forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Svaki petak izuzetak-Ovaj petak: Škorpija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 106

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 17/09/2016 : 14:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

da se vratimo 35 godina unazad....
Tellerčič je pohađao 7-8 razred osnovne škole,,,
Klinac ko klinac u to doba..čitao je stripove toliko strastno da je mamine značke menjao za najnovije "crtane romane"....
i riskirao(a i dobio)poštene batine po guzi a strip blago završilo je na vatri uz obližnji potoćić....
Kraj škole, nekih 50 metara bila je klasična mala trgovine iz tog vremena....
Kakva samoposluga...morao si teti prodavaćici Magdi i stricu trgovcu Marjanu prstom kazati na proizvode na policama...
Bazooka, Smoki i obavezno svaki petak POLITIKIN ZABAVNIK...
u trgovinu uz Arenu i još par novina svaki petak stiglo je i pet-šest POLITIKINIH ZABAVNIKA na slovenskom...
Magda i Marjan točnu su znali da jedan primjerak UVIJEK bez izuzetka kupi mali tellerćić i radostno napusti trgovinu, Smoki, Bazooke i ostale slatkiše nije tellerčič ni pogledao...
Ako slućajno u petak u podne POLITIKIN ZABAVNIK trgovina još nije dobila, u subotu mali tellerčič imao je vjeronauk u bližnjem farožu pa opet trk u trgovinu po ZABAVNIK koje ga je čekao izpod police da se ne razproda...
I unutra Popaj, Hogar, Miki Miška, Modesti, Rip Kirby, Machu Piču, Taalični, Tarzan...i još gomila zanimljivih priloga i stripova...
Prekrasna naslovnica, onda ALI STE VEDELI DA....(dali ste znali da...)i tako stranica po stranicu sve do sljedećeg petka...i nova radost malom tellerčiču.
i tako to ohoho godina, sve dok je i ZABAVNIK nestao sa kioska i trafika....
i zato me svaki novi razveseli i vrati u mladost...da smo cirilicu učili malo dulje možda bi ga i dan danas čitao...
POLITIKIN ZABAVNIK je moja mladenaćka ljubav i ostat če tako do kraja....Tellerovog ili Zabavnikovog.




Baš ste zločesti !
Sićam se da sam iz sredine Zabavnika razreza crtež poštanske kaubojske kočije s konjima (diližense)s konjima koju sam prije zalijepija na hamer papir pa zatim oformija ,dugo mi je bila u regalu,prekrasno (bilo je uvih nešto za sklopit) , reblika "Vjerovali ili ne",bezbroj junaka , Diznija.... i uvik neki članak iz povijesti na pr. prvi mi pada na pamet :akcija britansko-norveških komandosa u Norveškoj po pitanju teških voda , i još čudo toga .A one retro naslovnice za prste polizat.Pa kad dolazi nova godina obavezno snijeg na naslovnici i jelka ukrašena pa opet nešto za sklopit progodno.Zabavna,poučna,savršena.....
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 17/09/2016 : 17:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by star-duster

quote:
Originally posted by zovko
Svi Politikini časopisi su na ćirilici.


Nisu svi. Imaš npr. Svet kompjutera koji jeste Politikino izdanje a izlazi samo na latinici, od početka tako.
Inače, za domaće izdanje Zabavnika želim da nastavi da izlazi na ćirilici, tu nemam baš nikakve dileme. Ali naravno da mi ne bi smetalo da Zabavnik obnovi i latinično izdanje za druge države bivše Jugoslavije. To i podržavam, ali takvu odluku verovatno uslovljavaju ekonomske i organizacione prilike i procene.

EDIT: Hteo bih da spomenem nešto još bitnije. U mojoj porodici Politikin Zabavnik se kupuje i čita već više od 30 godina, doduše sa manjim prekidima, ali poslednjih godina baš redovno. U tom periodu je Zabavnik imao svoje uspone i padove, ali je i dalje respektabilna revija i prava riznica znanja iz svih oblasti. Svojevremeno sam drugarima, dok bismo gledali neke kvizove i kad bih znao mnoge odgovore bolje i od takmičara, govorio da je to zato što čitam Zabavnik. I nisam se šalio.
Elem, sada počinjem da budem zaista zabrinut za Zabavnik. Ako su sebi dozvolili da u svoje novinarsko jato prime tzv. novinare poput našeg ovdašnjeg kolege Srećka (onog što iza imena literarnog ruskog grofa ređa brojeve i pravi nove profile na forumu), onda se pitam šta budućnost nosi.
Jednostavno, ne vidim u Zabavniku mesta za nekog ko je takoreći do juče pisao tekstove za desničarska glasila, lupetao izmišljotine o HAARP-u i tako plašio narod, a sada je primarno novinar u Nedeljniku Afera, listu koji se bavi seks-skandalima, starletama, mafijašima i ostalim društvenim talogom. I još je Srećkov Twitter profil prepun vulgarnosti i govora mržnje. Dobro poznatu strip aferu neću da spominjem, to nema veze sa ovim.
Dakle, pitam se kakvi su to stručni kriterijumi za prijem saradnika Zabavnika i kakvim tekstovima možemo da se nadamo ubuduće?
Toliko.



Samo ti nastavi da se brineš, evo mogu da ti dam bonu da se smiriš...

A pošto pominješ da se Afera bavi kako ti kažeš "društvenim talogom" u seledećem broju Afere pročitaj moj intervju sa glumcem i rediteljem Lazarom Ristovskim, eto, nisam znao da je čovek talog, hvala ti što si mi otvorio zamagljene oči...

A što se mojih tekstova u Zabavniku tiče, ne treba da se brineš, moj tekst od pre dva broja bio je najčitaniji na Zabavnikovoj stranici na Fejsu, tako da Zabavnik jako dobro zna koga prima u svoje jato...



Neko u Zabavnikovo jato a neko u mišju rupu ko ti... Tako to ide...

A pošto vidim da pomno pratiš moj novinarski rad, ne znam kako ti je promaklo da pišem i za nedeljnik "Ekspres" ,jedan urbani časopis koji piše o politici, kulturi, filmu.. i za koji pišu najznačajnija novinarska imena Srbije i bivše Jugoslavije poput Duške Jovanović, Zorana Panovića, Mihaila Medenice, Svetislava Basare, Vidosava Stevanovića, Ivana Radovanovića...

Uostalom, izvoli pročitaj moj intervju u Ekspresu sa dekanicom Fililoškog fakulteta, koji sam inače da i to dodam, tako neuk kako me ti smatraš, završio sa prosekom 8, 90!


Edited by - vronski 3 on 17/09/2016 17:36:29
Go to Top of Page

zovko
New Member

201 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 17/09/2016 : 17:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
Gubi se SNS botu
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 17/09/2016 : 17:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zovko

Gubi se SNS botu



Još jedan zreo za lečenje...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 17/09/2016 : 17:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ne znam zaista čemu stalni izlivi mržnje, netrepeljivosti, vređanja... Ako se nekom ne sviđaju moji tekstovi, neka ih ne čita i gotova stvar. Ali paušalno kritikovati tek da bi se kritikovalo i pljuvalo pokazuje samo potpunu nemoć onih koji to rade i nedostatak argumentacije! Neću ulaziti ni u kakve polemike po tom pitanju jer još davno je Krleža rekao "da psi laju a karavane prolaze"...
Go to Top of Page

zovko
New Member

201 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 17/09/2016 : 18:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Još jedan zreo za lečenje...



Koliko znam, F je kod tvog šefa. To je bar javna tajna
Go to Top of Page

star-duster
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 11/06/2011

Posted - 17/09/2016 : 18:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send star-duster a Private Message  Reply with Quote
@Vronski(1, 2, 3... 50...)
Za intervjue sa dekanicom ili Lazarom Ristovskim ti iskreno čestitam, bez ikakve ironije ili zlih misli. I nisam napisao da si "neuk", niti dovodim u pitanje tvoje akademsko postignuće i inteligenciju.
Ali da, dovodim u pitanje tvoje motive, principe i moralnu ispravnost. Zabavnik jeste ne samo edukativan i zabavan časopis, već i kulturna i moralna gromada našeg društva i zato ne volim da se tamo ubacuju razni teoretičari zaluđivanja. A ti jesi ranije pisao (između ostalog) nebuloze o HAARP-u i to stoji. Na taj način si raspirivao strah kod već naplašenog i zbunjenog naroda, tj. bar kod dela naroda koji je već dovoljno zbunjen da bi uopšte i čitao nacionalističku "Pravdu" i uzimao je za ozbiljno. To učestvovanje u svesnoj manipulaciji narodom zarad sitnih dnevnopolitičkih ciljeva, e to uzimam za mnogo bitnije za medijskog radnika od bilo kakvog proseka na fakultetu.
A vidim ovih dana po tvitovima i retvitovima da si veoma angažovan povodom jednog predstojećeg građanskog skupa koji tebi i bratiji strahovito smeta. Baš mrziš određene slojeve naših građana, a verovatno i oni čitaju Zabavnik. Lepo je što si se na Tviteru ogradio da su u pitanju tvoji lični stavovi i nisu stavovi tvojih redakcija, ali ipak si se za profilnu sliku fotografisao sa Zabavnikom u rukama i ponosno ističeš da si njihov saradnik - što svakako jeste nešto za ponos. Ali govor mržnje nije za ponos i ne ide mi baš nikako ni uz jednu jedinu vrednost koju Zabavnik predstavlja.

I pre nego što mudro pretpostaviš moju seksualnu orijentaciju ili moju ličnu (ne)ostvarenost kao čoveka, evo da ti kažem da mi je sasvim prijatno u mom životu (ili, kako kažeš, "u mišjoj rupi") sa mojom ženom i detetom.
A fora "da mi daš bonu" je zaista originalna i vrhunska (e, sad jeste sarkazam).
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 17/09/2016 : 18:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by star-duster

@Vronski(1, 2, 3... 50...)
Za intervjue sa dekanicom ili Lazarom Ristovskim ti iskreno čestitam, bez ikakve ironije ili zlih misli. I nisam napisao da si "neuk", niti dovodim u pitanje tvoje akademsko postignuće i inteligenciju.
Ali da, dovodim u pitanje tvoje motive, principe i moralnu ispravnost. Zabavnik jeste ne samo edukativan i zabavan časopis, već i kulturna i moralna gromada našeg društva i zato ne volim da se tamo ubacuju razni teoretičari zaluđivanja. A ti jesi ranije pisao (između ostalog) nebuloze o HAARP-u i to stoji. Na taj način si raspirivao strah kod već naplašenog i zbunjenog naroda, tj. bar kod dela naroda koji je već dovoljno zbunjen da bi uopšte i čitao nacionalističku "Pravdu" i uzimao je za ozbiljno. To učestvovanje u svesnoj manipulaciji narodom zarad sitnih dnevnopolitičkih ciljeva, e to uzimam za mnogo bitnije za medijskog radnika od bilo kakvog proseka na fakultetu.
A vidim ovih dana po tvitovima i retvitovima da si veoma angažovan povodom jednog predstojećeg građanskog skupa koji tebi i bratiji strahovito smeta. Baš mrziš određene slojeve naših građana, a verovatno i oni čitaju Zabavnik. Lepo je što si se na Tviteru ogradio da su u pitanju tvoji lični stavovi i nisu stavovi tvojih redakcija, ali ipak si se za profilnu sliku fotografisao sa Zabavnikom u rukama i ponosno ističeš da si njihov saradnik - što svakako jeste nešto za ponos. Ali govor mržnje nije za ponos i ne ide mi baš nikako ni uz jednu jedinu vrednost koju Zabavnik predstavlja.

I pre nego što mudro pretpostaviš moju seksualnu orijentaciju ili moju ličnu (ne)ostvarenost kao čoveka, evo da ti kažem da mi je sasvim prijatno u mom životu (ili, kako kažeš, "u mišjoj rupi") sa mojom ženom i detetom.
A fora "da mi daš bonu" je zaista originalna i vrhunska (e, sad jeste sarkazam).



Nikada nikoga nikoga nisam mrzeo, nipodaštavao, niti sam nacionalista, desničar... Volim svoj narod ali ne mrzim druge. Novinarstvom se bavim još od 1992. godine kada sam kao 16-ogodišnjak objavio prvi intervju u Huperu sa tadašnjom grupom "Tapiri" iz koje je kasnije nastao bend "Tap 011". Posle sam radio i na B92 i u Gazeti,Tempu, Borbi, Pravdi... Sada pišem za Aferu, Ekspres i za Zabavnik a zaista Zabavnik smatram krunom svog novinarskog rada jer sam odrastao uz taj list kao i mnogi na ovim prostorima i trudim se da pišem zanimljive i edukativne tekstove a rad u PZ smatram čašću i privilegijom ali i ogromnom odgovornošću. Tačno je da sam u Pravdi pisao o HAARP-u, to je nešto je aktuelna tema u celom svetu i ne tvrdim da tako nešto postoji ali doza misterije vlada oko HAARP-a a na čitaocima i javnosti je da odluče da li će se time baviti ili ne.

Tačno je da sam i vatreni Tviteraš i da pišem tamo razne tvitove kao i ostali na toj mreži i jasno ti je verujem da tvitovati nešto i misliti u realnom životu nešto da je to bitna razlika. Nisam protiv LGBT zajednice, jesam protiv gej parade jer to mnogo košta a ne služi ničemu ali nisam za njenu zabranu, ko voli nek izvoli i nek slobodno šeta sutra i svake godine ubuduće!

Ono za "mišju rupu" nije bilo uvredljivo,kao ni "bona", drago mi je što imaš porodicu, ženu i dete, imam i ja i znam da je to nešto najlepše na svetu. Nek Bog da zdravlja i sreće tvojoj porodici a sina polako usmeravaj ka Politikinom Zabavniku, kao i ja svog što usmeravam, to je u ovo vreme kiča i sveopšte propasti pravi put ka znanju i nekom normalnom životu. I ako imaš neku temu o kojoj bi voleo da čitaš u Zabavniku, predloži mi, sa zadovoljstvom ću se time baviti. ;)

Pozdrav i živ bio!

Edited by - vronski 3 on 17/09/2016 18:31:03
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/09/2016 : 18:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Mnogo skrenuste s teme.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 17/09/2016 : 18:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Mnogo skrenuste s teme.



Slažem se u potpunosti i izvinjavam! ;)
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 17/09/2016 : 19:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Vronski, što ne pišeš o stripovima i izdavačima?
Veseli, Darkwood... Pa Alan :)
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 17/09/2016 : 19:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Vronski, što ne pišeš o stripovima i izdavačima?
Veseli, Darkwood... Pa Alan :)



Može naravno. Hvala na sugestiji. ;)
Go to Top of Page

star-duster
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 11/06/2011

Posted - 17/09/2016 : 19:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send star-duster a Private Message  Reply with Quote
Ja sam više kriv za offtopic, tu nema sumnje. Ja sam započeo i izvinjavam se svima.

Vronski, čestitam ti na staloženim i argumentovanim postovima poput poslednjih. Bez šale, jedino tako možeš da dokazuješ da grešim i da imam predrasude u vezi sa tvojim novinarskim radom.
Tvojoj porodici želim sve najbolje, a tebi posebno da se kroz rad na Zabavniku dokažeš da si novinarski sazreo i prerastao tabloidni senzacionalizam. Zabavnik je svakako pravo mesto za to.

I da se razumemo, ne smatram da bilo koja tema treba da se prećuti u štampi ili da bilo kako bude skrivena od javnosti, pa čak i one "škakljive" teme, samo neka se svakom izveštavanju pristupi ozbiljno i naučnim principom. Bez senzacionalizma, jezivih bombastičnih naslova i preuranjenih zaključaka.

Ontopic: ne leži mi nešto ovaj Vargas u Zabavniku. Da budem iskren, za razliku od pre 25 godina kad sam Zabavnik kupovao prevashodno zbog stripova, danas ga kupujem prvenstveno zbog tekstova. U poslednjih par godina mi je ubedljivo najbolji strip u Zbavniku bio onaj zec musketar. Kako se zvaše? Plašt i očnjaci, tako nešto? To mi je bio sjajan strip, lepršav, duhovit.

Edit: Pisano je nedavno o striparnici Alan Ford, bilo je i par drugih tekstova o stripu. Ali se svakako slažem da bi trebalo češće da budu tekstovi o teoriji i istoriji stripa, njegovim autorima i junacima, pa i izdavačima.

Edited by - star-duster on 17/09/2016 19:43:10
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 17/09/2016 : 19:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by star-duster

Ja sam više kriv za offtopic, tu nema sumnje. Ja sam započeo i izvinjavam se svima.

Vronski, čestitam ti na staloženim i argumentovanim postovima poput poslednjih. Bez šale, jedino tako možeš da dokazuješ da grešim i da imam predrasude u vezi sa tvojim novinarskim radom.
Tvojoj porodici želim sve najbolje, a tebi posebno da se kroz rad na Zabavniku dokažeš da si novinarski sazreo i prerastao tabloidni senzacionalizam. Zabavnik je svakako pravo mesto za to.

I da se razumemo, ne smatram da bilo koja tema treba da se prećuti u štampi ili da bilo kako bude skrivena od javnosti, pa čak i one "škakljive" teme, samo neka se svakom izveštavanju pristupi ozbiljno i naučnim principom. Bez senzacionalizma, jezivih bombastičnih naslova i preuranjenih zaključaka.

Ontopic: ne leži mi nešto ovaj Vargas u Zabavniku. Da budem iskren, za razliku od pre 25 godina kad sam Zabavnik kupovao prevashodno zbog stripova, danas ga kupujem prvenstveno zbog tekstova. U poslednjih par godina mi je ubedljivo najbolji strip u Zbavniku bio onaj zec musketar. Kako se zvaše? Plašt i očnjaci, tako nešto? To mi je bio sjajan strip, lepršav, duhovit.

Edit: Pisano je nedavno o striparnici Alan Ford, bilo je i par drugih tekstova o stripu. Ali se svakako slažem da bi trebalo češće da budu tekstovi o teoriji i istoriji stripa, njegovim autorima i junacima, pa i izdavačima.



Nema potrebe druže da se izvinjavaš, normalno pričamo i sve je ok a uvek kad se budemo videli negde na nekom strip događaju ili bilo gde u gradu možemo na kafu, pivo ili nešto treće! ;)

Što se stripa tiče to je u ingerenciji glavnog urednika i mogu eventualno da mu preporučim nešto a da li će da prihvati zavisi od mnogo stvari, prava na objavljivanje i tome sličnog... Ali biće uskoro nekih lepih iznenađenja u Zabavniku i oko njega!!! ;))

Edited by - vronski 3 on 17/09/2016 19:47:15
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 18/09/2016 : 03:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
Ako slućajno u petak u podne POLITIKIN ZABAVNIK trgovina još nije dobila, u subotu mali tellerčič imao je vjeronauk u bližnjem farožu pa opet trk u trgovinu po ZABAVNIK koje ga je čekao izpod police da se ne razproda...



Dakle, imali ste veronauku u to doba?
Tačne su onda glasine da je religija bila zabranjena u školama samo u istočnom delu Jugoslavije...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 18/09/2016 : 09:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by teller
Ako slućajno u petak u podne POLITIKIN ZABAVNIK trgovina još nije dobila, u subotu mali tellerčič imao je vjeronauk u bližnjem farožu pa opet trk u trgovinu po ZABAVNIK koje ga je čekao izpod police da se ne razproda...



Dakle, imali ste veronauku u to doba?
Tačne su onda glasine da je religija bila zabranjena u školama samo u istočnom delu Jugoslavije...


Vjerovatno se radi o vjeronauku u crkvi. Daj malo šerlokholmovske dedukcije - teller pominje subotu i odlazak na vjeronauk, a subotom se ne ide u školu

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/09/2016 : 10:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa išlo se subotom u školu do sedamdeset i neke.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 18/09/2016 : 10:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Pa išlo se subotom u školu do sedamdeset i neke.


Isto tako se šerlokholmovskom dedukcijom iz tellerovog posta dade zaključiti da je on 70 i neko godište i da je pohađao osnovnu 80-ih
A najbolje bi bilo da on sam objasni.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18402 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 10:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by teller
Ako slućajno u petak u podne POLITIKIN ZABAVNIK trgovina još nije dobila, u subotu mali tellerčič imao je vjeronauk u bližnjem farožu pa opet trk u trgovinu po ZABAVNIK koje ga je čekao izpod police da se ne razproda...



Dakle, imali ste veronauku u to doba?
Tačne su onda glasine da je religija bila zabranjena u školama samo u istočnom delu Jugoslavije...


Vjerovatno se radi o vjeronauku u crkvi. Daj malo šerlokholmovske dedukcije - teller pominje subotu i odlazak na vjeronauk, a subotom se ne ide u školu


da, vjeronauk ljudi...i to onih 1978 pa nadelje.
Tata mi je bio komunista a porodica partizansko orijentirana...ali mama je bila vjersko usmerena i njena želja je bila da bi sina dala na vjeronauk...meni se to nije dopalo nikako ali za mir u kući i da između roditelja ne izpadne svađa..poslušno sam svaku subotu sat vremena slušao litanije svećenika u visokim godinama( tad valjda crkva svoje pastire nije slala u penziju, bar tako je izgledalo).
Vjeronauk je bio u kući gdje je stanovao župnik(velika mračna kuća sa razpelima i prašnim mapama i knjižurinama)...kod nas se takvoj zgradi kaže farovž...u crkvi samo poneka maša i izpovjest, ostalo učenje odvijalo se u kući svećenika.
Zašto subota? samo rijetke subote smo imali šolsku nastavu, bar kod nas u Sloveniji, čuo sam da je u Hrvatskoj škola bila dosta dugo i u subotu....pa valjda je tada gospodin imao najviše vremena, tada je crkva bila i u stvarnosti odvojena od države a ne ko danas,kad je to samo fiktivno...vjeronauk u školi gdje su visjele Joškotove slike je bio nezamisljiv i u najmračnjim snovima najzagriženijih komunista..
I još nešto...partija, komunisti, UDBA..svi su znali ko hoda u crkvu pa sam svejedno bio primljen u KŠM (Kadetska šola za miličnike)...tako da ne stoji ono da bez crvene knjižice nisi ništa pošteno mogao uradit od sebe u životu...tada se je više nego moralnopolitična podobnost cijenila marljivost, dobre ocijene,poštenost...za razliku od danas.

Obavljao sam državnu uniformiranu službu a nisam bio u ZKS ili SKJ..
tako da ta vremena i nisu bila tako mraćna i olovna koliko neki danas hoće prikazivati...
Bilo je puno loših stvari ali puno i dobrih...nijedno vrijeme ne smijemo ocijenit crnobijelo...nije ni danas sve u koloru.
soory za off topic ali bar je aktivan a da nije petak.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 18/09/2016 10:24:51
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 18/09/2016 : 10:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Malo mi je zakazala dedukcija u pogledu godišta druga tellera, a ostalo sam ubo :-)

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/09/2016 : 10:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Farož bi bila župa, župni ured, dvor?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18402 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 10:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Malo mi je zakazala dedukcija u pogledu godišta druga tellera, a ostalo sam ubo :-)


da, i to samo malo..bravo!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18402 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 10:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Farož bi bila župa, župni ured, dvor?


e, to vidiš sine...sve to...
tamo poslje vijenčanja sam se distancirao od crkve pa su mi i imena njenih institucija izpala iz glave...nemojte me zatužit Frančišku!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 13:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by teller
Ako slućajno u petak u podne POLITIKIN ZABAVNIK trgovina još nije dobila, u subotu mali tellerčič imao je vjeronauk u bližnjem farožu pa opet trk u trgovinu po ZABAVNIK koje ga je čekao izpod police da se ne razproda...



Dakle, imali ste veronauku u to doba?
Tačne su onda glasine da je religija bila zabranjena u školama samo u istočnom delu Jugoslavije...


Vjerovatno se radi o vjeronauku u crkvi. Daj malo šerlokholmovske dedukcije - teller pominje subotu i odlazak na vjeronauk, a subotom se ne ide u školu


da, vjeronauk ljudi...i to onih 1978 pa nadelje.
Tata mi je bio komunista a porodica partizansko orijentirana...ali mama je bila vjersko usmerena i njena želja je bila da bi sina dala na vjeronauk...meni se to nije dopalo nikako ali za mir u kući i da između roditelja ne izpadne svađa..poslušno sam svaku subotu sat vremena slušao litanije svećenika u visokim godinama( tad valjda crkva svoje pastire nije slala u penziju, bar tako je izgledalo).
Vjeronauk je bio u kući gdje je stanovao župnik(velika mračna kuća sa razpelima i prašnim mapama i knjižurinama)...kod nas se takvoj zgradi kaže farovž...u crkvi samo poneka maša i izpovjest, ostalo učenje odvijalo se u kući svećenika.
Zašto subota? samo rijetke subote smo imali šolsku nastavu, bar kod nas u Sloveniji, čuo sam da je u Hrvatskoj škola bila dosta dugo i u subotu....pa valjda je tada gospodin imao najviše vremena, tada je crkva bila i u stvarnosti odvojena od države a ne ko danas,kad je to samo fiktivno...vjeronauk u školi gdje su visjele Joškotove slike je bio nezamisljiv i u najmračnjim snovima najzagriženijih komunista..
I još nešto...partija, komunisti, UDBA..svi su znali ko hoda u crkvu pa sam svejedno bio primljen u KŠM (Kadetska šola za miličnike)...tako da ne stoji ono da bez crvene knjižice nisi ništa pošteno mogao uradit od sebe u životu...tada se je više nego moralnopolitična podobnost cijenila marljivost, dobre ocijene,poštenost...za razliku od danas.

Obavljao sam državnu uniformiranu službu a nisam bio u ZKS ili SKJ..
tako da ta vremena i nisu bila tako mraćna i olovna koliko neki danas hoće prikazivati...
Bilo je puno loših stvari ali puno i dobrih...nijedno vrijeme ne smijemo ocijenit crnobijelo...nije ni danas sve u koloru.
soory za off topic ali bar je aktivan a da nije petak.


jel vas župnik malo i pipkao,ili ste se samo bavili učenjem?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 13:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by star-duster

Ja sam više kriv za offtopic, tu nema sumnje. Ja sam započeo i izvinjavam se svima.

Vronski, čestitam ti na staloženim i argumentovanim postovima poput poslednjih. Bez šale, jedino tako možeš da dokazuješ da grešim i da imam predrasude u vezi sa tvojim novinarskim radom.
Tvojoj porodici želim sve najbolje, a tebi posebno da se kroz rad na Zabavniku dokažeš da si novinarski sazreo i prerastao tabloidni senzacionalizam. Zabavnik je svakako pravo mesto za to.

I da se razumemo, ne smatram da bilo koja tema treba da se prećuti u štampi ili da bilo kako bude skrivena od javnosti, pa čak i one "škakljive" teme, samo neka se svakom izveštavanju pristupi ozbiljno i naučnim principom. Bez senzacionalizma, jezivih bombastičnih naslova i preuranjenih zaključaka.

Ontopic: ne leži mi nešto ovaj Vargas u Zabavniku. Da budem iskren, za razliku od pre 25 godina kad sam Zabavnik kupovao prevashodno zbog stripova, danas ga kupujem prvenstveno zbog tekstova. U poslednjih par godina mi je ubedljivo najbolji strip u Zbavniku bio onaj zec musketar. Kako se zvaše? Plašt i očnjaci, tako nešto? To mi je bio sjajan strip, lepršav, duhovit.

Edit: Pisano je nedavno o striparnici Alan Ford, bilo je i par drugih tekstova o stripu. Ali se svakako slažem da bi trebalo češće da budu tekstovi o teoriji i istoriji stripa, njegovim autorima i junacima, pa i izdavačima.


pošteno kriv si!Nemoj da ti se ovako nešto opet desi!

A Vronski me je sa ovakvim novim,umerenim i staloženim stavom donekle i razočarao.
Na onu tvoju poprilično drsku provokaciju,stari Srećko bi te dobro napušio i oterao znaš već gde;nakon čega bi se tema zakuvala,nastala opšta papazjanija i barem dvojica učesnika letela na hlađenje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 106 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000