forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Svaki petak izuzetak-Ovaj petak: Škorpija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 106

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11207 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/08/2016 : 18:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Kad stize tu da se uvuces...

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 12/08/2016 : 19:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Kad stize tu da se uvuces...



Nisam se nigde uvukao, dobio sam poziv a zna se da Zabavnik ceni dobre novinare! ;)
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/08/2016 : 20:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

I umesto da budu srećni što po istoj ceni dobijaju poklon-sok od narandže, neki čitaoci se bune što im bočica soka iskrivila časopis!!!!

E svašta...


To je samo za Srbiju, kod nas nije bilo soka
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/08/2016 : 20:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mi žeđamo samo za stripovima ...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11207 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/08/2016 : 20:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by wesskowaz

Kad stize tu da se uvuces...



Nisam se nigde uvukao, dobio sam poziv a zna se da Zabavnik ceni dobre novinare! ;)



Vidis kako Afera moze da bude odskocna daska.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 12/08/2016 : 20:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by wesskowaz

Kad stize tu da se uvuces...



Nisam se nigde uvukao, dobio sam poziv a zna se da Zabavnik ceni dobre novinare! ;)



Vidis kako Afera moze da bude odskocna daska.



Nije samo Afera al dobro sad... ;)))

Politikin Zabavnik je zaista za mene ostvarenje novinarskog sna, zapravo, to je ostvarenje sna još od detinjstva kada sam prva slova upravo iz Zabavnika čitao, divio se Dikanu, Fantomu, Modesti, Koko-Bilu...

I svaka čast svim dosadašnjim novinama i medijima u kojima sam bio ali Zabavnik je ipak kruna svega, barem za mene! ;)

Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
395 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 12/08/2016 : 23:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj
To je samo za Srbiju, kod nas nije bilo soka



Ostadoste suva grla. Eto kako Zabavnik misli na svoje čitateljstvo diljem Juge.

quote:
Originally posted by vronski 3
Ovo je jedan lep gest svih nas iz redakcije Zabavnika jer volimo i poštujemo svoje čitaoce! I ne razumem o kakvim pražnjenjima magacina pričaš?



Konačno se isplatilo što si Grasijev kućni prijatelj. Ili beše prijatelj kuće? Sad si u idealnoj poziciji da sprovedeš plan prelaska Zabavnika na novinsku artiju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/08/2016 : 06:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Vronski ajde sredi da dio tiraza ide na latinskom...
Zabavnik bi se izvan Srbije puno bolje prodavao...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 13/08/2016 : 09:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xander


Konačno se isplatilo što si Grasijev kućni prijatelj. Ili beše prijatelj kuće?



Sa Grasijem sam kućni prijatelj isto koliko i sa tobom. On je urednik, ja ga poštujem i čast mi je što smo saradnici.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 13/08/2016 : 09:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Vronski ajde sredi da dio tiraza ide na latinskom...
Zabavnik bi se izvan Srbije puno bolje prodavao...



Teško trenutno, skupa je to rabota ali ko zna... ;)
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
395 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 13/08/2016 : 11:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3
Sa Grasijem sam kućni prijatelj isto koliko i sa tobom. On je urednik, ja ga poštujem i čast mi je što smo saradnici.



quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by xander

Nemoj tako. Vidiš da je kućni prijatelj sa Grasijem.



I jesam, u zajedničkom smo novinarskom udruženju, tojest telu, jel ti krivo možda?



Sad si me zabrinuo. Ja te se uopšte ne sećam kao kućnog prijatelja.
Počinjem da sumnjam u vlastito pamćenje.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 13/08/2016 : 11:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xander

quote:
Originally posted by vronski 3
Sa Grasijem sam kućni prijatelj isto koliko i sa tobom. On je urednik, ja ga poštujem i čast mi je što smo saradnici.



quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by xander

Nemoj tako. Vidiš da je kućni prijatelj sa Grasijem.



I jesam, u zajedničkom smo novinarskom udruženju, tojest telu, jel ti krivo možda?



Sad si me zabrinuo. Ja te se uopšte ne sećam kao kućnog prijatelja.
Počinjem da sumnjam u vlastito pamćenje.



A na to si mislio... Kuća kao novinarsko udruženje da. Pa i sa tobom sam onda kućni prijatelj ako računamo ovaj forum kao zajedničku kuću...
Go to Top of Page

krsta misic
Starting Member



Serbia
90 Posts

Member since 25/07/2007

Posted - 17/08/2016 : 13:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send krsta misic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by xander

Sok, ako hoću, mogu i sam da kupim. A ako je redakciji Zabavnika do poklanjanja mogu se slobodno suzdržati od pražnjenja magacina konditorskih proizvoda.



Ovo je jedan lep gest svih nas iz redakcije Zabavnika jer volimo i poštujemo svoje čitaoce! I ne razumem o kakvim pražnjenjima magacina pričaš?



edit: nebitno ustvari...

Mikula, cim Limar dovede one iz pekare, neka dodje ovamo...

Edited by - krsta misic on 17/08/2016 13:52:55
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 19/08/2016 : 10:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
U novom Politikinom Zabavniku saznajte koje su žene bile najveće ljubavi Vuka Karadžića, reformatora srpskog jezika i kulture! ;)
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 19/08/2016 : 13:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/08/2016 : 14:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zabavnik je sjajna revija koja mi i nakon toliko godina ima svježinu i nosi se s vremenom (pri tom se ne referiram na ovaj članak).

Pošto si ti izgleda tamo zaposlen zgodno bi bilo da na ovom topicu daješ detaljniji sadržaj novih brojeva (ili barem informacije vezane za stripove).

A ako s vremenom stekneš kakve pozicije pokušaj utjecati i na izbor stripova kao i na veći broj stranica za centralni strip.

Osobno kada kupujem Zabavnik radim to ipak zbog stripa, ali ako strip ide u 4 ili 5 nastavaka košta me kao strip album što mi je malo "too much".
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 19/08/2016 : 14:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Zabavnik je sjajna revija koja mi i nakon toliko godina ima svježinu i nosi se s vremenom (pri tom se ne referiram na ovaj članak).

Pošto si ti izgleda tamo zaposlen zgodno bi bilo da na ovom topicu daješ detaljniji sadržaj novih brojeva (ili barem informacije vezane za stripove).

A ako s vremenom stekneš kakve pozicije pokušaj utjecati i na izbor stripova kao i na veći broj stranica za centralni strip.

Osobno kada kupujem Zabavnik radim to ipak zbog stripa, ali ako strip ide u 4 ili 5 nastavaka košta me kao strip album što mi je malo "too much".




Biće naravno najave ali na izbor stripova ne mogu uticati jer je to ipak neotuđivo pravo urednika! Mogu prijateljski da mu dam neke sugestije pa ako usvoji... ;)

Hvala ti što čitaš Zabavnik i samo nastavi... ;))
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/09/2016 : 16:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
U novom broju Roko Vargas: Tajna šapata.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/09/2016 : 10:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
svaki novi Zabavnik mi probudi stare emocije..one ugodne naravno..
ali svaki novi pogled na cirilicu mi uzima svu volju i elan to (ponovo) čitati...
21 vijek i nemoguće dostignuće za legendarnu reviju...uz cirilično izdati i 1000 primjeraka na latinici...misija nemoguće.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zovko
New Member

201 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 17/09/2016 : 10:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
Šta je tebi nejasno u činjenici da je ćirilica zvanično pismo?
Svi Politikini časopisi su na ćirilici.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 17/09/2016 : 11:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

svaki novi Zabavnik mi probudi stare emocije..one ugodne naravno..
ali svaki novi pogled na cirilicu mi uzima svu volju i elan to (ponovo) čitati...
21 vijek i nemoguće dostignuće za legendarnu reviju...uz cirilično izdati i 1000 primjeraka na latinici...misija nemoguće.




Nije nemoguća misija ali je skupa misija...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/09/2016 : 11:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zovko

Šta je tebi nejasno u činjenici da je ćirilica zvanično pismo?
Svi Politikini časopisi su na ćirilici.


jer je posredi P-politika.
Uz svu zvanično pismo u Srbiji postoji more izdavaća(možda čak veči dio njih) koji dosta uspješno izdaju izdanja na latiničnom..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/09/2016 : 11:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U Jugi je vladala drugačija politika, pretpostavljam famozni "ključ" odnosno "politička korektnost" u onom sustavu i vremenu, pa se dio naklade mnogih izdanja tiskao na latinici i prijevod je bio neka vrsta ijekavice, pretpostavljam one iz BiH.
Pa smo i Politikin zabavnik i Mikijev zabavnik dobivali na latinici i ijekavici, a Mikijev almanah na latinici.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

star-duster
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 11/06/2011

Posted - 17/09/2016 : 12:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send star-duster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zovko
Svi Politikini časopisi su na ćirilici.


Nisu svi. Imaš npr. Svet kompjutera koji jeste Politikino izdanje a izlazi samo na latinici, od početka tako.
Inače, za domaće izdanje Zabavnika želim da nastavi da izlazi na ćirilici, tu nemam baš nikakve dileme. Ali naravno da mi ne bi smetalo da Zabavnik obnovi i latinično izdanje za druge države bivše Jugoslavije. To i podržavam, ali takvu odluku verovatno uslovljavaju ekonomske i organizacione prilike i procene.

EDIT: Hteo bih da spomenem nešto još bitnije. U mojoj porodici Politikin Zabavnik se kupuje i čita već više od 30 godina, doduše sa manjim prekidima, ali poslednjih godina baš redovno. U tom periodu je Zabavnik imao svoje uspone i padove, ali je i dalje respektabilna revija i prava riznica znanja iz svih oblasti. Svojevremeno sam drugarima, dok bismo gledali neke kvizove i kad bih znao mnoge odgovore bolje i od takmičara, govorio da je to zato što čitam Zabavnik. I nisam se šalio.
Elem, sada počinjem da budem zaista zabrinut za Zabavnik. Ako su sebi dozvolili da u svoje novinarsko jato prime tzv. novinare poput našeg ovdašnjeg kolege Srećka (onog što iza imena literarnog ruskog grofa ređa brojeve i pravi nove profile na forumu), onda se pitam šta budućnost nosi.
Jednostavno, ne vidim u Zabavniku mesta za nekog ko je takoreći do juče pisao tekstove za desničarska glasila, lupetao izmišljotine o HAARP-u i tako plašio narod, a sada je primarno novinar u Nedeljniku Afera, listu koji se bavi seks-skandalima, starletama, mafijašima i ostalim društvenim talogom. I još je Srećkov Twitter profil prepun vulgarnosti i govora mržnje. Dobro poznatu strip aferu neću da spominjem, to nema veze sa ovim.
Dakle, pitam se kakvi su to stručni kriterijumi za prijem saradnika Zabavnika i kakvim tekstovima možemo da se nadamo ubuduće?
Toliko.

Edited by - star-duster on 17/09/2016 13:07:35
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/09/2016 : 14:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
da se vratimo 35 godina unazad....
Tellerčič je pohađao 7-8 razred osnovne škole,,,
Klinac ko klinac u to doba..čitao je stripove toliko strastno da je mamine značke menjao za najnovije "crtane romane"....
i riskirao(a i dobio)poštene batine po guzi a strip blago završilo je na vatri uz obližnji potoćić....
Kraj škole, nekih 50 metara bila je klasična mala trgovine iz tog vremena....
Kakva samoposluga...morao si teti prodavaćici Magdi i stricu trgovcu Marjanu prstom kazati na proizvode na policama...
Bazooka, Smoki i obavezno svaki petak POLITIKIN ZABAVNIK...
u trgovinu uz Arenu i još par novina svaki petak stiglo je i pet-šest POLITIKINIH ZABAVNIKA na slovenskom...
Magda i Marjan točnu su znali da jedan primjerak UVIJEK bez izuzetka kupi mali tellerćić i radostno napusti trgovinu, Smoki, Bazooke i ostale slatkiše nije tellerčič ni pogledao...
Ako slućajno u petak u podne POLITIKIN ZABAVNIK trgovina još nije dobila, u subotu mali tellerčič imao je vjeronauk u bližnjem farožu pa opet trk u trgovinu po ZABAVNIK koje ga je čekao izpod police da se ne razproda...
I unutra Popaj, Hogar, Miki Miška, Modesti, Rip Kirby, Machu Piču, Taalični, Tarzan...i još gomila zanimljivih priloga i stripova...
Prekrasna naslovnica, onda ALI STE VEDELI DA....(dali ste znali da...)i tako stranica po stranicu sve do sljedećeg petka...i nova radost malom tellerčiču.
i tako to ohoho godina, sve dok je i ZABAVNIK nestao sa kioska i trafika....
i zato me svaki novi razveseli i vrati u mladost...da smo cirilicu učili malo dulje možda bi ga i dan danas čitao...
POLITIKIN ZABAVNIK je moja mladenaćka ljubav i ostat če tako do kraja....Tellerovog ili Zabavnikovog.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 17/09/2016 14:15:39
Go to Top of Page
Page: of 106 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000