forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nove recenzije/tekstovi/razno sa sajta...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 281

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/03/2014 : 08:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislim, skoro smo prekrili pola veka epizoda...ostajemo bez opcija





Jednostavno...Počnite čitat nešto drugo



Odavno mi Zagor nije jedina lektira....to što se javljam samo u Bonelliju je nešto drugo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/03/2014 : 09:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni je svaka kontrarecenzija koja oplemenjuje dosadašnju/postojeću recenziju dobra... Bile ocjene iste ili različite. Tako dugo dok netko ne napravi kontrarecenziju neke moje recke! E onda ću ići u hajku na one koje kontriraju.
Paro, jel te strah da slučajno ne kontrarecenziraju neku tvoju pa dižeš glas, ono tipa preemptive strike?

Uvijek mogu kontrarecenziju pretvoriti u tekst na temu, ali to mi je samo rasipanje materijala na više mjesta. Ovako su recenziju za date epizode na jednom mjestu plus komentari čitatelja. Da su patkove kontrarecke tek olako napisani tekstovi, ne bi ih samo tako stavio kao kontrarecke, no od ovakvih analiza nitko ne gubi. Ne znam zašto bi se originalni recenzent morao osjećati povrijeđenim ako se doda još jedna recenzija?

...Ovaj Zagor vam je postao samo kamen spoticanja i izgovor za konflikte, možda da više uopće ne stavljamo više tekstove i recke o Zagoru, zarad duševnog stanja nacije...



Na mestu mu svaka

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/03/2014 : 10:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislim, skoro smo prekrili pola veka epizoda...ostajemo bez opcija





Jednostavno...Počnite čitat nešto drugo



Odavno mi Zagor nije jedina lektira....to što se javljam samo u Bonelliju je nešto drugo



Patak, to što sam pisao u pluralu, ne znači da sam ti persirao

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/03/2014 : 10:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislim, skoro smo prekrili pola veka epizoda...ostajemo bez opcija





Jednostavno...Počnite čitat nešto drugo



Odavno mi Zagor nije jedina lektira....to što se javljam samo u Bonelliju je nešto drugo



Patak, to što sam pisao u pluralu, ne znači da sam ti persirao



a ja mislio da si postao veliki poštavaoc moga lika i dela...pogotovo dela

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 15/03/2014 10:16:37
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/03/2014 : 10:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni je svaka kontrarecenzija koja oplemenjuje dosadašnju/postojeću recenziju dobra... Bile ocjene iste ili različite. Tako dugo dok netko ne napravi kontrarecenziju neke moje recke! E onda ću ići u hajku na one koje kontriraju.



Ovaj dio bez smajlija izgleda mnogo bolje. I vjerodostojnije.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/03/2014 : 10:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
a ja mislio da si postao veliki poštavaoc moga lika i dela...pogotovo dela



Uvijek bio i ostao

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/03/2014 : 10:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
King se vratio..
Ko bi reko da su prošle već skoro 3 godine

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/03/2014 : 10:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sunce ti...Zar ima toliko?!
Da, tu sam opet, u ulozi dzokera. Uleticu tu i tamo da pomognem kolegama.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/03/2014 : 10:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
He, upravo gledam liste recki iz tog doba. Ja i Dee smo popunjavali rupe u Zagorovim recenzijama, pisali smo svaki po 5-6 recki mjesecno, sto Zagora, sto drugih junaka. Za kratko vrijeme napisali smo zajedno oko 120 Zagorovih recenzija.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/03/2014 : 15:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni je svaka kontrarecenzija koja oplemenjuje dosadašnju/postojeću recenziju dobra... Bile ocjene iste ili različite. Tako dugo dok netko ne napravi kontrarecenziju neke moje recke! E onda ću ići u hajku na one koje kontriraju.
Paro, jel te strah da slučajno ne kontrarecenziraju neku tvoju pa dižeš glas, ono tipa preemptive strike?

Uvijek mogu kontrarecenziju pretvoriti u tekst na temu, ali to mi je samo rasipanje materijala na više mjesta. Ovako su recenziju za date epizode na jednom mjestu plus komentari čitatelja. Da su patkove kontrarecke tek olako napisani tekstovi, ne bi ih samo tako stavio kao kontrarecke, no od ovakvih analiza nitko ne gubi. Ne znam zašto bi se originalni recenzent morao osjećati povrijeđenim ako se doda još jedna recenzija?


Sveti poglavica svih recenzija je svoje rekao. Haug!

Mada me nisi nimalo ovim uvjerio. Kad imamo recenziju koja je po svom mišljenju gotovo identična s originalnom, samo malo upakirana kroz drugačiji stil pisanja onda mi to i nije nešto zanimljivo za pročitati.

Dok već prave kontrarecke su prava poslastica. Bilo bi, recimo, zanimljivo napisati kontrarecku za "Divove dobra i zla", epizodu koja je Sveti Gral svih Zagorjelih fanova. A vidim da komentatora i nije tako malo koji bi je mogli popljuvati (10% komentara). Mislim da bi pao sustav na cijelom sajtu da je netko kontrarecenzira.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/03/2014 : 16:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
To sam već bio pokušao...Mislim da mi je to bio prvi tekst za sajt. Da je tih desetak strana završilo nadovezano na postojeću kilometarsku recenziju, mislim da bi nam od tada svaka poseta forumu bila pod blaženim blagoslovom broja 404

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 15/03/2014 16:13:03
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/03/2014 : 17:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se tog teksta i tvog zanimljive disertacije na ovu epizodu(ako ništa onda zbog toga što si Kingu digao živac ).

Ali ja bih volio pročitati kontrarecku od, recimo, selannea i s njegovim ocjenama 1,1,5,5.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/03/2014 : 17:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Da, King mi je dobio akutni popizditis na moju izjavu da su DD Morgana i Nicija prica objektivno kvalitetnije odradjene od Divova...dobra stara vremena :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/03/2014 : 19:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Povratak kralja

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/03/2014 : 18:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
SF element u Zagorovom univerzumu je kljucan glede popularnosti istoga.

Suceljavanje glavnog protagonista sa drevnim legendama domorodaca i industrijskom revolucijom vremena u kojem postoji te prepoznavanja nadnaravnog je toliko dobro i vjesto ukomponiran da vam jednostavno neostavlja prostora za kritike..

Sve ovdje navedene epizode su jednostavno legendarne i pohranjene duboko u mojoj riznici vjecne zahvalnosti.



Naravno..postoje i one koje smatram kultom..no ovdje je ipak o necemu drugom rijec..izrecena.

Moj text se odnosi na recenziju i proturecenziju..Svemirska Braca ..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/03/2014 : 12:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da je objavljena
Valjda sam uspeo njome reći šta sam ovde zagovarao.
BTW bilo je lepo videti ovaj topic u fazi "goruceg". Nije dugo

Elem, dosta Zagora za ovaj mesec. Lazarus se privodi kraju

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/04/2014 : 01:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Odsada i sa slikom!

Kontrarecenzija: Svemirska braća
Zagor
ZG ZS 583/588 | 421 str.
bye bye PijaniPaTak


Sasvim slučajan susret Zagora i Čika sa Pukovnikom Perryem otvoriti će jednu od najnevjerojatnijih pustolovina... Hellingen genijalni um vraća se u velikom stilu i zamalo pokorava Duha Sa Sjekirom zauvijek!





Tjedne crtice!





Tajna zlatnog rudnika
Tex Willer
TX LMS 1 | 86 str.
by bjelolasica


Tex i Kit pokušaju spasiti Ortegu od bande razbojnika, ali on pogiba u obračunu. Nakon što su ga pokopali odlučuju njegovom sinu odnijeti očevu ostavštinu. Pravi problemi počinju tek tada jer se među tim
predmetima nalazi i bič koji vodi do izgubljenog španjolskog blaga.





S.
ALBUM KLO_SP 5 | 112 str.
by Boston Jack


Život prolazi, a ono što nam stvara privid postojanosti su tragovi prošlosti. Sjećanja, ponekad sretna, ponekad tužna, inspirativna, poučna, dobar su pokretač za daljnju životnu progresiju. Autor ovog stripa posegnuo je unutar svojih sjećanja, u doba mladosti, kako bi ispričao priču o svom odrastanju, o svojoj rodbini, najviše se usredotočivši na oca i njegovu životnu priču. S je ime koje autor koristi za oca. Zašto bi mi čitali djelo koje je intimne prirode s osobnim značenjem i posvetom? Pročitajte u tekstu.



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/04/2014 : 10:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Laktaši – iza kulisa


Samo na stripovi.com! Sve što ste o Laktašima željeli saznati, a niste imali koga pitati! Budući da se datum bliži, za sve odgovore obratili smo se, a kome drugome, negoli samom organizatoru Salona, Miloradu Vicanoviću Mazi...



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/04/2014 : 11:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay


bye bye PijaniPaTak



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/04/2014 : 11:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Prokleta knjiga
Dylan Dog
DD VEC 7 | 96 str.
by -dule-


Pentagram - magična amajlija, i bijela knjiga magičnih čini, koji mogu otvoriti kapije između svijeta mrtvih i živih su ukradene. Dylan ih mora vratiti, ali on ne zna ni odakle početi...





Tajanstveni otok
Zagor
ZG MX 16 | 286 str.
by King W.


Pošto su bili prisiljeni da se protiv svoje volje ukrcaju na brod, strašna oluja baca Zagora i Chica, zajedno sa grupom brodolomnika, na ostrvo koje na prvi pogled izgleda napušteno. Kopno, koje je izgledalo kao spas za Duha Sa Sjekirom i njegove prijatelje, pretvara se u noćnu moru u kojoj iza svakog ćoška vreba potencijalna opasnost.



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/04/2014 : 22:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Čovjek na nišanu
Zagor
ZG MX 14 | 286 str.
by King WARRIORz!


Ko su tajanstveni neprijatelji Duha Sa Sjekirom koji se vraćaju iz prošlosti kako bi mu se osvetili i poljuljali SAD?! Ko je čovjek kojega oni žele ubiti atentatom u Columbusu, prijestolnici Ohija? Zašto atentatori žele spriječiti cirkus Wonder da razapne svoj šator na gradskome trgu? Da bi srušili mračne planove starih neprijatelja, Zagor i Chico pridružuju se raznovrsnoj cirkuskoj družini, uvučeni u niz dramatičnih avantura koje su dovele do iznenađujućeg finala gdje se Duh Sa Sjekirom našao pred neočekivanim izborom...



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/04/2014 : 11:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nije na izmet staviti i tri koje su joj prethodile

Šifra: nula
Nathan Never
NN LIB 47a | 96 str.
by Jerry Krause!


Četvrta razina, koja predstavlja trbuh golemog grada kakav je The City, donosi priču o ubojstvu jednog ne baš omiljenog policajca, Franka Ghenne i Nathanov tajni zadatak koji zbog toga nakon dugo vremena navlači odoru policajca kako bi istražio pravu pozadinu njegove smrti. Istraga će pokazati iznenađujuće rezultate kad se pokaže da je Frankova bivša partnerica Neva Slevich i više upletena nego što se mislilo…





Pariski dželat
Jedno doba, jedna priča
JDJP DRKW 1 | 116 str
by tinton the ripper


Henri Sanson nema osobito uzbudljiv život, iako bi čovjek rekao da njegov posao dželata zasigurno nije običan, on ga ne shvaća kao ostali ljudi. Sanson ima svoju giljotinu, svoj mir i svoju svakodnevnicu. Sve do Francuske revolucije koja će u njegov život uvući prve promjene.





Energija Alfa
Lazarus Ledd
LL SD 28 | 96 strana
by PijaniPatak


Za vreme eksperimenta u vladinoj naučnoj bazi, Joe Morris, momak koji boluje od disleksije, upija u svoje telo tajanstvenu Energiju Alfa koja mu je, osim što ga je u potpunosti izlečila od hendikepa, podarila neobične moći. Malo zatim, grupa maskiranih ljudi provaljuje u bazu, krade aparature i ubija osoblje. Za to vreme Joe nekako uspeva da pobegne. Budući da je Lazarus već ranije imao posla sa Energijom Alfa, Garett ga šalje da rasvetli stvar...




DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 22/04/2014 11:35:55
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/04/2014 : 00:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Bravo patak, očekivao sam da ćeš ti uskočiti!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/04/2014 : 00:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Frankenstein
Dylan Dog
DD LEX 60 | 96 str.
by SvemirskiBećarMarinero78


Dylan Dog otkriva - Frankenstein: čudovište ili neshvaćena kreacija ljudskih ruku?




Tjedne crtice #223



Prijetnja sa zvijezda
Martin Mystere
MM SA 76 | 190 str.
by DudleyTheSmithXXX


Martin i Java pomažu Travisu u rasvjetljavanju slučajeva spontanog samozapaljenja ljudi koji su tvrdili da su komunicirali s izvanzemaljcima. Kakve veze imaju ti slučajevi s tajnim radovima Viktora Shaubergera za američku vladu i atentatom na Roberta F. Kennedyja?




“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/04/2014 : 10:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Bravo patak, očekivao sam da ćeš ti uskočiti!


Što bi rekli naši stari "dokon sam prđat'"

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 281 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000