forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 "Nemogući" topic - epizode Martija Misterije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/02/2009 : 16:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kad sam već u svemu tome...

Pogledao MM#300, na prvoj stranici epizode kroz 1 vinjetu autor nas vodi kroz tri provizorne godine u povijesti svijeta; prije 200.000 godina Lemuria, prije 20.000 godina Atlantida, prije 4.300 Egipat. E, budući da znamo da je npr. prije 75.000 godina Atlantida već bila na vrhuncu moći i da je oko tih godina Oduarpa uništio jedan dio Atlantide (ne cijelu!), onda možemo reći da ove gore navedene godine nisu trenuci stvaranja ili uništenja dotičnih. Isto tako, jedna stvar je stvaranje kontinenta, a druga stvar postanak civilizacije. Tako da se ovdje može biti dosta fleksibilan.

Godine date od scenarista MM više-manje se poklapaju sa geološkom kronologijom pomicanja tektonskih ploča. Budući da su se superkontinenti pomicali, spajali i dijelili ne more značiti da Mu ili Atlantida nisu dio jednog većeg kontinenta, Lemurije npr. Pa vele na wikiju ovako:
Pannotia, koja se formirala oko 600 Mil., a podijelila nekih 50 milijuna godina kasnije.
Drugi kontinent Rodinia očigledno se formirao prije približno 1.100 mil., a podijelio prije 750 mil.
Pangea nastala prije 300mil.
razlomila se prije 180 mil. u jurskom razdoblju, prvo na dva superkontinenta (Gondvanu na jugu i Lauraziju na sjeveru), a nakon toga na današnje kontinente.
Gondvana - nastala oko prije 200mil, nakon razdvajanja Pangeje.
Superkontinent Gondvana se počeo lomiti u kasnoj juri (prije oko 160 milijuna godina) kada se Afrika odvojila i započela polagano pomicati na sjever.
Novi Zeland se npr. odlomio prije oko 80 milijuna godina, samo 15 milijuna godina prije masovnog izumiranja na granici krede i tercijara, koje je izbrisalo 50% svih vrsta na planetu od kojih su najpoznatiji dinosauri. Što bi se poklapalo sa MM kronologijom - oko 65mil. godina.

Vako veli Dizionario del mistero 1989:
600-225 mil. godina pre Hrista: Stvaranje prvih kontinenata Hiperboreje i Lemurije (veciti rat Bogova Istoka i Zapada)
150 mil. godina pre Hrista: Stvaranje i treceg kontinenta, Gondvane
65 mil. godina pre Hrista: istrebljenje dinosaura
15 mil. godina pre Hrista: unistenje Gondvane i stvaranje Agartija
4.5 mil - 900 hilj. godina pre Hrista: Unistenje Lemurije; Biblijski Raj; Pojava ljudi i stvaranje Atlantide
200 hilj. godina pre Hrista: drugo razaranje Atlantide
Pojava civilizacije Mu (preostali deo odavno razorene Lemurije?)

I kad se gore veli uništenje Lemurije, možda to znači samo razdvajanje Lemurije na manje kontinente koji kasnije nastaju - Mu i Atlantida i ostalo...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 02/02/2009 16:10:28
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/02/2009 : 20:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Čekaj malo...
Pročitao sam sada ponovo epizode Mutanti/Holokaust(LMS 95/96) i jedna stvar mi je nejasna.
Spominju se dvije civilizacije, Lemurija i Arija, koje su postojale u dalekoj prošlosti, "te su otprilike odgovarale Atlantidi i Mu". Eh, sada, da li se tu zapravo misli na Atlantidu i njenog "susjeda" (malo mi je teško u to povjerovati, s obzirom da se daje opis društvenog uređenja Lemurije i Arije, prema kojima su Lemurani "niski, žute kose, a politički sistem im je bio kolektivistički i u izvjesnim aspektima feudalan, a Arijani su bili visoki i plavi i njihovo društvo se zasnivalo na individualnim pravima i privatnoj inicijativi", a s obzirom da za ovakvu podjelu nisam naišao prilikom opisivanja Atlantide i Mu, mislim da se ipak radi o različitim civilizacijama), ili je stvar u tome da je pored Atlantide i Mu, te naše civilizacije, postojala JOŠ JEDNA civilizacija koja je dovela samu sebe do uništenja?
Ako je tako, onda mi se čini malo neozbiljno što se to samo tako, uzgred spominje u jednoj epizodi i poslije nigdje(barem koliko je znam).
Postoji i treća mogućnost, a ta je da su te 4 civilizacije koegzistirale u prošlosti, ali opet, čudno je da se Lemurija i Arija nigdje ne spominju.
Da li netko zna više?



Malo si izlaganje izvadio iz konteksta... Onaj čovjek u crnom samo je prepričao što piše u onoj knjizi profesora Volkera. Priča o Arjanima i Lemurijcima je vjerojatno prilagođeni plod mašte onog nacističkog doktora Volkera koji su se, kao i drugi nacistički teoretičari hranili fiks idejama o arijevskoj nadmoći. Pa su usvajali razne teorije o tome da potiču od hiperborejaca (Thula), atlantiđana, tibetanaca; pa su usvajali teozofska vjerovanja (Blavatsky) o Lemuriji, Agarthiju itd. Mada se i Martinovi scenaristi dobrano koriste istim elementima iz te mitologije.

Isto tako, nakon svog izlaganja čovjek u crnom ispravlja sam sebe pa veli da je profesor vjerojatno mislio na Atlantidu i Mu, s kojima je organizacija LJUC jako dobro upoznata.

A vidim dalje u priči i teoriju o nastanku mutanata. Samo što ovdje još nije sazrijela teorija o Oduarpi i njegovim znanstvenim eksperimentima.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/02/2009 : 23:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Kad sam već u svemu tome...

Pogledao MM#300, na prvoj stranici epizode kroz 1 vinjetu autor nas vodi kroz tri provizorne godine u povijesti svijeta; prije 200.000 godina Lemuria, prije 20.000 godina Atlantida, prije 4.300 Egipat. E, budući da znamo da je npr. prije 75.000 godina Atlantida već bila na vrhuncu moći i da je oko tih godina Oduarpa uništio jedan dio Atlantide (ne cijelu!), onda možemo reći da ove gore navedene godine nisu trenuci stvaranja ili uništenja dotičnih. Isto tako, jedna stvar je stvaranje kontinenta, a druga stvar postanak civilizacije. Tako da se ovdje može biti dosta fleksibilan.

Godine date od scenarista MM više-manje se poklapaju sa geološkom kronologijom pomicanja tektonskih ploča. Budući da su se superkontinenti pomicali, spajali i dijelili ne more značiti da Mu ili Atlantida nisu dio jednog većeg kontinenta, Lemurije npr. Pa vele na wikiju ovako:
Pannotia, koja se formirala oko 600 Mil., a podijelila nekih 50 milijuna godina kasnije.
Drugi kontinent Rodinia očigledno se formirao prije približno 1.100 mil., a podijelio prije 750 mil.
Pangea nastala prije 300mil.
razlomila se prije 180 mil. u jurskom razdoblju, prvo na dva superkontinenta (Gondvanu na jugu i Lauraziju na sjeveru), a nakon toga na današnje kontinente.
Gondvana - nastala oko prije 200mil, nakon razdvajanja Pangeje.
Superkontinent Gondvana se počeo lomiti u kasnoj juri (prije oko 160 milijuna godina) kada se Afrika odvojila i započela polagano pomicati na sjever.
Novi Zeland se npr. odlomio prije oko 80 milijuna godina, samo 15 milijuna godina prije masovnog izumiranja na granici krede i tercijara, koje je izbrisalo 50% svih vrsta na planetu od kojih su najpoznatiji dinosauri. Što bi se poklapalo sa MM kronologijom - oko 65mil. godina.

Vako veli Dizionario del mistero 1989:
600-225 mil. godina pre Hrista: Stvaranje prvih kontinenata Hiperboreje i Lemurije (veciti rat Bogova Istoka i Zapada)
150 mil. godina pre Hrista: Stvaranje i treceg kontinenta, Gondvane
65 mil. godina pre Hrista: istrebljenje dinosaura
15 mil. godina pre Hrista: unistenje Gondvane i stvaranje Agartija
4.5 mil - 900 hilj. godina pre Hrista: Unistenje Lemurije; Biblijski Raj; Pojava ljudi i stvaranje Atlantide
200 hilj. godina pre Hrista: drugo razaranje Atlantide
Pojava civilizacije Mu (preostali deo odavno razorene Lemurije?)

I kad se gore veli uništenje Lemurije, možda to znači samo razdvajanje Lemurije na manje kontinente koji kasnije nastaju - Mu i Atlantida i ostalo...



Hvala na iscrpnom odgovoru, sad su mi stvari jasnije.
Dakle, Lemurija je, kao kontinent nastao davno prije stvaranja civilizacija Mu i Atlantide, ali jedno me muči;prema ovom timelineu ispada da je civilizacija Atlantide poprilično starija od Mu-a. Odnosno Atlantida je mlađa od Lemurčana(civilizacije, ne kontinenta), a starija od Mu-a?. I još jkedno pitanje;naveo si dolje da je možda od Lemurije (kontinenta) nastala i Atlantida i Mu?
Znam da gnjavim sa pitanjima, ali znaš dosta više od mene, pa rekoh da pitam...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 02/02/2009 23:57:48
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/02/2009 : 17:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Možda... Ja barem nisam našao egzaktnije o Lemuriji u epizodama.
Nisu se baš pozabavili time u MM. Možda će nakon #300, budući da ju je Recagno direktno spomenuo.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 03/02/2009 : 17:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Možda... Ja barem nisam našao egzaktnije o Lemuriji u epizodama.
Nisu se baš pozabavili time u MM. Možda će nakon #300, budući da ju je Recagno direktno spomenuo.


Pa posto je sa Sudbinom Atlantide zakljucena prica o vjecnom ratu, mozda bi to mogao biti novi materijal.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 06/02/2009 : 19:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Evo, pročitao sam i ja prvi gigant. Moram reći da sam jako, jako zadovoljan (iako imam par sićušnih zamjerki).

Ja nisam pročitao pola MM epizoda važnih za kontinuitet i sad kad se malo po malo upoznajem s univerzumom, imam dojam da idem od sredine prema početku i kraju, he, he. Što je tu je. Ali isto tako moram reći da nisam imao nikakvih problema s ovim gigantom iako je kompliciran; više-manje sam sve skužio (heksagone, artura, mač, naci-okultiste, drugdje, bari, itd.). Sve sam skužio uz pomoć surfanja na internetu, čitanju vaših spolera, te iz "Trinaesti znak", "Zeleni vitez", "10 god. poslje", "Bilikenov povratak"... Nevjerojatno, ali ti detalji iz novih priča su bil dostatni da se nimalo ne zapletem u mm-kontinuum. [proud]

Kažem, gigant mi je bio lagan iako kompliciran... međutim, neke mi stvari nisu ispale logične, jer nemam sva saznanja. (nisam pročitao "Mač kralja Artura")

Znači, treba mi pojašnjenje oko mača i koplja. Artur je dobio excalibur od Merlina (tu je i shema s Jezerskom gospom), i mač se penosio s koljena na koljena. Onda ga je onaj Talijan prekova u koplje. Pa je stigao onaj Habsburgovac i odnija ga u Beč. Pa je bio u muzeju. Hitler ga uzea. Sad dalje ne znam... Izgleda da je falši vraćen u austrijski muzej!? Kako je završio pravi mač, jel na Antartici ili ga je MM uništio u stonehangeu? Ili nešto treće!? Sad tu dolazi i Longinovo koplje. Jel to zaseban heksagon? To je koplje kojim je probodeno Isusovo srce? Zašto ga onda zovu Heilige lance koje se nalazilo u muzeju u Beču? Kako to može biti excalibur, ako ga je onaj Talijan prekova u neko drugo koplje? Zašto bi se taj excalibur poistovjećivao poslije s Longinovim kopljem/Heilige lance? Onda što je uzeo onaj car habsburški u crkvi u Bariju?

Jesam li ja sve to izmješao? Dajte, iznesite neku logiku (u vezi ova dva oružja i njihovih međusobnih odnosa), pa makar morali spoilati.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 06/02/2009 : 20:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Evo, pročitao sam i ja prvi gigant. Moram reći da sam jako, jako zadovoljan (iako imam par sićušnih zamjerki).

Ja nisam pročitao pola MM epizoda važnih za kontinuitet i sad kad se malo po malo upoznajem s univerzumom, imam dojam da idem od sredine prema početku i kraju, he, he. Što je tu je....Jesam li ja sve to izmješao? Dajte, iznesite neku logiku (u vezi ova dva oružja i njihovih međusobnih odnosa), pa makar morali spoilati.



Vidi recenzije Mac kralja Arthura i Otok vatre i leda, ako vec nisi!
http://www.stripovi.com/Recension.asp?hero=MM&StoryID=340
http://www.stripovi.com/recension.asp?hero=MM&StoryID=760

Pohvatacesh (skoro) sve iz njih, veruj mi! I ja sam negde na pola puta razjashnjenja svih tih ideja, ali to shto se ide od sredine prema pochetku i kraju nije problem uopshte. A nisam chitao Sv. Nikolu...valjda ce reprint brzo...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 06/02/2009 : 20:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by Inferno

Evo, pročitao sam i ja prvi gigant. Moram reći da sam jako, jako zadovoljan (iako imam par sićušnih zamjerki).

Ja nisam pročitao pola MM epizoda važnih za kontinuitet i sad kad se malo po malo upoznajem s univerzumom, imam dojam da idem od sredine prema početku i kraju, he, he. Što je tu je....Jesam li ja sve to izmješao? Dajte, iznesite neku logiku (u vezi ova dva oružja i njihovih međusobnih odnosa), pa makar morali spoilati.



Vidi recenzije Mac kralja Arthura i Otok vatre i leda, ako vec nisi!
http://www.stripovi.com/Recension.asp?hero=MM&StoryID=340
http://www.stripovi.com/recension.asp?hero=MM&StoryID=760

Pohvatacesh (skoro) sve iz njih, veruj mi! I ja sam negde na pola puta razjashnjenja svih tih ideja, ali to shto se ide od sredine prema pochetku i kraju nije problem uopshte. A nisam chitao Sv. Nikolu...valjda ce reprint brzo...


"Tajna Svetog Nikole" će ti biti najmanje za 85%!
A sad ću pročitati recke iako sam ih dosad preletio (iz razloga da ne naletim na hrpu spoilera).

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 06/02/2009 : 20:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na prvom gigantu! Nadam se da će uskoro pasti i drugi, a to ti je najduži MM ikada. Inaće od giganata sam zasad pročitao: 1, 2, 3, 4, 6, 8 tako da sam na pola puta! 3 je po meni jako zanimljiv jer ima jako malo Martyja, a puno Adama i ljudi u crnom. 4 je uglavnom zanimljiv kao i taj sukob unutar organizacije! 6 je prosjek dok je 8 sodoma i gomora. Zamoran iako zanimljiv na početku. Želim ti čitanje redom! Jedva čekam zgrabit 5 kojeg je mladjo popljuvao i 7, a za ostale ćemo već...
ko pitanja ti ne mogu pomoći jer sam ja još zbunjeniji.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 06/02/2009 : 20:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

"Tajna Svetog Nikole" će ti biti najmanje za 85%!
A sad ću pročitati recke iako sam ih dosad preletio (iz razloga da ne naletim na hrpu spoilera).



E pa bash ti spoileri su ono shto si trazio, a opet ih nema previshe da ti pokvare ugodjaj prilikom chitanja kasnije!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/02/2009 : 20:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
@ cibalia
5. gigant je po mom misljenju interesantna prica sa lepim crtezom, nista vise od toga. Necu da spoilam, ali ocekivao sam malo vise. Valjda zato sto nije Atlantida/Mu u prvom planu, pa mi zato nije zanimljivo.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 06/02/2009 20:54:34
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 06/02/2009 : 22:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

@ cibalia
5. gigant je po mom misljenju interesantna prica sa lepim crtezom, nista vise od toga. Necu da spoilam, ali ocekivao sam malo vise. Valjda zato sto nije Atlantida/Mu u prvom planu, pa mi zato nije zanimljivo.


"Petica" je klasicna Moralesova prica sa neobicnim resenjima, insistiranju na prikazivanju emocija glavnih junaka i socijalnim temama. Iako je po kvalitetu u donjem domu MM giganata, meni ipak dosta dobra epizoda.

Samo mi se cini da ovaj kraj nije bas u skladu sa NN kontinuitetom. Ne bih da spoilam, pa necu da obrazlozem ovu tezu, ali me zanima da li jos neko ima taj utisak?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/02/2009 : 00:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno
Znači, treba mi pojašnjenje oko mača i koplja. Artur je dobio excalibur od Merlina (tu je i shema s Jezerskom gospom), i mač se penosio s koljena na koljena. Onda ga je onaj Talijan prekova u koplje. Pa je stigao onaj Habsburgovac i odnija ga u Beč. Pa je bio u muzeju. Hitler ga uzea. Sad dalje ne znam... Izgleda da je falši vraćen u austrijski muzej!? Kako je završio pravi mač, jel na Antartici ili ga je MM uništio u stonehangeu? Ili nešto treće!? Sad tu dolazi i Longinovo koplje. Jel to zaseban heksagon? To je koplje kojim je probodeno Isusovo srce? Zašto ga onda zovu Heilige lance koje se nalazilo u muzeju u Beču? Kako to može biti excalibur, ako ga je onaj Talijan prekova u neko drugo koplje? Zašto bi se taj excalibur poistovjećivao poslije s Longinovim kopljem/Heilige lance? Onda što je uzeo onaj car habsburški u crkvi u Bariju?



Mislim da sam na sve to odgovorio dosta detaljno u recenziji...

Koplje je postalo Arthurov mač, u muzeju u Beču je bilo lažno koplje. Logika je da postoji 7 dijelova svakog dijela heksagona (kojih je opet 7), osim prstena i zmaja (barem mislim). Jedan gral je neutralizirao u "Kamen mudrosti", a drugi ovdje. Ne sjećam se 100% priče...

Malo pogledaj i "Agarthi" i "otok zemlje i leda".

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 07/02/2009 : 12:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Inferno
Znači, treba mi pojašnjenje oko mača i koplja. Artur je dobio excalibur od Merlina (tu je i shema s Jezerskom gospom), i mač se penosio s koljena na koljena. Onda ga je onaj Talijan prekova u koplje. Pa je stigao onaj Habsburgovac i odnija ga u Beč. Pa je bio u muzeju. Hitler ga uzea. Sad dalje ne znam... Izgleda da je falši vraćen u austrijski muzej!? Kako je završio pravi mač, jel na Antartici ili ga je MM uništio u stonehangeu? Ili nešto treće!? Sad tu dolazi i Longinovo koplje. Jel to zaseban heksagon? To je koplje kojim je probodeno Isusovo srce? Zašto ga onda zovu Heilige lance koje se nalazilo u muzeju u Beču? Kako to može biti excalibur, ako ga je onaj Talijan prekova u neko drugo koplje? Zašto bi se taj excalibur poistovjećivao poslije s Longinovim kopljem/Heilige lance? Onda što je uzeo onaj car habsburški u crkvi u Bariju?



Mislim da sam na sve to odgovorio dosta detaljno u recenziji...

Koplje je postalo Arthurov mač, u muzeju u Beču je bilo lažno koplje. Logika je da postoji 7 dijelova svakog dijela heksagona (kojih je opet 7), osim prstena i zmaja (barem mislim). Jedan gral je neutralizirao u "Kamen mudrosti", a drugi ovdje. Ne sjećam se 100% priče...

Malo pogledaj i "Agarthi" i "otok zemlje i leda".


Sad mi je dosta jasnije. Srećom imam dio LMS "Agarthia" doma. Kad tad ću pročitati i ostale priče.

Najviše se radujem gig6 "Otok Vatre i leda". Imam osjećaj da je baš po mom ukusu!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 07/02/2009 : 13:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno
Sad mi je dosta jasnije. Srećom imam dio LMS "Agarthia" doma. Kad tad ću pročitati i ostale priče.

Najviše se radujem gig6 "Otok Vatre i leda". Imam osjećaj da je baš po mom ukusu!



Hehe, ja sam posle te recenzije 'teo da crknem dok ne dodjem do stripa...a chekao sam skoro dva meseca dok su ga dobili u Darkwoodu... I onda se navuk'o skroz.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/02/2009 : 17:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Inferno
Znači, treba mi pojašnjenje oko mača i koplja. Artur je dobio excalibur od Merlina (tu je i shema s Jezerskom gospom), i mač se penosio s koljena na koljena. Onda ga je onaj Talijan prekova u koplje. Pa je stigao onaj Habsburgovac i odnija ga u Beč. Pa je bio u muzeju. Hitler ga uzea. Sad dalje ne znam... Izgleda da je falši vraćen u austrijski muzej!? Kako je završio pravi mač, jel na Antartici ili ga je MM uništio u stonehangeu? Ili nešto treće!? Sad tu dolazi i Longinovo koplje. Jel to zaseban heksagon? To je koplje kojim je probodeno Isusovo srce? Zašto ga onda zovu Heilige lance koje se nalazilo u muzeju u Beču? Kako to može biti excalibur, ako ga je onaj Talijan prekova u neko drugo koplje? Zašto bi se taj excalibur poistovjećivao poslije s Longinovim kopljem/Heilige lance? Onda što je uzeo onaj car habsburški u crkvi u Bariju?



Mislim da sam na sve to odgovorio dosta detaljno u recenziji...

Koplje je postalo Arthurov mač, u muzeju u Beču je bilo lažno koplje. Logika je da postoji 7 dijelova svakog dijela heksagona (kojih je opet 7), osim prstena i zmaja (barem mislim). Jedan gral je neutralizirao u "Kamen mudrosti", a drugi ovdje. Ne sjećam se 100% priče...

Malo pogledaj i "Agarthi" i "otok zemlje i leda".


Sad mi je dosta jasnije. Srećom imam dio LMS "Agarthia" doma. Kad tad ću pročitati i ostale priče.

Najviše se radujem gig6 "Otok Vatre i leda". Imam osjećaj da je baš po mom ukusu!



Šestica je pravo remek-djelo. Jedan od onih stripova koje možeš pročitati dva puta zaredom. Hrpa teksta, vraćanje strana da povežem priče,,hrpa legendi, mitoloških bića...ma prava poslastica. Siguran sam da će ti se svidjeti

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/02/2009 : 18:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače, sad sam ponovo pročitao "Lubanju sudbine". Ne znam, ta epizoda mi odudara od ostalih u ovome razdoblju. Ne znam, nekako je preplitka. Mislim, ono, Marti gleda kupčjene fotografije i skuži poziv u pomoć...ma daaaj.To je kao kad Zagor usred Amerike sretne crnca.Koji ga pozna. I imaju zajedničkog frenda. I svi skupa su krenuli k njemu.I tak, ne?

Osim toga, priča vapi za nastavkom. Je li ikada izašao?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 07/02/2009 18:17:51
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 07/02/2009 : 18:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
I mene je recenzija navukla.
Tema mi je privlačna.
A ne moram ni govoriti koliko volim komplicirane stvari od kojih zaboli glava.
A reference, ajuuuu...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/02/2009 : 21:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Osim toga, priča vapi za nastavkom. Je li ikada izašao?



U #12 gigantu je najavljen nastavak te davne avanture, isto kao i duhova Topkapija iz Turske iz "Operacija Arka"... Znači, uskoro slijedi nastavak. U biti, mislim da ti je IV. Indiana Jones odgovorio na pitanje staklenih lubanja. Ekstraterestrijalnog su porijekla..

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/02/2009 : 00:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by mladjo
Osim toga, priča vapi za nastavkom. Je li ikada izašao?



U #12 gigantu je najavljen nastavak te davne avanture, isto kao i duhova Topkapija iz Turske iz "Operacija Arka"... Znači, uskoro slijedi nastavak. U biti, mislim da ti je IV. Indiana Jones odgovorio na pitanje staklenih lubanja. Ekstraterestrijalnog su porijekla..



E to! Mislim, znaš kak se priča nastavlja, zapravo pravi zaplet je tek počeo i onda -kraj. Znam da sam kao klinac mislio da je netko istrgnuo stranice stripa, pa da kraj fali
Ne vjerujem ja Indijaneru, pitat ću ja ipak strica Martyja

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 08/02/2009 00:05:40
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/02/2009 : 00:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno
Sad mi je dosta jasnije. Srećom imam dio LMS "Agarthia" doma. Kad tad ću pročitati i ostale priče.

Najviše se radujem gig6 "Otok Vatre i leda". Imam osjećaj da je baš po mom ukusu!



Agarthi je zensko, u suprotnom bi ti opet falilo j.....
broj od 5 tockica je namjeran

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/02/2009 : 11:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Inferno
Sad mi je dosta jasnije. Srećom imam dio LMS "Agarthia" doma. Kad tad ću pročitati i ostale priče.

Najviše se radujem gig6 "Otok Vatre i leda". Imam osjećaj da je baš po mom ukusu!



Agarthi je zensko, u suprotnom bi ti opet falilo j.....
broj od 5 tockica je namjeran


To mi je cudno, meni je logicno da to bude u muskom rodu, a tako je bilo i u Dnevnikovim izdanjima.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 08/02/2009 : 13:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Hej. Kako MM izlazi na kioscima? Ide li redovno ili svake prjestupne? Jel i dalje pod Ludensom ili Strip Agentom?

No sikiriki
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/02/2009 : 13:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pod Strip-Agentom. Izlaze jednom u dva mjeseca, ali praksa je da istovremeno izađu i redovni i specijalac, a redovni je cjelovita priča na 160 strana.Tako dda u prosjeku imaš jednog i pol Martyja mjesečno.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7784 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/02/2009 : 14:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Pod Strip-Agentom. Izlaze jednom u dva mjeseca, ali praksa je da istovremeno izađu i redovni i specijalac, a redovni je cjelovita priča na 160 strana.Tako dda u prosjeku imaš jednog i pol Martyja mjesečno.


Zabunio si se malo, izlaze jednom u 3, pa čak i 4 miseca.

Edited by - mpavin on 08/02/2009 14:39:42
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000