forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Svaki petak izuzetak-Ovaj petak: Škorpija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 106

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/07/2017 : 16:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Plaš i očnjaci, - Ako to nisi ti... Politikin zabavnik 3410-3413. U sva čerti broja strip izašao tako da se može sklopiti kao celina bez nekih strana koje bi bile "van konteksa stripa" (tekstovi i šta već uobičajeno izalzi na kraju stripa). Stvarno izgleda za pohvalu i kao da je neko razumeo ljude koji vole strip na takav način...

Kad ... u zadnjem četvrtom delu: Strip ima numeraciju tabli kako treba do 45 pa onda ide strana koja nema numeraciju i na kojoj piše kraj, a onda ide još jedna strana koja nosi numeraciju 48... (fali, ili šta već tabla sa numeracijom 47). ???




Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 07/07/2017 : 16:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Na strani 47 je greškom upisan "kraj" tako da je u principu sve ok, ceo strip je tu a to je najvažnije! ;)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/07/2017 : 17:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Plaš i očnjaci, - Ako to nisi ti... Politikin zabavnik 3410-3413. U sva čerti broja strip izašao tako da se može sklopiti kao celina bez nekih strana koje bi bile "van konteksa stripa" (tekstovi i šta već uobičajeno izalzi na kraju stripa). Stvarno izgleda za pohvalu i kao da je neko razumeo ljude koji vole strip na takav način...



Složio bih se s ovim.

Nažalost još nije kod nas stigao ovaj broj, ali me veseli da vidim po kraju da bi moglo biti još nastavaka.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/07/2017 : 19:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Plaš i očnjaci, - Ako to nisi ti... Politikin zabavnik 3410-3413. U sva čerti broja strip izašao tako da se može sklopiti kao celina bez nekih strana koje bi bile "van konteksa stripa" (tekstovi i šta već uobičajeno izalzi na kraju stripa). Stvarno izgleda za pohvalu i kao da je neko razumeo ljude koji vole strip na takav način...


Takvi slučajevi samo dovode do ostavljanje gomile Zabavnika bez stripova. Sjećam se da sam kod rođaka na selu našao čitav paket prijeratnih brojeva u kojima je izvađen strip... To sam uvijek mrzio. Strip je dio Zabavnika i pravljenje neke vrste albuma od takvih stripova nikako nije sjajno rješenje. Nekad je Zabavnik sam pravio neke korice za te stripove, pa hajde to je možda i imalo smisla. Ali ovo ovako ne baš.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 07/07/2017 : 21:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Na strani 47 je greškom upisan "kraj" tako da je u principu sve ok, ceo strip je tu a to je najvažnije! ;)



Pa, ne izgleda baš da je sve tu... Tabla pre ove gde piše "kraj" ima originalnu numeraciju 45, a poslednja 48.
Dakle, ova gde piše greškom "kraj" može biti 46 ili 47, jedna fali...
Verovatno da bi se uklopilo na parnom broju strana, pošto je na prvoj (u broju 3410) sigurno bilo nešto kao naslovna strana stripa?

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 07/07/2017 : 21:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Sad sam se raspitao, nije u stvari nikakva greška, i u originalnom francuskom albumu je tako, piše "kraj" pa onda ide još ta jedna strana, to je neka njihova interna fora...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/07/2017 : 22:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ali šta je sa 47. stranicom???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 08/07/2017 : 04:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message  Reply with Quote
Bilo je to i ranije, kraj je na 46.strani, 47.strana ne postoji (bela je kao kod poslednjeg Šabutea), a 48. je epilog ili najava nove epizode i posle nje ne bi trebalo da stoji kraj kao što su dopisali u PZ.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 11:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Vidim da kolega Karven želi da me na Drakwoodu nauči šta je to forzec jer ja to ne znam...

Jedino što bi iz oblasti novinarstva dotični kolega mogao da me nauči jeste kako opstati na tržištu dve decenije a tvoj nedeljnik niko živ ne kupuje?
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/07/2017 : 11:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Vidim da kolega Karven želi da me na Drakwoodu nauči šta je to forzec jer ja to ne znam...

Jedino što bi iz oblasti novinarstva dotični kolega mogao da me nauči jeste kako opstati na tržištu dve decenije a tvoj nedeljnik niko živ ne kupuje?



Ah darling, ja nisam novinar, već strip kritičar koji izmedju ostalog piše za Vreme, tako da nismo kolege, a i ne dotiče me puno šta o mojim novinama govori čovek koji radi za nešto što se zove "Afera". Veći je problem tvoje preuveličavanje veza sa PZ.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 12:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Preuveličavanje veza??!!

Druže, pročitaj malo moje tekstove iz PZ pa onda nešto pričaj...

Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 12:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Uostalom, ja sam tebi jednom rekao, a to zaista i mislim, kada bi Vreme kao medij imao neki problem, ili ti kao novinar (izvini ali ipak te smatram novinarom) uvek bih ti i bez razmišljanja pritekao u pomoč i javno podržao!Šta mi pričamo ovde po forumu, to je bzvz, i ti to dobro znaš, forum je jedna dimenzija, vrlo nerealna i zezatorska, a realan život je nešto sasvim drugo...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 12:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Možemo mi da se zezamo ovde na forumu, i na bilo kojem drugom, ali samo mi koji radimo u medijima i u novinarstvu znamo koliko je to težak i nezahvalan posao sa sedam kora, i normalno je da jedni druge podržavamo in real life. ;)
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/07/2017 : 13:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Preuveličavanje veza??!!

Druže, pročitaj malo moje tekstove iz PZ pa onda nešto pričaj...





Što si pisao, pisao si. Ja pouzdano znam da nemaš veze sa PZ, i znam da ti to dobro znaš, samo ovde imaš nastup nekoga ko od tamo ne izbija. Tako da, promeni nastup

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/07/2017 : 13:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 13:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Sad si ti taj koji pričaš neistine, kako možeš da kažeš da nemam veze sa PZ, pa onda ni ti po toj istoj osnovi nemaš veze sa Vremenom?

I šta ti znači to "što sam pisao, pisao sam", da nećeš možda ti da mi zabraniš da pišem dalje...?
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 13:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ja nikad nisam ni rekao da sam član redakcije PZ, već saradnik tog lista, saradnik sa tekstovima... Šta je tu nejasno?
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 13:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Da li ti imaš nešto protiv mojih tekstova u PZ? Da li smatraš da su loši? To me zanima, a ne forumaška prepucavanja i ostale gluposti...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/07/2017 : 13:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Šta ti nije jasno u skrinšotu koji sam stavio? Ne pričam o tvojim tekstovima, već o nastupu nekoga ko tvrdi da ima kontakte, veze i mogućnosti uticanja i raspitivanja sa PZ

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 13:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Šta ti nije jasno u skrinšotu koji sam stavio? Ne pričam o tvojim tekstovima, već o nastupu nekoga ko tvrdi da ima kontakte, veze i mogućnosti uticanja i raspitivanja sa PZ



Pobogu, kad sam ja tvrdio da imam uticaj u PZ??!! Mogu da se za nešto raspitam jer poznajem ljude tamo, dakle kao saradnik imam određene kontakte ali ne utičem na uređivačku politiku niti sam to ikada igde govorio.

Saradnik sam Zabavnika, što mi je inače velika čast, drago mi je da ponekad objavim link za neki svoj tekst ovde ili da ukoliko znam koji je sledeći strip na redu i to kažem, ako nekog interesuje, i ne vidim šta je tu loše?
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 13:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ne znam ko vodi profil Zabavnika na Darkwoodowom forumu ali bih mu skrenuo pažnju da sam ja saradnik Zabavnika od jula prošle godine, imam za ovih godinu dana deset objavljenih tekstova, tako da ne stoji baš konstatacija " da nemam APSOLUTNO nikakve veze sa redakcijom".

Da, nisam član redakcije i to se zna i nikada nisam ni tvrdio suprotno, ali jesam saradnik, dakle nisam neki "indijanac" koji je pao s neba pa se na Darkwoodu iščuđavaju kakve ja to veze imam sa PZ...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 13:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
I što se mene tiče ovim stavljam tačku na svaku dalju raspravu. Neću više na stripovi.com pominjati ni PZ ni svoje tekstove u njemu, ko želi čitače ih, ko ne želi ne mora ali bolje da ćutim jer se ovde (kao i na Darkwood-u) sve što kažem dočekuje na nož...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 14:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
A činjenica da se na Darkwoodu-u vodi rasprava o meni puna uvreda i etiketiranja a da ja ne mogu ništa da odgovorim jer sam na tom forumu trajno banovan govori sve najbolje...

Edited by - vronski 3 on 08/07/2017 14:34:35
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/07/2017 : 17:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Ne znam ko vodi profil Zabavnika na Darkwoodowom forumu ali bih mu skrenuo pažnju da sam ja saradnik Zabavnika od jula prošle godine, imam za ovih godinu dana deset objavljenih tekstova, tako da ne stoji baš konstatacija " da nemam APSOLUTNO nikakve veze sa redakcijom".

Da, nisam član redakcije i to se zna i nikada nisam ni tvrdio suprotno, ali jesam saradnik, dakle nisam neki "indijanac" koji je pao s neba pa se na Darkwoodu iščuđavaju kakve ja to veze imam sa PZ...



Elem:

quote:
Originally posted by vronski 3

Dakle ovako,

Nakon godinu dana pozdravljam forumaški svet na stripovi.com i obaveštavam da nisam promenio nick ali da ću ubuduće biti vrlo retko prisutan na ovom forumu zbog brojnih poslovnih obaveza. U međuvremenu, otkad se nismo čuli, postao sam novinar Politikinog Zabavnika pa ćemo se ubuduće tu družiti.

Sve vas pozdravljam do nekog narednog posta...



quote:
Originally posted by vronski 3

Hvala Džoni! ;) Ovo je zaista jedan novi početak za sve nas. Slobodno ako imate neku želju ili ideju šta biste voleli da čitate u Zabavniku ili koji bi strip možda želeli, pišite! Ne obećavam da će sve biti usvojeno naravno ali se barem sad te želje imaju kome preneti u PZ! ;))



quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by xander

Sok, ako hoću, mogu i sam da kupim. A ako je redakciji Zabavnika do poklanjanja mogu se slobodno suzdržati od pražnjenja magacina konditorskih proizvoda.



Ovo je jedan lep gest svih nas iz redakcije Zabavnika jer volimo i poštujemo svoje čitaoce! I ne razumem o kakvim pražnjenjima magacina pričaš?


NAS iz redakcije?

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by wesskowaz

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by wesskowaz

Kad stize tu da se uvuces...



Nisam se nigde uvukao, dobio sam poziv a zna se da Zabavnik ceni dobre novinare! ;)



Vidis kako Afera moze da bude odskocna daska.



Nije samo Afera al dobro sad... ;)))

Politikin Zabavnik je zaista za mene ostvarenje novinarskog sna, zapravo, to je ostvarenje sna još od detinjstva kada sam prva slova upravo iz Zabavnika čitao, divio se Dikanu, Fantomu, Modesti, Koko-Bilu...

I svaka čast svim dosadašnjim novinama i medijima u kojima sam bio ali Zabavnik je ipak kruna svega, barem za mene! ;)





quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by xander

quote:
Originally posted by vronski 3
Najbolji stripovi su uvek u najboljem časopisu!



Ajde onda urgiraj da izbace Hermana, a nastave ovo i Čajnamena.
Zabavnik ima vrlo lošu naviku da ne dovrši započeto.



Mogu samo da predložim gloduru, ne i da urgiram! ;)



Predlaže, ne i da urgira

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by manhunter

Ne kači se. Lektira tipa Pravda ili Informer i jesu za one na drveću.



Ne znam za to, ja sam novinar Politikinog Zabavnika!



Novinar?

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by teller
kod PZ emocije su proradile, ipak je PZ ljubav moje mladosti...
svaki petak novi PZ, to se ne zaboravi lako...





Onda sam znači i ja kao novinar PZ tvoja ljubav...?



Novinar?

quote:
Originally posted by vronski 3

To je bio odlomak iz jednog romana, vrlo visoko kotiranog kod književne kritike a Zabavnik je kao što znamo list za sve generacije. Da ne ispadne sad da branim Zabavnik jer sam njegov novinar već to radim zato jer je Zabavnik zaista jedan od najboljih listova na ovim prostorima ikada i to je naprosto činjenica!


Novinar!

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by delboj

Završena je Arijana u jubilarnom broju 3400. Brzo nekako dolaze ove jubileji.



Eto, zaboravili smo da stavimo na naslovnu da je ovo jubilarni broj...



Zaboravili SMO...

quote:
Originally posted by vronski 3

Zabavnik je oduvek bio najbolji spoj vrlo zanimljivih tekstova i sjajnih stripova. To je ta formula koja ovaj list već 80 godina čini najboljim štivom na Balkanu za sve od 7 do 107! Čast mi je što danas i ja činim deo Zabavnika i trudim se da svojim tekstovima još više obogatim ovaj kultni list...






All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.

Edited by - karven on 08/07/2017 17:57:09
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2017 : 18:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Drago mi je sto vidim Karvene da sam tvoja opsesija i da si moj verni fan. Da, vrlo sam se vidim negativno izrazavao o PZ i strasni sam greh nparavio sto sam saradnik pisao o PZ kao o listu kome smatram da pripadam. verovatno sam trebao ovom vaznom sudskom forumaskom ziriju da opisem do tancina svoj saradnicki status i da naglasim da nisam clan redakcije, sto je svako mogao videti pogledom na impressum.

U svakom sam slucaju mnogo ponosniji da budem saradnik PZ pa makar i poslednja rupa na svirali tamo nego eminentni novinar i clan redakcije glasila kojeg je osnovao Srdja Popovic...
Go to Top of Page
Page: of 106 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000