forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2021 : 18:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Libellus najavljuje petnaestu Dragonero knjigu za kraj sijecnja!
I Magazin 'duju'.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 13/01/2021 23:49:23
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/01/2021 : 01:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://www.sergiobonelli.it/dragonero/2021/01/20/gallery/dragonero-2021-1009124/

DRAGONERO 2021!In the traditional roundup on 2021 that our Heroes will experience, this time it is Dragonero's turn to present the news that we will be able to find on newsstands over the coming months. Find out here what adventures Ian, Gmor and all the other rebels will face.
Dragonerian 2021 will be entirely dedicated to the rebellion against the Empire , now ruled by a puppet ruler, subtly maneuvered by the ruthless and cynical Leario . After long months of organizing their small lines and procuring the necessary (weapons, food, horses, safe shelters), the rebels are ready to hit their opponent hard, sinking the blade deep into his heart. But it won't be easy.


Dragonerian 2021 will be entirely dedicated to the rebellion against the Empire. The rebels are ready to hit their opponent hard, but it won't be easy!

Already in January, Ian and his companions strike the first blow, with a daring foray into the fortress of Dunmon, a seemingly inaccessible place where the imperial treasure is kept. This tense and action-packed story is written by Stefano Vietti , assisted in the drawings by a trio of great artists: Emanuele Gizzi , Fabrizio Galliccia and Fabio Babich . Roney's anger won't even have time to go out until the following month Luca Enoch (lyrics) and Salvatore Porcaro(drawings) will reserve a new surprise for the cruel enemy: thanks to a secret mission in the inaccessible place where the wyverns nest, the rebels will be able to put their hands on the "wings" necessary to assure them the dominion of the Erondarian skies. But also Roney and Leario have good cards to play: they prove it in March, with an intense and dramatic story, in which death will touch one of the main characters of the Dragonero saga with its cold fingers . Prepare the handkerchiefs, but don't put them away: new and painful twists await you!

Spring sees the very welcome return of the former cover artist of the series, Giuseppe Matteoni , with a dark and dark story written especially for him by Stefano Vietti: Dragonero's antagonist is a demon whose fighting ability knows (almost) no rivals. How will Ian fare? Waiting to know, we will give you some more information on the first months of the rebellion, through the usual formula "Old Man Gmor tells": you never wondered what were the first moves (even rash) of the rebels before the wise decision a safer clandestinity and a more profitable guerrilla warfare? Well, if you have, you will get your answer.



Speaking of returns, in June the curator of the series, Luca Barbieri , takes up the keyboard again and, paired with Alessandro Bignamini (you saw them together in the story " L'urlo della carne "), creates a raw and violent story, leading Dragonero into hellish limbo, where he comes face to face with an old enemy. The unusual setting of the story, deep in the heart of the Southern Kingdoms, also delves into the mysterious past of an important member of the rebellion, Aleen , and sheds light on the origin of his miraculous axes.

And, in the hot summer, another return, long awaited by fans: for the sixtieth birthday of the Spirit with the Hatchet (which falls precisely in 2021), we thought about bringing Zagor and Dragonero together again ! The colorful venue for this reunion is the summer special, in which Zagor, this time, makes a long trip to Erondàr. Will he like the view? Surely; but he will have to sweat a lot to "pay" for the holiday! The special adventure, scripted by Luca Enoch, sees another return (and that's it, you say!), That of Gianluigi Gregorini , a designer who has been missing for a long time in the series!



Summer will also offer you another, tasty treat ... but on this point we prefer to keep, for now, a bit of mystery, otherwise what good would it be to prepare you a surprise? Instead, let's continue our review: it's the turn of Manolo Morrone and Antonella Platano , two excellent signatures for two different stories in which Luca Enoch will sharpen his nails to prepare the way for Stefano Vietti, in view of an autumn ... of fire !

The last months of 2021 foresee an absolutely exceptional double story, which will reveal some mysteries that have remained unsolved for years and which will see our Alben as the absolute protagonist . Finished? Not even for a dream: there is one last, extraordinary firework to shoot! Luca Enoch will do it in December. I anticipate only one na

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 26/01/2021 01:14:48
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2021 : 12:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kasne, evo u izlasku nove Dragonero/LL knjige...
Ali uhvaticemo mi brzo prekomorske susjede, pa ce ovakve majave biti i nase.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/02/2021 : 13:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Solar nam donosi uvodni tekst o Dragoneru:


https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/drgn/dragonero/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 09/02/2021 14:15:27
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12901 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 09/02/2021 : 14:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Ne odličan tekst, nego odlična tekstina! Bolje Solar poznaje Dragonera, nego dobar dio SBE, ne samo, uređivačke produkcije.

Welcome back, Solar!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/02/2021 : 22:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dobar je tekst, ali šta je moguće da već ima skoro 9000 pregleda? Pa to je najpopularniji tekst u povijesti sajta
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/02/2021 : 23:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ne odličan tekst, nego odlična tekstina! Bolje Solar poznaje Dragonera, nego dobar dio SBE, ne samo, uređivačke produkcije.

Welcome back, Solar!


Kako bi rekli, za udžbenike

quote:
Originally posted by pcoro

Dobar je tekst, ali šta je moguće da već ima skoro 9000 pregleda? Pa to je najpopularniji tekst u povijesti sajta

Spock je objasnio kao stranica je otprije već postojala, kao recimo ova od Darvina: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dar/darvin/!/

Tekst tu ne postoji još, a ima zasad 421 pregled. Da netko napiše nešto o Darvinu i objavi, u startu bi bilo tih 400+ pregleda.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2021 : 00:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast na tekstu, uzivao sam u citanju! Valjda je konacno dosao red na mene da procitam nulti broj Dragonera koji imam u izdanju Veselog cetvrtka!

Solare, vrati se!
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 11/02/2021 : 20:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#17 Dragonero il ribelle
Scenarij: Stefano Vietti
Crtež: Alex Massacci, Luca Malisan
Naslovnica: Gianluca Pagliarani



https://www.sergiobonelli.it/dragonero/2021/02/09/albo/il-sacrificio-di-yannah-1009207/

Table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1612864211232.jpg--.jpg?1612864211000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1612864211693.jpg--.jpg?1612864212000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1612864212142.jpg--.jpg?1612864212000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/02/2021 : 08:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Wow, crvena krv na naslovnici SBE... vremena se menjaju. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 12/02/2021 : 09:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Dragonero je jadan od bezobraznijih rip off-ova, da je samo pokrao Witchera bilo bi i to previse jer su prslikali 100 posto jednog od najbolje osmisljenih protagonista zanra, oni su krali ideje od svih. Uglavnom drago mi je da to talijansko smece nema nikakvu relevantnost van granica Italije i da ti autori/plagijatori su potpuno opskurni tipovi u svijetu entertainmenta jer nista drugo i ne zasluzuju.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/02/2021 : 09:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Zar nisi nekad bio, ako ne oduševljen, barem zadovoljan serijalom?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 12/02/2021 : 11:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Jednostavno odes na wikipediu, trazis nesto o Bonelliju i autorima - nema nista, bas nista. Odes na wikipediju i trazis nesto o francuskom stripu - nema nista. Odes na wikipedije i wikije trazis Marvel - ima sve, u detalje. I onda kazem mora biti neto u tom Marvelu i poceo otkrivati taj svijet, iscitao sam skoro sve od Secret Warsa naovamo i stvarno sam uzivao, navukao se. Odoh na internet, sve vrvi video igrama, kupio Playstation i Nintendo Switch i navukao se, sad igram s uzivanjem vec par godina. Cujem da mange idu kao lude u Japanu, uzeo citati par - navukao se, citam ko lud i gledam anime i uzivam i ucim japanski i vrlo dobro mi ide. Pocelo mi se bljuvati od ovih idiotskih nogometasa, tetoviranih do zuba i retardiranih, pocnem 2019. gledati baseball i americki nogomet i shvatim koliko je to dobro i navucem se gadno. Ukratko samo spominjanje Bonellija, DD, NN, MM i kompanije me vuce na povracanje danas. Sama pomisao na nogomet/soccer prvenstva ili ligu prvaka, instantno me prodje jeza. Danas pratim americki sport, citam americke i japanske stripove, igram japanske i americke videoigre i gledam japansku animaciju i nadoknadjujem 20 godina zaostataka. U usporedbi kad me legendarni Marcos izbacio s foruma pocetkom 2019. godine ja sam se promijenio za 180 stupnjeva. Zivot je kurva.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 12/02/2021 : 11:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Jednostavno odes na wikipediu, trazis nesto o Bonelliju i autorima - nema nista, bas nista. Odes na wikipediju i trazis nesto o francuskom stripu - nema nista. Odes na wikipedije i wikije trazis Marvel - ima sve, u detalje. I onda kazem mora biti neto u tom Marvelu i poceo otkrivati taj svijet, iscitao sam skoro sve od Secret Warsa naovamo i stvarno sam uzivao, navukao se. Odoh na internet, sve vrvi video igrama, kupio Playstation i Nintendo Switch i navukao se, sad igram s uzivanjem vec par godina. Cujem da mange idu kao lude u Japanu, uzeo citati par - navukao se, citam ko lud i gledam anime i uzivam i ucim japanski i vrlo dobro mi ide. Pocelo mi se bljuvati od ovih idiotskih nogometasa, tetoviranih do zuba i retardiranih, pocnem 2019. gledati baseball i americki nogomet i shvatim koliko je to dobro i navucem se gadno. Ukratko samo spominjanje Bonellija, DD, NN, MM i kompanije me vuce na povracanje danas. Sama pomisao na nogomet/soccer prvenstva ili ligu prvaka, instantno me prodje jeza. Danas pratim americki sport, citam americke i japanske stripove, igram japanske i americke videoigre i gledam japansku animaciju i nadoknadjujem 20 godina zaostataka. U usporedbi kad me legendarni Marcos izbacio s foruma pocetkom 2019. godine ja sam se promijenio za 180 stupnjeva. Zivot je kurva.


...pred kraj ovog posta sam očekivao nešto u stilu...vagina je precjenjena, odoh probati tamo neki drugi kurac i navukao se na nj.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/02/2021 : 13:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

JU usporedbi kad me legendarni Marcos izbacio s foruma pocetkom 2019. godine ja sam se promijenio za 180 stupnjeva. Zivot je kurva.


Hodas li sada rikverc i ako ne, zasto dovraga ne i sto se ceka!?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 12/02/2021 : 13:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Mogu se poistovjetiti sa Guidom u vezi stripova, kad sam otkria DC superheroje i mange Bonelli sam presta citati, no ne mislim da je Bonelli smece, mislim da je to stvar faze u kojoj se nalazis..evo recimo trenutno citam Tex klasik i Kena, sad smatram da svaki strip ima svoju draz i bude nam vise ili manje zanimljiv ovisno u kakvom se raspolozenju nalazimo..

Dragonera nisam cita, ali po komentarima vidim da tu nema puno toga orginalnog..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 12/02/2021 13:10:52
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

736 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 12/02/2021 : 13:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Kada sam otkrio DC superheroje i mangu (donekle), otkrio sam da nisu smeće ali da nisu za mene jer mi se ne sviđaju te moj mozak ne može provariti taj crtež i kadrorivanje. Može se reći da mi se ne sviđaju jer su za mene drlog a ne smeće. E sad što ovaj gore kolega Gvido Balerina naziva Dragonero (strip) smećem i da je plagijat i da nema nikakvu relevantnost izvan Italije, mišljenja sam da se grdno vara. A i život nije kurva, život je kul. Dragonero kao strip u cjelini je za ocjenu pet. Čista petica. 5
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/02/2021 : 19:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Jednostavno odes na wikipediu, trazis nesto o Bonelliju i autorima - nema nista, bas nista. Odes na wikipediju i trazis nesto o francuskom stripu - nema nista. Odes na wikipedije i wikije trazis Marvel - ima sve, u detalje. I onda kazem mora biti neto u tom Marvelu i poceo otkrivati taj svijet, iscitao sam skoro sve od Secret Warsa naovamo i stvarno sam uzivao, navukao se. Odoh na internet, sve vrvi video igrama, kupio Playstation i Nintendo Switch i navukao se, sad igram s uzivanjem vec par godina. Cujem da mange idu kao lude u Japanu, uzeo citati par - navukao se, citam ko lud i gledam anime i uzivam i ucim japanski i vrlo dobro mi ide. Pocelo mi se bljuvati od ovih idiotskih nogometasa, tetoviranih do zuba i retardiranih, pocnem 2019. gledati baseball i americki nogomet i shvatim koliko je to dobro i navucem se gadno. Ukratko samo spominjanje Bonellija, DD, NN, MM i kompanije me vuce na povracanje danas. Sama pomisao na nogomet/soccer prvenstva ili ligu prvaka, instantno me prodje jeza. Danas pratim americki sport, citam americke i japanske stripove, igram japanske i americke videoigre i gledam japansku animaciju i nadoknadjujem 20 godina zaostataka. U usporedbi kad me legendarni Marcos izbacio s foruma pocetkom 2019. godine ja sam se promijenio za 180 stupnjeva. Zivot je kurva.


...pred kraj ovog posta sam očekivao nešto u stilu...vagina je precjenjena, odoh probati tamo neki drugi kurac i navukao se na nj.





Nije isključeno da to pročitamo u sljedećem postu
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

947 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 12/02/2021 : 19:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Jednostavno odes na wikipediu, trazis nesto o Bonelliju i autorima - nema nista, bas nista. Odes na wikipediju i trazis nesto o francuskom stripu - nema nista. Odes na wikipedije i wikije trazis Marvel - ima sve, u detalje. I onda kazem mora biti neto u tom Marvelu i poceo otkrivati taj svijet, iscitao sam skoro sve od Secret Warsa naovamo i stvarno sam uzivao, navukao se. Odoh na internet, sve vrvi video igrama, kupio Playstation i Nintendo Switch i navukao se, sad igram s uzivanjem vec par godina. Cujem da mange idu kao lude u Japanu, uzeo citati par - navukao se, citam ko lud i gledam anime i uzivam i ucim japanski i vrlo dobro mi ide. Pocelo mi se bljuvati od ovih idiotskih nogometasa, tetoviranih do zuba i retardiranih, pocnem 2019. gledati baseball i americki nogomet i shvatim koliko je to dobro i navucem se gadno. Ukratko samo spominjanje Bonellija, DD, NN, MM i kompanije me vuce na povracanje danas. Sama pomisao na nogomet/soccer prvenstva ili ligu prvaka, instantno me prodje jeza. Danas pratim americki sport, citam americke i japanske stripove, igram japanske i americke videoigre i gledam japansku animaciju i nadoknadjujem 20 godina zaostataka. U usporedbi kad me legendarni Marcos izbacio s foruma pocetkom 2019. godine ja sam se promijenio za 180 stupnjeva. Zivot je kurva.


...pred kraj ovog posta sam očekivao nešto u stilu...vagina je precjenjena, odoh probati tamo neki drugi kurac i navukao se na nj.





Nije isključeno da to pročitamo u sljedećem postu



Ima jedan vic/anegdota:
"Veli prijatelj svom prijatelju:'tvoj sin je peder', a ovaj uzvrati:'bolje peder nego pedofil'"

A po pitanju zaokretanja za 180 stupnjeva, meni se čini bolje za 90 ili -90 (odnosno 270) jer onda ili sanjaš ili maštaš ili si u imaginarnom svijetu.
Ako zaokreneš za 180 stupnjeva onda si u istom stvarnom sranju samo koračaš u rikverc/nazad.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/02/2021 : 22:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Jednostavno odes na wikipediu, trazis nesto o Bonelliju i autorima - nema nista, bas nista. Odes na wikipediju i trazis nesto o francuskom stripu - nema nista. Odes na wikipedije i wikije trazis Marvel - ima sve, u detalje. I onda kazem mora biti neto u tom Marvelu i poceo otkrivati taj svijet, iscitao sam skoro sve od Secret Warsa naovamo i stvarno sam uzivao, navukao se. Odoh na internet, sve vrvi video igrama, kupio Playstation i Nintendo Switch i navukao se, sad igram s uzivanjem vec par godina. Cujem da mange idu kao lude u Japanu, uzeo citati par - navukao se, citam ko lud i gledam anime i uzivam i ucim japanski i vrlo dobro mi ide. Pocelo mi se bljuvati od ovih idiotskih nogometasa, tetoviranih do zuba i retardiranih, pocnem 2019. gledati baseball i americki nogomet i shvatim koliko je to dobro i navucem se gadno. Ukratko samo spominjanje Bonellija, DD, NN, MM i kompanije me vuce na povracanje danas. Sama pomisao na nogomet/soccer prvenstva ili ligu prvaka, instantno me prodje jeza. Danas pratim americki sport, citam americke i japanske stripove, igram japanske i americke videoigre i gledam japansku animaciju i nadoknadjujem 20 godina zaostataka. U usporedbi kad me legendarni Marcos izbacio s foruma pocetkom 2019. godine ja sam se promijenio za 180 stupnjeva. Zivot je kurva.



Hvala na odgovoru, sada mi je sve jasnije. Čestitam na učenju japanskog.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2021 : 05:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Neka Japana i mangi tamo gdje su...bio sam nekoliko puta, ne treba mi vise. (Inace zaista je istina da jutrom u metrou, recimo, vise od pola ljudi u vagonima citaju mange)

Neka i Amerike tamo gdje jest, i pogotovo Marvela...tek tamo vise nemam namjeru ici. Nadam se ni da necu vise nikad.

Da se vratimo temi. Nekidan su petnaestica redovna knjiga i Magazin 'duja' dosle u Split. Pokupio sam ih. Cekaju red na iscitavanje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 13:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Vijeti&ekipa:Dragonero - Iza granica Erondara/tri_kratke_priče (Veseli četvrtak,Obojeni program #36)

Ovo izdanje sadrži prva dva broja Magazin edicije.Imamo dužu priču,Iza granice Erondara,i tri kraće,ali povezane.Sve potpisuje Vieti, a crtači su onako,nisu loši,mada verujem da bi bez boje to bilo prilično mnjah.

Ovu dugu,Iza granice Erondara,sam dva puta pročitao,i opet nisam pohvatao konce,verovatno ima dosta veze sa nekim redovnim sveskama 2.5/5

Trka tri četvrti/Pripremanje smardjasa/Finale turnira je neki fazon kao što su Čikove avanture na Zagoru - simpatično i zabavno 3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2021 : 15:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kod Libellusa ti Magazini imaju slijedece price;
No.1. Onkraj granice Erondara/Oko bez kapaka
No.2. Natjecanje triju Kontrada/Pripremanje Tapinje/Zavrsnica turnira/Sjena i bljesak

Sad, vidim slicnosti sa nazivima iz VC-a, ali nisam ga imao u rukama. Ovdje kod LL-a, imamo vec 7 prica. To je prilicna razlika u ova dva izdanja cini se.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

947 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 14/02/2021 : 16:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kod Libellusa ti Magazini imaju slijedece price;
No.1. Onkraj granice Erondara/Oko bez kapaka
No.2. Natjecanje triju Kontrada/Pripremanje Tapinje/Zavrsnica turnira/Sjena i bljesak

Sad, vidim slicnosti sa nazivima iz VC-a, ali nisam ga imao u rukama. Ovdje kod LL-a, imamo vec 7 prica. To je prilicna razlika u ova dva izdanja cini se.


VČ izdanje nema tekstualni dio niti ove dvije zadnje priče: "Oko bez kapaka" i "Sjena i bljesak". Te dvije priče nemaju izravne veze s Dragonerom.
Mislim da je čak "Sjena i bljesak" bila u nekomoj ZS od VČ-a u c/b.

Ovaj tekstualni dio je zanimljiv za pročitat jer daje širu sliku oko Dragonera te utjecaje na taj serijal iz drugih medija (film i/ili knjiga) ili istog (strip, jel).
A osim toga Dragonero priče unutra ipak imaju više ili manje vezu s glavnim serijalom pa je zgodno to pročitat za razumjevanje cijelog konteksta.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 15/02/2021 : 19:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
[/url]

Najavljen još jedan broj Dragonera na Libellus sajtu... Zaista sjajan tempo...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000