forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Zagor topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 489

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/09/2019 : 23:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Ne baš...



You can speak????
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 09/09/2019 : 07:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Meni je dobar crtez. Ima potencijala za jedan dobar specijal.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/09/2019 : 08:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Baš dobar. Roi stil.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/09/2019 : 09:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Leonardo Manco je nacrtao tu Zagor ilustraciju kao probu za Epicenter Comics prije sad već nekoliko godina.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 09/09/2019 : 09:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
odličan crtež...... jedino mamuze nepotrebne

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/09/2019 : 11:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Leonardo Manco je nacrtao tu Zagor ilustraciju kao probu za Epicenter Comics prije sad već nekoliko godina.


Nije ti bija los izbor.
Pamtim ga jos iz Marvela i drugih usa stripova odavno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 09/09/2019 : 14:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER


Chiarolla - studija Zagora i Chica

Ne znam da li je ovaj crtez bio vev na topicu, ali pretrazivajuci neke stvari naidem na ovo. Ovdje mi je Chia daleko bolji nego u tablama stripa. Svida mi se Zagorovo lice. Steta sto se ne trudi ovako u stripovima. Mislim nije ni ovo odlicno, ali nije ni grozno...

Ima Chia dobar stil, samo kada bi sebe pritisnuo i poklonio vise vremena oko anatomije. Odnosno da malo smanjo brzinsko povlacenje crta bilo bi sve okej.




Takve su mu bile i table, ali samo na početku.
U Sedam gradova Sibole, recimo.

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/09/2019 : 17:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
chia... pa nisu to sjemenke :P
inale, chiarolla mi je najdraži trenutni crtač u zagorovom staffu
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/09/2019 : 22:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Marco Torricelli


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/09/2019 : 12:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li ovo ide u ovaj topic:


https://www.24sata.hr/news/branko-indijanac-vise-od-sto-sati-sam-radio-franju-tu-mana-648724
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/09/2019 : 15:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER


Ima Chia dobar stil, samo kada bi sebe pritisnuo i poklonio vise vremena oko anatomije. Odnosno da malo smanjo brzinsko povlacenje crta bilo bi sve okej.


Drago mi je da ti se Chiarollin stil sviđa. U pogledu njega, istomišljenici su mi jako rijetki.

Ne kužim baš dio s lošom anatomijom... Ne vidim da je to nešto drastičnije od onog kada i drugi crtači zafušare negdje. Ferri je crtao 6 prstiju, pa mi to nije umanjilo njegovu veličinu. Cassaro 3 ruke, pa su mi i dalje jednako dosadni kao i kad crtaju dvije.
Što se tiče Chiarollinog Zagora i njegove anatomije, bar mu nacrta lijepa ramena, torzo, noge, sve to djeluje čvrsto i zdravo.

Ovaj Leonardo Manco (gore iznad, ne želim citirati sliku) ima svoj đir i dobro bi došao u Zagorovom staffu. Ali isto, hlače vise, torzo mu je sitan...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 21/09/2019 : 16:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER


Ima Chia dobar stil, samo kada bi sebe pritisnuo i poklonio vise vremena oko anatomije. Odnosno da malo smanjo brzinsko povlacenje crta bilo bi sve okej.


Drago mi je da ti se Chiarollin stil sviđa. U pogledu njega, istomišljenici su mi jako rijetki.

Ne kužim baš dio s lošom anatomijom... Ne vidim da je to nešto drastičnije od onog kada i drugi crtači zafušare negdje. Ferri je crtao 6 prstiju, pa mi to nije umanjilo njegovu veličinu. Cassaro 3 ruke, pa su mi i dalje jednako dosadni kao i kad crtaju dvije.
Što se tiče Chiarollinog Zagora i njegove anatomije, bar mu nacrta lijepa ramena, torzo, noge, sve to djeluje čvrsto i zdravo.

Ovaj Leonardo Manco (gore iznad, ne želim citirati sliku) ima svoj đir i dobro bi došao u Zagorovom staffu. Ali isto, hlače vise, torzo mu je sitan...



Chiarollina anatomija je u redu, samo je stvar u tome sto malo brzinski odradi posao pa neki dijelovi izgledaju isprekidano. Medutim, njegov slobodni stil se meni uglavnom jako dopada jer za razliku od staticnog Vernija, Sediolija, Cassarovih i DArangela, kod njega se makar mogu primijetiti vrcavi detalji. Radi dobro odjecu, odlican je u prikazivanju prasine, voda, plamena, narocito eksplozija te scena ubijanja. Eto, vracam se ponovo na drugo pojavljivanje Greya, gdje mi je Chia ispao fenomenalan. Pokolj nad Mohawcima, prikaz prodora kiseline kroz mesno tkivo, raspucavanje vojnickih glava eksplozivom te naposljetku Robertov fatalan kraj su odlican primjer kako Chia odlicno rukuje tehnikama akcije i grafickog prikaza.

Aktuelna prica kod nas su “Gospodari” gdje smatram da je uradio dobar posao. Potrudio se narocito oko velikih kadrova koji su se pozamasno nasli u stripu.
Sa velikom zeljom iscekujem “Piromana” jer me dobar osjecaj vuce ka potencijalno dobroj epizodi.

Na topicu se mogu naci Chiarollini radovi u koloru koji su zaista fenomenalni te bi bilo steta da ne uradi makar jedan kolor
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/09/2019 : 14:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Po slikama sa FB ovaj poslednji Maksi bi mogao biti prijatno iznenađenje što se tiče crtačkog dela:




Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 22/09/2019 : 18:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
@WOLF-HUNTER

Kad si već spomenuo Sediolija... Nedavno sam po prvi put pročitala Paklenu Hordu.
To mi je za sada najgore nacrtan Zagorov strip u povijesti. Računajući Pini Segnu, Gambu, pa čak i one padobrance iz striscie. Cubino i još jedan. Ne sjećam se imena.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16300 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/09/2019 : 18:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Zar nije najgori Doti u Anđelu smrti?
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 22/09/2019 : 19:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ne može bit gore od Renata Polesea u Lovu na vuka i Luigi Piccata u
Zenith 666. Nemoj da se opet svađamo😊😊😊😊


Gle, Piccatov Zagor ti ima jednu rupicu na bradi. I to ti je odličan crtež.

Nisam još pročitala Zenit 666. Na prvi pogled izgleda užas. Ko da je neko pobacao lego kockice po papiru. Al isto moram prvo pročitati i vidjeti koliko mi uistinu smeta.
Polese, na njega sam skroz zaboravila. Bila je ono lijepa pljuska. Dočekati napokon Zagora na kioscima. Onoliko se radovati, otvoriti strip, a ono... Ipak, taj strip je rađen povodom kampanje za zaštitu vukova i zbilja je sprčkan u kratkom roku.

Ljubav nam je kratko trajala. Sedioli mi je i dalje numero uno. Odostraga
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 22/09/2019 : 21:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Zar nije najgori Doti u Anđelu smrti?



Dotti je daleko od "najgoreg."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/09/2019 : 16:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by delboj

Zar nije najgori Doti u Anđelu smrti?



Dotti je daleko od "najgoreg."


Sjećam se te kontraverze!
Markos je tada bio Bernardu savjetovao da objavi Anđela smrti zbog Bosellijeve priče a kad je narod vidio Dottijev crtež, koji tada nije bio dobar kao danas, počele su pljuštati kritike.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/09/2019 : 16:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
I tada je bio miljama ispred ovih danasnjih nazovi crtača. Jedino što mu se moglo prigovorit je konzistentnost u većim planovima. Eh kad bi se samo vratio...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/09/2019 : 17:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ko onda nije vidija da je Dotti bolji od svih zagorovih ondasnjih crtaca taj nema pojma o crtezu:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 23/09/2019 : 18:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat


Moj zadnji pokušaj... Enzo Chiomenti najgori crtač Zagora ikad. U stripu Noć velike odluke. Ako misliš da ovaj nije gori od Sediolia onda našoj ljubavi stvarno nema spasa 😎😎😎😎



Nema spasa.
Ako ću gledati čitav Sediolijev opus nije mi gori Chiomentija.
Ako ću usporediti Paklenu Hordu i onu Chiomentijevu kazat ću da mi je Horda gore nacrtana. Oni vragovi su preglupo nacrtani, ništa me se nisu dojmili, a kamoli da su me uplašili. Svi su isti, čak i frizure. Kao neke lutke. Indijanci su mu isto jako loši. To je po meni trebala biti epizoda s jako jezovitom atmosferom. On to nije postigao i srozao mi je ozbiljnost situacije. Ponajviše zato što je ta paklena horda izgledala ko horda ridikula. Slično je napravio i Gamba u onoj Caponeovoj s ukletim rudarima.
--------------------

Dotti tema... U Anđelu Smrti i Metku za Kelsa je sve bilo dobro osim Zagorovih i Chicovih faca. Da mu se dalo više prilika za izvježbati njihove face imali bi prva liga čovjeka u staffu.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 23/09/2019 : 18:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
“Andeo smrti” je jedan od boljih specijalaca ako uzmemo citavu ediciju u obzir. Dobar je po crtezu i prici. Meni je najveca zamjerka kod Dottija bilo njegovo razvlacenje lica i pomalo razbacani dijelovi lica. Akcijske scene su mu 50-50, ima negdje zamjerki oko pozicija likova. Medutim, kada dolazi do detalja i materijalizacije, onda je Dotti dorastao zadatku. Eh sada, moderni Dotti je super po mnogim stvarima i tacno bih ga volio viditi ponovo na serijalu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16300 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/10/2019 : 13:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da li je posljednji Zagorov almanah objavljen još negdje osim u Italiji i u Hrvatskoj?
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 03/11/2019 : 18:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3282 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/11/2019 : 22:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote



http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 18/11/2019 17:29:42
Go to Top of Page
Page: of 489 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.77 seconds. Snitz Forums 2000