forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ridjobradi - Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

jaki
Advanced Member

Croatia
14191 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/06/2019 :  16:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sixty years after its first appearance in the pilot newspaper, we are pleased to announce the return of the Caribbean demon under the feathers of Jean-Charles Kraehn and Stefano Carloni!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12856 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/06/2019 :  22:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa kad se nastavlja Blubiša,što ne bi i Riđiša.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik

Croatia
7382 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 27/06/2019 :  19:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
mislim da neću ali neka on plovi
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
3553 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/08/2019 :  12:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao albume od 27 do 30.

Ne preostaje mi nego da citiram samog sebe:

quote:
Originally posted by Peyo

Previše je dobrih stvari da se vrijeme i novac troše uzalud.

A ja sam jedan od žešćih fanova BD-a.

Jad i tuga u što se pretvorio ovaj serijal. Bljutave i nezanimljive priče.

Srećom posuđeno iz knjižnice. Ne bih ovo uzeo ni besplatno. Čitanje ovoga po drugi put bi mi bila teža kazna.

Svašta se pisalo o Pellerinovom Jastrebu, te ne valja ovo, te ne valja ono. U odnosu na ove albume to je puno bolji uradak u svakom pogledu, skoro remek-djelo.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12856 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/08/2019 :  13:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:

Pročitao albume od 27 do 30.

Ne preostaje mi nego da citiram samog sebe:

quote:

Previše je dobrih stvari da se vrijeme i novac troše uzalud.

A ja sam jedan od žešćih fanova BD-a.

Jad i tuga u što se pretvorio ovaj serijal. Bljutave i nezanimljive priče.

Srećom posuđeno iz knjižnice. Ne bih ovo uzeo ni besplatno. Čitanje ovoga po drugi put bi mi bila teža kazna.

Svašta se pisalo o Pellerinovom Jastrebu, te ne valja ovo, te ne valja ono. U odnosu na ove albume to je puno bolji uradak u svakom pogledu, skoro remek-djelo.

a 26.album?

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
3553 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/08/2019 :  15:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Anto, njega sam uzeo probno za male pare i to je zadnji kojeg sam kupio, ali on je u biti nastavak srozavanja od 20. albuma (Nestali s Crnog sokola), a nakon Charliera, kada počinje Ollivier sam pisati (upravo taj 26. album) postaje sve nagliji i očitiji pad kvalitete i u scenariju i u crtežu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12856 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/08/2019 :  15:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kao što vidiš iz mojih osvrta, 19-22 su mi masterpis, 23 i 24 odlični;ali 25 već nagli pad,i njega sam uzeo samo jer radi Šarlije.

ostale nisam ni pomislio,a 31 i 32 na preporuku Sergeja,i nisu loši,mada ni blizu Šarlijeovih.Možda nabavim i 33/34 ako negde nađem povoljno.

Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1201 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 13/08/2019 :  16:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Da, ovi do 30 su daleko najgori. Albumi 31 - 34 su puno bolji.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member

Croatia
6387 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/08/2019 :  17:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:

.

Istina, Jastreb je sasvin solidan.
Baš zbog dosta loših komentara očekiva san malo ili ništa, a dobija zabavnu gusarsku avanturu. 7/10

Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
3553 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/08/2019 :  22:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike
Perrissinovi albumi su bolji i sami po sebi su vrlo dobar BD. Jedino nisam siguran da je to nastavak Charlierovog stripa. Postupci Riđobradog se nikako ne slažu s likom kojeg smo upoznali kroz tolike albume i tolika desetljeća.
Pričekat ću da i ostatak ekipe pročita gradivo kako bi mogli porazgovarati o tome.

Pročitao sam i preostale albume od 31 do 34.

Nakon što je jedan od mojih omiljenih serijala sa prethodnim albumima dosegao samo dno, u ovim albumima je došlo do svojevrsnog redefiniranja i moderniziranja serijala. Stiče se dojam kao da je to sad neki drugi strip u kojem nam se pojavljuju poznati likovi koji su poprilično različiti od onih koje smo poznavali ili su samo ogoljeniji do srži i redefinirani nanovo.

Sam Riđobradi je sveden na ono što u biti i jest: krvožedni, beskrajno pohlepni, beskrupulozni i sebični pirat, koji nema ni prijatelja ni obitelji, drugim riječima: ološ (kao olakotna okolnost mu dođe da u stripu i nema pozitivaca, kao da time i sam scenarist sugerira da su to bila takva vremena gdje se svi bore za preživljavanje po svaku cijenu po principu tvoja smrt, moj život).

Eric, kao neostvareni samaritanac u sukobu je sa vlastitom prošlošću i u potrazi za svojom budućnošću u kojoj nema mjesta za Riđobradog i želi se vratititi u svijet iz kojeg ga je Riđobradi isčupao još dok je bio dijete.

Tu su i bezlični Baba vjelni sluga svih zapovjednika/gospodara (Riđobradog i/ili Erica), te neumrli i neuništivi Tronogi koji će ih vjerojatno sve nadživjeti.

Ako izbrišemo iz sjećanja prethodne albume dobivamo prilično solidan BD, povremeno nedorađen/zbrzan, sa boljim i lošijim trenutcima koji je vrijedan čitanja i koji može vrlo dobro zabaviti (kako nam je prijatelj feldmaršal i sugerirao).

Na kraju je ostavljena i mogućnost novih nastavka.

Još jednom bih istaknuo tekstove na zadnjoj stranici korica koji su konstantno izvrsni.

Edited by - Peyo on 15/08/2019 22:50:17
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12856 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/08/2019 :  15:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:

Pročitao sam i preostale albume od 31 do 34.

Nakon što je jedan od mojih omiljenih serijala sa prethodnim albumima dosegao samo dno, u ovim albumima je došlo do svojevrsnog redefiniranja i moderniziranja serijala. Stiče se dojam kao da je to sad neki drugi strip u kojem nam se pojavljuju poznati likovi koji su poprilično različiti od onih koje smo poznavali ili su samo ogoljeniji do srži i redefinirani nanovo.

Sam Riđobradi je sveden na ono što u biti i jest: krvožedni, beskrajno pohlepni, beskrupulozni i sebični pirat, koji nema ni prijatelja ni obitelji, drugim riječima: ološ (kao olakotna okolnost mu dođe da u stripu i nema pozitivaca, kao da time i sam scenarist sugerira da su to bila takva vremena gdje se svi bore za preživljavanje po svaku cijenu po principu tvoja smrt, moj život).

Eric, kao neostvareni samaritanac u sukobu je sa vlastitom prošlošću i u potrazi za svojom budućnošću u kojoj nema mjesta za Riđobradog i želi se vratititi u svijet iz kojeg ga je Riđobradi isčupao još dok je bio dijete.

Tu su i bezlični Baba vjelni sluga svih zapovjednika/gospodara (Riđobradog i/ili Erica), te neumrli i neuništivi Tronogi koji će ih vjerojatno sve nadživjeti.

Ako izbrišemo iz sjećanja prethodne albume dobivamo prilično solidan BD, povremeno nedorađen/zbrzan, sa boljim i lošijim trenutcima koji je vrijedan čitanja i koji može vrlo dobro zabaviti (kako nam je prijatelj feldmaršal i sugerirao).

Na kraju je ostavljena i mogućnost novih nastavka.

Još jednom bih istaknuo tekstove na zadnjoj stranici korica koji su konstantno izvrsni.

identični utisci

Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000