forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Striparnice
 Striparnica BUCH
 New Topic  Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 36

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/08/2006 : 17:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Blue Blues !

Najlepša hvala za življenske napotke, ki si mi jih dal.
Res je, moja mama je že precej v letih in tudi jaz sem.
Si se pa rahlo zmotil. Ne pogrevam jaz starih stvari, dal sem samo odgovor gospodu, ki se javlja pod diderot2.
Si pa vsekakor zanimiva oseba. Na slovenski stani objavljaš, da zbiraš samo dva junaka in sicer MM in NN, glede na število javljanj ( 583 ), pa izpadaš kot eden večjih poznavalcev stripa. Vse veš in vse znaš! Čestitam! Prav takšnega podmladka si želimo.
Če sem napačno zapisal tvoje ime, pravilnega javi sam, da izvemo kdo si. Zanimivo bo spoznati osebo, kateri je nehigienično ( prepovedano ) objavljati ime in priimek, medtem ko si ona lahko drugim dovoli jebat mater in jim groziti z eno na gobec.

Striparnica BUCH


na forumu obstajajo tudi druge kategorije in ne samo direktno o stripu... bilo je kar nekaj govora o nogometu, računalništvu. Pa seveda debate o obiskih hrvaških kioskev, glede na to da je dotični mojster skoraj mejaš... in se potem nabere teh 580+ javljanj. Forum je neke sorte gostilna, le da se v njej zbere več ljudi iz širšega področja države. Strip je le povezovalna točka

P.S: tudi meni ni jasno kako lahko zbira le dva junaka.... in še to taka ki izhajata na prestopna leta. Amapk ga bomo že okužli še s čim tretjim, četrtim in petim

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 03/08/2006 : 02:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Markos !

Pred slabim mesecem sem ti postavil vprašanje, kjer pa mogoče nisem bil dovolj jasen.
Tokrat ti ga postavljam še enkrat, zgolj za razmislek.
V letih svojega delovanja si si verjetno ustvaril mnenje o ljudeh, ki sodelujejo in soustvarjajo tvoje internetne strani, tudi samo kot dopisniki mnenj, ali kakorkoli že.
Verjamem, da si nas tudi zelo dobro spoznal in klasificiral. Tudi mene, uporabnika tvojih strani.
Je možno odpreti topic zaprtega tipa, kjer bi izmenjevali svoje poglede SAMO člani, ki bi jih ti povabil? Vsi bi lahko to prebrali, pisali pa bi lahko samo člani po tvoji izbiri. Seveda bi bile lahko reakcije vseh ostalih berljive nekje drugje, na drugih topicih, kjer bi vsakdo povedal svoje mnenje.
Prepričan sem, da bi se kvaliteta debate o stripih dvignila, če že ne zaradi drugega, zaradi časa, ki ga porabimo za branje.
Zakaj?
Trdim, vse preveč je balasta.
V zadnjih desetih letih je strip scena na področju bivše Yu krepko prerasla vse kar smo do sedaj poznali.
Da ne bom rekel smo, trenutno STE evropski fenomen na področju stripa.
Prav zato pa si želim tudi internetnih debat na visokem nivoju, za kar pa mislim, da temu trenutno ni tako.
Tudi slučajno se ne prištevam med velike poznavalce stripa, dovolim pa si mišljenje, da nekaj o njemu vem.
Želim si hitrih in kvalitetnih informacij in ne raznih sončkov s špičastimi ali zaobljenimi ušesci.
Želim si kvalitetnih informacij v nekaj minutah, ne pa da visim celo noč na internetu.
Vem, postavljam te v dilemo, kaj pa bo rekel nekdo, ki ni povabljen?
Zato tebi in sebi odgovarjam.
Redki ste, ki se borite!
Redki ste, kot Zoran Smiljanić, ki je po enem letu trdega dela izjavil: Strip je dinozaver, ki se še ne zaveda, da je z njim konec. Izgubil je bitko z vsemi sorodnimi mediji, ponižujoče so ga povozile tudi računalniške igrice.
Človek, ki bo vsaj še naslednja štiri leta posvetil stripu.
In od njega poizkušal preživeti.
POIZKUŠAL !
Za nas! Ljubitelje!?

Markos !

Vse to bi te lahko vprašal ob hladni pijači v senci, pa me v to prepričujejo ljudje, ki nimajo živcev za take pogovore.
So pa največji in najboljši kupci!
Ponudili so se mi celo, da vse to prevedejo, da celo lektorirajo moj tekst, da mi postavijo vejice tja, kjer morajo biti.
Prosili so me, da povprašam na Znak Sagite in Striparna.com.
Jaz pa se obračam nate.
Ne ker njih ne bi maral, ali jih podcenjujem, preprosto zato, ker se trenutno najbolj izpostavljaš in imaš največ članov.
Hvala!

Sandi






Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 03/08/2006 : 07:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message  Reply with Quote
Jaz pa mislil da so že novosti napisane :(
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 03/08/2006 : 07:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, hoće li mi neko reći o čemu se ovdje radi?

Naš Murga nije običan drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 03/08/2006 : 07:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ljudi, hoće li mi neko reći o čemu se ovdje radi?

Naš Murga nije običan drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.




Koliko ja kužim, treba batinovati nekog Seju iz Austrije.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 03/08/2006 : 08:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Prav zato pa si želim tudi internetnih debat na visokem nivoju

To je "contradictio in adjecto"

mcn

PS Premda je to ssto trazziss vjerojatno izvedivo, onda je to manje nalik forumu nego newsletteru (SVesti), pozivnoj yahoo grupi, web-stranici ili blogu. Forum sluzzi, ovaj, da svaki kreten (pa i ja!) ima pravo glasa.

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 03/08/2006 : 08:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
čisto enostavno se da narediti to kar predlaga Sandi....saj večina forumov to že ima. Tudi tale forum ima oddelek ki je viden le moderatorjem in gostom, ostalim uporabnikom pa nam ni viden. In tam tečejo debate med ljudmi katerim je Markos dodelil to možnost da tja vstopijo in ga sploh vidijo...
isto je na striparni.com.... Tudi tam to obstaja (pravzaprav tam obstajata 2 takšna oddelka- eden za WEB staff, ki ga vidimo le moderatorji in še eden kamor imajo vstop le člani kluba Stripoholik.. Ostali člani in gosti pa pač vidite oddelke, ki jih vidite ko pridete na forum striparne.com

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 03/08/2006 : 09:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Slovenac

quote:
Originally posted by SejoSexon

Ljudi, hoće li mi neko reći o čemu se ovdje radi?

Naš Murga nije običan drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.




Koliko ja kužim, treba batinovati nekog Seju iz Austrije.

To sam i mislio.

Naš Murga nije običan drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 04/08/2006 : 00:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
O B V E S T I L O !

Strip.art.nica bo v petek 4.8.06, ponedeljek 7.8.06 in torek 8.8.06 odprta oba termina ( 10-13, 17-20 ).

N O V O :

Zagor 123, Zagor extra 131, 132, Zagor specijal,Nathan Never 60, Dylan Dog 41, Martin Mystere 61, Martin Mystere specijal, Tex 76, Chico konkvistador, Komandant Mark 7, Maxi Zagor, Maxi Dylan Dog, Maxi Mister No, Alan Ford extra 1, Satanik, Kriminal, Ken Parker 22, Ken Parker specijal 1, Okružen mrtvima 10, Hellboy 1/5, 2/5, 3/5, Q 12, Strip Pressing 7, Tehnopape 1.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 04/08/2006 : 11:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message  Reply with Quote
jel imate FAX from Sarajevo ?
trebam strip!!!

došlo vrijeme da je bolje imat' nego nemat'
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/08/2006 : 13:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sandi, vidjet cemo kad se vratim s godisnjeg. Trenutno nemam dovoljno vremena ni koncentracije citati toliki tekst na slovenskom;(

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 04/08/2006 : 15:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Markos !

Se slišiva po telefonu ko se vrneš.
LP

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 04/08/2006 : 15:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
mladen13 !

Trenutno ne.
LP

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 06/08/2006 : 23:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
mcn in jang !

Hvala za odgovor.
To je samo moj predlog. Še enkrat poudarjam, topic bi bil viden vsem, pisali pa bi samo povabljeni s strani Markosa. Kdor bi hotel, bi lahko komentiral na drugem topicu. Tako bi prihranili na času.
Srečno!



Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 06/08/2006 : 23:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
O B V E S T I L O :

Na zalogi samo še en komplet Princ Valijanta 1-4 ( Zagrebačka naklada ).
LP

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 07/08/2006 : 01:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
P R O S I M Z A P O M O Č !

Zaradi prijave na Festival komunikacijske učinkovitosti, nujno rabim podatke, kateri stripi so v zadnjih štirih letih izšli v Sloveniji ( tudi v samozaložbi ). Bolj kot to ( ker bo to vprašanje zastavljeno vsem slo. založnikom ), pa me zanima :
v katerih slovenskih časopisih, revijah, radiu, TV ... in kdaj, je bilo karkoli objavljenega o stripu?
Čeprav imam večino podatkov, pa sem verjetno kaj spregledal.
Vsi ti podatki bodo posredovani tudi vsem oglaševalskim agencijam in medijem.
Rabim čim več podatkov, da bo prijava podkrepljena s konkretnimi ( in merljivimi )podatki, ki jih lahko navajamo kot referenco.
Vsaka informacija z vaše strani bi bila koristna.
Za vaš čas in trud se vam že vnaprej zahvaljujem.
Srečno!

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 07/08/2006 : 02:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
KAJ POTREBUJEM - PRIMER :

- ...
- Dnevnik, petek, 21.julija 2006, stran 15, intervju z Zoranom Smiljaničem
- Delo, četrtek, 3.avgusta 2006, priloga Polet, stran 32, Špela Štandeker, Šund, predstavitev strip albuma PIXY
- Delo, četrtek, 3.avgusta 2006, priloga Polet, stran 46, Marko Kociper, Amarcord-Deja vu, enostranski strip
- Gorenjski list, petek, 4.avgusta 2006, stran 10, 11, intervju z Z. Smiljaničem
- Gorenjski list - priloga, petek, 4.avgusta 2006, stran 6, Iztok Sitar, pasica
- Mladina, sobota, 5.avgust,2006, stran 70, 71, Tomaž Lavrič EVROPA3, dvostranski strip
- ...
- Dolenjski list, 10.avgust, 2006 ...

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 07/08/2006 : 02:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Pozna ( zgodnja ) je že ura, pa ne razmišljam več najbolje.
Boljše bi bilo zbiranje podatkov po mediju, ki jih je objavil:
- Delo, datum, stran, avtor ...
- Dnevnik ...
- TV, Slo1 ...
- TV, POP TV ...
- Mladina ...
- ...

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 09/08/2006 : 15:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
N O V O :

MV ( System comics ) 15.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 14/08/2006 : 23:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
KAR NEKAJ :

Slobodne Dalmacije in Alan Forda !

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 18/08/2006 : 01:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
O B V E S T I L O :

V petek 18.08.2006 bo trgovina odprta oba termina (10-13, 17-20).

Od novosti bo na zalogi XIII, Stripoteka in trdovezani Princ Valijant.

Za konec oktobra potrjujem predstavitev strip revije v slovenščini in predstavitev in podpisovanje novega albuma Iztoka Sitarja. Do takrat bodo tudi že znani datumi izida strip albumov v slovenščini (preko dvajset)!

Če koga zanima obisk Strip festivala (21.09.2006), ali Sejma knjige v Beogradu, naj se mi javi, da organiziram prevoz in prenočišče.

IŠČEM PREVAJALCE IZ ITALIJANŠČINE IN FRANCOŠČINE !
PLAČAM Z NEPRESPANIMI NOČMI, ZNOJEM IN (MOGOČE) MALIM PIVOM !
OBLJUBLJAM PA VELIKO PRIJETNIH DRUŽENJ (TUDI Z AVTORJI, KI SO SVETOVNO ZNANI) !

Nikoli ne bomo najboljši, ne moremo biti najcenejši, bomo pa poskrbeli, da bo strip tudi v Sloveniji zasedel mesto, ki mu pripada v svetu !

Srečno !

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 18/08/2006 : 15:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
Moj radio 107Mhz
tedenska rubrika v oddaji Disco Booom posvečena stripu in novostmi ki so izšle v Sloveniji, ex-YU in Italiji. Rubrika na sporedu že tri leta vsako soboto ob 19.30

////////////////////////////////////////////////////////
http://www.mojradio.com/discobooom/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2006 : 16:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Počinje izlaziti strip revija u Sloveniji?! Sto, kad, kako ... ? Najava izlaska strip albuma na slovneskom? preko dvadeset? Isto pitanje - sto, kad, kako?
Ovo su super vijesti!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 22/08/2006 : 10:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

O B V E S T I L O :

V petek 18.08.2006 bo trgovina odprta oba termina (10-13, 17-20).

Od novosti bo na zalogi XIII, Stripoteka in trdovezani Princ Valijant.

Za konec oktobra potrjujem predstavitev strip revije v slovenščini in predstavitev in podpisovanje novega albuma Iztoka Sitarja. Do takrat bodo tudi že znani datumi izida strip albumov v slovenščini (preko dvajset)!

Če koga zanima obisk Strip festivala (21.09.2006), ali Sejma knjige v Beogradu, naj se mi javi, da organiziram prevoz in prenočišče.

IŠČEM PREVAJALCE IZ ITALIJANŠČINE IN FRANCOŠČINE !
PLAČAM Z NEPRESPANIMI NOČMI, ZNOJEM IN (MOGOČE) MALIM PIVOM !
OBLJUBLJAM PA VELIKO PRIJETNIH DRUŽENJ (TUDI Z AVTORJI, KI SO SVETOVNO ZNANI) !

Nikoli ne bomo najboljši, ne moremo biti najcenejši, bomo pa poskrbeli, da bo strip tudi v Sloveniji zasedel mesto, ki mu pripada v svetu !

Srečno !

Striparnica BUCH


Samo majhen popravek:
Salon stripa v Beogradu bo 28. septembra in ne 21.
Se vidimo v SKC-ju.
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 01/09/2006 : 00:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
V E L E N J E !

Knjižnica v Velenju je nabavila večjo količino strip albumov.
Pokličite jih.
In vsekakor poslušajte Radio Velenje, kjer vam bo Big Joco povedal več o tem !

PS :

V Knjižnici Sevnica si lahko izposodite stripe Miki Mustra.



Striparnica BUCH
Go to Top of Page
Page: of 36 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000