forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Comancha integral
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 06/06/2009 : 12:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam uspio pročitati integral Comanche (knjiga 1)Strip-agenta.
Kako sam već imao kolekciju Komanče sastavljenu od Stripoteke i Supera primjetio sam neke razlike u integralu i albumima koji su izlazili za vrijeme bivše Juge. Tako na primjer album koji je izašao u Superu br. 92 pod naslovom Crveno nebo nad Larmijem ima stranice: 9 B, 17 B, 23 B i 30 T.
Isti album u integralu sličnog naslova Crveno je nebo nad Laramiem te stranice nema. Odmah sam provjerio i albumme koji slijede u integralu i oni su identični brojevima stranica koji su izlazili i u Superu i Stripoteci(sve je identično osim naslova albuma dakako).
Ispada da gledam na sitnice ali šteta je što se i tih par stranica nije moglo ugutati u integral.
Sada ispada da je najlekše biti general poslije bitke i prigovarati ali ja ne želim da ova moja primjedba ispadne protumačena kao zlonamjerna i da omalovažava ljude i rad koji je uložen na ovom integralu na kojemu sam veoma zahvalan!
Veliki sam ljubitelj Hermannovih djela pa se nadam da mi autori ovog inetgrala Comanche neće zamjeriti na ovoj maloj primjedbi!

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 06/06/2009 12:36:05

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/06/2009 : 15:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Valjda je do materijala koji šalju vlasnici prava. Potraži po arhivi, pričali smo o ovome.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3126 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/06/2009 : 15:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Prvih 5 epizoda komance su mi jedan od najboljih stripova koje sam citao, i definitivno najbolji strip-vestern do sada. Sa ili bez te stranice. Nije da koga briga, ali morao sam spomenuti.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/06/2009 : 16:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

definitivno najbolji strip-vestern do sada


Jesi li citao....recimo Covjek od papira od Mila Manare?
Go to Top of Page

stripoholicar
Starting Member



Serbia
81 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 07/06/2009 : 14:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send stripoholicar a Private Message  Reply with Quote
I Francuzi su u svom integralu izbacili te strane, namerno ili slučajno ne znam. Tako da tu nema greške domaćeg izdavača. Inače te strane imas u Marketprintovom albumu koji je doduše crno beli.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3126 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/06/2009 : 16:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mord

definitivno najbolji strip-vestern do sada


Jesi li citao....recimo Covjek od papira od Mila Manare?



Nisam, inace jako malo sam toga od Manare citao, a cesto dobijem neku preporuku. Gdje je to izaslo?
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 07/06/2009 : 16:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
bilo je nekih govorkanja da ce beli put to da radi ... nekad ...
u svakom slucaju mislim da se isplati cekati

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 07/06/2009 : 17:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Taj Covek od papira koga pominjete je kod nas izasao jos pre vise od dvadeset godina u Marketprintovoj Avanturi,preveden kao Svileni covek...nisam cuo da je neko spominjao da ce BP to raditi,zna se samo da ce raditi Salome(Venus&Salome) od Manare...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/06/2009 : 17:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mord

definitivno najbolji strip-vestern do sada


Jesi li citao....recimo Covjek od papira od Mila Manare?



Ni približno kvaliteti Comanche. Crtački savršeno, to stoji, ali malo guze i sisa one indijanke nije dovoljno da bi se uspoređivalo sa kvalitetnim vesternom.
Ako mislimo na "Svilenog čovjeka"...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 07/06/2009 : 17:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mord

definitivno najbolji strip-vestern do sada


Jesi li citao....recimo Covjek od papira od Mila Manare?



Ni približno kvaliteti Comanche. Crtački savršeno, to stoji, ali malo guze i sisa one indijanke nije dovoljno da bi se uspoređivalo sa kvalitetnim vesternom.
Ako mislimo na "Svilenog čovjeka"...



To stoji...Manara crtac i scenarista su daleko jedan od drugog...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 07/06/2009 : 19:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Hermann je bog, svaka mu čast no naravno ima puno kvalitetnih crtača ali je činjenica da je Hermann meni za western baš "legao"
Moje mišljenje je da se teško može nadmašiti prvih 10 epizoda Comanche/Reda Dusta, ona dva albuma kasnije mi nekako ne drže vodu! Crtež mi je ajde de ali priče su nekako navučene, bolje da je Red imao mlađu sestru nego brata da se mene pitalo!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/06/2009 : 19:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma daj Renky, pa kako mozes to i da poredis. Covjek od papira, Svileni covjek ili Covjek sa cetiri prsta, je savrsenstvo jednog BD albuma, za koje sam do tada mislio da nije moguće odraditi jednu pricu na 48 stranica, a da bude kako treba.

Manara u ovom remek djelu upravo to radi, cijela priča sa uvodnim pocetkom, razvitkom radnje i emocijalnim krajem,sve prvoklasno razrađeno, a gola guza nije bila ništa drugo do mali bonus, trešnja na vrhu torte ;-)

Pogledaj samo Serpirerijev slican pokusaj sa Bijelom indijankom, za koji se jasno vidi da nije uspio ispričati priču kako treba u jednom albumu, mada vizuelno naravno na velikom nivou.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/06/2009 : 20:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ma daj Renky, pa kako mozes to i da poredis. Covjek od papira, Svileni covjek ili Covjek sa cetiri prsta, je savrsenstvo jednog BD albuma, za koje sam do tada mislio da nije moguće odraditi jednu pricu na 48 stranica, a da bude kako treba.

Manara u ovom remek djelu upravo to radi, cijela priča sa uvodnim pocetkom, razvitkom radnje i emocijalnim krajem,sve prvoklasno razrađeno, a gola guza nije bila ništa drugo do mali bonus, trešnja na vrhu torte ;-)

Pogledaj samo Serpirerijev slican pokusaj sa Bijelom indijankom, za koji se jasno vidi da nije uspio ispričati priču kako treba u jednom albumu, mada vizuelno naravno na velikom nivou.




Ma ček!!! Ja uspoređujem? Ili ti? Pa ti si prvi usporedio "one shot" kao nešto superiorno serijalu koji, usput budi rečeno, ima sjajnih priča istovremeno i maestralno nacrtanih. A naravno da je lakše "ubosti" jednu dobru priču nego jedan dobar serijal.
Bar meni je komentar tako zvučao... Pogledaj svoj post... Pročitaj "recimo" to i to pa ćeš vidit šta je najbolji vestern a nadam se da mi daješ za pravo misliti kako unutar Comancha serijala ima ( bar ) nekoliko epizoda koje su bolje od Manarinog svilenka... Trešnji usprkos

Doduše sve je to stvar ukusa...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3126 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/06/2009 : 10:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Hermann je bog, svaka mu čast no naravno ima puno kvalitetnih crtača ali je činjenica da je Hermann meni za western baš "legao"
Moje mišljenje je da se teško može nadmašiti prvih 10 epizoda Comanche/Reda Dusta, ona dva albuma kasnije mi nekako ne drže vodu! Crtež mi je ajde de ali priče su nekako navučene, bolje da je Red imao mlađu sestru nego brata da se mene pitalo!



Ne drze meni vodu vec zadnje hermanove epizode. Prvih 5 su mi remek djelo, sesta jos ajde valja, ono dalje ni blizu po kvaliteti. Naravno, ako ne pricamo samo o crtezu. Sto se price tice , 5. nastavak mi je logican kraj, ono dalje je sapunica.
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 08/06/2009 : 14:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ma daj Renky, pa kako mozes to i da poredis. Covjek od papira, Svileni covjek ili Covjek sa cetiri prsta, je savrsenstvo jednog BD albuma, za koje sam do tada mislio da nije moguće odraditi jednu pricu na 48 stranica, a da bude kako treba.

Manara u ovom remek djelu upravo to radi, cijela priča sa uvodnim pocetkom, razvitkom radnje i emocijalnim krajem,sve prvoklasno razrađeno, a gola guza nije bila ništa drugo do mali bonus, trešnja na vrhu torte ;-)



Zanimljivo, meni je ovo jedan od najispraznijih stripova koje sam pročitao. Da ga nije crtao Manara i da nema gologuze Indijanke sigurno ne bismo sada pričali o njemu.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo

Edited by - zorglub on 08/06/2009 14:12:41
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/06/2009 : 15:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
A i ovako se spomene svake prestupne...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 08/06/2009 : 15:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zorglub

quote:
Originally posted by King Warrior

Ma daj Renky, pa kako mozes to i da poredis. Covjek od papira, Svileni covjek ili Covjek sa cetiri prsta, je savrsenstvo jednog BD albuma, za koje sam do tada mislio da nije moguće odraditi jednu pricu na 48 stranica, a da bude kako treba.

Manara u ovom remek djelu upravo to radi, cijela priča sa uvodnim pocetkom, razvitkom radnje i emocijalnim krajem,sve prvoklasno razrađeno, a gola guza nije bila ništa drugo do mali bonus, trešnja na vrhu torte ;-)



Ili kad se pojavljuje tadasnji americki predsednik Ronald Regan licno u onoj famoznoj tuci...

Zanimljivo, meni je ovo jedan od najispraznijih stripova koje sam pročitao. Da ga nije crtao Manara i da nema gologuze Indijanke sigurno ne bismo sada pričali o njemu.


Nego,dobro,da ne preterujemo...nije Svileni ni toliko los...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/06/2009 : 16:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
al ste perverzni, mijesate papirnog i Druunu
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 08/06/2009 : 17:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Bachy

Hermann je bog, svaka mu čast no naravno ima puno kvalitetnih crtača ali je činjenica da je Hermann meni za western baš "legao"
Moje mišljenje je da se teško može nadmašiti prvih 10 epizoda Comanche/Reda Dusta, ona dva albuma kasnije mi nekako ne drže vodu! Crtež mi je ajde de ali priče su nekako navučene, bolje da je Red imao mlađu sestru nego brata da se mene pitalo!



Ne drze meni vodu vec zadnje hermanove epizode. Prvih 5 su mi remek djelo, sesta jos ajde valja, ono dalje ni blizu po kvaliteti. Naravno, ako ne pricamo samo o crtezu. Sto se price tice , 5. nastavak mi je logican kraj, ono dalje je sapunica.



Pa ima nešto istine u tome ali npr. ako pokušaš pročitati 8. epizodu a da prethodno nisi pročitao sve prije nje Comanche će ti biti najgluplji strip koji si ikada pročitao. Moje mišljenje je da je baš ta 8. epizoda trebala biti posljednja jer 9. i 10. se ne vežu jedna na drugu, svaka je priča za sebe.

A što se tiče ovih 11. i 12. albuma: pa dobro što se događa sa svim ti junacima na početku su totaly amazing a onda prestanu biti brzi kao nekad, svako malo ih netko rani, ne mogu pobjediti tamo neke mangupe koji pobjegnu iz zatvora...smiješno, pa ipak je to isti onaj Red Dust koji je pobjedio najbržeg revolveraša na samom početku serijala! Taman bi sada paslo da netko napravi dva tri albuma o Redovom i Comancheinom vjenčanju, djeci i unucima i da onda odmetnuti unuk na kraju ubije djeda Reda u poštenom dvoboju samo zato da dokaže da je njegov djed za staro željezo...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3126 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/06/2009 : 17:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Bachy

Hermann je bog, svaka mu čast no naravno ima puno kvalitetnih crtača ali je činjenica da je Hermann meni za western baš "legao"
Moje mišljenje je da se teško može nadmašiti prvih 10 epizoda Comanche/Reda Dusta, ona dva albuma kasnije mi nekako ne drže vodu! Crtež mi je ajde de ali priče su nekako navučene, bolje da je Red imao mlađu sestru nego brata da se mene pitalo!



Ne drze meni vodu vec zadnje hermanove epizode. Prvih 5 su mi remek djelo, sesta jos ajde valja, ono dalje ni blizu po kvaliteti. Naravno, ako ne pricamo samo o crtezu. Sto se price tice , 5. nastavak mi je logican kraj, ono dalje je sapunica.



Pa ima nešto istine u tome ali npr. ako pokušaš pročitati 8. epizodu a da prethodno nisi pročitao sve prije nje Comanche će ti biti najgluplji strip koji si ikada pročitao. Moje mišljenje je da je baš ta 8. epizoda trebala biti posljednja jer 9. i 10. se ne vežu jedna na drugu, svaka je priča za sebe.

A što se tiče ovih 11. i 12. albuma: pa dobro što se događa sa svim ti junacima na početku su totaly amazing a onda prestanu biti brzi kao nekad, svako malo ih netko rani, ne mogu pobjediti tamo neke mangupe koji pobjegnu iz zatvora...smiješno, pa ipak je to isti onaj Red Dust koji je pobjedio najbržeg revolveraša na samom početku serijala! Taman bi sada paslo da netko napravi dva tri albuma o Redovom i Comancheinom vjenčanju, djeci i unucima i da onda odmetnuti unuk na kraju ubije djeda Reda u poštenom dvoboju samo zato da dokaže da je njegov djed za staro željezo...



Sapunica, kazem ti.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 08/06/2009 : 19:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Bachy

Hermann je bog, svaka mu čast no naravno ima puno kvalitetnih crtača ali je činjenica da je Hermann meni za western baš "legao"
Moje mišljenje je da se teško može nadmašiti prvih 10 epizoda Comanche/Reda Dusta, ona dva albuma kasnije mi nekako ne drže vodu! Crtež mi je ajde de ali priče su nekako navučene, bolje da je Red imao mlađu sestru nego brata da se mene pitalo!



Ne drze meni vodu vec zadnje hermanove epizode. Prvih 5 su mi remek djelo, sesta jos ajde valja, ono dalje ni blizu po kvaliteti. Naravno, ako ne pricamo samo o crtezu. Sto se price tice , 5. nastavak mi je logican kraj, ono dalje je sapunica.



Pa ima nešto istine u tome ali npr. ako pokušaš pročitati 8. epizodu a da prethodno nisi pročitao sve prije nje Comanche će ti biti najgluplji strip koji si ikada pročitao. Moje mišljenje je da je baš ta 8. epizoda trebala biti posljednja jer 9. i 10. se ne vežu jedna na drugu, svaka je priča za sebe.

A što se tiče ovih 11. i 12. albuma: pa dobro što se događa sa svim ti junacima na početku su totaly amazing a onda prestanu biti brzi kao nekad, svako malo ih netko rani, ne mogu pobjediti tamo neke mangupe koji pobjegnu iz zatvora...smiješno, pa ipak je to isti onaj Red Dust koji je pobjedio najbržeg revolveraša na samom početku serijala! Taman bi sada paslo da netko napravi dva tri albuma o Redovom i Comancheinom vjenčanju, djeci i unucima i da onda odmetnuti unuk na kraju ubije djeda Reda u poštenom dvoboju samo zato da dokaže da je njegov djed za staro željezo...


u principu i nije toliko smješno ....najbrži si samo dok ne naletiš na bržeg i mislim da je to sukus priče doduše posuđene is filmova Gunfighter, no name on the bullet, fastest gun alive itd itd
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 08/06/2009 : 22:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
U svakom slučaju ŽIVIO WESTERN!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 08/06/2009 : 23:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
Meni je svileni covek odlican strip, ali ga ne bih usporedjivao sa Komancom, drugaciji je to tip westerna, a oba su mi odlicna.

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 08/06/2009 : 23:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

U svakom slučaju ŽIVIO WESTERN!



BRAVO!!!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 09/06/2009 : 00:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Luk-San

quote:
Originally posted by Bachy

U svakom slučaju ŽIVIO WESTERN!



BRAVO!!!


ma bravo nakon što ih prozove kao sapunice
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3126 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/06/2009 : 11:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Nije on, nego ja. I nisam nazvao western opcenito sapunicom, nego kasnije epizode komance, konkretno.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000