forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ALAN MOORE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 17:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Uostalom, najbolje da ti to objasni sam Moore.

http://www.imdb.com/title/tt0410321/



Poznato mi je nekaj da Moore nije zadovoljan ekranizacijama svojih stripova, ali to ne mijenja na stvari baš puno. Vjerojatno nije prenjeta da atmosfera koja je u stripu prisutna ali glavna ideja je tu. Nije promijenja bit njegove ideje.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 09/01/2015 17:39:11
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2015 : 17:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dosada

pišeš gluposti...ako to nisam uvidel (tj. jesaam ali me ne impresionira) u Čuvarima ili Halo Jones onda ne bum ni u Čudovištu. Njegove ideje su jasne još iz ekranizacija njegovih stripova (O za Osvetu, Iz Pakla ili Liga) i uopće mi se ne sviđaju tj. ne sviđa mi se način na koji ih propovijeda. Jednostavno mi čovjek stilski ne odgovara, dosadan i plitak za moj pojam.


Ali, ti zapravo nisi pročitao njegove stripove. Gledanjem adaptacija njegovih stripova, motion comica, i slušanjem audio drama nećeš steći dobar uvid u njegovo djelo. Jer, em su filmske reinterpretacije njegovih ideja bitno različite od onoga što možemo vidjeti u stripovima, em motion comic i audio drame nisu ni približno usporedivi s onim što se može iščitati na papiru. A vjeruj mi, s obzirom kako su Čuvari koncipirani, za njihovo ispravno vrednovanje doista ih treba pročitati na papiru.

Ti govoriš o kruškama i jabukama.



jesam i to u originalu....nakon toga pogledal motion comic koji je istovjetan čitanju štampanog stripa (samo kaj netko drugi umjesto tebe lista stranice). Osim toga pogledal i ekranizaciju Čuvara nekoliko puta, i prije i poslije čitanja. I moram priznati da uspoređujući strip i film (DC i UC verzije) nisam uvidel nikakve razlike.
Halo Jones pročital u štampanom obliku u izdanju Fibre....
Toliko o kruškama i jabukama!


Poanta mojih preporuka jest u tome što Moore nije one-trick pony. Miracleman, Čudovište iz močvare, Pakao i Promethea su nastajali tijekom 20 godina njegove karijere. I u njima se doista vide njegove autorske preokupacije, kao i ideje koje su se formirale kroz godine rada.

Čuvari, Halo Jones i The Killing Joke ipak su nastali u prilično kratkom razdoblju njegove karijere. Tako da ti se možda Moore u toj fazi ne sviđa, ali to ne znači da ga ne možeš drukčije doživjeti u njegovim ranijim i kasnijim radovima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 17:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Čuvari, Halo Jones i The Killing Joke ipak su nastali u prilično kratkom razdoblju njegove karijere. Tako da ti se možda Moore u toj fazi ne sviđa, ali to ne znači da ga ne možeš drukčije doživjeti u njegovim ranijim i kasnijim radovima.



e to je druga pesma...pa zato sam te odmah i pital koja je razlika

A kad je stvaran O za Osvetu i Liga?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2015 : 17:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Tonto

Uostalom, najbolje da ti to objasni sam Moore.

http://www.imdb.com/title/tt0410321/



Poznato mi je nekaj da Moore nije zadovoljan ekranizacijama svojih stripova, ali to ne mijenja na stvari baš puno. Vjerojatno nije prenjeta da atmosfera koja je u stripu prisutna ali glavna ideja je tu. Nije promijenja bit njegove ideje.


Čuvari baš i nisu najbolja točka za usporedbu, jer se Snyder, kao i u slučaju s Millerovim 300, prilično strogo držao predloška.

Međutim, s drugim adaptacijama Mooreovih stripova to baš i nije slučaj.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 17:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Čuvari baš i nisu najbolja točka za usporedbu, jer se Snyder, kao i u slučaju s Millerovim 300, prilično strogo držao predloška.

Međutim, s drugim adaptacijama Mooreovih stripova to baš i nije slučaj.



Točno, ali nije u Osveti promijenjena priča i poanta. Jasno mi je kaj govoriš i na to sam vec dajući odgovor na Tontove upise osvrnul...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/01/2015 : 17:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Tonto

Uostalom, najbolje da ti to objasni sam Moore.

http://www.imdb.com/title/tt0410321/



Poznato mi je nekaj da Moore nije zadovoljan ekranizacijama svojih stripova, ali to ne mijenja na stvari baš puno. Vjerojatno nije prenjeta da atmosfera koja je u stripu prisutna ali glavna ideja je tu. Nije promijenja bit njegove ideje.

Znam koliko si tvrdoglav pa odustajem. Znati da nije zadovoljan nije isto kao i znati zašto nije želio ekranizacije.

Ti čitaš stripove i sviđaju ti se (ili ne) ,ideje, poante... crtež.
Ti ne prihvačaš strip kao zaseban medij i ono što kao takav nudi. Vjerovatno ga prosmatraš i doživljavaš kroz prizmu filma... da nije tako onda bi ti bila jasna Mooreova veličina, bez obzira sviđale ti se njegove ideje pa i sami stripovi ili ne.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 09/01/2015 17:52:46
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 17:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Tonto

Uostalom, najbolje da ti to objasni sam Moore.

http://www.imdb.com/title/tt0410321/



Poznato mi je nekaj da Moore nije zadovoljan ekranizacijama svojih stripova, ali to ne mijenja na stvari baš puno. Vjerojatno nije prenjeta da atmosfera koja je u stripu prisutna ali glavna ideja je tu. Nije promijenja bit njegove ideje.

Znam koliko si tvrdoglav pa odustajem. Znati da nije zadovoljan nije isto kao i znati zašto nije želio ekranizacije.
Ti čitaš stripove i sviđaju ti se (ili ne) ,ideje, poante... crtež.

Ti ne prihvačaš strip kao zaseban medij i ono što kao takav nudi. Vjerovatno ga prosmatraš i doživljavaš kroz prizmu filma... da nije tako onda bi ti bila jasna Mooreova veličina, bez obzira sviđale ti se njegove ideje pa i sami stripovi ili ne.



Tonto jasna mi je njegova veličina i poštujem ga zbog toga, zato sam se i trudil da mi se svidi.
Svaki mnedij itekak doživljam kao poseban, tak da ti ni ova primjedba nije ni najmanje na mjestu.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/01/2015 : 18:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pročitaj čudovište iz močvare. Tu se po meni najbolje vidi njegova predanost radu i ljubav prema pisanju stripova.

Ne bi ti bilo zgorega pogledati onaj dokumentarac. Puno ćeš stvari promatrati drukčije.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 18:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Pročitaj čudovište iz močvare. Tu se po meni najbolje vidi njegova predanost radu i ljubav prema pisanju stripova.

Ne bi ti bilo zgorega pogledati onaj dokumentarac. Puno ćeš stvari promatrati drukčije.



Gle, meni su Čuvari jako dobar strip (jedan od najboljih stripova) ali jednostavno način na koji Moore iznosi jebenu ideju mi ne leži. Taj način je prisutan kod Moorea jer je dio njega tak da vjerojatno nije stvar ni u onim fazama koje Mr. Bushido spominje.


A pojedine teme me jednostavno ne zanimaju ni u ludilu tak da na Čudovište ne bum gubil vreme. I par strana (http://www.fibra.hr/preview/SwampThingPreview.pdf) koje sam pročital mi je bilo previše...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2015 : 18:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
...nadam se da imam pravo da mi se nekaj ne sviđa iako sam svjestan činjenice da vredi ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/01/2015 : 18:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada
A o Jodoovom Lami da ne govorim...nisam čital toliko Moorea ali čisto sumnmjam da mu je ijedno dijelo toliko kompleksno. Jer navodno su najkompleksnije Mooreovo dijelo Čuvari a oni nisu ni do koljena lami po kompleksnosti...


Ako ti fali kompleksnosti pročitaj Pakao. I dodatke na kraju.
I pusti film, nije on ekranizacija a kamoli dobra ekranizacija.
Mislim da neću pretjerati ako kažem da film nije niti 10% stripa nego se u najboljem slučaju može nazvati nekakvom ˝jalovom adaptacijom˝.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 09/01/2015 : 20:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

...nadam se da imam pravo da mi se nekaj ne sviđa iako sam svjestan činjenice da vredi ;)


Apsolutno. Probao si, ne ide i ok. Ali da posmatraš njegove radove kroz ekranizacije, nije dobro... Pogotovo From Hell i LOEG. Vendetta i Watchmen su ok, ali opet je strip mnogo bolji.
Vidim da su mnogi ostali razočarani Swampyjem. A tu se baš ima svašta za pronaći...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/01/2015 : 20:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

kak da ne....


Meni je po viđenom isto iznad. Samo Tardija nisam uopće čitao.

Po meni mu pariraju Van Hamme, Taniguchi i Gibrat.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/01/2015 : 21:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Evo ja cu na kraju tu priznati da mi je LOEG daleko najbolji od svih Mooreovih djela, nije najkompleksnije ali se po njemu nakon sto se cijeli serijal iscita vide mnoge naznake koliko je on vrhunski scenarist i poznavatelj pop kulture
Zatim slijede Watchmani .... Hell i Vendetta
Cudoviste mi i nije sjelo do kraja ali valjda zato sto nemam neki kontinuitet citanja tog zanra uopce ali i njega trebam jos prostudirati, mozda uz jos albuma mi bude jasnije
Jedino mi nedostaje citanje Miraclemana, to nisam imao prilike
E sada ovo nisam napisao zato da dam jos neki hvalospjev Mooreu i sta mi je boljeca sta nije nego cisto jer sam nedavna citao Spawna - Pocetak i unutra se nalazi jedna Mooreova prica i jedna od Franka Millera .... oa sad kad usporedim vidi se njihova susta suprotnost i u pristupu i u razradi
Naravno da mi je Moore u tome mnogo bolji, viseznacniji i promisljeniji od Millera, vise drzi do kontinuiteta prica i samog citatelja da ga uvuce u slojeve price i povede na njima do sama kraja

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/01/2015 : 21:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by dosada

kak da ne....


Meni je po viđenom isto iznad. Samo Tardija nisam uopće čitao.

Po meni mu pariraju Van Hamme, Taniguchi i Gibrat.



Poataviti ove autore naprama Tardiju je ipak brkanje krusaka i jabuka i banana u loncu
Svi su oni po provincijenciji fakat sasvim drugaciji autori pa ih ne bih stavljao u taj kos

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/01/2015 : 21:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by dosada

kak da ne....


Meni je po viđenom isto iznad. Samo Tardija nisam uopće čitao.

Po meni mu pariraju Van Hamme, Taniguchi i Gibrat.



Poataviti ove autore naprama Tardiju je ipak brkanje krusaka i jabuka i banana u loncu
Svi su oni po provincijenciji fakat sasvim drugaciji autori pa ih ne bih stavljao u taj kos

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/01/2015 : 21:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by dosada

kak da ne....


Meni je po viđenom isto iznad. Samo Tardija nisam uopće čitao.

Po meni mu pariraju Van Hamme, Taniguchi i Gibrat.



Poataviti ove autore naprama Tardiju je ipak brkanje krusaka i jabuka i banana u loncu
Svi su oni po provincijenciji fakat sasvim drugaciji autori pa ih ne bih stavljao u taj kos


Molim?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/01/2015 : 22:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Postao sam i 2x jer sam na tabletu pisao ;o))
Nemam namjeru vrednovati ko mi je bolji naprama tvojoj vrijednosti tih autora za tebe ali realno ako sam ih citao ovo mi je rezime njihovih opusa
Tardi meni spada u iskljucivo subjektivne autore i njega prvenstveno interesiraju teme nekih dusevnih stanja, pa cak i onda kada radi o 1 svjetskom ratu, njegova preokupacija su ljudibu nekim datim dogadajima i sredinama uvucenim protiv svoje volje ... u tome je izuzetan i tu ga priznajem toliko i volim
Gibrat je isto subjektivan, vise introspektiran autor, dublje zalazi u emocionalna i psiholoska pitanja i od Tardija, Tardi se ne trudi davati sve odgovore na ta pitanja bitna mu je reakcija na dogadaj/podrazaj
Van Hamme mi ne spada u ovu dvojicu on je po tome sto je radio i svestraniji po temama
Ono gdje je Moore najjaci od sviju je njegova sposobnost davanja i predocavanja drustvenih kritika, alijenacije, totalitarizma itd a sve to toliko uspjesno kroz scenaristicki tako razlicita djela
Ja cak i njegov From Hell dozivljavam u znacajnijoj mjeri kao kritiku drustva nego kao psihopatologiju ubojstava

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/01/2015 : 22:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by going going

Zaboravio sam da spomenem da bih voleo da procitam i Murov run na Animal Manu za te njegove epizode kazu da je nesto najbolje sto strip moze da ponudi.



Mislim da ćeš za to morat skočit do Hicksvillea.



bio sam dva dana u zatvoru pa nisam stigao odmah izraziti svoje divljenje za ovu genijalnu repliku
svaka čast
post godine

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/01/2015 : 22:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ja sam ga tek nedavno poceo otkrivati i nasuprot uobicajnom razocarenju koje nastaje kad konzumiras nesto sto ljudi jaaaako hvale, Moore me odusevio. Watchmen, V for Vendetta, LOEG, zaista sjajno. From Hell mi stoji na polici, ali vec sam rekao da me crtez pomalo odbija, moram se prisiliti da toi idem citati (a to vec nije dobro). Ostalo cu polako pokupovati...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



inače, ovaj topik je sjajan i dobro da je baš taj izvučen za daljnju raspravu, jer evo, pokazuje razvoj od ljubitelja do velikih izdavača u samo nekoliko godina

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/01/2015 : 23:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Tonto

Uostalom, najbolje da ti to objasni sam Moore.

http://www.imdb.com/title/tt0410321/



Poznato mi je nekaj da Moore nije zadovoljan ekranizacijama svojih stripova, ali to ne mijenja na stvari baš puno. Vjerojatno nije prenjeta da atmosfera koja je u stripu prisutna ali glavna ideja je tu. Nije promijenja bit njegove ideje.


Čuvari baš i nisu najbolja točka za usporedbu, jer se Snyder, kao i u slučaju s Millerovim 300, prilično strogo držao predloška.

Međutim, s drugim adaptacijama Mooreovih stripova to baš i nije slučaj.


za mene su čuvari fenomenalno ekranizirani
vendeta je jako dobra
from hell je solidan film, ali nema blage veze s predloškom i njegovom slojevitošću
LOEG je kriminalno djelo i sve koji su u tome sudjelovali treba kazniti
je li još nešto njegovo ekranizirano?

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 10/01/2015 : 00:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by going going

Zaboravio sam da spomenem da bih voleo da procitam i Murov run na Animal Manu za te njegove epizode kazu da je nesto najbolje sto strip moze da ponudi.



Mislim da ćeš za to morat skočit do Hicksvillea.



bio sam dva dana u zatvoru pa nisam stigao odmah izraziti svoje divljenje za ovu genijalnu repliku
svaka čast
post godine


Jel može ovo iznad malo više elaborirano, za nas common people?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/01/2015 : 01:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
dosada
je savršeno odgovarajuć nick.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/01/2015 : 01:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

je li još nešto njegovo ekranizirano?


Constantine, iako je sam film više baziran na serijalu Hellblazer, nego na stripovima koje potpisuje Moore.

Također, jedna epizoda TV-serijala Justice League Unlimited direktna je adaptacija Mooreovog stripa For the Man Who Has Everything.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 10/01/2015 : 08:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
tzv. "filmska" ekranizacija LOEG-a fakat i je kriminal, limunada i nula potpuna i blage veze nikakve nema sa stripom i njegovom idejom
stoga i mogu zamisliti Mooreov bijes, frustriranost i ostalo nakon što je ugledao što su uradili od njegove duhovne tvorevine
iako mi je i sada apsolutno nejasno kod Mooreove uloge u tome da su se ta djela ekranizirala
OK, netko je za to morao prodati filmska prava ali to da on nije imao nikakva utjecaja nada finalnim produktom i samim filmovima po njegovim djelima - to je ono kaj mi je apsolutno nejasno

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000