forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Striparnice
 Striparnica BUCH
 New Topic  Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 36

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 01/08/2006 : 00:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Spoštovani !

Danes je moj zadnji dan dopusta, zato imam še nekaj časa pokramljati z vami.

Madonca, tale trgovska je pa res težka !
Včasih sem res vesel in ponosen sam nase, da imam tri poklice, če mi že v trgovskem ne gre, mi bo pa mogoče v ostalih dveh.
No, v enem od njih sem kar uspešen !

Danes sem vsaj eno uro po telefonu kramljal z založnikom Van Gogha.
Prišla sva do istega zaključka. Kar koli narediva, vedno je vse narobe. To pravzaprav velja za vse založnike in trgovce s stripi.
Razumemo kritike na naš račun, vendar, se sploh zavedate, da vsi mi zalagamo svoj denar, da imate vi kaj brati. Nihče od vas nam nič ne plača vnaprej.
Se vam mogoče ne zdi, da ste preveč kritični?
Se vam mogoče toži po časih, ko preko deset let ni bilo stripa?

Ko nas trgovce pokličejo zbiratelji, ki že ( recimo ) deset let iščejo neko številko, pa jo mi ne izdobavimo v dveh dneh, smo že kreteni, vmes nam še, kot meni Mirko Matič iz Brežic ( BLUE BLUZ ) jebejo mater, nam zagrozijo z eno na gobec, nas dajo na črno listo in tako dalje. Pa saj nisem jezen nanj, možakar ima na slo. forumu preko 300 postov, pa mu je to tam izgleda dovoljeno ( samo odgovor na enega zgornjih postov ).
Pišem v množini, ker nimam samo jaz takih izkušenj.

Od kar imam Strip.art.nico samo gledam, poslušam in se čudim!
Trgovinico sem odprl za svoje zadovoljstvo, mislil sem, da delam nekaj dobrega tudi za druge ... Da bom v njej užival, spoznaval nove ljudi, se zabaval ... Pa mi verjemite, da ni vedno tako.

Osemindvajset let že finančno skrbim zase, firmo sem odprl že v Jugoslaviji, pa nisem dobil toliko nasvetov in negativnih odzivov, kot v zadnjih stripovskih letih. Pa se v mojem poslu, od katerega živim, igram z veliko več denarja.
To naj bo odgovor, zakaj se nihče od založnikov ne javlja več na internet.

In potem prihaja do velikih debat!!!
Ko sem objavil, da prodam večjo količino stripov ( samo kot kolekcije ), takoj debate ( tudi na slo. forumu ). In spet vsi vse vedo, ugibajo, pametujejo ... Zakaj hudiča, me nihče nič ne vpraša?
Pa saj se vendar vsi poznamo! Vsi imate moj telefon.
Zopet se moram opravičiti. Dva sta me poklicala. Vendar, kolikor vem, se onadva redko javljata na forume in nista sodelovala v tej debati.

Torej, gospoda, kdo ima v slo. največ stripov?
Pojma nimam in me tudi ne zanima.
Koliko jih ima buhić? Pojma nimam in me tudi ne zanima.
Jih imam trenutno 100.000 na razpolago. Imam. Pa tudi krepko več. Nekajkrat več. Majceno se bova uskladila z Iztokom, da mu ne grem preveč v zelje ... pa bo.

Me pa, čisto tako iz firbca, zanima. Obesite se na vsako mojo besedo, kaj res nikogar ne zanima moja najava o razcvetu stripa v Slo. Ne? OK!
Bom držal gobec dokler ne izide.

In še čisto za konec!
Bil sem na dopustu. Kaj res nihče ni opazil intervju z Zoranom Smiljaničem v Dnevniku, v petek, 21. julija 2006.
Sem mogoče spregledal kakšno objavo na netu, ali "vas baš boli kurac za neke Meksikajnare, kad imamo Zagora"?

Madonca sem frajer, spet imam en post več !












Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 01/08/2006 : 00:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
HEJ !

Spregledal sem !
Zlato zvezdico imam !

Kaj to pomeni ? Je to kaj dobrega ?
Klinc, zjutraj začnem spet riljat, pa tja do decembra ne bom vedel !
Lep pozdrav vsem forumašem, pa brez zamere.
Srečno !

PS za TOMDARja !

Lepo se imejte na pikniku, bil sem v nedeljo v Iškem vintgarju, bila je nepopisna gneča, zato čim bolje določi lokacijo, drugače se boste iskali.


Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 01/08/2006 : 01:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
diderot2 !

Mislim, da sem ti odgovoril v prejšnjih dveh postih.
Težko se pogovarjam, če ne vem kdo si.
LP

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 01:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Samo vi pricajte na slovenskom, onaj koga interesira sto pricate a ne razumije neka kupi rijecnik...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranične
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 01/08/2006 : 01:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Solid Snake !

Včasih pozabim, da ta naslov zanima še koga drugega kot slovence.
Mislim si, koga pa sploh še zanima, kdaj je pri meni v prodaji strip, ki se ga dobi povsod.
Če me boš potreboval me dobiš me na www.stripi.si
Nekako se bova že sporazumela.
Pozdravlja te
Sandi


Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 01/08/2006 : 01:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
dado !

Pa saj vidiš, da se še med sabo ne razumemo.
Pa da sad počnemo na hrvatskom?
Vjeruj, bolje da ništa ne razumiješ!
V četrtek sem v Zagrebu, pridni ste, spet bom zapravil cel kup kunica.
Pišuka, Magični veter, vsaka čast.
Prvič ko boš v Ljubljani, imaš v dobrem malo pivo in golaž-vampe mešano, pa ne v gostilni, pri meni doma !
Pa da vidiš, kako moja kuha !
Srečno !

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 07:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati, da tudi sam ne razumem, zakaj tak halo okrog prodaje teh stripov.
Zdaj, če bi hotel biti "evil", bi bilo dost da Sandija prosim za seznam in ohranjenost stripov ;)

O razcvetu slovenskega stripa ali stripa v sloveniji pa je bilo že toliko povedanega, da praktično že vsak samo zamahne z roko in si misli, da tako ne bo uspelo. Mogoče pa tokrat bo. Pustimo se presenetiti.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/08/2006 : 08:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Spoštovani !

Danes je moj zadnji dan dopusta, zato imam še nekaj časa pokramljati z vami.

Madonca, tale trgovska je pa res težka !
Včasih sem res vesel in ponosen sam nase, da imam tri poklice, če mi že v trgovskem ne gre, mi bo pa mogoče v ostalih dveh.
No, v enem od njih sem kar uspešen !

Danes sem vsaj eno uro po telefonu kramljal z založnikom Van Gogha.
Prišla sva do istega zaključka. Kar koli narediva, vedno je vse narobe. To pravzaprav velja za vse založnike in trgovce s stripi.
Razumemo kritike na naš račun, vendar, se sploh zavedate, da vsi mi zalagamo svoj denar, da imate vi kaj brati. Nihče od vas nam nič ne plača vnaprej.
Se vam mogoče ne zdi, da ste preveč kritični?
Se vam mogoče toži po časih, ko preko deset let ni bilo stripa?

Ko nas trgovce pokličejo zbiratelji, ki že ( recimo ) deset let iščejo neko številko, pa jo mi ne izdobavimo v dveh dneh, smo že kreteni, vmes nam še, kot meni Mirko Matič iz Brežic ( BLUE BLUZ ) jebejo mater, nam zagrozijo z eno na gobec, nas dajo na črno listo in tako dalje. Pa saj nisem jezen nanj, možakar ima na slo. forumu preko 300 postov, pa mu je to tam izgleda dovoljeno ( samo odgovor na enega zgornjih postov ).
Pišem v množini, ker nimam samo jaz takih izkušenj.

Od kar imam Strip.art.nico samo gledam, poslušam in se čudim!
Trgovinico sem odprl za svoje zadovoljstvo, mislil sem, da delam nekaj dobrega tudi za druge ... Da bom v njej užival, spoznaval nove ljudi, se zabaval ... Pa mi verjemite, da ni vedno tako.

Osemindvajset let že finančno skrbim zase, firmo sem odprl že v Jugoslaviji, pa nisem dobil toliko nasvetov in negativnih odzivov, kot v zadnjih stripovskih letih. Pa se v mojem poslu, od katerega živim, igram z veliko več denarja.
To naj bo odgovor, zakaj se nihče od založnikov ne javlja več na internet.

In potem prihaja do velikih debat!!!
Ko sem objavil, da prodam večjo količino stripov ( samo kot kolekcije ), takoj debate ( tudi na slo. forumu ). In spet vsi vse vedo, ugibajo, pametujejo ... Zakaj hudiča, me nihče nič ne vpraša?
Pa saj se vendar vsi poznamo! Vsi imate moj telefon.
Zopet se moram opravičiti. Dva sta me poklicala. Vendar, kolikor vem, se onadva redko javljata na forume in nista sodelovala v tej debati.

Torej, gospoda, kdo ima v slo. največ stripov?
Pojma nimam in me tudi ne zanima.
Koliko jih ima buhić? Pojma nimam in me tudi ne zanima.
Jih imam trenutno 100.000 na razpolago. Imam. Pa tudi krepko več. Nekajkrat več. Majceno se bova uskladila z Iztokom, da mu ne grem preveč v zelje ... pa bo.

Me pa, čisto tako iz firbca, zanima. Obesite se na vsako mojo besedo, kaj res nikogar ne zanima moja najava o razcvetu stripa v Slo. Ne? OK!
Bom držal gobec dokler ne izide.

In še čisto za konec!
Bil sem na dopustu. Kaj res nihče ni opazil intervju z Zoranom Smiljaničem v Dnevniku, v petek, 21. julija 2006.
Sem mogoče spregledal kakšno objavo na netu, ali "vas baš boli kurac za neke Meksikajnare, kad imamo Zagora"?

Madonca sem frajer, spet imam en post več !












Striparnica BUCH



par odgovorov in pojasnil, pa ne v smislu kreganja ali zajebavanja pač pa normalnega pogovora....
vsaka je težka, ne samo trgovska. Težko verjamem da obtaja kdo ki v službi samo uživa... vsak je kdaj napizden, nas ki delamo tudi na terenu nas nekaj časa zebe, potem nam je vroče, nas pere dež, se pa tud prebrnemo po bregu in smo mesec dni na berglah... jebi ga, tko pač je.
Kritike založnikov: verjetno se res že pretirava, ampak to spet spada zraven, je treba vzet v zakup. S povečano ponudbo večina ljudi ni zmožna kupovat vsega kar bi želela in zato kritike...so pa kdaj tudi upravičene (slabo lepilo pri Ludensu, nenormalno število slovničnih napak pri Systemovih Magico Vento, itd...). Vsi vemo da denarja ne pobiramo po tleh in zato tudi jeza ko dobiš slab ali nepopoln izdelek... po časih pred desetimi leti se nikomur ne toži. vsaj ne v striparskem smislu.
Primer Blue Blues-a:
omenjen je bil naš forum na katerem sem moderator, torej nekako odgovoren kaj se gor dogaja. Kolikor sem lahko prebral on ni jebal mater in grozil z eno na gobec zaradi tistih dveh NN stripov, ampak zaradi tiste neposrečene šale o Podalpskih hrvatih... Se pa dobro spomnim da sem ga opozoril prav v tem primeru, da naj malo pazi na jezik, ki ga uporablja na forumu. Mi je ravno vrnil z enako mero ko sem jaz omenjal pičko nekemu hekerju, ki nam je zjebal forum za par minut. Vendar tudi nam moderatorjem ni lahko- takoj ko koga kaj opozorim je hudo. In sem takoj tiran, ne poznam nobene demokracije, svobode govora, padejo očitki da posnemam tiranijo na stripovi.com. Ko sem opomnil da mora nekdo zbrisat ponudbo piratov, sem se dva dni moral branit, češ a kupujem jih pa.... itd.

In pa spet odgovor pri drugem omenjanju slovenskega foruma....sem objavil post ki je bil napisan tule, napisal sem tudi zakaj sem ga objavil. na koncu je napisana tudi moja telefonska številka na katero se lahko javi kdo, ki mu to ni všeč.... Pa noben eventuelno prizadet ni poklical ali napisal mail ali post, pa vsi vemo da so v glavnem vse stvari večkrat prebrane in pod kontrolo... reklama ni nikoli odveč, amerikanci pravijo da je še slaba reklama boljša od nobene reklame....

Kdo ima njaveč stripov v Sloveniji? zanimivo vprašanje, odgovora pa verjetno nikoli ne bo.

Razcvet stripa v Sloveniji? sliši se zanimivo, vendar relativno neverjetno.... informacije so pa vedno dobrodošle. torej kar na dan z njimi. bomo debatirali, tudi na striparni. kajti kupci stripov se nahajajo tudi tam. vsi pa niso člani tegale forumu tule

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/08/2006 : 09:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

In še čisto za konec!
Bil sem na dopustu. Kaj res nihče ni opazil intervju z Zoranom Smiljaničem v Dnevniku, v petek, 21. julija 2006.
Sem mogoče spregledal kakšno objavo na netu, ali "vas baš boli kurac za neke Meksikajnare, kad imamo Zagora"?

Madonca sem frajer, spet imam en post več !

Striparnica BUCH



ah ja, za konec sem pa pozabil mogoče najvažnejše kar sem hotel povedat.
Smo (je) opazili. in objavili še za ostale ki ne berejo Dnevnika....
http://forum.striparna.com/viewtopic.php?t=900
zadnji post v topicu. objavljen še isti dan kot je izšel, torej vroč

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/08/2006 : 10:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>amerikanci pravijo da je še slaba reklama boljša od nobene reklame...

I to vrijedi kod njih. Kod nas dobra ne postoji, a nikakva je bolja od losse, jer lossoj svi vjeruju kao ssto ne bi vjerovali dobroj. Dakle, ssuti, ne radi nissta, svima se smijessi i sve che biti dobro.

I tako dok ne umress.

Jebess sve to. >:)

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/08/2006 : 10:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>amerikanci pravijo da je še slaba reklama boljša od nobene reklame...

I to vrijedi kod njih. Kod nas dobra ne postoji, a nikakva je bolja od losse, jer lossoj svi vjeruju kao ssto ne bi vjerovali dobroj. Dakle, ssuti, ne radi nissta, svima se smijessi i sve che biti dobro.

I tako dok ne umress.

Jebess sve to. >:)

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!



nego nešto si raspizdio ljude jer ti obrve smetaju, neke kolege nisi baš obradovao tamo na upps-u

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 01/08/2006 : 10:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
O čemu se radi na ovom topicu? Razumio sam da Sandi prodaje svoje duplikate. U čemu je problem?

Naš Murga nije običan drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.

Edited by - SejoSexon on 01/08/2006 10:58:19
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 11:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SejoSexon

O čemu se radi na ovom topicu? Razumio sam da Sandi prodaje svoje duplikate. U čemu je problem?

Naš Murga nije običan drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.




Problem je u tome, što ti nečeš više navratit, pa ostaju stripovi na policama.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 01/08/2006 : 11:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Slovenac

quote:
Originally posted by SejoSexon

O čemu se radi na ovom topicu? Razumio sam da Sandi prodaje svoje duplikate. U čemu je problem?

Naš Murga nije običan drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.




Problem je u tome, što ti nečeš više navratit, pa ostaju stripovi na policama.



Naš Murga nije običan drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/08/2006 : 12:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>nego nešto si raspizdio ljude jer ti obrve smetaju, neke kolege nisi baš obradovao tamo na upps-u

Obrve? Obrve su jedino ccemu se divim kod Stojanovicha. To je valjda iz teksta bilo jasno.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/08/2006 : 12:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>nego nešto si raspizdio ljude jer ti obrve smetaju, neke kolege nisi baš obradovao tamo na upps-u

Obrve? Obrve su jedino ccemu se divim kod Stojanovicha. To je valjda iz teksta bilo jasno.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!




Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

BLUE BLUES
Starting Member

35 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 01/08/2006 : 17:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send BLUE BLUES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Ko nas trgovce pokličejo zbiratelji, ki že ( recimo ) deset let iščejo neko številko, pa jo mi ne izdobavimo v dveh dneh, smo že kreteni, vmes nam še, kot meni Mirko Matič iz Brežic ( BLUE BLUZ ) jebejo mater, nam zagrozijo z eno na gobec, nas dajo na črno listo in tako dalje. Pa saj nisem jezen nanj, možakar ima na slo. forumu preko 300 postov, pa mu je to tam izgleda dovoljeno ( samo odgovor na enega zgornjih postov ).
Pišem v množini, ker nimam samo jaz takih izkušenj.



Gospodin aleksandar buch,

eto, pošto si i mene upletao u svu ovu svoju zbrku, ja moram da ti dajem odgovor.

Prvo, zbilja sam napisao j*bem ti mater i da ču te jednom opaliti, ako budeš još takve pisao. To se, naime, nije odnosilo na naš pogovror telefonom, o kojem ču još ponešto da napišem malo kasnije. U stvari, ja priznajem da sam uistinu pretjerao sa ovim postom, ali sam se u trenutku kad sam pročitao kako ti zoveš nas Slovence, normalno ozbiljno uzrujao. A kažem ti, koliko znam kakvi su neki pravi nacionalni manijaki, imao si i nešto sreče pošto pišeš ovakve stvari na jednom strip forumu, jer možda bi u suprotnom slučaju imao ozbiljne probleme. Ja, naravno, daleko od toga da bih te opalio ili j*bao ti majku --> koliko sam imao prilike pročitati u tvojim postovima na ovom sajtu, oni koji o tebi pišu kao o lošem iskustvu mogli bi da ti budu djeca, onda tvoja majka mora da jest več u zrijelim godinama. Tako, ništa loše o njoj, jer nema uopče ništa sa svim. A vidim da si i ti priznao, da si učinio grešku sa označavanjem Slovenaca podalpskim Hrvatima. Jer ovo su zbilja neukusne i loše zamisli, pa i ako jesu mišljene samo kao nedužne šale. Iako još mlad, mi Slovenci smo svoj narod, koji ima vlastitu kulturu, vlastitu državu i jezik, pa normalno da se ne može podnositi stvari, kakve si ti dozvoljavaš da pišeš. Što se tiče sigismundusa, i kako si mu grdo odgovarao u nekim tvojim postovima, mogu reči samo da koliko imam iskustva i koliko se odraža iz njegovih postova jest vrlo u redu osoba, a i na striparna.com o njemu se govori samo u najboljoj luči.

Drugo, šta se tiče našeg razgovora prije nekolicinu mjeseci telefonom. Vidim, da ti mene označavaš kao nekog zbiratelja, koji je tako nesposoban da več godinama traži nekolicinu brojeva, koji baš i nisu neki opaki raritet. Da rasčistimo, ja sam tebe zvao iz dobrih namera, da dobavim onaj sitniš Nevera, koji su mi falili, i dao ti na znanje da sam za njih spreman da platim i 1000 SIT (a to je, preračunano, otprilike 33 KN). Ti si odmah počeo da jaučeš i žališ se na svoje stranke, koje te stalno zovu za strip, dva a kad jim dobaviš, oni si dozvoljavaju čak da se cijenkaju za male pare, a ti nečeš to da trpiš i da ti ovakvi ljudi "smetaju" u tvome poslu, i nisi to baš govorio na ljep način. Šta ja mislim jest, da si ti jedan vrlo mali čovjek i sitna osobina, kad nekoj trečoj osobi kojom se prvi put čuješ preko telefonskog poziva, pričaš loše o svojim kupcima i nešto se izderuješ na mene, kao da sam ne znam kakvo zlo učinio, jer sam tebe kontaktirao za stripove. Meni se još nikad nije desilo išta slično, da neki prodavač ovako pljuje po svojim kupcima, kao što si ti pljuo po njima onaj put. Moto svakog uspješnog tgovaca jest, da ima kupac uvjek pravo, jer samo zadovoljni kupci su oni, koji če se vratiti i postaju regularne stranke. I čudi me, da ti ovakve stvari ne znaš. Što se tiče toga, da ti stripove, koje sam tražio, nisi dobavio u dva dana, očito imaš ozbiljno poremečen filing za vrijeme. Jer ona dva dana su uistinu bila dva tjedna, a ti si i sam meni rekao, da češ u tom vremenu iči u nabavu te donjeti i ove Nevere. No, meni inače uopče nije nikakav problem, ako se stripovi ne pronađu i ti nisi u stanju to učiniti. Ali mi svakako nije svejedan način, kako se ti očito pronašaš sa svojim kupcima, a tek do mene. Jer kad sam te za dva tjedna zvao, dobio sam utisak da ti uopče nisi imao pojma o čemu se radi, i da uopče ne znaš za naš dogovor. Pa si se nešto motovilio i rekao, neka malo pričekam, i več mi za sekundu (a zbilja sekundu) znao kazati, da ti ovih stripova nemaš, i na brzinu mi poklopio. To nije način, na koji češ u budučnosti imati uspiješne poslove, toliko da znaš.

Treče, šta se tiče moje "dozvole" da pišem gadne stvari i rabim loši riječnik na striparna.com, jer imam 300 postova i očito mi je sve dozvoljenom, ti očito vrlo podcjenjuješ tu web stranicu i ljude, koji su za nju odgovorni. Kad sam ja napisao, da ti j*bem majku, skoro je isti tren došlo upozorenje od janga, neka malo pazim na jezik i neka mi to bude prvo i poslednje upozorenje. A to i jest u redu -- i sam sam, uz ostavljanje onakvog posta, očekivao nešto takvo. A ti očito zbilja imaš neki manjevredni stav do naše web stranice, jer kao nešto zabranjuješ, da se piše o tebi na toj stranici. Ko bi te razumio? Prvo dobavljaš neke stripove iz Hrvatske i zbog toga im nabijaš cjene, a onda oglašuješ svoju striparnicu samo na hrvatskom forumu. Vjeruj mi, da mnogi ljudi ne znaju ni za stripovi.com, a još manje za tu tvoju striparnicu, jer ti neznam zašto prepovjeduješ svakakvu riječ o tebi. Malo sutra. A vrejuj mi, na hrvatskom ima mnogo boljih ljudi no što si ti, koji su isto tako mnogo više fer do svojih kupaca (koliko sam imao prilike da poslujem sa uporabnicima licitacija na stripovi.com, mogu sve samo da ih pohvalim, a ponajviše Malu Sirenu, odnosno Ninu, od koje sam dosad najviše dobavio). Ali mene uopče za to nije briga, i daleko od doga, da bih se zbog takvih stvari uzrujavao. I u slučaju, da bih imao popunjene sve postoječe kolekcije, a falio bi mi samo još neki strip, koji bi imao samo ti, ja ga od tebe nebih uzeo. Ne uz takav stav, kakav imaš do ljudi, koji se interesuju za tvoju robu.

Četvrto, ni ti niti bilo koja neovlaščena osoba nema pravo, da internetom objavlja pravo ime i prezime trečih osoba, ako to nije odobreno sa strane onog, čije ime treba da bude objavljeno. Posobno u slučaju, da se o toj osobi loše priča. Ionako nisi ispravno napisao niti moje ime niti moje prezime, a i moj pravi identitet uopče te se ne tiče, jer ga otkrivam samo ljudima, sa kojim poslujem i onima za koje nemam ništa protiv, da znaju ko sam. Za takve, kakav si ti, ja i ostajem anoniman, jer neču u životu ništa da imam sa takvim ljudima.

Peto i poslednje, ako još nisi zapazio, ja pišem na hrvatskom. A to i jest jedino pravilno na ovom forumu, jer to je njihov forum i ako iz drugog razloga ne, neko se prilagodi okolnostima iz uljudnosti i opčeg razumijevanja. Ja hrvatski do neke mjere razumijem pa mi zato nije nikakav problem, da kad tad i nešto kažem u njihovom narodnom jeziku. A ti, koji več godinama djeluješ samo kroz ovaj forum, još uvijek nisi naučio da to poštuješ, pa uporno uztraješ na slovenačkom, kojeg znam da večina ljudi uopče ne razumije dulje nego nekolicinu rječi. Da ne kažem, da si prodavač stripova i da je zbog toga razumijevanje u dogovorima neizbježno nužno. Ja sam se zato potrudio, pa da svi znaju, kako je bilo i za što se ovdje uistinu ide. A pošto sam i ja rastao u vremenima stare Juge, a ti bih mi mogao da budeš, kako sam tvrdiš, djed ili pradjed, isto tako mislim, da na takvoj stvari nemaš nekih problema.

Tako, ja se nadam da sa ovime ja i ti zaključujemo priču. Ja, kako sam več i sam kod sebe odlučio, neču više iti jednu rečenicu da pišem u bilo koju temu koja se odnosi na tebe jer mi uopče nije stalo. Pa bilo što da bude. Jer ovo je več stara stvar, a si ju ti ponovno izvukao. Samo ti još savjetujem, za tvoje dobro i dobrobit tvog biznisa, uzimi u ruke pokoju knjigu (a može i strip) sa pravilima ljepog ponašanja, i nauči se pokoju tebi novu stvar. Vidjet češ, vremenom če ti se več isplatiti.

Edited by - BLUE BLUES on 01/08/2006 17:21:57
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 19:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Ne da se mi vsega brat zato samo na kratko.

1.Buch je OK,za slovenski strip je naredil ogromno
2.Slovenski striparji vsi OK(vsaj tisi ki jih poznam),še posebej TomDar ki je s svojo stranjo striparna.com in entuzijazmom ki ga vlaga tudi oz. še bo naredil veliko.
3.V SLoveniji je žal malo striparjev in zadnje kar je potrebno so medsebojne zamere

Vsak kupuje tam kjer mu paše in v tem ne vidim problema.Če ima kdo kaj proti Buchu naj pride v njegovo trgovino in mu to pove,takole prek neta je vsak lahko frajer.Glede na tisto kar sem navedel pod 1 in 2,ni nobenega razloga da se spor ne bi rešil na kulturen način.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/08/2006 : 19:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Samo jedno lingvisticcko pitanje: jesu li "striparji" oni koji rade stripove, oni koji ih ccitaju/beru ili svi skupa ili nessto ccetvrto?

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 20:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
striparji=stripofili

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/08/2006 : 20:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Samo jedno lingvisticcko pitanje: jesu li "striparji" oni koji rade stripove, oni koji ih ccitaju/beru ili svi skupa ili nessto ccetvrto?

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!


sa obzirom na brojnost jednih, drugih i četvrtih može se reči da vredi za sve skupa...jedino tako stiže do množine striparj(I)

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 02/08/2006 : 11:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Še ena o zgodovini "alpskih Hrvatov" - besedno zvezo je baje prvi na veliko uporabljal Krleža, ko je hodil pit v Ljubljanski PEN in tam navzoče pozdravljal z "Kako ste, alpski Hrvati", seveda pa so mu odzdravljali z "Kako pa ste panonski Slovenci?"

Sem se pa zadnjič nekaj menil s kolegom iz srednje šole, ki dela doktorat iz zgodovine in sva se nekaj zajebavala okoli slovanskih narodov. In je rekel, da glede na to, da so bili karantanci vmesni člen med zahodnimi in južnimi slovani, bi bil bolj točen izraz za slovence alpski Čehi ;-)
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/08/2006 : 11:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
stalna dilema: južni ali zahodni slovani?

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

WALTER
New Member

Slovenia
103 Posts

Member since 08/12/2002

Posted - 02/08/2006 : 12:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send WALTER a Private Message  Reply with Quote
Stripoholiki, mogoče bo bolj prav če izhajate iz pretpostavke, da ima vsa zemeljska populacija zelo identičen izvoren genski zapis in da po tej pretpostavki izhajamo vsi iz istega prednika. Vse kar se je dogajalo po tem so bila preseljevanja narodov in mešanje med rasami, da so se ustvarjale nove ... nekatere so postale močnejše druge pa so izginile.

Če smo Slovenci kot nacija na kaj res lahko ponosni je to da nam je kot malemu narodu stoletja uspelo obstati pod jarmom različnih velikih imperijev in diktatur.(Ilirske province, Avstroogrska, SHS, Jugoslavija ter končno dobiti svojo državo.

Vendar je zopet gledano globalno skozi genezo in razvoj civilizacij to le majhen kamenček v mozaiku vsega kar se je zgodilo in se še bo na tej naši ljubi zemlji. Zato menim, da je prav da se zavedamo tega in da ponos bolj nosimo v srcu kot pa na jeziku.
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 02/08/2006 : 16:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Blue Blues !

Najlepša hvala za življenske napotke, ki si mi jih dal.
Res je, moja mama je že precej v letih in tudi jaz sem.
Si se pa rahlo zmotil. Ne pogrevam jaz starih stvari, dal sem samo odgovor gospodu, ki se javlja pod diderot2.
Si pa vsekakor zanimiva oseba. Na slovenski stani objavljaš, da zbiraš samo dva junaka in sicer MM in NN, glede na število javljanj ( 583 ), pa izpadaš kot eden večjih poznavalcev stripa. Vse veš in vse znaš! Čestitam! Prav takšnega podmladka si želimo.
Če sem napačno zapisal tvoje ime, pravilnega javi sam, da izvemo kdo si. Zanimivo bo spoznati osebo, kateri je nehigienično ( prepovedano ) objavljati ime in priimek, medtem ko si ona lahko drugim dovoli jebat mater in jim groziti z eno na gobec.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page
Page: of 36 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000