forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ALAN MOORE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/01/2015 : 18:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Halo Jones mi je najdraži Moorov strip
Vendetta, Čuvari i Pakao odlični
Tom Strong, Promethea i Top 10 su biseri svaki na svoj način
Štrašan vic i Whatever Happened to the Man of Tomorrow? su mi solidni.
Neonomicon je gadan ali ima dobru ideju.
LEOG još nisam čitao
Močvarka čekam da pročitam u cijelosti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2015 : 18:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

Pročital dosad samo Čuvare i Halo Jones, i iako su čuvari fantastičan strip o samo scenaristu Mooreu nema neko preveliko mišljenje kad ga uspoređujem s jednim Sakaijem, Millerom, Tardijemm, Trillom ili nenadmašnim Jodoom!
Tak da o samom Mooreu i nema kaj pametnog za napisati :)


pa recimo da mi je Mur u klasi sa Triljom;u odnosu na Žodoa,stripovi su mu ozbiljniji,ali i kvalitetniji,barem za dve klase.
Sakaijev Usagi mi je fenomenalan strip,ali teško da Sakaija mogu upoređivati sa Murom samo na osnovu njega.
Ni Tardija ne bih upoređivao,jer je on pre svega crtač,a ne scenarista.
Pa i u slučaju kod Milera je teško napraviti neko vaganje,jer je on kompletan autor - ali ako već poredim stripove ovih sjajnih autora,ipak bih prednost dao genijalnom Muru;ima Frenk sjajnih stvari,ali ima i opasnih gluposti.

Glede Murovih stripova,najdraži su mi Nadzirači, i to mi je u top 3 pročitanog stripa;zatim ide Pakao,pa onda Liga izuzetnih džentlmena i Vendeta,i na kraju Ubistveni vic.
Halo Jones tek planiram da nabavim,a Čudovište čekam od Darkvuda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2015 : 18:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I ja jedva cekam da Darkvud objavi Murovo Cudoviste!

Ja sam do sada od Mura procitao Nadzirace koji se remek delo jedan od najboljih stripova sto sam procitao. Rorsah je jedan od najboljih likova sto su se ikada pojavili u stripu!
Iz Pakla mi je takodje odlican, ali i mnogo mucniji i tezi strip.
Ubistveni vic je zabavan osvrt na Dzokera i njegovo poreklo. Ligu izuzetnih Dzentlmena natenane iscitavam.

Voleo bih jos da nabavim i V kao Vendettu i epizode koje je pisao za Supermena.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 08/01/2015 : 18:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

I meni je Mur ispred ovih što je @dosada nabrojao, ali nema smisla mjeriti čiji je veći.
@dosada, pročitaj još ponešto od Mura, možda ga dodaš svom spisku omiljenih ;)



probal bum batsya jednom kad ga nabavim....tj. prvo bum pogledal ovo jer to je kao i pročitati strip (tak sam i čuvare pogledal):

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 08/01/2015 : 19:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
u odnosu na Žodoa,stripovi su mu ozbiljniji



samo na prvi pogled...u suštini je Inkal daleko ozbiljniji od Čuvara, samo treba zagrebati malo jače ispod površine. Jodo puno ironičnije, ozbiljnije i oštrije komentira/kritizira društvo 20. stoljeća od Moorea.

A o Jodoovom Lami da ne govorim...nisam čital toliko Moorea ali čisto sumnmjam da mu je ijedno dijelo toliko kompleksno. Jer navodno su najkompleksnije Mooreovo dijelo Čuvari a oni nisu ni do koljena lami po kompleksnosti...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 08/01/2015 19:24:10
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/01/2015 : 19:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
anto je dobro primjetio. Uspoređivat Moorea i Sakaija je besmisleno. Ko da uspoređuješ Floyde i Olivera Dragojevića. Mooreova kvaliteta, bar po meni, nisu same priče već način na koji su ispričane, tu je najbolji na svijetu i tu neće nikad zajebati. Jodrowsky, s druge strane, koliko zna biti genijalan zna i usrat motku. Onaj Megalex ili nešto slično je katstrofa, alef tau totalni šit, itd. Trillo je izvrstan i vjerovatno je najbliži Mooreu po kvaliteti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2015 : 19:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam da spomenem da bih voleo da procitam i Murov run na Animal Manu za te njegove epizode kazu da je nesto najbolje sto strip moze da ponudi.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/01/2015 : 20:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Zaboravio sam da spomenem da bih voleo da procitam i Murov run na Animal Manu za te njegove epizode kazu da je nesto najbolje sto strip moze da ponudi.



Mislim da ćeš za to morat skočit do Hicksvillea.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/01/2015 : 20:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Zaboravio sam da spomenem da bih voleo da procitam i Murov run na Animal Manu za te njegove epizode kazu da je nesto najbolje sto strip moze da ponudi.


Moore nije nikada pisao Animal Mana. Vjerojatno si mislio na Granta Morrisona?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2015 : 20:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Au jeste Morrison. Pobrkao sam lončiće!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6583 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/01/2015 : 20:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Da nisi mislio na Marvel Mana (Miracleman)?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 08/01/2015 : 21:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
http://en.wikipedia.org/wiki/Alan_Moore_bibliography

;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 08/01/2015 : 23:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by swamp thing

I meni je Mur ispred ovih što je @dosada nabrojao, ali nema smisla mjeriti čiji je veći.
@dosada, pročitaj još ponešto od Mura, možda ga dodaš svom spisku omiljenih ;)



probal bum batsya jednom kad ga nabavim....tj. prvo bum pogledal ovo jer to je kao i pročitati strip (tak sam i čuvare pogledal):



Loš audio. Bolje ugasi ton
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 14:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing
Loš audio. Bolje ugasi ton



nije, a i ostavlja više vremena za uživanje u crtežu...

Uglavnom osrednje, nptr. kad smo kod samog Batsya osjetno mi je kvalitetniji Batman: Kult. A kad smo kod Moorea onda još jedan strip u rangu Halo Jones, dobar početak ali onda se sve razvodni i meni postane nezanimljivo. Ne vjerujem da bum tak skoro čital nekaj od ovog autora.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/01/2015 : 15:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Bokte, taj kult je nešto najgore što sam pročitao prošle godine. To je najbijedniji pokušaj kopiranja millera koji sam ikad vidio.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 15:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Bokte, taj kult je nešto najgore što sam pročitao prošle godine. To je najbijedniji pokušaj kopiranja millera koji sam ikad vidio.



Onda moram podhitno pročitati Millerove Batsy priče jer Kult mi je baš dobre legel...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2015 : 16:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

A o Jodoovom Lami da ne govorim...nisam čital toliko Moorea ali čisto sumnmjam da mu je ijedno dijelo toliko kompleksno.


Pročitaj Mooreov Pakao, Miraclemana, Prometheu i Čudovište iz močvare.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 16:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
a kaj bi to promenilo u odnosu na pročitane stripove (killing joke, halo jones i watchmen)!?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2015 : 16:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

a kaj bi to promenilo u odnosu na pročitane stripove (killing joke, halo jones i watchmen)!?


Steći ćeš bolje razumijevanje o Mooreu, njegovom stilu i idejama. Time ćeš ga moći i kvalitetnije valorizirati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 16:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dosada

a kaj bi to promenilo u odnosu na pročitane stripove (killing joke, halo jones i watchmen)!?


Steći ćeš bolje razumijevanje o Mooreu, njegovom stilu i idejama. Time ćeš ga moći i kvalitetnije valorizirati.



pišeš gluposti...ako to nisam uvidel (tj. jesaam ali me ne impresionira) u Čuvarima ili Halo Jones onda ne bum ni u Čudovištu. Njegove ideje su jasne još iz ekranizacija njegovih stripova (O za Osvetu, Iz Pakla ili Liga) i uopće mi se ne sviđaju tj. ne sviđa mi se način na koji ih propovijeda. Jednostavno mi čovjek stilski ne odgovara, dosadan i plitak za moj pojam.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 09/01/2015 17:00:38
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2015 : 17:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

pišeš gluposti...ako to nisam uvidel (tj. jesaam ali me ne impresionira) u Čuvarima ili Halo Jones onda ne bum ni u Čudovištu. Njegove ideje su jasne još iz ekranizacija njegovih stripova (O za Osvetu, Iz Pakla ili Liga) i uopće mi se ne sviđaju tj. ne sviđa mi se način na koji ih propovijeda. Jednostavno mi čovjek stilski ne odgovara, dosadan i plitak za moj pojam.


Ali, ti zapravo nisi pročitao njegove stripove. Gledanjem adaptacija njegovih stripova, motion comica, i slušanjem audio drama nećeš steći dobar uvid u njegovo djelo. Jer, em su filmske reinterpretacije njegovih ideja bitno različite od onoga što možemo vidjeti u stripovima, em motion comic i audio drame nisu ni približno usporedivi s onim što se može iščitati na papiru. A vjeruj mi, s obzirom kako su Čuvari koncipirani, za njihovo ispravno vrednovanje doista ih treba pročitati na papiru.

Ti govoriš o kruškama i jabukama.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/01/2015 : 17:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ne piše gluposti. Svaki Mooreov strip je svijet za sebe. Zajednički im je samo pristup stripovskom pripovjedanju. Pakao, čuvari i čudovište nemaju ništa zajedničko. Mooreovo čudovište je meni jedan od najboljih stripova uopće, halo jones prosjek, a recimo liga totalno sranje (ajde, osim prve).
Zaključivati išta o Alanu Mooreu iz ekranizacija njegovih stripova je vrijeđanje stripa kao medija.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/01/2015 : 17:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Uostalom, najbolje da ti to objasni sam Moore.

http://www.imdb.com/title/tt0410321/

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 17:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dosada

pišeš gluposti...ako to nisam uvidel (tj. jesaam ali me ne impresionira) u Čuvarima ili Halo Jones onda ne bum ni u Čudovištu. Njegove ideje su jasne još iz ekranizacija njegovih stripova (O za Osvetu, Iz Pakla ili Liga) i uopće mi se ne sviđaju tj. ne sviđa mi se način na koji ih propovijeda. Jednostavno mi čovjek stilski ne odgovara, dosadan i plitak za moj pojam.


Ali, ti zapravo nisi pročitao njegove stripove. Gledanjem adaptacija njegovih stripova, motion comica, i slušanjem audio drama nećeš steći dobar uvid u njegovo djelo. Jer, em su filmske reinterpretacije njegovih ideja bitno različite od onoga što možemo vidjeti u stripovima, em motion comic i audio drame nisu ni približno usporedivi s onim što se može iščitati na papiru. A vjeruj mi, s obzirom kako su Čuvari koncipirani, za njihovo ispravno vrednovanje doista ih treba pročitati na papiru.

Ti govoriš o kruškama i jabukama.



jesam i to u originalu....nakon toga pogledal motion comic koji je istovjetan čitanju štampanog stripa (samo kaj netko drugi umjesto tebe lista stranice). Osim toga pogledal i ekranizaciju Čuvara nekoliko puta, i prije i poslije čitanja. I moram priznati da uspoređujući strip i film (DC i UC verzije) nisam uvidel nikakve razlike.
Halo Jones pročital u štampanom obliku u izdanju Fibre....
Toliko o kruškama i jabukama!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 09/01/2015 17:31:27
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 17:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Zajednički im je samo pristup stripovskom pripovjedanju.



Upravo je to ono kaj mi kod Moorea ne leži, i nema tu pomoći.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000