forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hellblazer!!! Now with new politics-free formula!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 01:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
No, evo novog Hellblazer thread-a... Izvukao sam par highlights-a prethodne teme, koji se bave samim stripom.

quote:
Originally posted by DusMan

Smatram da zaista ne trebam puno pricati o ovome. Veliki je broj stranica proliven o ovoj temi. A sad su konacno vidljivi rezultati.
DC/VERTIGO ulazi na velika vrata u Srbiju!
Izdavacka kuca "Beli put" iz Beograda :) izbacila je svoj prvi strip od pet, koliko ih se planira u prvoj turi. Strip nosi naziv HELLBLAZER - PRVOBITNI GRESI.
Uveravam vas sve da je kvalitet stampe stripa neverovatan. Ovakvo nesto nije do sad izaslo u jugoistocnoj Evropi. Ovo je prvi pravi, legalni i odradjen kako valja TPB, iliti TREJD, u bilo kojoj od zemalja pocivajuce FNRJ/SFRJ.
Strip se za sada moze kupiti samo u knjizarama ALAN FORD i BEOPOLIS, ali ce se razviti prodajna mreza i u Hrvatskoj, ali i po vecim gradovima u Srbiji.
Zvanicna prezentacija izdanja ce se odrzati u sredu sa sve konferencijom za novinare i famom koja joj dolikuje.
Cena trejda iznosi malo jacih 900 dinara. Nije malo, ali za kvalitet koji se nudi je zadovoljavajuce.
Za kraj, najsladje. Naslovnica, zadnja strana i hrbat.




Sve primedbe koje mozete imati oko boja na ovim slikama idu na adresu mog skenera. Uzivo su mnogo jace i zivlje.




quote:
Originally posted by mcnJa nisam kupio HB jer sam ga ccitao i jer mi nije tako dobar da bih ga ccuvao. Inacce, za one koji ga nisu ccitali, ima malo sstimunga ranog Clivea Barkera gledano iz perspektive britanske radniccke klase (Delano je ljeviccar, ili ni to nisam smio rechi jer che nekoga odbiti od ccitanja? Nije isto ljeviccar u UK i kod nas ...). Constantinea je Moore kreirao kao "working class magician", tako da nikad ne znam je l' issta zna ili se samo pravi da zna. Delano ga je malo ubedirao.

mcn



quote:
Originally posted by mcn

Ne znam je li to ovdje joss uvijek on-topic, ali rekao bih koju o izdanju.

Pogledao sam ga danas u Libellusu i skroz je okej napravljeno. Nisam nessto ludo sretan s fontom kojim je upisan, ali to je picajzliranje. Kolor mi je ccak bolji nego u originalu jerbo su ga pojaccali pa nije onaj ljigavi iz pripreme za novinski tisak koji ide na zzivce. Mozzda je crna zato malo potisnuta, ali sve u svemu izgleda okej. Prijevod je vjerojatno okej jer Rogan nije glup ccovjek, a prevodio je, recimo, i srpskog Pottera, a na Hellblazera brije te visi na jednom od tih foruma non-stop.

SSto se zvelesovog prigovora na kros-kontinjuiti ticce, on nije bitan za razumijevanje prve knjige (a dvojbeno je koliko je bitan uopche).

Sve u svemu, oko 200 kolor strana za 95 ccuna mi ne djeluje strassno, ako vas strip zanima te ako vas vanstripovsko-politiccki razlozi diskutirani ovdje ne odbiju. Meni ni iz dzzepa ni u dzzep kupili ga vi ili ne, samo rekoh hajde da vidimo mozze li se diskusija vratiti na strip kao takav, a ne na nadogradjene (ma koliko emocionalne ili valjane) razloge za ili protiv.

mcn



quote:
Originally posted by mcn

>SSto se zvelesovog prigovora na kros-kontinjuiti ticce, on nije
>bitan za razumijevanje prve knjige (a dvojbeno je koliko je bitan
>uopche).

Pogotovo - eto, provjerih - ssto je ta cliffhanger epizoda izostavljena te tako problem elegantno izbjegnut.

mcn


quote:
Originally posted by Pajke

Bio u BGu pre neki dan(iskoristio odmor od 2 nedelje da pobegnem od kompjutera) i kupio Konstantina. Prezadovoljan sam odnosom cena-kvalitet! 230 vrhunskih strana po ceni od 750 din./9 eu(Darkwood)! Inace, po knjizarama je cena 994 din., ubitacna razlika. Malo toga sam do sada citao od Vertiga pa mi je ovo bas leglo.

Unapred se radujem sledecim naslovima koji ce izgleda u prodaju ovih dana


quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
95 kn za 'domaci' je relativno razocaravajuca 'usteda' od onog silnog najavljivanjja kako ce se ovdje radit o pristupacnim i jeftinim stripovima



kupio sam ga. Odnosom ulozenih para i onoga sto sam dobio sam vise nego zadovoljan. Prolistao sam i originalan trejd. Ovaj je visestruko kvalitetniji. Papir se nemoze niti usporedjivati. Originalan je za ovaj papir zapravo wc papir. Da je ovaj stampan na onakvom papiru kostao bi 40 kuna maksimalno. S time da je tih 95 kuna cijena koju placamo mi u Hrvatskoj. Kod njih je to zasigurno 15-ak kuna nize. Mislim da je netko spominjao cijenu u rasponu od 75 do 80 kuna. To zasigurno nije previse.



quote:
Originally posted by Blek Stena

Sva izdanja možete kupiti u sledecim prodajnim mestima ...
Beograd Mamut - ugao Sremske i Knez Mihailove
Knjižara Akademija - Knez Mihailova 35
Mercator - Bulevar umetnosti 4
Vero - III Bulevar 86A
Beopolis - Makedonska 22
Alan Ford - Bulevar Arsenija Carnojevica 85b
Darkwood - Lomina 5

Novi Sad IPS Novi Sad - Zmaj Jovina 15
Solaris - Sutjeska 2

Niš IPS Niš - Obrenoviceva 39

Subotica IPS Subotica - Korzo 8

Podgorica IPS Podgorica - Hercegovacka 31

Zagreb Libellus - Gajeva 17


... ili naruciti direktno od nas putem telefona 011.328.44.55 odnosno putem mejla
pretplata@beliput.co.yu, pri cemu cete uplatu izvršiti na tekuci racun broj 160-149701-83,
a poštom ili faksom nam dostaviti kopiju uplatnice.

Nakon prijema potvrde o uplati, Vaša nova knjiga se šalje na naznacenu adresu BESPLATNO.




quote:
Originally posted by Djole

Veoma, veoma dobar. Produkcija je besprekorna, osim finesa tipa da je font stvarno blago iritantan. Prevod nije spektakularan (damn, Rogane, "Back in the flat" = "Pozadi u stanu" ?!), ali svakako nije ni tallyjevski - nece vas naterati da pocupate svu kosu od nerviranja. Tih 750 dinara svakako vredi.

Sam strip mi se i ne dojmi previše, Ridgeway deluje kao kombinacija Veitcha i Alcale, što mi nikada nije bio fetiš, a Delano ima previše texta koji nije posebno inspirativan (ni u originalu, proverio sam).

Sve ovo su, doduše, utisci nakon prvog poglavlja, no verujem da je uzorak repreznetativan. Neka me neko ispravi ako grešim, a i ispravicu se i sam kad procitam ceo trejd.


quote:
Originally posted by Rogan

>>>Prevod nije spektakularan (damn, Rogane, "Back in the flat" = "Pozadi u stanu" ?!)

ne pravdam se, ali to su vech urednichko-lektorske izmene - evo copy/paste iz mog hellblazer.doc fajla :


Strana 10
Kadar 1
- Nazad u stanu, ja sam Bili Kid i Džingis Kan, sve u jednom.
- To je to, zverine. Armagedon za insekte.
- Ne diši, Gaz.
- Akh-kah... ufffff.


a i vizuelno :

[URL=http://imageshack.us][/URL]

drago mi je da mi skrechete pazhnju na ovakve stvari, poshto nisam josh stigao da lichno prochitam strip na srpskom, te ni sam ne znam koliko je toga doradjeno, modernizovano, poboljshano ili, u ovom sluchaju, donekle promasheno... (primetio sam zasad samo da je Gazda Ponoch umesto Tata Ponoch, a chujem da je za dlaku izbegao da bude Mrachni Chale).


quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Rogan

ne pravdam se, ali to su vech urednichko-lektorske izmene


Moje izvinjenje, nisam znao da je lektor imao toliki (i takav) upliv u konacni proizvod.

--
"Will this fearful Thumping never stop?"



quote:
Originally posted by Rogan

Pa lektorov posao je da me "opismeni", ali poshto se desi da oni chitaju *.doc fajl bez stripa pred sobom, moguche je da se izgubi kontekst nekih rechenica. Ne bi bilo takvih greshaka da sam bolje dogovorio stvar sa urednikom i/ili lektorom, te pregledao lektorisani prevod, ili makar prelomljene strane sa unetim tekstom pre shtampanja, stoga preuzimam odgovornost za ovakve gafove na sebe. Nisam navikao da ja jurim urenika i lektora, pogotovu tokom ispitnog roka i dovrshavanja jednog drugog prevoda, te sam smatrao da je moja finalna verzija dovoljno chitka da neche pretrpeti veche izmene...

quote:
Originally posted by DeeCay

Vidim da ima puno šatre u prijevodu... Takav je stil i u originalu ili je u pitanju prevoditeljev egzibicionizam?


Shta znachi "shatra"...? Ja sam svestan one cirkuske, kao i tzv "shatrovachkog" jezika, koji ne bih rekao da je prisutan u navedenom odlomku...


Also, for the record, komentar o prevodjenju "za dzheparac" u onom audio/video fajlu koji je nekome zasmetao pre nekoliko stranica je, naravno, moj, a pride i - potpuno istinit. Hellblazer nije neshto shto sam prevodio zbog novca, vech je posao koji mi je bilo zadovoljstvo i chast da radim (nechete nachi vecheg Hellblazer fana/kolekcionara od mene u celoj bivshoj Jugi), te sam se dobrano potrudio da ga dobijem, i dao sve od sebe da prevod bude zadovoljavajuchi. Za mene je ovo a labour of love (ljubavi, a ne shushkavih novchanica, da ne bude zabune), te bih prihvatio da radim i za dzhabe.


"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 01:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Ovde mozhete download-ovati Hellblazer Secret Files And Origins, koji objashnjava poreklo lika, istorijat serijala, i pruzha spisak scenarista koji su na njemu radili (mada se ne pominju Macanove dve epizode koje su medju mojim lichnim favoritima)... plus, kratke priche, stripichi, mapa Londona i shtoshta josh...

potreban je CDisplay za chitanje, iliti reimenovati u *.rar i raspakovati...

http://rapidshare.de/files/3594117/Hellblazer__000_-_Vertigo_Secret_Files_new_edition.cbr.html

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits

Edited by - Rogan on 03/08/2005 02:19:36
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/08/2005 : 01:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Nesto se pitam jel ovo legalno izdanje ili pirat ?


"There goes neighbourhood..."
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 01:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Koliko sam ja upuchen, 100% legalno. Za razliku od nekih prethodnih pokushaja izdavanja Vertiga na ovim prostorima...

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/08/2005 : 01:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Rogan, svaka cast na trudu. Seinfeld, bez provokacija, molim.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 01:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Markos - to je moja duzhnost (i to ne kao prevodioca HB-a, vech kao najvecheg fana Hellblazer-a na ovim prostorima, koji vech godinama zheli da svoju strast podeli sa drugima)...

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/08/2005 : 01:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Posle dva poglavlja, malo bolji utisak. Ali ne svida mi se što mu je Delano napakovao duhove koji ga progone. iše ga volim Mooreovskog - sa samo povremenim trunkama ljudskosti.

--
"Will this fearful Thumping never stop?"
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 01:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Djole - onda ti se mozhda neche najvishe svideti Delanov take, jerbo ga je on poprilichno humanizovao... Ako volish Konstantina kao epizodnog skota bez mnogo skrupula, moja ti je preporuka Azzarellov "stazh" na serijalu, ili Voren Elisovih 11 epizoda, rachunajuchi i zabranjeni (stoga na internetu lako dostupni) "Shoot".


A evo i lepog, preglednog Hellblazer sajta koji vodi moj dobar prijatelj John McMahon, webmaster jedinog i samim tim najboljeg/najvecheg Hellblazer foruma na netu:

http://www.insanerantings.com/hell/

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/08/2005 : 01:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Rogan

Markos - to je moja duzhnost (i to ne kao prevodioca HB-a, vech kao najvecheg fana Hellblazer-a na ovim prostorima, koji vech godinama zheli da svoju strast podeli sa drugima)...

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits



Strast je lako uocljiva. To se jako cijeni, bar u mojim ocima.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 01:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Heh... chekaj dok neko provali mojih 6000 postova na novom HB forumu, i 7000 na starom, a sve to u proteklih dve godine... inache, posedujem sve epizode HB-a u papiru, izuzev #202 koja se izgubila u poshti, te moram ponovo da tragam za njom, plus raznorazne miniserije, specijalce, trejdove, kao i skorashnji OGN All His Engines, koji je neshto najbolje shto je radjeno sa likom u poslednjih 3-4 godine...

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/08/2005 : 01:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Fanatik, u najboljem smislu te rijeci!;-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 02:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Bash tako:

[URL=http://img282.imageshack.us/my.php?image=imga51779qm.jpg][/URL]
porcelansko chudo koje krasi moju policu sa Hellblazer stripovima, koshtalo pukih 250$ + shipping...

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits

Edited by - Rogan on 03/08/2005 02:02:07
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 03/08/2005 : 02:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Hej, Rogane, moze onda preporuka za neki TPB. Koji bi bio najbolji Hellblazer trejd koji bi mi ti, kao ocito najveci poznavalac, preporucio. Osim, naravno "Original Sins" i "Rake At The Gates Of Hell". Te imam. Bas sam dobio neke novce, pa razmisljam o kupovini...Hvala!

Edited by - Kant on 03/08/2005 02:44:26
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 02:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Pazi, sve zavisi od toga shta te interesuje - Garth Ennisov Dangerous Habits je najizvikaniji self-contained trejd, koji ima dobru pricchu, osrednji crtezh i uzhasan kolor. To je Gart Enis u punom usponu, dok josh nije pocheo da ovisi o fart-jokes i besmislenim masakrima... to je jako dobar pochetak (i jedan od moguchih kandidata za sledeche HB izdanje na srpskom jeziku)... Po njemu je 30-40% zasnovan Constantine The Movie, te ako si ga gledao, to ti mozhe pokvariti uzhivanje u jednoj od najboljih Hellblazer pricha.

Takodje preporuchujem i Setting Sun, kolekciju Ellisovih kratkih pricha, ako nishta drugo, ono zbog vechinom dobrih crtacha. Dobro upoznavanje sa likom kroz par vinjetica... Takodje od Elisa i Haunted - sushtinski revenge flick, gde Konstantin pokushava uhvatiti ubicu svoje bivshe devojke.

Ako volish zatvorske filmove, preporuka ti je Hard Time - Azzarello i Corben smeshtaju Konstantina u americhki zatvor, na teshku robiju. Meni je lichno pasovao, iako ne ljubim Azzarelov celokupni rad na serijalu. Isto od Azzarella dobra preporuka je i Freezes Over, jer je paktichno cakan mali psiholoshki triler smeshten u zavejanoj drumskoj kafani, gde se medju mnogobrojnim posetiocima (ukljuchujuchi i par pljachkasha banaka koji bezhe od murije) nalazi legendarni serijski ubica. Crtao Frusin, i zbilja je tada bio na vrhuncu...

Dobar "sempler" ti je "Rare Cuts" tpb, u kome imash nekoliko kljuchnih epizoda iz celokupnog serijala koje nisu nigde drugde reprintovane, te ih je teshko nachi. Autori su Grant Morrison, Jamie Delan i Garth Ennis. Savetujem ti da izbegnesh Constantine : The Hellblazer collection, jerbo izuzev Gejmenove jednochinke Hold Me (koju je bolje trazhiti u njegovoj kolekciji MIdnight Days), druge epizode se ne zavrshavaju, vech su samo ischupane iz drugih trejdova u kojima s enalazi kompletna pricha, a preostali deo kolekcije chini zvanichna strip adaptacija ozloglashenog nam filma...


Dakle, preporuke

Ennis - Dangerous Habits - Essential Hellblazer TPB

Ellis - Haunted, Setting Sun - jedna duga pricha ili nekolicina krachih

Azzarello - Hard Time, Freezes Over - "modernoire" u Americi.

Svashtara - Rare Cuts


Ako mi kazhesh kakve stripove najvishe volish, mogao bih da ti pinpont-ujem jedan od ovih kao definitivan izbor, ali su svi uglavnom dobri.


Za one sa vechim budzheto, tu je Majk Kerijev Hellblazer: All His Engines OGN, samo hardcover za sada, nazhalost (mada nije nazhalost kada ga dobijete besplatno, sa posvetom autora ), koji je zbilja lep, dobar, pristupachan strip, koji je otpuno u duhu Konstantina...

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 03:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Evo tri strane iz Azzarelovog Good Intentions storyline-a, koji malko docharavaju lik Dzhona Konstantina (prvo sam nameravao da ubacim geg sa "pitonom u pantalonama" iz Macanovog Ashes And Honey, ali mi je ova epizoda bila pri ruci) :


[URL=http://img217.imageshack.us/my.php?image=224il.jpg][/URL]

[URL=http://img94.imageshack.us/my.php?image=230tx.jpg][/URL]

[URL=http://img74.imageshack.us/my.php?image=241ek.jpg][/URL]

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

wiz
Advanced Member

Slovenia
5487 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 03/08/2005 : 05:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wiz a Private Message
ja sam danas pogledao film Constantine...i ako kao uvek strip puno bolji od filma..moram ja ovo malo procitat :D

_____________________
Hundreds F Vampires!
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 03/08/2005 : 09:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by Rogan

Pazi, sve zavisi od toga shta te interesuje - Garth Ennisov Dangerous Habits je najizvikaniji self-contained trejd, koji ima dobru pricchu, osrednji crtezh i uzhasan kolor. To je Gart Enis u punom usponu, dok josh nije pocheo da ovisi o fart-jokes i besmislenim masakrima... to je jako dobar pochetak (i jedan od moguchih kandidata za sledeche HB izdanje na srpskom jeziku)... Po njemu je 30-40% zasnovan Constantine The Movie, te ako si ga gledao, to ti mozhe pokvariti uzhivanje u jednoj od najboljih Hellblazer pricha.

Takodje preporuchujem i Setting Sun, kolekciju Ellisovih kratkih pricha, ako nishta drugo, ono zbog vechinom dobrih crtacha. Dobro upoznavanje sa likom kroz par vinjetica... Takodje od Elisa i Haunted - sushtinski revenge flick, gde Konstantin pokushava uhvatiti ubicu svoje bivshe devojke.

Ako volish zatvorske filmove, preporuka ti je Hard Time - Azzarello i Corben smeshtaju Konstantina u americhki zatvor, na teshku robiju. Meni je lichno pasovao, iako ne ljubim Azzarelov celokupni rad na serijalu. Isto od Azzarella dobra preporuka je i Freezes Over, jer je paktichno cakan mali psiholoshki triler smeshten u zavejanoj drumskoj kafani, gde se medju mnogobrojnim posetiocima (ukljuchujuchi i par pljachkasha banaka koji bezhe od murije) nalazi legendarni serijski ubica. Crtao Frusin, i zbilja je tada bio na vrhuncu...

Dobar "sempler" ti je "Rare Cuts" tpb, u kome imash nekoliko kljuchnih epizoda iz celokupnog serijala koje nisu nigde drugde reprintovane, te ih je teshko nachi. Autori su Grant Morrison, Jamie Delan i Garth Ennis. Savetujem ti da izbegnesh Constantine : The Hellblazer collection, jerbo izuzev Gejmenove jednochinke Hold Me (koju je bolje trazhiti u njegovoj kolekciji MIdnight Days), druge epizode se ne zavrshavaju, vech su samo ischupane iz drugih trejdova u kojima s enalazi kompletna pricha, a preostali deo kolekcije chini zvanichna strip adaptacija ozloglashenog nam filma...


Dakle, preporuke

Ennis - Dangerous Habits - Essential Hellblazer TPB

Ellis - Haunted, Setting Sun - jedna duga pricha ili nekolicina krachih

Azzarello - Hard Time, Freezes Over - "modernoire" u Americi.

Svashtara - Rare Cuts


Ako mi kazhesh kakve stripove najvishe volish, mogao bih da ti pinpont-ujem jedan od ovih kao definitivan izbor, ali su svi uglavnom dobri.


Za one sa vechim budzheto, tu je Majk Kerijev Hellblazer: All His Engines OGN, samo hardcover za sada, nazhalost (mada nije nazhalost kada ga dobijete besplatno, sa posvetom autora ), koji je zbilja lep, dobar, pristupachan strip, koji je otpuno u duhu Konstantina...

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits



Hvala, stvarno iscrpan odgovor. Mene ustvari najvise zanima kvalitetan klasicni horor. A sto se HB tice, neki trejd koji je u tom smislu onako, reprezentativan.
Citao sam skeniran "Dangerous Habits" (sveske)i potpuno se slazem - prica je stvarno dobra, kao i crtez (nesto manje, ali jos uvijek OK)ali boje su mi odvratne...
Do sad sam citao samo pocetke serijala, tako da nemam nekakav opci uvid...
Potraziti cu ove trejdove i sigurno ubosti nesto...

Puno ti hvala, stvarno se vidi kako razumijes i volis ovaj strip. Odgovori su stvarno kvalitetni i puno su mi pomogli...

Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 03/08/2005 : 09:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by Rogan

Evo tri strane iz Azzarelovog Good Intentions storyline-a, koji malko docharavaju lik Dzhona Konstantina (prvo sam nameravao da ubacim geg sa "pitonom u pantalonama" iz Macanovog Ashes And Honey, ali mi je ova epizoda bila pri ruci) :


[URL=http://img217.imageshack.us/my.php?image=224il.jpg][/URL]

[URL=http://img94.imageshack.us/my.php?image=230tx.jpg][/URL]

[URL=http://img74.imageshack.us/my.php?image=241ek.jpg][/URL]

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits



Stvarno je cinik!
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1921 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 03/08/2005 : 09:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Kant

Hej, Rogane, moze onda preporuka za neki TPB. Koji bi bio najbolji Hellblazer trejd koji bi mi ti, kao ocito najveci poznavalac, preporucio. Osim, naravno "Original Sins" i "Rake At The Gates Of Hell". Te imam. Bas sam dobio neke novce, pa razmisljam o kupovini...Hvala!



ja bi ti još preporucio son of man od ellisa i higginsa.
meni jedan od boljih hellblazera.pogotovo sto ga ne crta dosadni dillon.

inace me u njemu oduševila(osim price i crteža) i jedna luda fraza:
constantine kaže ovo:

im shagging a lesbian,do i win a prize..

morat ces procitati trejd da vidiš kako je do ovoga došlo

inace ja nemogu docekati da konacno pocnu reprintati sean phillipsov run na hellblazeru..

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 03/08/2005 : 09:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by Kant

Hej, Rogane, moze onda preporuka za neki TPB. Koji bi bio najbolji Hellblazer trejd koji bi mi ti, kao ocito najveci poznavalac, preporucio. Osim, naravno "Original Sins" i "Rake At The Gates Of Hell". Te imam. Bas sam dobio neke novce, pa razmisljam o kupovini...Hvala!



ja bi ti još preporucio son of man od ellisa i higginsa.
meni jedan od boljih hellblazera.pogotovo sto ga ne crta dosadni dillon.

inace me u njemu oduševila(osim price i crteža) i jedna luda fraza:
constantine kaže ovo:

im shagging a lesbian,do i win a prize..

morat ces procitati trejd da vidiš kako je do ovoga došlo

inace ja nemogu docekati da konacno pocnu reprintati sean phillipsov run na hellblazeru..

-------------
carpe diem...
-------------




Hvala. Stavljam na popis!

Edited by - Kant on 03/08/2005 09:26:33
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 03/08/2005 : 09:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
S obzirom da se tek polako ufuravam u tradeove, ovakvi topici su dobrodosli. Pohvala Roganu na dobrim smjernicama.

Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 03/08/2005 : 09:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
ziuko je fenomenalno odradija kompletnu "dangerous habits" pricu, to mi spada u mozda i najbolje coloringe opcenito.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/08/2005 : 10:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
da li je istina da neki intervali nikada nisu skupljeni u trejdove, niti ce ikada biti, a da ce Beli put to ipak prvi uraditi kako bi stvar bila kompletna?

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15115 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/08/2005 : 10:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
rogane svaka cast to se traži

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/08/2005 : 11:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Rogan

Djole - onda ti se mozhda neche najvishe svideti Delanov take, jerbo ga je on poprilichno humanizovao... Ako volish Konstantina kao epizodnog skota bez mnogo skrupula, moja ti je preporuka Azzarellov "stazh" na serijalu, ili Voren Elisovih 11 epizoda, rachunajuchi i zabranjeni (stoga na internetu lako dostupni) "Shoot".


OK, ovo na netu cu potražiti, a za ostalo cekam da Beli put izda, lista za nabavku stranih trejdova mi je toliko dugacka da bi Hellblazer stogao na red tek za pet godina...

--
"Will this fearful Thumping never stop?"
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 03/08/2005 : 11:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
I ja toplo preporucujem Azzov run na Hellblazeru, u neku ruku mi je drazi nego i 100B. Constantin je dehumanizovani skot sa vrlo sirokom i mastovito datom lestvicom potonuca u greh

Djole, nema tu puno trejdova za nabavku - Hard Time, Good Intentions, Freezes Over i Highwater. To je sve

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000