forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 10/09/2020 : 19:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

@D.J.
Hoćeš mi moći poslati neke table za recenziju kad je već budem završio?



Njega pitaj a ja ću ti proslediti, čim on da zeleno svetlo.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/09/2020 : 01:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by solar

@D.J.
Hoćeš mi moći poslati neke table za recenziju kad je već budem završio?



Njega pitaj a ja ću ti proslediti, čim on da zeleno svetlo.


Naravno da može!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/09/2020 : 00:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by solar

Gianluigi Gregorini




Eh gde bi nam kraj bio kada bi neku Zagorovu epizodu nacrtao Gregorini.



Da se podsetimo ovog Gregorinijevog odlicnog crteza. Zapao mi je za oko na Cassidyu. Sjajan crtac.
Mogu samo da ponovim ono sto sam napisao i pre 5 godina: Eh gde bi nam kraj bio kada bi neku Zagorovu epizodu nacrtao Gregorini.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/09/2020 : 01:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Gregorini crta novi Dragonero & Zagor team-up.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/09/2020 : 01:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Gregorini crta novi Dragonero & Zagor team-up.



Sjajna vest! Bitno da nije Venturi.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 13/09/2020 : 13:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by solar

Gregorini crta novi Dragonero & Zagor team-up.



Sjajna vest! Bitno da nije Venturi.



Hvalim te Bože. Lik mi je žešće smorina od crtača.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/09/2020 : 21:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Gregorini je bas dobar crtac. I ja ga pamtim od Cassidya. A ova postavljena slika borbe s Orcima je naprosto sjajna.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/09/2020 : 11:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nema straha za Dragonera uz ovakvu predanu recenzentsku ekipu!

https://www.stripovi.com/recenzije/dragonero-drgn-lib-13b-zamak-ludila/2495/
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/09/2020 : 17:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Pomalo radim na Dragonero tekstu za sajt i čisto da vam predočim kojim ritmom to ide - sad sam upravo potrošio oko sat vremena pišući mali odlomak o Albenu od otprilike šest-sedam rečenica, jer nikako nisam uspijevao pogoditi ravnotežu među njima! :D
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/09/2020 : 18:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
oho
o čemu je tekst? općenito o Dragoneru ili neki detalji iz njegovog svijeta?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/09/2020 : 18:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
To je tekst koji bi trebao ići u enciklopediju, ovdje:

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/drgn/dragonero/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2020 : 19:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Solara proglasiti prvim doktorom Dragonerologije.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 26/09/2020 : 21:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Slažem se u potpunosti...

Ja sam inače poprilično lijen kad je pisanje u pitanju, ali kad vidim solarov entuzijazam i ja dobijem krila, a bogami i inspiraciju...

Zvaćemo ga Dr. Drago...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!

Edited by - kandraks on 26/09/2020 21:13:14
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/09/2020 : 20:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ja sam inače poprilično lijen kad je pisanje u pitanju, ali kad vidim solarov entuzijazam i ja dobijem krila, a bogami i inspiraciju...

Neka, to mi se sviđa, recenzirat ćemo mi sve što se može recenzirati i napravit ćemo Dragonera još popularnijim pa će Libellus povećati tiraž i VČ ubrzati ritam!

p.s.
Dovoljna mi je titula zagorologa!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2020 : 16:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao 13.tu knjigu i specijal 3 od LL.
Ništa novo da bi promijenio mišljenje o Dragoneru.
Loše je to.Samo nabacivanje raznih čudovišta,zmajeva i čarobnjaka nije dovoljno da strip bude dobar strip.Ima tu nešto i odličnih crtača ali im bonelli format ne ide na ruku.Ovi specijali što su obojani šteta je boje.
Da to izlazi na kiosku i da se može kupiti u pola cijene kao remitenda onda bi ih nabavio samo da popunim police
Dijalozi su katastrofa kao i u 99%Bonellija.Ja da sam prevoditelj sve bih premontirao i pola izbacio Dnevnik style

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 29/09/2020 16:02:55
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 29/09/2020 : 16:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim isto tako ali svejedno sam se pomalo navukao. To je ta snaga dugovječnih serijala. Kad bi gledao Dragonera epizodu po epizodu, 5 bi ih našao da su mi baš dobre, ali nekako sam se navikao i znam šta očekivati i sad sam sretan kad u knjižnici dođe nova knjiga. Konkretno, ova 13 knjiga nema jake priče ali je ova druga, koju crta Malisan atraktivno nacrtana. Samo što s godinama slabije vidim pa bi mi pasao nešto veći format.

Da izlazi na kiosku, kupovao bi. Možda ne svaki broj, ali definitivno bi.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2020 : 09:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ili volis Fantasy ili ne. Meni je Dragonero izvanredan. A jako mi je drago sto je SBE pokazao prijemcivost i otvorio se drugim stilovima i temama, a ne samo klasicnoj kaubojstini. Vec samo to sto je izvanredno do odlicno nacrtana svaka epizoda dovoljno je. O temi i dijalozima, scenama, radnji, eksterijerima vec sam rekao; fantasy treba voljeti. A o samim LL knjigama nema se sto reci. Fantazija. Doslovno i figurativno. Uostalom radi se o kolekcionarskim knjigama, koje opet nisu za svakoga. Osobno mi je bas drago sto ovako izgledaju LL izdanja. O tirazu i cijeni nemam sto vise pricati, to smo visekratno raspravili. Samo da nadodam da sam uzimao i VC izdanje, i da bi to i dalje uzimao, ali ta je prica pred zavrsetkom... i o tome sve znamo. Dakle ovaj serijal i nije za svakoga, ali tako je sa puno stvari u literaturi, romanima, stripovima... ili volis ili ne. Sredine pocesto nema. Meni osobno top 5 SBE serijala. Gravitira, ka top 3...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/10/2020 : 11:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Isti slučaj, da izlazi na kiosku za 20 kn uzimao bih bez razmišljanja. Ovako mi je Dragonero dobar, ali nisam toliko lud za njim da dajem 200 kn po knjizi.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/10/2020 : 13:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ili volis Fantasy ili ne.


Ja sa zebe ne bih bas rekao da sam neki HC fan fantasyja, cak ni "obican" fan, ali Dragonero mi je ok. Da VC nastavi s njim bio bih jos veseliji od Veselog cetvrtka.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2020 : 17:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To vec nije u mojoj moci/domeni. Kazem, uzimao bi i dalje VC, bez misliti se, ali LL knjige su paf! Udarac u solarni pleksus. Bas me briga koliko kostaju. Samo da idu dalje. Nek i kostaju, koliko kostaju toliko i vrijede. Malo sam i rekao...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2020 : 17:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Isti slučaj, da izlazi na kiosku za 20 kn uzimao bih bez razmišljanja. Ovako mi je Dragonero dobar, ali nisam toliko lud za njim da dajem 200 kn po knjizi.


To je okej. I ja bi stosta jeftinije. Nista osobno ni podjebantski u ovom mom ispisu, ali i ja bi, sta ja znam; apartman za deset tisuca eura nego za devedeset...
Jbg. LL knjige su malog tiraza, kolekcionarski primjerci i to nema veza s necim sto bi ili ne bi. Nekome je, razumljivo je, ludost dati neku 'kintu' za takvo izdanje, a netko ne moze docekati slijedece od gusta i iscekivanja.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/10/2020 : 17:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by sumohrvat

Isti slučaj, da izlazi na kiosku za 20 kn uzimao bih bez razmišljanja. Ovako mi je Dragonero dobar, ali nisam toliko lud za njim da dajem 200 kn po knjizi.


To je okej. I ja bi stosta jeftinije. Nista osobno ni podjebantski u ovom mom ispisu, ali i ja bi, sta ja znam; apartman za deset tisuca eura nego za devedeset...
Jbg. LL knjige su malog tiraza, kolekcionarski primjerci i to nema veza s necim sto bi ili ne bi. Nekome je, razumljivo je, ludost dati neku 'kintu' za takvo izdanje, a netko ne moze docekati slijedece od gusta i iscekivanja.


Ne gledam uopće kroz kolekcionarsko ili kiosk izdanje nego kroz to koliko mi se neki junak svidio ili ne. Jednostavno mi je Dragonero kao junak ok, ali ne toliko dobar da bi mi vrijedio 65 kn po stripu. Pa nije da nemam hrpu Libellusa pa da mi je sad ova cijena novost.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/10/2020 : 18:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I fantasy zaslužuje dobru i pametno ispričanu priču.:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2020 : 19:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Uvik bilo! Dragonero moze posluziti kao ogledni primjer.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/10/2020 : 21:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
U vezi onog Dragonero teksta kojeg pišem za enciklopediju... razmišljao sam o tome kako da ga uopće sastavim, na koji način da mu pristupim, jer junak/serijal se može prezentirati na razne načine i onda mi je sinulo - htio bi da ima onaj dobrohotni nolittanski štih, osjećaj čarobnosti avanture kojeg je Matteoni izvanredno dočarao svojim crtežom u Romanu u stripu.

Hoće li mi uspjeti - ostaje za vidjeti, ali barem ću pokušati!
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000