forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 414

Spock
Senior Member

Croatia
1700 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/02/2019 :  00:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote

AF SR 291: Superhik ponovno među vama (AF BO 14, AF SV 42)

Scenarij: Max Bunker
Crtež: Warco
Naslovnica: Dario Perucca

Nakon prethodne epizode koja me oduševila i ponukala da napišem svoju prvu recenziju, ova mi je dosta lošija.

Svaka čast Superhiku kao najgenijalnijem liku Alan Forda, ali uvijek su me više privlačile priče koje nisu toliko nadrealne. Svjestan sam da je sve to parodija parodije, ali volim kada je u pitanju normalnija priča.
Mi, okorjeli Alanfordovci smo već na nadrealnost navikli, ali ako se stavim u poziciju nekoga tko se prije nije susreo s ovim serijalom, sigurno bi pomislio: "Šta je ovo, pa tko to može čitati?"
Taj netko vjerojatno ne bi ni primijetio ogroman broj genijalnih parola i citata koji se protežu kroz cijeli strip.
Kolega solar je u svome komentaru popisao većinu, a ja bih nadodao najbolju.
Na stranici 62 imamo antologijski natpis: "Mi ništa ne obećavamo i to ispunjavamo - Stranka Istine".

Warco nije ni blizu Perucci, pa je i to dijelom razlog slabijeg dojma, iako ovdje nije loš.

Boja naslovnice neuobičajena - roza. Ono baš čudna i bode u oči, ali daje joj to i neku draž. Lako se ureže u pamćenje, pa se odmah sjetim davnih dana kada sam je kao dijete čuvao kao najveću dragocjenost, zajedno s ostalim malobrojnim Alan Fordovima koje sam imao tada.

(priča: 5,  scenarij: 7, crtež: 7, naslovnica: 10) - 67%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 07/02/2019 00:48:27
Go to Top of Page

Kila Banana
New Member

Sri Lanka
127 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 07/02/2019 :  08:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
Pronašao sam nešto čudno u Vjesnikovom SuperStripu br.286,epizoda "Veliki banket" o čemu nitko na topicu nije pisao.

Naime,strip ide normalno do 96. stranice,a onda su stranice naopačke te iduća stranica nije 97 nego 112:

I tako su stranice naopačke i idu unazad od 112. do 97. stranice i tada se ponovo vraćaju u normalu na stranicu 113:

Jel ovo ovako na svakom izdanju ili sam dobio robu s greškom?

Hvala na odgovorima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nisam mogao smisliti potpis.

Edited by - Kila Banana on 07/02/2019 10:11:55
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

6002 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2019 :  08:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mozda je samo tebi. (I nikad necemo saznati kome jos, osim ako se ovde ne jave) Tako je meni u 'potrazi za sinom' 5-6 stranica totalno bijelo, cisto, naizmjenicno. Samo na jednom primjerku u jednom kompletu, ostala dva koja imam su uredni/normalni. (zamjenio sam ga odskora) Bas sam nedavno o tome pisao...
Go to Top of Page

njofra32
New Member

234 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 07/02/2019 :  08:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Ista je meni stvar sa velikim banketom..
isto imam jedan gdje je nekoliko stranica bijelo, popizdio kad sam čitao, ne mogu se sjetiti koji je
Go to Top of Page

Kila Banana
New Member

Sri Lanka
127 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 07/02/2019 :  08:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Mozda je samo tebi. (I nikad necemo saznati kome jos, osim ako se ovde ne jave) Tako je meni u 'potrazi za sinom' 5-6 stranica totalno bijelo, cisto, naizmjenicno. Samo na jednom primjerku u jednom kompletu, ostala dva koja imam su uredni/normalni. (zamjenio sam ga odskora) Bas sam nedavno o tome pisao...

Jeste,rekao si da je odlično očuvan,ali iznutra da je par bijelih stranica(valjda si to bio ti).

Edited by - Kila Banana on 07/02/2019 08:59:05
Go to Top of Page

Kila Banana
New Member

Sri Lanka
127 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 07/02/2019 :  08:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by njofra32

Ista je meni stvar sa velikim banketom..
isto imam jedan gdje je nekoliko stranica bijelo, popizdio kad sam čitao, ne mogu se sjetiti koji je.

Aha,onda su neki primjerci takvi,a neki normalni.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

6002 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2019 :  09:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:

Jeste,rekao si da je odlično očuvan,ali iznutra da je par bijelih stranica(valjda si to bio ti).

Ma da, bas me interesiralo ima li ta neobicnost ilitiga greska, kakvu vrijednost. A kad vec pricamo o neobicnostima, kod Vjesnikovih Fordova, primjetio sam kod masu istih epizoda/knjizica totalno iste podudarnosti, kao malu nagrispanost, bljedi otisak, kut gdje je stamparski noz udario, sitna ispupcenja-udubljenja...takve stvari. Kako mi je zbilja puno primjeraka proslo kroz ruke, zapazio sam te neobicne slicnosti. Znaci cijela serija, npr. broja 401,(napamet govorim), ima iste vanjske,'fizicke' karakteristike.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member

Croatia
13536 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/02/2019 :  09:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
U broju što ga posjedujem je sve normalno, nema nikakvih nepravilnosti.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member

Croatia
5467 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/02/2019 :  11:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Podrška CPG-u! Počinjem kupovati njihovog Forda, jer imam neki osjećaj da su oni koji su našli na Ivanlovoj tapeti vrlo vjerojatno na strani pravde i istinskog stripofilstva. Čak mi dođe da kupujem po četiri primjerka.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

6002 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2019 :  12:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote

Na tvojoj strani, eto moze biti, sigurno neki doktor kojeg zanimaju slozeni slucajevi. Sa naucnog i medicinskog interesnog kuta. Podi ti po uputnicu, dat ce ti cetiri primjerka.
Go to Top of Page

nikotin
Average Member

Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 07/02/2019 :  13:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote

Spisak Alan Forda
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
1958 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 07/02/2019 :  13:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Podrška CPG-u! Počinjem kupovati njihovog Forda, jer imam neki osjećaj da su oni koji su našli na Ivanlovoj tapeti vrlo vjerojatno na strani pravde i istinskog stripofilstva. Čak mi dođe da kupujem po četiri primjerka.

Eto, barem ćemo znati tko je kupac sva 4 prodana primjerka u Hrvatskoj 😂😂😂😂😂😂

odabrao Ðelo Hadžiselimovic,tekst citao Miljenko Kokot
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member

Croatia
5467 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/02/2019 :  13:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Jesi li siguran da je prodaja Strip-agentovih izdanja bila veća od toga?

Edited by - VALTER on 07/02/2019 13:51:32
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member

Croatia
1773 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 07/02/2019 :  15:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Barem što se mene tiče od Strip-agenta sam kupovao sve Alan Fordove(i nijedan nisam propustio),a sada ne kupujem više ništa,niti namjeravam....

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
14598 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/02/2019 :  15:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
priznajem samo foto kupljenog stripa s računom današnjeg datuma a da je u pozadini monitor i ovaj forum i tema

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

6002 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2019 :  16:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa nije ovo Che guevara ili Valter...brani Sarajevo...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member

Slovenia
14468 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/02/2019 :  19:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Vrteo sam danas tu novu Slagalicu i..odustao..jbg nije izdanje tako lose koliko me iritira taj zguzvan papir unutra..pa pobogu Dnevnik je pre 50 godina imao bolji papir u svojim izdanjima.
A ionako jednom moram napraviti rez.

KO NE CITA I KUPUJE MALOG RENDŽERA NE CITA NIŠTA I NEK CUTI ZAUVIJEK!
A DA...HOCEMO I VELIKOG BLEKA U KOLORU!

Edited by - teller on 07/02/2019 19:10:22
Go to Top of Page

Spock
Senior Member

Croatia
1700 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/02/2019 :  20:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Vrteo sam danas tu novu Slagalicu i..odustao..jbg nije izdanje tako lose koliko me iritira taj zguzvan papir unutra..pa pobogu Dnevnik je pre 50 godina imao bolji papir u svojim izdanjima.

Kako si listao i odustao ako je u celofanu?
Usput, na kiosku sam vidio dva. Još samo jedan je ostao. Još malo pa nestalo!

Go to Top of Page

solar
Moderator

Croatia
15761 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/02/2019 :  20:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

6002 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2019 :  21:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:

Ali pobogu, da nije Valter vec poceo ostvarivati svoju strasnu prijetnju?
Go to Top of Page

Kila Banana
New Member

Sri Lanka
127 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 07/02/2019 :  22:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:

Pa treba pola Hrvatske obići za četiri primjerka koliko su zastupljeni

Go to Top of Page

Spock
Senior Member

Croatia
1700 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/02/2019 :  23:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:
Originally posted by Spock

quote:

Ali pobogu, da nije Valter vec poceo ostvarivati svoju strasnu prijetnju?

Go to Top of Page

Spock
Senior Member

Croatia
1700 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/02/2019 :  23:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:

Pa treba pola Hrvatske obići za četiri primjerka koliko su zastupljeni

Ja znam gdje ima jedan. Kome treba mogu mu napisati na PM!

Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member

Croatia
3731 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 07/02/2019 :  23:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:

Na tvojoj strani, eto moze biti, sigurno neki doktor kojeg zanimaju slozeni slucajevi. Sa naucnog i medicinskog interesnog kuta. Podi ti po uputnicu, dat ce ti cetiri primjerka.

Go to Top of Page

mladjo
Moderator

Croatia
16636 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/02/2019 :  00:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dobro, dobro, bez svađe i uvreda...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 414 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000