forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Svaki petak izuzetak-Ovaj petak: Škorpija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 106

teller
Advanced Member



Slovenia
18397 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 13:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by teller
Ako slućajno u petak u podne POLITIKIN ZABAVNIK trgovina još nije dobila, u subotu mali tellerčič imao je vjeronauk u bližnjem farožu pa opet trk u trgovinu po ZABAVNIK koje ga je čekao izpod police da se ne razproda...



Dakle, imali ste veronauku u to doba?
Tačne su onda glasine da je religija bila zabranjena u školama samo u istočnom delu Jugoslavije...


Vjerovatno se radi o vjeronauku u crkvi. Daj malo šerlokholmovske dedukcije - teller pominje subotu i odlazak na vjeronauk, a subotom se ne ide u školu


da, vjeronauk ljudi...i to onih 1978 pa nadelje.
Tata mi je bio komunista a porodica partizansko orijentirana...ali mama je bila vjersko usmerena i njena želja je bila da bi sina dala na vjeronauk...meni se to nije dopalo nikako ali za mir u kući i da između roditelja ne izpadne svađa..poslušno sam svaku subotu sat vremena slušao litanije svećenika u visokim godinama( tad valjda crkva svoje pastire nije slala u penziju, bar tako je izgledalo).
Vjeronauk je bio u kući gdje je stanovao župnik(velika mračna kuća sa razpelima i prašnim mapama i knjižurinama)...kod nas se takvoj zgradi kaže farovž...u crkvi samo poneka maša i izpovjest, ostalo učenje odvijalo se u kući svećenika.
Zašto subota? samo rijetke subote smo imali šolsku nastavu, bar kod nas u Sloveniji, čuo sam da je u Hrvatskoj škola bila dosta dugo i u subotu....pa valjda je tada gospodin imao najviše vremena, tada je crkva bila i u stvarnosti odvojena od države a ne ko danas,kad je to samo fiktivno...vjeronauk u školi gdje su visjele Joškotove slike je bio nezamisljiv i u najmračnjim snovima najzagriženijih komunista..
I još nešto...partija, komunisti, UDBA..svi su znali ko hoda u crkvu pa sam svejedno bio primljen u KŠM (Kadetska šola za miličnike)...tako da ne stoji ono da bez crvene knjižice nisi ništa pošteno mogao uradit od sebe u životu...tada se je više nego moralnopolitična podobnost cijenila marljivost, dobre ocijene,poštenost...za razliku od danas.

Obavljao sam državnu uniformiranu službu a nisam bio u ZKS ili SKJ..
tako da ta vremena i nisu bila tako mraćna i olovna koliko neki danas hoće prikazivati...
Bilo je puno loših stvari ali puno i dobrih...nijedno vrijeme ne smijemo ocijenit crnobijelo...nije ni danas sve u koloru.
soory za off topic ali bar je aktivan a da nije petak.


jel vas župnik malo i pipkao,ili ste se samo bavili učenjem?


jok, naš je več tada bio izuzetak...voleo je ženske(ne curice).
ima valjda i takvih.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 13:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
znači ok tip!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/09/2016 : 14:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ajmo drž'te se teme.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 18/09/2016 : 17:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

[quote][i]Originally posted by star-duster

A Vronski me je sa ovakvim novim,umerenim i staloženim stavom donekle i razočarao.
Na onu tvoju poprilično drsku provokaciju,stari Srećko bi te dobro napušio i oterao znaš već gde;nakon čega bi se tema zakuvala,nastala opšta papazjanija i barem dvojica učesnika letela na hlađenje.



E pa Antoane druže moj, u međuvremenu sam sa mračne strane se vratio među džedaje...
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 18/09/2016 : 17:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Telleru, hvala ti na iscrpnom objašnjenju

@cerichus ...nisam ja ni mislio da su imali časove veronauke bukvalno u školi,
nego da je bilo problematično za decu osnovnoškolskog uzrasta da imaju bilo kakve veze sa religijom.
Moju sestru i njenu drugaricu je učiteljica kritikovala u drugom ili trećem razredu osnovne škole (sredinom 80-ih)
samo zato što je saznala da su bile u crkvi na dan verskog praznika.

Mladjo, izvinjavam se za offtopic, ali u ovom topiku diskusija izgleda može da se rasplamsa
samo kada nema veze sa Zabavnikom... Uostalom, tako je i na darkwood forumu u Zabavnikovom topiku.
A ovde je dodatni problem što većina ne čita ćirilicu i kako onda da komentariše stripove iz Zabavnika...?
Šteta što ponovo ne ide izdanje kao nekad i na latinici, ali očigledno bi to bio dodatni (i preveliki) izdatak za redakciju.
Kad smo kod toga, koji je poslednji broj Zabavnika koji je išao na latinici i na slovenačkom jeziku,
jel' ima negde da je pomenut taj podatak?

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/09/2016 : 17:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ima za slovenački posljednji broj 1976 da je izašao 10.11.1989. Latinični ne znam, najviši broj koji sam vidio je 2071, ali moguće da je bilo i kasnije.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/10/2016 : 14:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Opet strip Smrt caru!, prvi dio drugog albuma Terorista.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 14/10/2016 : 15:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Opet strip Smrt caru!, prvi dio drugog albuma Terorista.



To je prilično kvalitetan strip.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/10/2016 : 17:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Meni se nimalo ne sviđa, nemam namjeru da ga čitam, tako da ne mogu da ocijenim.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/11/2016 : 13:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
U PZ 3380 prvi dio Roko Vargas: Povratak Saksona.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 19/11/2016 : 09:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by delboj

Opet strip Smrt caru!, prvi dio drugog albuma Terorista.



To je prilično kvalitetan strip.



Prvi dio je bio loš tako da sam od drugog odustao

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 09/12/2016 : 20:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Moj tekst u novom broju Politikinog Zabavnika! ;)





Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 14/12/2016 : 22:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Smrt caru! 2. deo - Terorista (PZ 3375-3379)

napisao: Fabijen Nuri (Fabien Nury)
nacrtao: Tjeri Roden? (Thierry Robin)

Vrlo dobar strip.
Govorim samo o Teroristi, Gubernatora nisam čitao.

Smorio sam se bio kada sam video da će strip izlaziti u 5 nastavaka, pa nisam hteo ni da počinjem sa kupovinom tih brojeva.
Možda bi se isto desilo i s Teroristom, da nije baš od broja 3375 u prodavnicu u mom selu,
pored dnevne štampe i enigmatskih časopisa, stigao i Politikin Zabavnik.
Samo jedan primerak, doduše, ali za mene sasvim dovoljno.
Naravno, nisam hteo (iliti nisam smeo) da propustim priliku da podržim taj čin kupovinom istog,
da ne bi slučajno batalili da šalju i da onda budem prinuđen da jurim brojeve časopisa po gradu...
Nastavio sam i dalje da kupujem redovno brojeve, za sada, pa dokle izdržim (što će zavisiti dosta i od odabira stripa u sredini)...
Posle 2-3 nedelje su, umesto jednog, počeli da šalju po dva primerka.
Mada, opet sam ja jedini kupac, al' nije loše da stoji jedan primerak u prodavnici zbog reklame,
možda se neki klinac u selu zainteresuje za Zabavnik (u šta čisto sumnjam).

Ahm, da, da se vratim ja na strip...
Meni je ovo bilo zanimljivo od prvog nastavka, pa sve do kraja.
Ako poredim sa nekim stripovima, koji su izlazili poslednjih godina u Zabavniku,
tematski mi je zanimljiviji od Damokla, Čajnamena ili Hermanovih stripova novije produkcije.
I nije neko poređenje, ali ajde...

Posebno mi se svideo Robinov crtež, što je možda i najviše uticalo na pozitivan utisak.
Kadriranje, kompozicija, senčenje...mislim da bi mogao 'ladno da ide i u nekom crno-belom izdanju.
Ali mi se izuzetno dopao i kolor - usklađen, bez drečavih boja, prijatan za oko.
Za kolor je bila zadužena Kler Šampjon (Claire Champion), u Zabavniku uglavnom ne navode koloriste.

Vremensko-prostorni kontekst je interesantan, ali stvarna istorijska zbivanja služe samo kao polazna osnova za radnju,
koju scenarista malo (više) slobodnije interpretira. Verovatno je to razlog što se nekima strip nije svideo?
Meni je to okej. Čista dokumentaristička priča bi mogla da bude suvoparna i dosadna.
Bitno je da je radnja zanimljiva, naročito ako posmatramo u sklopu s crtežom,
a ko želi da pročita stvarna istorijska zbivanja na koja se strip odnosi, može baciti pogled na Vikipediju (kao što sam ja učinio).

Dakle, Nuri je akcenat stavio na lik teroriste Georgija (u istorijskom kontekstu inspirisan Grigorijem? - Григорий Гершуни),
njegovih pajtaša i njihovih međusobnih odnosa.
Georgije je hladan, proračunat, gotovo bezosećajan tip (karakterom podseća na Torpeda).
Tu su još glumica Erna, student Hajnrih i jedini koji je, bar imenom, istorijska ličnost - Ivan Kaljajev (Иван Каляев)
atentator na gubernatora, kog u stripu oslovljavaju sa Vanja.

I ovde imamo prisutan detalj da je glavnom liku jedini smisao života ubijanje,
mada je pokazao i neku vrstu ljubavi prema Erni, na čudan način.
A kada nije u mogućnosti da bude ispunjen, radeći ono na šta je navikao,
"otkriva osećanje za koje nije mislio da je moguće: dosadno mu je".
To me je podsetilo na još jedan citat iz stripa, trenutno ne mogu da se setim iz kog:
"Dosada je nešto čega se najviše bojim. Više nego starosti ili smrti."

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 23/12/2016 : 13:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
U PZ 3385 prvi dio stripa Bob Fiš: Sa sijamskim blizancima, u sivo-crvenim tonovima.
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 27/12/2016 : 16:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
Delboj je samo zaboravio pomenuti da je u pitanju strip Iv Šalana.
Može biti bitno ljubiteljima istog. U koje i sam spadam:)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2016 : 16:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da, samo nažalost bez prve 3 crno-bijele stranice.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/12/2016 : 16:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Promijeni u naslovu teme. Pa ima Šalan dobrih stripova, ali o ovome ne znam ništa.
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 01/01/2017 : 17:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Promijeni u naslovu teme.



Nemam mogucnost promene odavno. Ima neke veze sa staroscu teme.
Ali, nema ni potrebe. Ti savrseno dobro radis posao. ;)
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/01/2017 : 22:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Onda to mora moderator.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 12/01/2017 : 18:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Od sutra u Zabavniku novi strip: Džim Katles genijalnog Žana Žiroa!

Ima i moj tekst ali hajde da ne reklamiram sebe... ;)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/01/2017 : 19:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Giraud je crtao samo prvog (koji je objavljen u Stripoteci svojedobno i čini mi se Mini Eksu dijelom):
http://www.bedetheque.com/serie-331-BD-Jim-Cutlass-Une-aventure-de.html

A u koliko bi ovo trebalo ići nastavaka? 5 ili 6 za 1 album?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/01/2017 : 20:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dobar serijal Jim Cutlass

Have mercy
Go to Top of Page

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 12/01/2017 : 20:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Giraud je crtao samo prvog (koji je objavljen u Stripoteci svojedobno i čini mi se Mini Eksu dijelom):
http://www.bedetheque.com/serie-331-BD-Jim-Cutlass-Une-aventure-de.html

A u koliko bi ovo trebalo ići nastavaka? 5 ili 6 za 1 album?



Bio je i u PZ, a sigurno ide u 6 nastavaka...
Go to Top of Page

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 12/01/2017 : 20:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panic

quote:
Originally posted by Peyo

Giraud je crtao samo prvog (koji je objavljen u Stripoteci svojedobno i čini mi se Mini Eksu dijelom):
http://www.bedetheque.com/serie-331-BD-Jim-Cutlass-Une-aventure-de.html

A u koliko bi ovo trebalo ići nastavaka? 5 ili 6 za 1 album?



Bio je i u PZ, a sigurno ide u 6 nastavaka...


A nekad je išao u 3 po 20 strana:
2303 Doživljaji Džima Katlasa: Misisipi I deo
2304 Doživljaji Džima Katlasa: Misisipi II deo
2305 Doživljaji Džima Katlasa: Misisipi III deo

Objavljena je i druga epizoda(Rossi) od 7:
2393 Doživljaji Džima Katlasa: Čovek iz Nju Orleansa I deo
2394 Doživljaji Džima Katlasa: Čovek iz Nju Orleansa II deo
----- Fredi Lombar: Groblje slonova I deo
2395 Doživljaji Džima Katlasa: Čovek iz Nju Orleansa III deo
----- Fredi Lombar: Groblje slonova II deo
2396 Doživljaji Džima Katlasa: Čovek iz Nju Orleansa IV deo
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/01/2017 : 21:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Giraud je crtao samo prvog


Ali zato potpisuje scenarij na svim ostalim albumima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 106 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000