forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veseli Četvrtak 18.12.2008.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 20/12/2008 : 14:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Kerber

Pa kao sto sam rekao, ovo je tek pocetak konkurencije, jos kupci nemaju svest da mogu da biraju. I nisi u pravu, nije snizenje cena proizvodfa jedini plod postojanja konkurencije. Ulaganje u kvalitet je isto tako vazno. Mislim da izdavaci uskoro nece smeti da stede na kvalitetu da ne bi izgubili kupce. Ja i dalje mislim da su 2 (ili vise) jakih izdavaca odlicna stvar za nas kupce.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 20/12/2008 : 15:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
quote:
Originally posted by regar

Kerber

Pa kao sto sam rekao, ovo je tek pocetak konkurencije, jos kupci nemaju svest da mogu da biraju. I nisi u pravu, nije snizenje cena proizvodfa jedini plod postojanja konkurencije. Ulaganje u kvalitet je isto tako vazno. Mislim da izdavaci uskoro nece smeti da stede na kvalitetu da ne bi izgubili kupce. Ja i dalje mislim da su 2 (ili vise) jakih izdavaca odlicna stvar za nas kupce.



U pravu si,ali kad je prava konkurencija,onda sve ovo ide zajedno.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2008 : 15:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Nije pitanje koliko Ludens proda u Sr i VČ u HR,nego je na djelu rat za BIH

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 20/12/2008 : 15:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Renky ima "najprijateljsku politiku"u postovima,tipa kako god da je,mir braco!Podrska druze! A Regar mudro zbori!Konkurencija nam ide na ruku!Hebes bilo kakav lokalpatriotizam u ovim stvarima!Zar neko iz VC-a nije jednom,u "Veselom"topicu,rek'o da ce se izdavati stripovi sve dok ima zarade? Mi,kolekcionari,trebamo biti jedno,a ne Pera iz HR,Djoka iz SR !Punim police i VC-om i Ludensom,da su zivi i zdravi i jedan i drugi!Ko prvi ne ispostuje NAS,dabogda crk'o!Ok?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/12/2008 : 17:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by regar

Kerber

Pa kao sto sam rekao, ovo je tek pocetak konkurencije, jos kupci nemaju svest da mogu da biraju.



Imamo mi svijest ali nemamo mogućnost izbora jer se stripovi spomenutih izdavača mogu kupiti u ( eventualno ) dvi striparnice po državi. Dvi u SRB i dvi u HR. Nije mogućnost izbora ako mi triba 500 km do prve mogućnosti kupovine. Nije ni u Srbiji bolje, stoga je potpuno promašena teza o našoj nesvjesnosti. Iz tog razloga baš i tvrdim da je šteta minorna prema konkurenciji izdanjem ovoga ili onoga. Druga je priča što se stripovi loše, a i još lošije će, prodaju pa se pedesetak primjeraka tamo-vamo čini kao planina.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/12/2008 : 17:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos

Renky ima "najprijateljsku politiku"u postovima,tipa kako god da je,mir braco!Podrska druze!



heh... nek sam i mirotvorac jednom

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 20/12/2008 : 19:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
quote:


Vi,mi,oni su citaoci stripova kojima ste mogli ponuditi novije epizode, a ne nesto sto ce na nasim prostorima u samo godinu dana dva puta da izlazi!Definitivno ce biti manje ljudi koji kupuju Ludensova izdanja,izuzetak ce biti hardcore kolekcionari i oni strpljivi koji mogu cekati nekoliko mjeseci vise da nebi morali gledati logo VC Zagoru na ramenu.Pogotovo tako nesto ce da se primjeti na prostoru BiH gdje se mogu na kioscima regularno da nadju izdanja obje kuce.


Nego cekam jos uvijek kada cete u oda-branim pricama "sasvim slucajno" objaviti bas te epizode kratko prije nego to Ludens uradi u extra seriji. Experiment sa sestom planetom krajem sljedece godine evtl.pocetkom 2010 bi mozda bio pravi trenutak za sljedecu slucajnost



A da je VC krenuo od broja 494, onda opet ne bi bilo u redu, jer bi to Ludens svakako izdao, kao i broj 506. Kao i sto je VC kriv ako objavi bilo koji specijal koji Ludens nije izdao, jer ce ga ta izdavacka kuca svakako objaviti i onda je to jasna najava rata. Uopste, VC je trebao da ide samo sa Brad Barronom, jer svi ostali junaci izlaze i u Hrvatskoj, tako da je ovo samo nepotrebno dupliranje stripova.
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 20/12/2008 : 19:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message
Ma najbolje da svi prestanete da izdajete, a mi da naucimo italijanski i da citamo original bonellijeve stripove.

Em, cemo da naucimo nesto korisno (jezik), em originalni stripovi... Sta ces vise.
Go to Top of Page

mrav
New Member



Tunisia
185 Posts

Member since 19/12/2008

Posted - 20/12/2008 : 21:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mrav a Private Message
Da ali ipak, Zagor je prirodan jedino na srpskom.

http://www.sfpogled.net/
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1945 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/12/2008 : 21:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
quote:
Originally posted by mrav

Da ali ipak, Zagor je prirodan jedino na srpskom.



Tebi, i meni. Ljudima iz hrvatske svakako više prija njihov jezik. Te stvari ne treba mešati.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/12/2008 : 21:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by mrav

Da ali ipak, Zagor je prirodan jedino na srpskom.



Uz dužno poštovanje... blago rečeno, ovo je smišna izjava.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 20/12/2008 : 21:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by mrav

Da ali ipak, Zagor je prirodan jedino na srpskom.



Uz dužno poštovanje... blago rečeno, ovo je smišna izjava.



Veoma smešna
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 20/12/2008 : 21:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by mrav

Da ali ipak, Zagor je prirodan jedino na srpskom.

svaka ti zlatna, slazem se, pase uz psiholoski profil.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 20/12/2008 : 22:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by mrav

Da ali ipak, Zagor je prirodan jedino na srpskom.


O Bože,prosvitli mu pamet...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/12/2008 : 22:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by mrav

Da ali ipak, Zagor je prirodan jedino na srpskom.




I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17756 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/12/2008 : 02:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
evo meni je dugo trebalo da se naviknem na hrvatski jezik :D u stripovima :D

valjda navika sta ja znam

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 21/12/2008 : 04:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Pa svakome odgovara najvise na svom jeziku, normalno
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/12/2008 : 09:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
Zna li se mozda koji je sledeci specijalac ZAGOR (br 4) u izdanju Veselog Cetvrtka ?

za broj 3 je bila najava na poslednjoj strani broja 2 , sad nema .
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 21/12/2008 : 09:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by mrav

Da ali ipak, Zagor je prirodan jedino na srpskom.



Uz dužno poštovanje... blago rečeno, ovo je smišna izjava.



Veoma smešna


Presmešna.
Svejedno mi je, a Zagora ne čitam, jedino ga sad čita moj najmlađi sin!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 21/12/2008 09:43:19
Go to Top of Page

mrav
New Member



Tunisia
185 Posts

Member since 19/12/2008

Posted - 21/12/2008 : 09:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mrav a Private Message
Ne. AF je naj na hrvatskom.

A Zagor je Srbin inace. To zna svaki Italijan.

http://www.sfpogled.net/
Go to Top of Page

mrav
New Member



Tunisia
185 Posts

Member since 19/12/2008

Posted - 21/12/2008 : 09:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mrav a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by mrav

Da ali ipak, Zagor je prirodan jedino na srpskom.



Uz dužno poštovanje... blago rečeno, ovo je smišna izjava.



Veoma smešna


Presmešna.
Svejedno mi je, a Zagora ne čitam, jedino ga sad čita moj najmlađi sin!



Hoces reci da je Zagor za balavurdiju? Najmladji sin?

http://www.sfpogled.net/
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/12/2008 : 13:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Katran i perje...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/12/2008 : 13:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos

Katran i perje...




"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 21/12/2008 : 14:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by mrav

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by mrav

Da ali ipak, Zagor je prirodan jedino na srpskom.



Uz dužno poštovanje... blago rečeno, ovo je smišna izjava.



Veoma smešna


Presmešna.
Svejedno mi je, a Zagora ne čitam, jedino ga sad čita moj najmlađi sin!



Hoces reci da je Zagor za balavurdiju? Najmladji sin?


Da, sad je napunio 15 godina.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/12/2008 : 15:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
ljudi stvarno : Zna li se mozda koji je sledeci specijalac ZAGOR (br 4) u izdanju Veselog Cetvrtka ?

za broj 3 je bila najava na poslednjoj strani broja 2 , sad nema
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000