forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra predstavlja: Svagdanja borba
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

mike
Senior Member

Slovenia
2812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/04/2007 : 13:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Sa time sa apsolutno slazem. Reci da je Larcenetov/Sfarov/Trondheimov itd. crtez ocajan je... uf... poremeceno .

Jack the Black.



Poremecno je ipak prejaka rec. Isprika HC !

Jack the Black.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/04/2007 : 17:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

kao što si rekao, njegovo objašnjenje ničemu ne služi :)


Pa služi jednoj stvari - da privuče pažnju ljudi. Kao nastavak onog primjera: da nisi čuo od dvojice ljudi različita mišljenja o tom vinu, vjerovatno se nikako ne bi ni sjetio da ti je ostalo u špajzu.

Hitulididi! Hitulididiiiii! Hitulididiiiiii!: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/04/2007 : 17:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin
Biće od tebe dobar pravnik


Grazie.

Hitulididi! Hitulididiiiii! Hitulididiiiiii!: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 01/04/2007 : 17:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
da nisi čuo od dvojice ljudi različita mišljenja o tom vinu, vjerovatno se nikako ne bi ni sjetio da ti je ostalo u špajzu


da se nisam sjetio da mi je ostalo u špajzu, nebih niti slušao tu dvojicu što imaju za reći :)

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/04/2007 : 18:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
da nisi čuo od dvojice ljudi različita mišljenja o tom vinu, vjerovatno se nikako ne bi ni sjetio da ti je ostalo u špajzu

da se nisam sjetio da mi je ostalo u špajzu, nebih niti slušao tu dvojicu što imaju za reći :)


Misli linearno - ta dvojica su bili tvoji gosti prije 10 godina i ta ti boca od tada stoji u špajzu. Na dan kada mlada dama treba doći, sreo si jednog od stručnjaka i sjetio se boce vina, tako da si kasnije, kada si kupovao ostale namirnice, poptuno zaboravio kupiti vino.
I tek onda, kada si završio sa pripremanjem večere (glavno jelo je pekinška patka u sosu), sjetio si se da nisi kupio vino i ostalo je već poznato...
Naravno, ovdje isključujem pretpostavku da je mlada dama donijela vino, jer je tebi trebalo crno a ona je neznajući šta spremaš donijela bijelo.

Hitulididi! Hitulididiiiii! Hitulididiiiiii!: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 01/04/2007 : 21:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
moram ti odati priznanje, dobro si iskonstruirao priču

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/04/2007 : 22:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

moram ti odati priznanje, dobro si iskonstruirao priču


Hobi tek... ali hvala.

Hitulididi! Hitulididiiiii! Hitulididiiiiii!: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/04/2007 : 03:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by darth-vader

moram ti odati priznanje, dobro si iskonstruirao priču


Hobi tek... ali hvala.

Hitulididi! Hitulididiiiii! Hitulididiiiiii!: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.




Ne ne nema laži, nema prevare, pravo dobar pravnik.

Živeo Emir pašanović, živela stara pravniči9na!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page

weaver
New Member

Croatia
136 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 11/04/2007 : 19:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send weaver a Private Message  Reply with Quote
strip djeluje prekul, obavezno kupujem!

glavni junak i ja imamo istu dijagnozu...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 25/04/2007 : 17:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
i borba je pomaknuta za kraj petog mjeseca ili ?

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/04/2007 : 18:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, sve 4 knjige se tiskaju skupa, pa sve skupa malo kasni. Pretpostavljam da ce do 15.5. sve izaci.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 25/04/2007 : 21:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
držim te za riječ :)

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 30/04/2007 : 20:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Imaš li kakvih informacija o tome kada će strip izaći u Darkvudu. Požuri, bre brate i ja i žena već stoti put pročitasmo privju.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/05/2007 : 16:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Khm, Khm...

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/05/2007 : 10:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message  Reply with Quote
Od jučer je Svegdanja borba u prodaji u SK Libellus!

kriv sam!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/05/2007 : 22:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pre nekoliko meseci sam počeo da čitam prvu knjigu, skeniranu, na francuskom, shvatio da mi se ovo previše dopada da bih ga čitao na ekranu, i ubeležio u spisak stvari za nabavku.

Kad je Markos najavio svoje izdanje, nisam bio siguran dal' je bolje uzeti hrvatsko izdanje odmah, il' da čekam original kad god budem bio u mogućnosti da ga nabavim (da je bio Djole, a ne Darkić, dvoumljenja ne bi bilo ).

No, po previewu je bilo očigledno da je prevod odličan, plus cena, plus dostupnost - pa sam pokupio Svagdanju borbu na MaFestu.

Damn.

Umalo nisam suzu pustio na kraju druge knjige (moja devojka jeste, na kraju i prve i druge).

Nije poenta u savršenom slice-of-life pripovedanju i priči; nije poenta u tragedijama i tim sitnim pobedama koje glavni likovi, odnosno Marco, prolaze; čak ni u odličnom oslikavanju francuskog društva - ono što iz Svagdanje borbe izbija je toplina, osećaj da autor ne baca svoje likove u tragedije, već te tragedije prolazi sa nima, osećaj da on, a samim tim i mi, veoma, brine za svoje likove, da ih voli. To ni mnogi ozvaničeni majstori (Moore, recimo) ne mogu da postignu. Larcenet to postiže s lakoćom. Respect.

Marko, šibaj Larceneta da što pre završi tu četvrtu knjigu - ne želim da treći deo čitam skeniran, a neću moći da se dugo suzdržim.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/05/2007 : 22:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Znao sam da ce ti se svidjeti. Da, toplina je prava rijec. Puno, puno topline.

Cetvrti, finalni album izlazi u ozujku 2008, a ja cu se potruditi da ga objavim sto je prije moguce nakon toga. Ni ja nisam bas poznat po strpljivosti:)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2517 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 23/05/2007 : 08:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Nabavio za kolega i pročitao prije nego sam mu dostavio

Mnogo mi se svidjelo, tako da ču vjerovatno i sam kupiti.
Ako sam dobro razumio u ovoj prvoj knjigi su skupljena prva dva od konačnih četiri albuma?

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/05/2007 : 08:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Tocno, prva dva od ukupno 4, od kojih cetvrti treba izaci dogodine.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8078 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/05/2007 : 08:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
jebote, što je to dobro
ismijah se i isplakah
a crtež... jednostavan i fenomenalan
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 23/05/2007 : 10:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Znači, ima da psujem Marka barem do CRŠa što je dovukao turu Borbi tek u subotu.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/06/2007 : 01:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Napokon je i ovo došlo na red.

I nisan virova da ću za ovakav album reći da mi se sviđa. Kupija na slipo, virujuć upućenima na rič. I nisan se zajeba. Crtež je takav da bi sudeći po mom dosadašnjem ukusu ova dva albuma ladno priskočija... Sad jedva čekam naredna dva. Pita san se, pa dobro, di je tu avantura, pucnjava, krv, sex ili bar dobre sise???? Nema!

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK!!!!!!!!

Zajeb!!!!!!!!!!!

Ima, al na jednom višem nivou...

A crtež je priča za sebe, mislim da će ovo vrlo brzo u ponovno čitanje.

And Just for the record!

Drago mi je da netko radi i ovakve stripove...

...te da ih netko i objavljuje!

Marko, hvala!!

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 04/06/2007 : 02:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
stoji na polici od mafestajučer ga uzeo...kad onopreporučam...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove će čitat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8078 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/06/2007 : 07:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
lijepo
vidim da se sviđa svima koji su ga pročitali
a crtež...
stvarno, na prvi pogled bi preskočio, ali kako samo u par poteza prikazuje sve što treba, i više
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/06/2007 : 08:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovat da se i Globinju svidio:) Kako ide ovaj svijet?:)

Meni je taj crtez inace jako svidja. Na prvi pogled djeluje koma, ali kad se malo udubis, vidis da lik zna i moze crtati hiperrealisticno (npr. oni porteti, pa pejzazi...) ali da je izabrao bas ovaj stil i unutar njega stvarno rastura - bolji je bar za klasu i od Sfara i od Trondheima i ostale ekipe iz Lasosiasona:) Kad tome dodas fenomenalan kolor i jednu zaista izvanrednu, vanserijsku pricu, rezultat ne moze izostati. Meni je to sigurno najbolji strip koji sam do sada objavio.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000