forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ridjobradi - Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/02/2014 : 23:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja tačku stavljam sa brojem 24.
ni u ludilu ne bih sad prekidao, jer sam čekao na epizode koje će biti objavljene u brojevima 21. i 22. skoro dvadeset godina; Meni su prva dva albuma ove četvorodelne priče (19. i 20.od Libelusa)odlična.
A voleo bih da svakako uzmem i preostala dva albuma na kojima je radio Šarlije.
Sve nakon toga me ni najmanje ne zanima,a svakako ne po "promotivnoj" ceni od 96 kuna.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/02/2014 23:06:07
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 08/02/2014 : 08:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
izgelda da kasnije nečemo imati paniku da se izdanja razprodaju ako ne kupimo odmah :)
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 08/02/2014 : 11:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Sve nakon toga me ni najmanje ne zanima,a svakako ne po "promotivnoj" ceni od 96 kuna.



Pričali smo bili pre nekoliko meseci, i ja sam se nećkao da li da nastavim, ali ipak ne... Rekoh, pre svega crtež nije više na istom nivou, a i ne volim da idem sa serijalima u nedogled, ali da, ni cena nimalo ne olakšava dalju kupovinu...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 11/02/2014 : 16:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Dargaud je počeo izdavati novu seriju integrala Riđobradog (http://www.dargaud.com/barbe-rouge-integrales).

Prvi integral sadrži prva dva albuma Riđobradog koji su rasprodani prije nego što sam i znao da su izašli. Kako je te albume danas teško naći, a i kad se nađu cijena im je jako visoka, mislim da ću kolekciju dopuniti ovim integralom.

Možda je ovo prilika za Darkwood ili Čarobnu knjigu da krene s Riđobradim po prihvatljivim cijenama.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25904 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/02/2014 : 18:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
to su oni nanovo obojani.
igra taj integral za one koji znaju francuski ali šta sa onim 99% ostalih ljudi

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/02/2014 : 18:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

[quote]Originally posted by Dado A.


Racunajte da ce i Ridjobradi 25 biti u jednoj od ovih pet tura (ili za MaFest, ili u lipnju/srpnju).


Renki rece da je ovaj 25. broj (26. kod francuza) prvi deo triologije; zna li ko, valjaju li čemu te epizode???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/02/2014 : 19:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ma sto se ludiras, valjda ces nastaviti ;P


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/02/2014 : 20:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Koliko gledam, crtež Christiana Gatyja ne izgleda nimalo loše, samo ne znam kakve su priče Jeana Olliviera.

Edit: znam ja sebe, sad sve nešto kao prestat ću, a onda kad iziđu prva dva albuma ovog dvojca neću im moći odoliti.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 11/02/2014 20:02:44
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/02/2014 : 22:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


ma sto se ludiras, valjda ces nastaviti ;P




da je cena iole normalnija, možda i bih, ali samo možda.

ali da plaćam jedan album 1600 i kusur dinara, i to u promo periodu, pored ofanzive jeftinih kvalitetnih stripova u srbiji i brda stvari koje izdaje fibra a koje me interesuju 10 puta više nego ultrakomercijalno nastavljanje Šarlijeovog klasika, ne pada mi zaista na pamet.

Ja sam ovde razočaran sa potezom Dada da neopravdano povećaju cenu nečemu što se prodaje kao alva, a za šta su još dobili i nekakvu pomoć od štatijaznam koga.Tako da idem samo do epizode do koje sam planirao i the end.

Spiroua ću i dalje da uzimam, to ću nekako da preživim; ali za Gatijeovog i Olivierinog Riđobradog me zabole q.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/02/2014 22:53:25
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/02/2014 : 23:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike
Možda je ovo prilika za Darkwood ili Čarobnu knjigu da krene s Riđobradim po prihvatljivim cijenama.



Podržavam prijedlog.

Evo još malo previewa iz drugog integrala:

http://www.amazon.fr/Barbe-Rouge-Int%C3%A9grales-Capitaine-sans-nom/dp/2205060929/ref=pd_bxgy_b_img_y#reader_2205060929

Nažalost Jaki je u pravu što se tiče boja, ali ipak izdanje zaslužuje visoku ocjenu.

Po 3 albuma su u svakom broju i atraktivni dodaci.
Go to Top of Page

krsta misic
Starting Member



Serbia
90 Posts

Member since 25/07/2007

Posted - 12/02/2014 : 21:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send krsta misic a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zasto nazalost kada su u pitanju prva dva albuma?
Idioti diletanti i budale koji su ih bojili sezdesetih su toliko zamazali i upropastili originalni crtez da ja i sada ne mogu da se nacudim kako je najpre Hubinon to uopste dozvolio, ali to je vec prezvakana prica.
Drugo je pitanje koliko je ovo (preko potrebno i najzad docekano!) novo bojenje ostvarilo i istaklo sve vrline crteza i da li je moglo bolje. Prvo sto meni pada u oci su donekle sterilni i bezizrazajni detalji brodova i poneke greske koje su se potkrale sto jeste steta, ali u svakom slucaju je nebo i zemlja u odnosu na prvobitno smece koje je moralo da se trpi bezmalo pedeset godina.

(novo holandesko izdanje)

Drugi integral sa epizodama 3-4-5 je malo drugacija prica jer su tu menjali kolor u inace odlicno obojenoj epizodi ''Les Revoltes de l'Oceane'' ali zato nista nisu dirali u veoma lose uradjenoj ''Defi au Roy''?! Da stvar bude nejasnija, ta epizoda je kada je prvo izasla u Piloteu bila veoma dobro obojena, ali onda je par godina kasnije neki imbecil dosao na ideju da je prefarba i tako je dobila bedan izgled koji se vuce do dan danas. Nadao sam se da ce ovi novi integrali ispraviti tu glupost ali nazalost to se nije dogodilo.

U svakom slucaju, ne znam kolike su sanse da se pomenute dve osvezene epizode 1-2 pojave kod nas, ali moja puna i bezrezervna podrska tome jer bi najzad omogucilo da se do kraja zaokruzi istorijski Hubinonov opus u svom punom sjaju!


Mikula, cim Limar dovede one iz pekare, neka dodje ovamo...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 12/02/2014 : 22:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Napisao bih svašta, no neću.
Predivan serijal.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11685 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/02/2014 : 22:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by anto

[quote]Originally posted by Dado A.


Racunajte da ce i Ridjobradi 25 biti u jednoj od ovih pet tura (ili za MaFest, ili u lipnju/srpnju).


Renki rece da je ovaj 25. broj (26. kod francuza) prvi deo triologije; zna li ko, valjaju li čemu te epizode???


Pročitao sam albume do broja 30 ali uz sav respekt dalje nisam mogao. Meni su te epizode prilično dosadne. Nije to onaj stari Riđobradi.

Have mercy
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 13/02/2014 : 10:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Demon s Kariba ili Karipski demon ili prvi broj - jel ima negde objavljen osim u LL? Stripoteka, Super...?

Isto me zanima za br 5 in 6 - Pobuna na oceanu i Sablasni brod.

Hvala že vnaprej.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 13/02/2014 : 10:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
1. Demon s Kariba/ Stripoteka 38, Eks 18
5. Pobuna na oceanu/ Stripoteka 58, Super 20
6. Sablasni brod/ Stripoteka 71, Gigant 3

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

krsta misic
Starting Member



Serbia
90 Posts

Member since 25/07/2007

Posted - 14/02/2014 : 19:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send krsta misic a Private Message  Reply with Quote
Evo i plasticno prikazano:

Stare i nove boje u epizodi ''Le Demon des Caraibes'':
...

Mikula, cim Limar dovede one iz pekare, neka dodje ovamo...
Go to Top of Page

krsta misic
Starting Member



Serbia
90 Posts

Member since 25/07/2007

Posted - 14/02/2014 : 19:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send krsta misic a Private Message  Reply with Quote
I u drugoj po redu, ''Le Roi des sept mers''

...


Mislim da je sve vise nego ocigledno.

Mikula, cim Limar dovede one iz pekare, neka dodje ovamo...

Edited by - krsta misic on 14/02/2014 19:57:53
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/02/2014 : 15:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Na ovim starima more je zelene boje.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/02/2014 : 01:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Na ovim linkovima se mogu vidjeti razlike između kolora iz revije Pilote, kolora iz dosadašnjih integrala i novog integrala.

http://www.bdgest.com/forum/la-nouvelle-integrale-de-barbe-rouge-t48088-380.html

http://www.bdgest.com/forum/la-nouvelle-integrale-de-barbe-rouge-t48088-340.html

http://www.bdgest.com/forum/la-nouvelle-integrale-de-barbe-rouge-t48088-400.html

Osobno preferiram kolor iz Pilotea, ali ne bih imao ništa protiv kolora iz novih integrala kada bi to netko objavio.

Bio sam sretan s kolorom u novim Krckovim integralima dok nisam vidio stare boje.

Francuzi o tom na bedetheque.com vode raspravu na preko 20 strana pa tko voli ...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 16/02/2014 : 23:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Kolor iz Pilota je i meni najdraži, jer je ovaj novi pomalo hladan. mčMeđutim i u Pilotovom koloru ima čudnih rješenja tako da odluka o novom bojanju ima smisla.
Kolor iz francuskih albuma i prethodnih integrala netko je na francuskom forumu nazvao disko kolorom i to mi se čini najbolji opis.

Peyo, hvala na linku, tamo ima pravih znalaca i može se dosta naučiti.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 16/02/2014 : 23:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Na forumu sam našao i link na tekst Gillesa Rattiera (autor Charlerove biografije) u kojem piše o gusarskim stripovima koji su utjecali ili su mogli utjecati na Charliera i Hubinona pri stvaranju Riđobradog.
http://bdzoom.com/66814/patrimoine/sur-la-vague-des-pirates-de-la-bande-dessinee

Meni je posebno zanimljiv Jehan Pistolet, (http://www.bedetheque.com/serie-675-BD-Jehan-Pistolet.html) rani strip René Goscinnya i Albert Uderzoa. Da li je ikad objavljen kod nas? Francuzi su izdali integral prošle godine.

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/02/2014 : 00:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ernie,

Pistoleta imam u albumima (4 albuma od Claudea Lefrancqa), i tisak u tim albumima je dosta slab (na momente i mutan).

Ovdje ti je link za diskusiju na bdgest forumu o ovom integralu:
http://www.bdgest.com/forum/integrale-jehan-pistolet-uderzo-goscinny-t61549.html

Dosta je energije potrošeno na raspravu o dodatnoj epizodi "Jehan Pistolet et le savant fou" koje dosad nije bilo u albumima, o tome da li ju je Uderzo uopće nacrtao.

Što se tiče humora i sadržaja meni je OK (ali možda nisam objektivan budući da silno volim Goscinnyeve scenarije i Uderza kao crtača).

Mislim da je objektivno reći da je Jehan Pistolet korak iza stripova poput Oumpah-Paha i Luc Juniora za koje bi se možda moglo reći da su korak iza Asterixa.

A to je još uvijek mnogima nedostižno.

U četvrtom albumu U Americi ima čak nekih likova koji su kasnije nacrtani u Oumpah-Pahu (traper i sl.).

Tvrđi ljubitelji dvojca Goscinny&Uderzo ovaj integral neće propustiti i neće požaliti.



Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/02/2014 : 01:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Odlično mi izgleda ovaj Pistolet.
Ima li kojin slučajen neko izdanje na engleskom?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/02/2014 : 09:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nisam na webu naišao na engleski prijevod.

A koliko mi je poznato nije objavljivan ni na ex-yu prostorima.

Edited by - Peyo on 17/02/2014 09:19:05
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/02/2014 : 09:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Nisam na webu naišao na engleski prijevod.

A koliko mi je poznato nije objavljivan ni na ex-yu prostorima.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000