forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 278

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 09/03/2009 : 20:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Jedan je Nollita Njegovi naslednici ikao su pisali i solidne priče, jednostavno nisu mogli da daju M.Nou, za razliku od Nollite, dušu i dubinu osećanja samom liku, atmosferu koja nas je u startu vezala za sam život pedesetih u Amazoniji S'obzirom da je Nollita napisao šesnaest zadnjih brojeva regularne serije, zanima me kakav je kvalitet tih priča, jer ih je pisao sa razlogom zbog kraja serijala

Edited by - Bruce Springsteen on 09/03/2009 20:45:11
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 09/03/2009 : 21:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Slažem se. Nolita je Mister Noa napisao kao već formirani i proslavljeni scenarista, i sasvim očigledno u njega uneo svo svoje umeće, kao i mnogo toga autobiografskog. Tome u prilog ide i činjenica da je odlučio da serijal okonča ne pišući poslednju ili nekoliko poslednjih epizoda, već jedan više nego solidan broj njih.
I dalje ne mogu da privatim da je Nolita dopustio da njegovo čedo tek tako izgubi svoje čitaoce. I siguran sam da nije. Ostaje fakat da novi scenaristi nisu ispratili glavni idejni tok, ali i da je Mister No jednostavno- izgubio čitaoce, ili veliki deo njih. Razloga ima više od nekoliko, ali mislim da je jedan od najbitnijih- hiper-produkcija. Kako se izboriti sa gomilom Brendona, Bred Berona, Julija, i sl. Nemam želju da umanjujem kvalitet pomenutih serijala, daleko bilo, već da kažem da je došlo vreme za neke nove klince.
Sačuvaću u sebi romantičnu dimenziju Mister Noovog sveta do kraja, i misliti da je Nolita mnogo pre kraja i planirao da svog pilota sakrije negde na horizontu, ostavljajući konačnu misteriju na rešavanje svima onima koji su u njemu videli pravednika, pesnika, pripovedača, na kraju, a pre svega, prijatelja.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 09/03/2009 : 21:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Mister No je staromodni heroj, jedan od onih chije je vreme, makar shto se masovne prodaje tiche, vec davno proshlo. No, uvek imamo ovu gomilu epizoda koje vec postoje u kojima mozhemo da uzhivamo - ne mora sve ni da traje zauvek.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 09/03/2009 : 22:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
We`ll always have Manaus.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 09/03/2009 : 23:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Meni osobno najbolja epizoda Mister Noa je Rio Negro, a svi znamo da je Bonelli kralj. Osim što je napisao hrpu priča za Zagora i Mister Noa, vodio je firmu. Ovaj 800 i neki post posvečujem čovjeku koji je svojim radom uljepšao moje djetinstvo!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 09/03/2009 : 23:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cibalia

Meni osobno najbolja epizoda Mister Noa je Rio Negro, a svi znamo da je Bonelli kralj. Osim što je napisao hrpu priča za Zagora i Mister Noa, vodio je firmu. Ovaj 800 i neki post posvečujem čovjeku koji je svojim radom uljepšao moje djetinstvo!

Zlatne reci,Nolita je usrecio mnoga detinjstva,hvala mu beskrajno na tome.


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25114 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/03/2009 : 00:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Mister No je staromodni heroj, jedan od onih chije je vreme, makar shto se masovne prodaje tiche, vec davno proshlo. No, uvek imamo ovu gomilu epizoda koje vec postoje u kojima mozhemo da uzhivamo - ne mora sve ni da traje zauvek.



Upravo tako. Štaviše, meni bi bilo draže da se serijal i ranije završio, imali bismo neverovatnu koncentraciju dobrih priča za jednog Bonelli junaka. Za razliku od nekih kolega forumaša, draže mi je da svog omiljenog junaka čitam u najboljem izdanju, nego da gledam kako lagano tone u živo blato.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 10/03/2009 : 00:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Le Samourai

Mister No je staromodni heroj, jedan od onih chije je vreme, makar shto se masovne prodaje tiche, vec davno proshlo. No, uvek imamo ovu gomilu epizoda koje vec postoje u kojima mozhemo da uzhivamo - ne mora sve ni da traje zauvek.



Upravo tako. Štaviše, meni bi bilo draže da se serijal i ranije završio, imali bismo neverovatnu koncentraciju dobrih priča za jednog Bonelli junaka. Za razliku od nekih kolega forumaša, draže mi je da svog omiljenog junaka čitam u najboljem izdanju, nego da gledam kako lagano tone u živo blato.

Stavishe i tuzno je.Citas epizode kao sto su VC pobuna,serijski ubica,i razmisljas na kakve je epizode junak spao


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25114 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/03/2009 : 00:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče "najboljeg scenariste", nisam neki ljubitelj tih izbora, pogotovo kod junaka za čiji je najveći deo priča odgovoran jedan jedini čovek. Nolitta je u ovaj lik ugradio sebe, on ga je stvorio, i logično je da su te priče i najjače. Sclavi je imao par dobrih zamisli, i jednu fenomenalnu epizodu (Vestern Džona Trevora, Castelli se i nje nešto pokazao,a Mignacco mi je veoma jak, odmah posle Nolitte.
Ko je najbolji?? Svako je na ovaj ili onaj način dao svoje viđenje MN, ali normalno je da su svi za osnvu imali one vrednosti i smernice koje je postavio Nolitta.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 10/03/2009 00:08:12
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 10/03/2009 : 00:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Sklavi je imao mnogo dobru epizodu=lms 813,814 meni najdrazu,jer ima elemente horora,misterije,nasilja.
Oci cdovista i ananga
A tu je i Noc cudovista=lms 873,874 koja je po meni prilicno bolesna,kad sam je citao kao mali ukenjao sam se od straha.
Tako da je i Sklavi prilicno ok za


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1428 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 10/03/2009 : 01:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Što se tiče "najboljeg scenariste", nisam neki ljubitelj tih izbora, pogotovo kod junaka za čiji je najveći deo priča odgovoran jedan jedini čovek. Nolitta je u ovaj lik ugradio sebe, on ga je stvorio, i logično je da su te priče i najjače. Sclavi je imao par dobrih zamisli, i jednu fenomenalnu epizodu (Vestern Džona Trevora, Castelli se i nje nešto pokazao,a Mignacco mi je veoma jak, odmah posle Nolitte.
Ko je najbolji?? Svako je na ovaj ili onaj način dao svoje viđenje MN, ali normalno je da su svi za osnvu imali one vrednosti i smernice koje je postavio Nolitta.


Uh, ne zezaj, a ono Zlatna reka, omaž Šaradi, moje omiljeno Sklavijevo delo...

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/03/2009 : 21:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
l.m.s-orginal italy
koliko je stranica izbaceno m.noa l.m.s u poredjenju sa italijanskim izdanjima.ima li neko popis .
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 17/03/2009 : 21:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

l.m.s-orginal italy
koliko je stranica izbaceno m.noa l.m.s u poredjenju sa italijanskim izdanjima.ima li neko popis .


Imam ja,ali kuci
Nije mnogo strasno,prvi broj je skracen za 30 stranica,a ostali nisu toliko.
Koliko se secam,bilo je dva-tri sa 10 isecenih,i dosta sa jednom-dve stranice.


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/03/2009 : 21:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by cronos six

l.m.s-orginal italy
koliko je stranica izbaceno m.noa l.m.s u poredjenju sa italijanskim izdanjima.ima li neko popis .


Imam ja,ali kuci
Nije mnogo strasno,prvi broj je skracen za 30 stranica,a ostali nisu toliko.
Koliko se secam,bilo je dva-tri sa 10 isecenih,i dosta sa jednom-dve stranice.


zdravo zemljak po 2 put veceras.
kad nadjes vreme posalji mi taj spisak .
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 17/03/2009 : 22:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by cronos six

l.m.s-orginal italy
koliko je stranica izbaceno m.noa l.m.s u poredjenju sa italijanskim izdanjima.ima li neko popis .


Imam ja,ali kuci
Nije mnogo strasno,prvi broj je skracen za 30 stranica,a ostali nisu toliko.
Koliko se secam,bilo je dva-tri sa 10 isecenih,i dosta sa jednom-dve stranice.


zdravo zemljak po 2 put veceras.
kad nadjes vreme posalji mi taj spisak .


Zdravo i tebi
Necu ja skoro za Vranje,tek za 2-3 nedelje,kad dodjem poslacu ti ako se ne snadjes dotad.
PS:Sto ne ukljucis opciju PM?


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/03/2009 : 22:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
ok.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 21/03/2009 : 15:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Le Samourai

Mister No je staromodni heroj, jedan od onih chije je vreme, makar shto se masovne prodaje tiche, vec davno proshlo. No, uvek imamo ovu gomilu epizoda koje vec postoje u kojima mozhemo da uzhivamo - ne mora sve ni da traje zauvek.

Upravo tako. Štaviše, meni bi bilo draže da se serijal i ranije završio, imali bismo neverovatnu koncentraciju dobrih priča za jednog Bonelli junaka. Za razliku od nekih kolega forumaša, draže mi je da svog omiljenog junaka čitam u najboljem izdanju, nego da gledam kako lagano tone u živo blato.

Da ali vrlo teško je ugasiti junaka na vrhu popularnosti,kada ga svi traže jer tada nema smisla učiniti to,kada počne''tonjenje tek tada se stvaraju uslovi...
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 21/03/2009 : 19:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Ja u zadnje vrijeme čitam puno Mister Noa. U knjižnici si posuđujem Libellusove knjige i došao sam do br. 12 ili tako nešto - Traži se Carlos Gomez.

Uvijek s pravim guštom čitam MN-a, a neke su mi epizode stvarno vrh, recimo Operacija Posejdon sa njemcima amfibijama i Rio Negro. Međutim, skužio sam da se 70% epizoda (barem za sada) vrti na istom principu. Njega unajmi neki velikodušni stranac/turist da ga otfura u pripizdinu, a ovaj je totalno oduševljen kao da ga nikad nitko nije prevario i uopće nema nikakve sumnje u mušteriju. Onda se pokaže da je mušterija neko sasvim drugi koji mora nekoga ubiti ili tako nešto, a Jerry tvrdoglavo odbija sudjelovati u tome, pa se potuku, još malo sim tam i kraj epizode.

Mislim, u ovoj zadnjoj knjizi Traži se Carlos Gomez sam od trenutka kad ga je onaj privatni detektiv unajmio znao da će doći do nekog sranja. Nadam se da su buduće epizode ipak malo raznovrsnije.

No sikiriki
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 22/03/2009 : 10:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
PO meni najbolji brojevi tek dolaze u Libelus:POZar u dzzungli,bekstvo sa Kajene,Decak Santjago,Vatreno podne,Ananga,Rongo rongo,.....
Uh,odoh da ih citam
Zlatno doba Nolite,ali i fenomenealni rad pre svega Sklavija(koji me odusevljava kod Mister Noa),i Castelija


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/03/2009 : 21:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
je li postoji mogućnost da na ljeto izađe mister no maxi sa onim preskočenim epizodama koe je dnevnik preskočio,mislim desetak epizoda,koje bi u naredne tri godine izlazile u tri maxi mno-a s tim da bi ubacile i sve naslovne stranice kao u zadnjeg maxi u boji
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25114 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/03/2009 : 21:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

je li postoji mogućnost da na ljeto izađe mister no maxi sa onim preskočenim epizodama koe je dnevnik preskočio,mislim desetak epizoda,koje bi u naredne tri godine izlazile u tri maxi mno-a s tim da bi ubacile i sve naslovne stranice kao u zadnjeg maxi u boji



Ne.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/03/2009 : 21:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
kratak i jasan

naravno, to ce relativno skoro izdati LB.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Nedo
New Member

Bosnia and Herzegovina
241 Posts

Member since 13/12/2001

Posted - 25/03/2009 : 16:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Nedo a Private Message  Reply with Quote
Koje su to epizode koje je Dnevnik preskočio ?

Ni policiji nije lako...narod ima tvrda ledja.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 25/03/2009 : 18:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nedo

Koje su to epizode koje je Dnevnik preskočio ?

Naslovnice im deluju poprilično zanimljivo...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 25/03/2009 : 19:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
to su brojevi od 93 do 99 i 117 do 119.to je gledano po naslovnicama,s tim da je jedna od prvih naslovnica iskorištena puno kasnije a priča je izgleda preskočena ili je došlo do skraćivanja stranica.
Go to Top of Page
Page: of 278 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000