forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nove recenzije/tekstovi/razno sa sajta...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 281

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2014 : 15:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Da, treba da moze da se pise kontrarecenizja, ali jedino ako je prvobitna recenzija previse kratka, stura ili puko prepricavanje.

Za ostalo postoje komentari citaoca.

I ja obavezno pogledam komentare odredjenih clanova pogotovo kada citam Zagorovo recenzije.


@Solare mislim da si ti odlican recezent i trebalo bi cesce da pises recenzije a i svi komentari su ti odlicni sa dosta slika i dobro objasnjeni!
Takodje bi trebalo i Nagor da se aktivira u pisanju recenzija!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 13/03/2014 : 15:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Dosada, u tom slucaju bi bio dovoljan i komentar na recenzijama, ali ako covjek bas zeli da istakne svoj tekst u vidu kontrarecenzije/druge recenzije, onda to ipak potvrdjuje moju tezu.





I sad ja opet moram ponavljati, u komentaru se ne može sve artikulirati kao u samoj recenziji, komentar je komentar a recenzija je ipak nešto više.

Ne potvrđuje tvoju tezu nikako ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/03/2014 : 15:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Dosada, u tom slucaju bi bio dovoljan i komentar na recenzijama, ali ako covjek bas zeli da istakne svoj tekst u vidu kontrarecenzije/druge recenzije, onda to ipak potvrdjuje moju tezu.

Ne bih se složio.
Polaziš od pretpostavke da je "kontrarecenzija" uvijek motivirana reakcijom na originalan tekst što ne može biti slučaj.

Npr. ova moja (kontra)recenzija nema ama baš nikakve veze s originalnim tekstom. Želio sam ostaviti komentar na priču, ali bio je predug, nisam imao dovoljno prostora da kažem ono što sam želio pa sam zbog toga "napisao kontrarecenziju".

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-852-854-ratnik-pekot/926/

Edited by - solar on 13/03/2014 15:32:04
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 13/03/2014 : 15:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by King Warrior

Dosada, u tom slucaju bi bio dovoljan i komentar na recenzijama, ali ako covjek bas zeli da istakne svoj tekst u vidu kontrarecenzije/druge recenzije, onda to ipak potvrdjuje moju tezu.

Ne bih se složio.
Polaziš od pretpostavke da je "kontrarecenzija" uvijek motivirana reakcijom na originalan tekst što ne može biti slučaj.

Npr. ova moja (kontra)recenzija nema ama baš nikakve veze s originalnim tekstom. Želio sam ostaviti komentar na priču, ali bio je predug, nisam imao dovoljno prostora da kažem ono što sam želio pa sam zbog toga "napisao kontrarecenziju".

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-852-854-ratnik-pekot/926/



Naravno, nova recenzija ne smije biti odgovor na postojeću, već potpuno novi tekst/recenzija.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/03/2014 : 15:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

@Solare mislim da si ti odlican recezent i trebalo bi cesce da pises recenzije a i svi komentari su ti odlicni sa dosta slika i dobro objasnjeni!
Takodje bi trebalo i Nagor da se aktivira u pisanju recenzija!


Moj problem je taj što mi treba jako puno vremena za pisanje recenzije, nekada i mjesec dana. Previše prepravljam, nadopunjavam, tako da mi je na kraju dosta svega.:D
Za razliku od mene npr. Patak ili DeeCay mogu puno brže pisati bez da gube na kvaliteti teksta tako da taj posao radije ostavljam njima.

Pisanje komentara mi najviše odgovara jer ne moram ispoštovati neku posebnu formu i nema beskrajng prepravljanja, preispitivanja, uglavnom ako nemam inspiracije jednostavno napišem par rečenica i to je to.

Slažem se za nagora.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/03/2014 : 15:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

Da, uvijek je zanimljivo vidjeti različita mišljenja a u komentarima tro nije moguće do kraja artikulirati kao u samoj recenziji.

quote:
Originally posted by King Warrior
salje pogresnu poruku u smislu "pametniji sam i znam bolje".



Takva se poruka ne šalje, a to što netko to shvati i na ovaj način je drugi par cipela. Šalje se samo jedna poruka "Ovo je moje mišljenje koje se možda poklapa i s još nečijim mišljenjem, a možda i ne. Poklapa se ili ne nema veze, jer svatko ima svoj stav o nečemu/nekome."

Nismo djeca i ne budimo kompleksaši. To što je netko drugi napisao nešto drugačije od nas i s njim se (možda) složilo više ljudi, nikako ne znači da ono što sam napisao ja/mi ne valja.



Pričaj za sebe.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/03/2014 : 15:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Da, treba da moze da se pise kontrarecenizja, ali jedino ako je prvobitna recenzija previse kratka, stura ili puko prepricavanje.


Kontrarecenzija ima smisla samo u izuzetnim slučajevima, ako postoje potpuno različiti pogledi na neku obrađenu temu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/03/2014 : 15:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Moj problem je taj što mi treba jako puno vremena za pisanje recenzije, nekada i mjesec dana. Previše prepravljam, nadopunjavam, tako da mi je na kraju dosta svega.:D

Svaka cast na zivcima.
Ja sjednem za komp i napisem recku. To je to.
Ukoliko je ne privedem kraju isti dan, ne mogu vise da nadjem inspiraciju i volju za dalje pisanje. Onda mi sve postaje nazor.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/03/2014 : 15:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

Moj problem je taj što mi treba jako puno vremena za pisanje recenzije, nekada i mjesec dana. Previše prepravljam, nadopunjavam, tako da mi je na kraju dosta svega.:D

Svaka cast na zivcima.
Ja sjednem za komp i napisem recku. To je to.
Ukoliko je ne privedem kraju isti dan, ne mogu vise da nadjem inspiraciju i volju za dalje pisanje. Onda mi sve postaje nazor.



Meni bas idu brzo, jer sam uglavnom inspirisan pricom. Izuzetak kod "Coveka koji je pobedio smrt" jer sam imao mnogo stvari navesti, "Skiptra Tin-Hinan" jer sam morao izbegavati spoilere i "Zagorov zakon" jer je za analizu a izabrao sam je ne zbog inspiracije nego da eliminisemo zagijeve epizode iz zs perioda. Ista me muka sada ceka sa "Ugasarovim ultimatumom".
Ali zato Lazarus pici da je divota jedna

A kontrarecenzije su mi bukvalno isle ovako


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 13/03/2014 15:53:00
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/03/2014 : 15:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by going going

Da, treba da moze da se pise kontrarecenizja, ali jedino ako je prvobitna recenzija previse kratka, stura ili puko prepricavanje.


Kontrarecenzija ima smisla samo u izuzetnim slučajevima, ako postoje potpuno različiti pogledi na neku obrađenu temu.



mislim da je to ukratko to

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2014 : 15:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uh meni sporo ide pisanja recenzije takodje. Treba mi vreme da dobijem ideju kako cu da osmislim recenziju, pa dok ispisem, pa onda dok pronadjem slike na netu, pa je procitam par puta, pa onda ispravljam ovo, dodajem ono...

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/03/2014 : 15:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Primijetite kako je najveći problem kod Zagora jer je većina recenzirana pa dokoni recenzenti ne znaju što bi sa sobom

Kontrarecenzija da ako ima dovoljno dobar razlog u suprutonm pišite recenzije nerecenziranih priča i amen.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 13/03/2014 : 16:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Veliko NE! Svi ce navaliti na top ten price. A slabije epizode ce se totalno zanemariti.

Iznimka - Ako se pronadje jedna vrlo losa recenzija,kao sto je King pronasao,tu nema cile mile,to se brise i epizoda se stavlja opet na raspolaganje. Rijec "Kontrarecenzija",zamjeniti sa npr. "extra dodatak" od PP il koga bilo.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/03/2014 : 16:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Buduci da izuzecima/iznimkama upravo i govorimo, tvoj stav je dakle DA?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 13/03/2014 : 19:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Primijetite kako je najveći problem kod Zagora jer je većina recenzirana pa dokoni recenzenti ne znaju što bi sa sobom




Hehehe, Zagoreni izgubljeni u prostoru

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/03/2014 : 19:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
DA..neminovno.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/03/2014 : 17:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Primijetite kako je najveći problem kod Zagora jer je većina recenzirana pa dokoni recenzenti ne znaju što bi sa sobom



Čuj dokoni...Zagorovci su po pitanju recenzija najproduktivnija čeljad u istoriji sajta

Mislim, skoro smo prekrili pola veka epizoda...ostajemo bez opcija


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 14/03/2014 : 19:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislim, skoro smo prekrili pola veka epizoda...ostajemo bez opcija





Jednostavno...Počnite čitat nešto drugo

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/03/2014 : 23:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Meni je svaka kontrarecenzija koja oplemenjuje dosadašnju/postojeću recenziju dobra... Bile ocjene iste ili različite. Tako dugo dok netko ne napravi kontrarecenziju neke moje recke! E onda ću ići u hajku na one koje kontriraju.
Paro, jel te strah da slučajno ne kontrarecenziraju neku tvoju pa dižeš glas, ono tipa preemptive strike?

Uvijek mogu kontrarecenziju pretvoriti u tekst na temu, ali to mi je samo rasipanje materijala na više mjesta. Ovako su recenziju za date epizode na jednom mjestu plus komentari čitatelja. Da su patkove kontrarecke tek olako napisani tekstovi, ne bi ih samo tako stavio kao kontrarecke, no od ovakvih analiza nitko ne gubi. Ne znam zašto bi se originalni recenzent morao osjećati povrijeđenim ako se doda još jedna recenzija?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/03/2014 : 23:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Zagor vam je postao samo kamen spoticanja i izgovor za konflikte, možda da više uopće ne stavljamo više tekstove i recke o Zagoru, zarad duševnog stanja nacije...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/03/2014 : 00:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Razgovori ugodni u Rabinovom mačku
by Željac Porobija


Osvrt na Sfarovog Rabinovog mačka, stripovsko remek-djelce u kojem se susreće religiozno, filozofsko, kritičko i pruža se dobar pogled na bogatu židovsku kulturu. Da ne dužim, prepuštam riječ Željku (a on se prepustio Rabinovom mačku)...




Vinkovci rockaju!
OBAVIJEST!


Od 14. do 15. ožujka u Rock klubu Ribnjak - rock veselica i prigodna strip manifestacija uz obilatu ponudu glasnih rockera i dobrog stripa! Zagreb zaposjeda vinkovačka groznica!



Tjedne crtice #218





Bez milosti za Colemana
Zagor
ZG ALM 12 | 96 str.
by King Warrior


Joe Coleman, opasni zlikovac, teško je ranjen tijekom sukoba sa skupinom Seneka, koji su ga zarobili. Odmetnikovi saučesnici, krvožedna braća Williams, vjeruju da je on umro. Coleman je jedini koji zna gdje se nalazi zlato koje je sakrio nakon krađe. Nadalje, tu je nagrada za njegovo uhićenje koja privlači pozornost mnogih, tako da su Seneke odlučili da zatraže Zagorovu pomoć kako bi mogli razbojnika isporučiti pravdi i kasirati novac.




“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/03/2014 : 02:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni je svaka kontrarecenzija koja oplemenjuje dosadašnju/postojeću recenziju dobra... Bile ocjene iste ili različite. Tako dugo dok netko ne napravi kontrarecenziju neke moje recke! E onda ću ići u hajku na one koje kontriraju.
Paro, jel te strah da slučajno ne kontrarecenziraju neku tvoju pa dižeš glas, ono tipa preemptive strike?

Uvijek mogu kontrarecenziju pretvoriti u tekst na temu, ali to mi je samo rasipanje materijala na više mjesta. Ovako su recenziju za date epizode na jednom mjestu plus komentari čitatelja. Da su patkove kontrarecke tek olako napisani tekstovi, ne bi ih samo tako stavio kao kontrarecke, no od ovakvih analiza nitko ne gubi. Ne znam zašto bi se originalni recenzent morao osjećati povrijeđenim ako se doda još jedna recenzija?




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/03/2014 : 02:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni je svaka kontrarecenzija koja oplemenjuje dosadašnju/postojeću recenziju dobra... Bile ocjene iste ili različite. Tako dugo dok netko ne napravi kontrarecenziju neke moje recke! E onda ću ići u hajku na one koje kontriraju.
Paro, jel te strah da slučajno ne kontrarecenziraju neku tvoju pa dižeš glas, ono tipa preemptive strike?

Uvijek mogu kontrarecenziju pretvoriti u tekst na temu, ali to mi je samo rasipanje materijala na više mjesta. Ovako su recenziju za date epizode na jednom mjestu plus komentari čitatelja. Da su patkove kontrarecke tek olako napisani tekstovi, ne bi ih samo tako stavio kao kontrarecke, no od ovakvih analiza nitko ne gubi. Ne znam zašto bi se originalni recenzent morao osjećati povrijeđenim ako se doda još jedna recenzija?


Svaka ti je na mjestu!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/03/2014 : 05:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni je svaka kontrarecenzija koja oplemenjuje dosadašnju/postojeću recenziju dobra... Bile ocjene iste ili različite. Tako dugo dok netko ne napravi kontrarecenziju neke moje recke! E onda ću ići u hajku na one koje kontriraju.
Paro, jel te strah da slučajno ne kontrarecenziraju neku tvoju pa dižeš glas, ono tipa preemptive strike?

Uvijek mogu kontrarecenziju pretvoriti u tekst na temu, ali to mi je samo rasipanje materijala na više mjesta. Ovako su recenziju za date epizode na jednom mjestu plus komentari čitatelja. Da su patkove kontrarecke tek olako napisani tekstovi, ne bi ih samo tako stavio kao kontrarecke, no od ovakvih analiza nitko ne gubi. Ne znam zašto bi se originalni recenzent morao osjećati povrijeđenim ako se doda još jedna recenzija?



Oh, gospodin urednik se odlučio javiti.
Baš lijepo
No uglavnom, dopušteno je recenziranje već recenziranih epizoda.
Zahvaljujemo na odgovoru.
Carry on

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/03/2014 : 05:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Paro, jel te strah da slučajno ne kontrarecenziraju neku tvoju pa dižeš glas, ono tipa preemptive strike?




Tresu mi se gaćice..

Ne, nego bi trebao bit tvoj zadatak da o ovakvim odlukama ubuduće obavjestiš i ostale recenzente kako se ne bi trebalo gubit vrijeme na ovakve rasprave.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
Page: of 281 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000