forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Enter Sandman / Udjite u Sendmena :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/11/2015 : 13:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

P.S. Gde se Algoritmove "Beskrajne noći" smešta po pitanju hronologije. Izolovan događaj ili...?


Beskrajne noći sastavljene su od sedam epizoda. Većina ih se može čitati bez nekog kontinuiteta. Osim dvije, koje su radnjom smještene nakon glavnog serijala.


Ha, možemo i tako reći, no tko je čitao Sandmana, zna da ništa nije uvijek onakvim kakvim se na prvi pogled čini.

Ona o zvijezdi se dešava milenijumima prije svega. Možda je to i najranija epizoda u kontinuitetu općenito. "Srce zvijezde" Miguelanxa Prada. DObivamo i uvid u stanje svijesti i karaktera Beskrajnih u tim "ranim" milijenijumima. Meni najbolja u cijelim Beskrajnim noćima.

Treba napomenuti da se mogu čitati solo, no svaka sadrži i neki element koji je bio krucijalan u nekoj od ranijih epizoda ili se tiče nekih likova iz serijala. Primjerice, kao u Srce zvijezde, ili ona o arheolozima dotiče se i razdora između Stihije i ostalih iz obitelji Beskrajnih. Itd. Svaka priča ima i svoju pozadinu u originalnom serijalu, odnosno, dobivaju na težini kad ih se promatraju kao dio cjelokupnog Sandmanovog unvierzuma.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/12/2015 : 01:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ovih dana sam se ponovno okupirao s Morrisonovim JLA, pa sam se podsjetio jednog od razloga zašto mi je taj serijal toliko drag.

Naime, Morrison je autor jedne od rijetkih instanci kada je Dream/San gostovao izvan stripova koje potpisuje Neil Gaiman.

Riječ je o snovitoj dvodijelnoj epizodi koja uključuje team-up Dreama i JLA protiv Starra, jednog od najstarijih neprijatelja Lige. Štoviše, Starro je prvi neprijatelj s kojim se suočio originalni Justice League of America.

Ono što mi se posebno sviđa kod epizode jest što je Morrison (kao i crtač Howard Porter) uspio stvoriti nekakav balans po pitanju stila i atmosfere između svijeta koji okupira Gaimanov Sandman i onog u kojem se kreće Morrisonov JLA. Naravno, Starro je bio i više nego dobar most po pitanju zapleta.

Stavio bih neke slike iz samih stripova, ali to bi bio veliki spoiler onima koji još nisu pročitali Gaimanovog Sandmana do kraja. Također, ovo Dreamovo gostovanje zaključuje jedan detalj zapleta iz Gaimanovog serijala.




Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 01/12/2015 01:47:50
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/12/2015 : 12:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Čitam malo po malo Sandman "Preludijumi..." i prevod ima čudnih, da ne kažem loših momenata
Etrigan bi u delu sa silaskom u pakao trebao da priča u rimama. zar ne?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/12/2015 : 13:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Čitam malo po malo Sandman "Preludijumi..." i prevod ima čudnih, da ne kažem loših momenata
Etrigan bi u delu sa silaskom u pakao trebao da priča u rimama. zar ne?


Govori u rimama, da.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/12/2015 : 08:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Čitam malo po malo Sandman "Preludijumi..." i prevod ima čudnih, da ne kažem loših momenata
Etrigan bi u delu sa silaskom u pakao trebao da priča u rimama. zar ne?


Govori u rimama, da.


Ovde jok.. ni da pecne
A Morpheus ga još prozva stihoklepcem...zbilja se
nadam da su malo bolje odradjivali prevod u narednim
knjigama jer baš ubija svaki utisak

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 11/12/2015 08:42:17
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/12/2015 : 19:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Čitam malo po malo Sandman "Preludijumi..." i prevod ima čudnih, da ne kažem loših momenata
Etrigan bi u delu sa silaskom u pakao trebao da priča u rimama. zar ne?



Pa čije to čitaš izdanje?

Možda je i bolje da nema rime. Ubio me s rimom u Hitmanu.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1181 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 12/12/2015 : 15:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Čitam malo po malo Sandman "Preludijumi..." i prevod ima čudnih, da ne kažem loših momenata
Etrigan bi u delu sa silaskom u pakao trebao da priča u rimama. zar ne?



Pa čije to čitaš izdanje?

Možda je i bolje da nema rime. Ubio me s rimom u Hitmanu.



Kad je rima u pitanju, evo prigodna...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/01/2016 : 16:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Čitam malo po malo Sandman "Preludijumi..." i prevod ima čudnih, da ne kažem loših momenata
Etrigan bi u delu sa silaskom u pakao trebao da priča u rimama. zar ne?



Pa čije to čitaš izdanje?

Možda je i bolje da nema rime. Ubio me s rimom u Hitmanu.



Beli Put

(jos uvek citam...)


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/08/2016 : 10:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Citam paralelno sken "Zemlje Snova" u sobi, sa telefona i "Sezonu sumaglice" BP na plazi

Odusevili su me "Kaliope" i "San hiljadu macaka". Dve socne neprenteciozne price dalekog dometa. A "san letnje noci" me je izula iz cipela! "Fasadu" cu procitati veceras

"Sezonu..." sam procitao do pola i oduvala me je koliko i "San letnje noci".Lucifer iz osvete predaje Morfeju kljuceve Pakla. Sjajno!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/08/2016 : 10:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Citam paralelno sken "Zemlje Snova" u sobi, sa telefona i "Sezonu sumaglice" BP na plazi

Odusevili su me "Kaliope" i "San hiljadu macaka". Dve socne neprenteciozne price dalekog dometa. A "san letnje noci" me je izula iz cipela! "Fasadu" cu procitati veceras

"Sezonu..." sam procitao do pola i oduvala me je koliko i "San letnje noci".Lucifer iz osvete predaje Morfeju kljuceve Pakla. Sjajno!


Meni uz "Preludijumi..." najbolji trejd.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2016 : 11:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Citam paralelno sken "Zemlje Snova" u sobi, sa telefona i "Sezonu sumaglice" BP na plazi

Odusevili su me "Kaliope" i "San hiljadu macaka". Dve socne neprenteciozne price dalekog dometa. A "san letnje noci" me je izula iz cipela! "Fasadu" cu procitati veceras

"Sezonu..." sam procitao do pola i oduvala me je koliko i "San letnje noci".Lucifer iz osvete predaje Morfeju kljuceve Pakla. Sjajno!


Meni uz "Preludijumi..." najbolji trejd.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/08/2016 : 20:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Lele...ovo je nehumano duboko. Slistih "Sezonu sumaglica" i nacisto se daizvinetesjebah. Sjana radnja, besprekorna izvedba, bozanstvena atmosfera. Nemam nista da izdvojim niti da ignorisem. Neverovatan trejd. Zavrsilo je kako se nisam nadao, bilo je aluzija i referenci koje ni u ludilu nisam ocekivao te mnogo sitnih i krupnih narativnih mudrosti koje su me bacile na ne znam koje mesto.

Dovoljno je reci da izgoreh citajuci. Spavacu na stomaku i jaukacu do zore

Gejmenu, care

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 14/08/2016 20:40:15
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/08/2016 : 20:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je najbolji 9
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/08/2016 : 21:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da, devetka je realno jedan od najboljih stripova koje sam citao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/08/2016 : 09:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, dotle tek trebam da dodjem ;) "Sezona Sumaglice" je za sada dominacija.

Je li neko citao "Dream Hunters" sa Yoshitaka Amanom? Mogao bih ga uzeti za par dana, pa bih rado da cujem od nekog Sandman freaka (ili Bushida heh) koju pametnu o njemu.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 16/08/2016 09:32:38
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/08/2016 : 09:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Pa dobro, dotle tek trebam da dodjem ;)



joj zavidim ti
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/08/2016 : 16:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Pa dobro, dotle tek trebam da dodjem ;) "Sezona Sumaglice" je za sada dominacija.

Je li neko citao "Dream Hunters" sa Yoshitaka Amanom? Mogao bih ga uzeti za par dana, pa bih rado da cujem od nekog Sandman freaka (ili Bushida heh) koju pametnu o njemu.


Ja sam ga čitao u stripovskoj obradi P.K.Rasela. Lijep strip, preporuka.
Ovo sa Amanom nije strip...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/08/2016 : 21:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ako se ne varam, Fibrino izdanje pete knjige imat će obje verzije The Dream Hunters: Gaimanov originalni roman s ilustracijama Yoshitake Amana, kao i stripovsku adaptaciju P. Craiga Russella.

Najbolje je pročitati obje verzije, svaka ima svoje specifičnosti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2016 : 19:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Patak jesi procitao Fasadu? Meni je ta prica bas pogodila prvi put kada sam je citao, toliko da sam je procitao jos tri puta u narednih mesec-dva. Sto se tice mog citanja Sendmena stao sam kada sam procitao Sezonu Sumaglica jer sam imao mnogo obaveza i planiram uskoro da nastavim sa citanjem, taman da u medjuvremenu nabavim i jos preostala 2 trejda od Darkvuda i eto celog zavrsenog serijala.

Za sada mi je i dalje najbolji trejd Lutkina kuca.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/09/2016 : 18:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Izvini, kasno odgovaram :)
Nisam jos overio "Fasadu". Kako sam se vratio sa medenog preferiram papir u rukama. A kad spomenu Lutkinu kucu, sad sam se na svoju sramotu sezio da sam je procitao tek do polovine, negde do malo nakon Orfejeve borbe protiv laznog Sendmena (do one socne pripovesti o sastancenju serijskih ubica sa ludim nadimcima u motelu gde je odsela ona rozo-plavokosa devojka). Citao sam je lagano, pricu po pricu, nadajuci se da cu u medjuvremenu naci Zemlju snova, i samo jednom stao bez da sam nastavio

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 10/09/2016 20:27:18
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/09/2016 : 18:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote


I zato je Sendmen jedan od najboljih stripova i umjetničkih djela svih vremena. Koliko god Gejmen nekad znao da pretjera sa čitavim "beskonačnim pripovjedanjem i pripovjedačima". Sendmen, koji jedini od američkih (pretežno Vertigo) stripova koje nam je svojevremeno predstavio Beli put - poput Propovjednika, Sin Cityja, Hellblejzera i slično - uistinu i zaslužuje glas koji ga prati, od početka do kraja serijala.

Koliko volim neke scene. Koliko me podsjećaju na moje prijatelje, i sopstvena razmišljanja. Koliko je Sendmen jedinstven. "24 časa", "Ramazan"... ne zna se šta je bolje.

p.s. što se tiče najboljeg trejda, da, Lutkina kuća, ali ne zanemarite ni Igram se tebe. Čak sam čitao zanimljivo tumačenje - prema kome se u Sendmenu smjenjuju "muški" i "ženski" story arcovi, tj. trejdovi. Igram se tebe bi bio duboko ženski; i svi koji su označeni kao "ženski" mi se dosljedno više dopadaju. Iz nekog razloga mi je zanimljivije da čitam o strahovima i snovima i strastima ljudi, negoli o epskoj borbi i nadmudrivanju za ključ Pakla i subdinu svijeta (Sezone sumaglice). Najbolja scena Sezona sumaglice je baš ona u kojoj se otkriva da svi koji su zarobljeni u Paklu mogu da odu kad god požele; to sami sebe rade. Čisto psihološki horor; kažnjavanje i vječna goruća krivica.

Edited by - Mhejl on 10/09/2016 18:39:21
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/09/2016 : 07:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i "Fasadu" iz trećeg trejda ("Zemlja snova")

Teška, izuzetno dirljiva priča o liku izvučnog iz naftalina DC univerzuma (Element Girl iz serijala Metamorpho) u kojoj nam Gejmen nožem useca debeli jaz između naivnosti DC univerzuma i okrutnosti i čemera stvarnog života ("kožna bolest", "kažu da te cigarete na kraju ubiju...kad bi bar brže ubijale... Pušim i pravim se da sam normalna. Hoću da umrem.", "Niko ne dolazi ovde, niko ne zove. Nikoga nije briga." Telefon. O, bože. Navuci hrabro lice."), usput te konstantno podsećajući o prolaznosti postojanja- individualnog ili globalnog, nebitno (čak je i vaseljena iz perspektive Smrti nešto čemu kafanski fajront samo što nije) - i kako svaka stvar ovoga sveta, pa i sunce, ima svoju masku. A sve to je stoički spojeno u napaćenom liku Rejni Blekvel.

Prelepo. Ceo treći trejd, ustvari. Ama, celokupan serijal pročitan do sada (od prvog do petog trejda).



edit: "Skaske i premišljanja" i "The Dream Hunters" su nabavljeni. Javim utiske negde pre 2017.godine

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 29/09/2016 07:58:20
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/09/2016 : 13:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Pročitao i "Fasadu" iz trećeg trejda ("Zemlja snova")

Teška, izuzetno dirljiva priča o liku izvučnog iz naftalina DC univerzuma (Element Girl iz serijala Metamorpho) u kojoj nam Gejmen nožem useca debeli jaz između naivnosti DC univerzuma i okrutnosti i čemera stvarnog života ("kožna bolest", "kažu da te cigarete na kraju ubiju...kad bi bar brže ubijale... Pušim i pravim se da sam normalna. Hoću da umrem.", "Niko ne dolazi ovde, niko ne zove. Nikoga nije briga." Telefon. O, bože. Navuci hrabro lice."), usput te konstantno podsećajući o prolaznosti postojanja- individualnog ili globalnog, nebitno (čak je i vaseljena iz perspektive Smrti nešto čemu kafanski fajront samo što nije) - i kako svaka stvar ovoga sveta, pa i sunce, ima svoju masku. A sve to je stoički spojeno u napaćenom liku Rejni Blekvel.

Prelepo. Ceo treći trejd, ustvari. Ama, celokupan serijal pročitan do sada (od prvog do petog trejda).



edit: "Skaske i premišljanja" i "The Dream Hunters" su nabavljeni. Javim utiske negde pre 2017.godine





Potpuno se slazem druze Patak!
Meni je Fasada nesto najmaestralnije sto sam procitao u svom zivotu, toilo srceparajuce, dirljivo, intimno i univerzalno istovremeno, prolaznost i neizbeznost... Ma sjajno!
Genijalan je Gejman, genijalan serijal!
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 31/12/2017 : 11:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote


http://www.stripovi.com/recenzije/sandman-snd-bp-4-doba-magli/2102/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29538 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/09/2021 : 09:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
https://youtu.be/VBXqrBl6pEo


Evo i serije
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000