forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Enter Sandman / Udjite u Sendmena :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 05/11/2013 : 00:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Sendmen je najbolji strip na svetu.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/11/2013 : 21:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Baš nije!
A Gaiman je žalosno propao u zadnjih dvadeset godina, od Sandmana nije napisao strip koji bi bio imalo zanimljiv (a ni knjigu). Ovaj novi nastavak Sandmana mi je apsolutno nezanimljiv iz dva razloga:
1. Sandman je fino završen u originalnoj seriji i ne treba mu nastavak (ali bi ga rado pročitao da ima imalo nade da će valjati)
2. Već je bilo nekih nastavaka Sandmana koje je on pisao, nabrojani su na ovom topicu, i bili su apsolutno nebitni. Čak mu ni Prado, Manara i Sienkiewitz na crtežu nisu pomogli.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/11/2013 : 23:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

A Gaiman je žalosno propao u zadnjih dvadeset godina, od Sandmana nije napisao strip koji bi bio imalo zanimljiv (a ni knjigu).


Hm, čak ni Stardust? Marvel 1602? American Gods? Coraline? Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader? The Day I Swapped My Dad for Two Goldfish? The Wolves in the Walls? The Graveyard Book? Anansi Boys?

quote:
Originally posted by pcoro

Ovaj novi nastavak Sandmana mi je apsolutno nezanimljiv iz dva razloga:
1. Sandman je fino završen u originalnoj seriji i ne treba mu nastavak (ali bi ga rado pročitao da ima imalo nade da će valjati)
2. Već je bilo nekih nastavaka Sandmana koje je on pisao, nabrojani su na ovom topicu, i bili su apsolutno nebitni. Čak mu ni Prado, Manara i Sienkiewitz na crtežu nisu pomogli.



Overture, kao ni ovi drugi stripovi, nisu nastavci. Konkretno, Overture je prequel, strip koji radnjom prethodi prvom broju Sandmana. Endless Nights je tek djelomičan nastavak.

Ako želiš saznati kakva je daljnja sudbina Sandmana, morat ćeš čitati stripove JLA Granta Morrisona, Lucifer Mikea Careyja i JSA Geoffa Johnsa. Što toplo preporučam.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/11/2013 : 10:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

Sendmen je najbolji strip na svetu.



uh raspućine, prečera ga
ja sam se dugo mučio sa sendmenom, počinjao pa prešao na nešto drugo, a onda se ipak prisilio i pročitao sve od belog puta i algoritma, u komadu kroz cca mjesec dana
i rijetki su dijelovi koji su me oduševili, većinom mi je to onako šminkerski, pseudoovoono... ali kad naleti dobar dio, onda naleti
najbolja mi je lutkina kuća s onom bizarnom konferencijom manijaka svih vrsta
a od onih kratkih pričica u algoritmovu izdanju, oborili me oni portreti shrvanosti

nego, pitanje za znalce
nedavno sam pročitao ova prva dva trejda čudovišta iz močvare
tamo se pojavljuju kain i abel, koji se pojavljuju i u sandmanu
da li se oni još negdje pojavljuju prije moorea, ili ih je on prvi 'smislio'

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/11/2013 : 10:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2


nego, pitanje za znalce
nedavno sam pročitao ova prva dva trejda čudovišta iz močvare
tamo se pojavljuju kain i abel, koji se pojavljuju i u sandmanu
da li se oni još negdje pojavljuju prije moorea, ili ih je on prvi 'smislio'



nisam znalac, ali da odgovorim da ih nije Moore smislio
pojavljuju se krajem 60-ih u House of Mystery

http://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Mystery
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/11/2013 : 10:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ajde, ajde, pustimo lažnu skromnost
znalac si ti
hvala

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2013 : 16:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo nasao sam citat od Dzimija Gitare na Darkvudovom forumu gde kaze da Zemlja snova nije bitna za kontinuitet

http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=97.msg306353#msg306353

Za Sendmena smo već sve rekli, završavamo od 6-10. Posle, najverovatnije, ali ne i 100% sigurno - Absolute izdanje.

Od 1-5 nema nikakvog rezona, a posebno ekonomskog opravdanja, pošto može da se nađe u svakoj knjižari. Sem možda Zemlje snova, koja ionako nije nužna za kontinuitet, jer sadrži četiri sveske koje se čitaju svaka za sebe. A i to može da se nađe po aukcijama,

Znao sam da sam to negde vec procitao!

Edited by - going going on 06/11/2013 16:05:58
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/11/2013 : 20:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

[quote]Originally posted by pcoro

A Gaiman je žalosno propao u zadnjih dvadeset godina, od Sandmana nije napisao strip koji bi bio imalo zanimljiv (a ni knjigu).


Hm, čak ni Stardust? Marvel 1602? American Gods? Coraline? Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader? The Day I Swapped My Dad for Two Goldfish? The Wolves in the Walls? The Graveyard Book? Anansi Boys?

Ma čitao sam ja dosta toga jer mi je Sandman dobar, ali ništa me nije oduševilo. Ovi romani za odrasle American Gods i Anansi Boys su daljnje nemaštovite razrade ideja iz Sandmana koje je ionako pokrao Mooreu, a knjige za djecu su fora za pročitati, ali nisu vrhunske, lako ih je zaboraviti. Od stripova nijedan nisam uspio završiti osim onoga što je crtao Glen Fabry. Taj mi je bio ok.
Ima autora koje mi je gušt pročitati i kad nisu u top formi, ali Gaiman mi nije taj, mislim da je one trick pony. Sva su mu djela na istu foru, a ta fora je svaki put sve više izlizana. Ali vidjet ćemo, možda ovaj novi Sandman bude toliko dobar da podigne suludi hype pa ne odolim i pročitam ga i ja.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/11/2013 : 00:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
nego, pitanje za znalce
nedavno sam pročitao ova prva dva trejda čudovišta iz močvare
tamo se pojavljuju kain i abel, koji se pojavljuju i u sandmanu
da li se oni još negdje pojavljuju prije moorea, ili ih je on prvi 'smislio'


Danas ne moraš biti znalac, dobro je samo zaguglati; a za ovaj podatak nisi ni morao zaguglati jer Moore spominje i pojašnjava Kajina i Abela i Kuću tajni u predgovoru u drugoj knjizi Čudovišta...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/11/2013 : 01:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Evo nasao sam citat od Dzimija Gitare na Darkvudovom forumu gde kaze da Zemlja snova nije bitna za kontinuitet

http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=97.msg306353#msg306353

Za Sendmena smo već sve rekli, završavamo od 6-10. Posle, najverovatnije, ali ne i 100% sigurno - Absolute izdanje.

Od 1-5 nema nikakvog rezona, a posebno ekonomskog opravdanja, pošto može da se nađe u svakoj knjižari. Sem možda Zemlje snova, koja ionako nije nužna za kontinuitet, jer sadrži četiri sveske koje se čitaju svaka za sebe. A i to može da se nađe po aukcijama,

Znao sam da sam to negde vec procitao!



Da, ne slažem se s time. Smatram da te epizode ne bi trebalo preskakati, nekako nema smisla da ih se čita izvan sekvence. Uostalom, uskratio bi si neke od najboljih epizoda u serijalu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/11/2013 : 09:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Bezveze je uopće gledati tako na te stvari... Neke su epizode vezane uz kontinuitet jako, neke manje, a neke su tek Gaimanova potreba da ispriča priču gdje je Sandman tek prolaznik. Ali SVE su dio tog univerzuma. Ako si uzeo sve ove albume, mislim da nema razloga da ne uzmeš i Zemlju snova. Čitam sad ovu Fables and Reflections, i isto bi se tako mogli reći da neke od priča nisu važne za kontinutitet, možda čak i sve nisu neophodne za daljnje razumijevanje serijala, no ne čita se Sadman samo radi kontinuiteta. Ima pravih malih blaga u ovim solo pričicama, bajkama, skaskama, kako god ih nazvali.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/11/2013 : 12:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by ken2
nego, pitanje za znalce
nedavno sam pročitao ova prva dva trejda čudovišta iz močvare
tamo se pojavljuju kain i abel, koji se pojavljuju i u sandmanu
da li se oni još negdje pojavljuju prije moorea, ili ih je on prvi 'smislio'


Danas ne moraš biti znalac, dobro je samo zaguglati; a za ovaj podatak nisi ni morao zaguglati jer Moore spominje i pojašnjava Kajina i Abela i Kuću tajni u predgovoru u drugoj knjizi Čudovišta...



NE SE ZEZATI SA STARIJOM GOSPODOM
nisam još ko hrapa, ali imam ja naočale za normalno i za blizu, pa ako legnem u krevet sa krivima, onda ne vidim čitat te predgovore

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/11/2013 : 14:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Moj deda je bio star sa 102 godine, a ne ti

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/11/2013 : 15:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uzecu i Zemlju snova, samo je treba pronaci godinama je vec rasprodata, moram da trazim po nekim zabacenim knjizarama.


Edited by - going going on 07/11/2013 15:35:24
Go to Top of Page

Friki
Junior Member



Croatia
477 Posts

Member since 23/12/2010

Posted - 24/11/2015 : 15:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Friki a Private Message  Reply with Quote
Jedan od jačih cosplaya koje sam vidio. Skupilo se sedmero Vječnih na beogradskom Beokonu prije 10 - tak dana.

Evo i originala pa sami procijenite koliko su uspjeli u svojoj transformaciji .














----------
Trenutačno se sluša: Enigma - Beyond The Invisible

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/11/2015 : 17:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlični!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 24/11/2015 : 19:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Najbolji su!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/11/2015 : 23:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
I sam Gaiman se oduševio. Vrhunski, zaista. Inače, kao Sudbina jedan staaaari forumaš odavde...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/11/2015 : 09:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Uhh! Koliko je ovo bolesno dobar strip! Prežalio sam bukvalno svaku paru koju sam dao za neke SBE junake "čisto probe radi" umesto da odmah skupljam ovo zlo.
Elem, pročitao sam prvu knjigu Belog Puta, "Preludijumi i nokturna", (Markosovi preželjni i premasni omnibusi mi ne ginu ukroz godinu-dve dok mognem izdvojiti po cca 50EUR) i dobrano zabalavljen imam par pitanja za znalce:

-Je li "Lutkina kuća" hronološki sledeća knjiga?
-Uopšteno, da li su BP/DRKW knjige hronološki izdavane ili ima nekih premeštanja (malo me zbuniše prve strane ovog topica)?
-Hoće li se crtež ikako poboljšati kako serijal bude odmicao? Table "Preludijuma..." poseduju određene draži ali imaju katastrofalnih momenata, a čujem/čitam da je u "Lutkinoj kući" npr. crtež mnogo gori. Došlo bi do apsolutnog emotivnog koitusa da me makar dočeka nešto u rangu crteža na prequelu (malo sam virnuo telefonom i svidelo mi se).
-Zašto, kog đavola, ovako nešto ima samo 6 strana topica? :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/11/2015 : 12:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

-Je li "Lutkina kuća" hronološki sledeća knjiga?
-Uopšteno, da li su BP/DRKW knjige hronološki izdavane ili ima nekih premeštanja (malo me zbuniše prve strane ovog topica)?
-Hoće li se crtež ikako poboljšati kako serijal bude odmicao? Table "Preludijuma..." poseduju određene draži ali imaju katastrofalnih momenata, a čujem/čitam da je u "Lutkinoj kući" npr. crtež mnogo gori. Došlo bi do apsolutnog emotivnog koitusa da me makar dočeka nešto u rangu crteža na prequelu (malo sam virnuo telefonom i svidelo mi se).


Da, Lutkina kuća je druga knjiga u nizu.

Koliko znam, Beli Put nije izdavao knjige kronološki, jer je postojalo neko piratsko izdanje prve dvije knjige. Zato je prvo objavio treću knjigu, Zemlju snova.

Što se crteža tiče, ovisi koga pitaš. Meni je dobar crtež već u prvoj knjizi. Ali da, crtači će se mijenjati s vremenom. Izmjenit će se nekoliko crtača sa različitim stilovima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/11/2015 : 15:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bushido- tastatura svemira
Po stoti put hvala

Hronologiju ću onda da guglam knjigu po knjigu, lagano do Darkwoodovih svesaka.

Glede crteža, daleko od toga da je loš. Pre bih rekao da (zbog fantastičnog scenarija i odličnog uklapanja tabli) ide dalje od proseka i sjajno prati Gaimanovu viziju. Sve za pet

ali sam se nadao nečemu ovakvom
http://www.stripovi.com/images/recensions/TheSandman-Overture-img1.jpg

P.S. Gde se Algoritmove "Beskrajne noći" smešta po pitanju hronologije. Izolovan događaj ili...?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/11/2015 : 18:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

P.S. Gde se Algoritmove "Beskrajne noći" smešta po pitanju hronologije. Izolovan događaj ili...?


Beskrajne noći sastavljene su od sedam epizoda. Većina ih se može čitati bez nekog kontinuiteta. Osim dvije, koje su radnjom smještene nakon glavnog serijala.

Kronološki, to izgleda ovako:

- Overture
- Preludes and Nocturnes
- The Doll's House
- Dream Country
- Season of Mists
- A Game of You
- Fables and Reflections
- Brief Lives
- Worlds' End
- The Kindly Ones
- The Wake
- Endless Nights

The Dream Hunters, Sandman Midnight Theatre, Death: The High Cost of Living i Death: The Time of Your Life mogu se čitati nevezano za ovu kronologiju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/11/2015 : 21:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Patak BP trejdove citas ovako 13, 23, 3, pa 33, 43, pa odatle preuzimaju Darkvudovci koji su po redu objavljivali
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/11/2015 : 08:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pa da. Video sam u knjizari da se numeracija i spisak ne slazu. Fala, brala. A i Bushidu, opet, klanjić

edit: zbog toga sam i ugnjavio sa pitanjem, da mi se ne omakne greška pri kupovanju samo zato što mi je jedna informacija falila

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 27/11/2015 10:22:11
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/11/2015 : 12:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
ali sam se nadao nečemu ovakvom
http://www.stripovi.com/images/recensions/TheSandman-Overture-img1.jpg



Haha, patak, mož mislit! Sandmanov crtež zna biti koma. Overture je drugačiji.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000