poslao Vedranu mail sa narudžbom, pa ako će i to biti spremno da i to obuhvatimo, između ostaloga. Ako neće, onda ništa. U slijedećoj turi.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 17/10/2008 : 13:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Hoće li taj MNo Almanah možda ove dane? Baš sam jučer poslao Vedranu mail sa narudžbom, pa ako će i to biti spremno da i to obuhvatimo, između ostaloga. Ako neće, onda ništa. U slijedećoj turi.


Zar nije rečeno - danas?!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/10/2008 : 14:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
I ja sam juche uzeo prvi almanah Nick Raidera, da se zna. Prva pricha za sada (ostalo mi 20 strana) vrlo dobra, posebno shto sam fan film noira, te bash uzhivam. Ne znam shto se ovaj lik ne prodaje kod nas.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/10/2008 : 14:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će Mister No stići u BG na sajam do srede pa da uz onaj kolekcionarski Zagor od VČ potrošim 3000 dinara na 2 stripa i lepo me ispsuju kući :))
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 17/10/2008 : 14:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by Dalen

Hoće li taj MNo Almanah možda ove dane? Baš sam jučer poslao Vedranu mail sa narudžbom, pa ako će i to biti spremno da i to obuhvatimo, između ostaloga. Ako neće, onda ništa. U slijedećoj turi.

Zar nije rečeno - danas?!

Rekli su možda .
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/10/2008 : 15:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Danas je i u ducanu, kao i ostala izdanja koja su trebala doci...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 17/10/2008 : 18:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Hvala.
Go to Top of Page

fred perry
Average Member

526 Posts

Member since 19/01/2008

Posted - 18/10/2008 : 14:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fred perry a Private Message  Reply with Quote
doša meni moj primjerak m.noa i prvi utisci su sjajni,kao i uvik kod libellusa!

SAMO HAJDUK!!!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 18/10/2008 : 16:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Zavrshio sam prvi almanah Nicka Raidera. Prva prichica prijatna, oldskulerska krimic za fanove krimica, odlichan crtezh. Druga, nazhalost, dosta slabija, kao prosechan akcioni film iz 80-tih, ali sve u svemu, solidno provedeno vreme.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/10/2008 : 23:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Dado jeste uspeli da pošaljete pilota Slobi? Baš bih ga uzeo za sajam.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/10/2008 : 23:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Dado jeste uspeli da pošaljete pilota Slobi? Baš bih ga uzeo za sajam.



Nadam se da ce sve da stigne.
Nemam vise sta da citam,ne samo pilot.
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2617 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 21/10/2008 : 17:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
U Mister NO-ovom almanahu neugodno me iznenadilo rješenje za prelazak iz druge u treću priču. Nema, kao što je to uobičajeno, teksta između dviju priča, već na 206. završava jedna ("Ardeni 1945"), a već na 207. započinje druga ("Dreamland"). Još je nespretnije to što "Dreamland" započinje prologom, odnosno nema čak niti naslova. Što se nije, recimo, tu moglo umetnuti pola rommela teksta - bilo bi bolje da se šest stranica (tri lista) nalaze između prve i druge priče, a još šest između druge i treće? Tako bi sve priče bile razdvojene i takvo rješenje mi se čini boljim, a i ljepšim od ovoga.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/10/2008 : 22:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

U Mister NO-ovom almanahu neugodno me iznenadilo rješenje za prelazak iz druge u treću priču. Nema, kao što je to uobičajeno, teksta između dviju priča, već na 206. završava jedna ("Ardeni 1945"), a već na 207. započinje druga ("Dreamland"). Još je nespretnije to što "Dreamland" započinje prologom, odnosno nema čak niti naslova. Što se nije, recimo, tu moglo umetnuti pola rommela teksta - bilo bi bolje da se šest stranica (tri lista) nalaze između prve i druge priče, a još šest između druge i treće? Tako bi sve priče bile razdvojene i takvo rješenje mi se čini boljim, a i ljepšim od ovoga.


Razmisljali smo dugo o tome i smatram da je provedeno rjesenje ipak najbolje, u situaciji kad smo u startu odbili mogucnost
da stavljamo neku praznu stranicu ili stranicu s naslovom ispred trece price... Prebacivanje po tri stranice ionako nije dobro
jer onda bi zbog neparnog broja stranica, druga prica pocimala na "krivoj" lijevoj strani. U svakom slucaju probali smo
i s kombinacijama 2 i 4 stranice, ali definitivno razdvajanje toga teksta nije bilo nista smisleno niti je dobro izgledalo.
Ovako kako je sada mislim da ni za koga nebi trebalo biti zbunjujuce. Tko god cita strip vidjet ce sasvim jasno da nakon
druge price na kraju stoji "svrsetak" a i onaj tko samo gleda slike mislim da bi jasno primjetio razlike izmedju dva crteza.
Meni je zao sto nema vise tih almanaha, pa da smo to mogli rjesiti na uobicajen nacin, no kako to nije bila opcija,
uz sve moguce problematike, mislim da ovo kako je napravljeno nije nimalo lose ni zbunjujuce...
No to ne znaci da se ti trebas sa mnom sloziti...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2617 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 21/10/2008 : 23:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by 76

U Mister NO-ovom almanahu neugodno me iznenadilo rješenje za prelazak iz druge u treću priču. Nema, kao što je to uobičajeno, teksta između dviju priča, već na 206. završava jedna ("Ardeni 1945"), a već na 207. započinje druga ("Dreamland"). Još je nespretnije to što "Dreamland" započinje prologom, odnosno nema čak niti naslova. Što se nije, recimo, tu moglo umetnuti pola rommela teksta - bilo bi bolje da se šest stranica (tri lista) nalaze između prve i druge priče, a još šest između druge i treće? Tako bi sve priče bile razdvojene i takvo rješenje mi se čini boljim, a i ljepšim od ovoga.


Razmisljali smo dugo o tome i smatram da je provedeno rjesenje ipak najbolje, u situaciji kad smo u startu odbili mogucnost
da stavljamo neku praznu stranicu ili stranicu s naslovom ispred trece price... Prebacivanje po tri stranice ionako nije dobro
jer onda bi zbog neparnog broja stranica, druga prica pocimala na "krivoj" lijevoj strani.
U svakom slucaju probali smo
i s kombinacijama 2 i 4 stranice, ali definitivno razdvajanje toga teksta nije bilo nista smisleno niti je dobro izgledalo.
Ovako kako je sada mislim da ni za koga nebi trebalo biti zbunjujuce. Tko god cita strip vidjet ce sasvim jasno da nakon
druge price na kraju stoji "svrsetak" a i onaj tko samo gleda slike mislim da bi jasno primjetio razlike izmedju dva crteza.
Meni je zao sto nema vise tih almanaha, pa da smo to mogli rjesiti na uobicajen nacin, no kako to nije bila opcija,
uz sve moguce problematike, mislim da ovo kako je napravljeno nije nimalo lose ni zbunjujuce...
No to ne znaci da se ti t
rebas sa mnom sloziti...



Priča bi počela na pravoj strani, jer nisam pisao o stranicama, nego listovima. Rommelov tekst ima 12 stranica (6 listova), pa mi se činilo da bi ga se moglo podijelit na dva dijela od po šest, pa na kraju prvoga dijela napisati: "nastavak na ... stranici.
A ovo da se jasno vidi razlika u crtežu je točno.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 22/10/2008 : 00:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Dado de kazi ce bude li ova tura sad za sajam u Darkwoodu?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/10/2008 : 03:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

Priča bi počela na pravoj strani, jer nisam pisao o stranicama, nego listovima. Rommelov tekst ima 12 stranica (6 listova), pa mi se činilo da bi ga se moglo podijelit na dva dijela od po šest, pa na kraju prvoga dijela napisati: "nastavak na ... stranici.
A ovo da se jasno vidi razlika u crtežu je točno.


Oprosti, krivo sam procitao, skuzio sam to kao da mislis na 3 stranice da su se mogle ostaviti za napravit razmak.
Ali kao sto rekoh, probali smo sa razdvajanjem teksta i nije nam izgledalo dobro...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/10/2008 : 03:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

Dado de kazi ce bude li ova tura sad za sajam u Darkwoodu?


Ja vjerujem da hoce. Danas je otislo na carinu, pa ako bude sve kako treba vjerujem da bi u cetvrtak toga moglo biti u Beogradu...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 22/10/2008 : 06:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Tex Willer

Dado de kazi ce bude li ova tura sad za sajam u Darkwoodu?


Ja vjerujem da hoce. Danas je otislo na carinu, pa ako bude sve kako treba vjerujem da bi u cetvrtak toga moglo biti u Beogradu...



To bre,jedva cekam ponedeljak - stize mi sve to + From hell + ovi Zagori o kojima se prica + Noc bez kraja i Ivan Pire i sva sitna boranija od VC i Ludensa kao i Tex giganti
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1198 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 24/10/2008 : 12:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
Eto sredih i Mister Noa...jedva i ja čekam da mi dođu.

https://www.youtube.com/@HororFilmPlaygroundpredstavlja/videos - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37787 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/08/2009 : 11:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Da malo ozivim ovaj topic... :)

Ovu subotu sam gledao film A Midnight Clear (1992) i sad mi je jasno odakle su uzeli scenarij za ovaj MN almanah "Ardeni 1945.".
Skoro sve je isto ko u filmu, osim kraj je malo drukciji kod naseg pilota (ono pucanje u vazduh je isto iz filma, samo sto u filmu puca na "Jerryje" neko drugi.
Cak su mislim da i nadimci isti ko u filmu, to bi zapravo trebao provjeriti u almanahu. Ne sjecam se dobro kako je bilo u stripu, ali u filmu se ovi momci pocnu i "kepati", grudati (eeee, snowball fight, kako god tome kazete na hrvatskom).
Uglavnom, odlican film, sve preporuke! I kako se prica, prica bi trebala biti istinita... ko bi znao.
A igraju Ethan Hawke, Peter Berg, Kevin Dillon, Gary Sinise... dobar team, howgh!
Vise o samom filmu - http://www.imdb.com/title/tt0102443/

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000