forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2018 : 07:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by bvagner3

Nulti broj Dragonera u boji je očigledno više tražen i na Libellusovom sajtu je sada već rasprodan.



A sada... Neka igre počnu.
Sva sreća da ga imam u neluksuznom VČ izdanju


Imam i ja. I ostavicu ga...(dapace kupovacu i dalje V.C.), ali jedva docekah ovo od Libellusa. To jest jos nisam, valjda ce mi danas doci...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2018 : 18:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo dosle su i meni doma, knjige Dragonera. I sto da ja sad kazem? Ovo je, kako bi rekao jedan poznati prodavač, sa foruma, fantazija. Ovo je iznad svih mojih ocekivanja, i definitivno je najljepše izdanje Libellusa. Čak bolje od Magičnog, što nisam očekivao, ali evo uspjeli su i to... Svaka čast! Hvala im...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/11/2018 : 21:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odlicno Ivanl da si napokon dobio knjige

Ja sam uspio procitat prva 3 poglavlja, dosta ima likova koje nisam mogao odmah upamtit, te dogadjaja i mjesta koja isto treba malo proucavat, bas dobro da je ona karta stavljena nakon svakog poglavlja pa si mozemo predocit neke stvari.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/11/2018 : 22:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by bvagner3

Nulti broj Dragonera u boji je očigledno više tražen i na Libellusovom sajtu je sada već rasprodan.



A sada... Neka igre počnu.
Sva sreća da ga imam u neluksuznom VČ izdanju


Imam i ja. I ostavicu ga...(dapace kupovacu i dalje V.C.), ali jedva docekah ovo od Libellusa. To jest jos nisam, valjda ce mi danas doci...



Ako VČ bude išao sa 2 knjige godišnje, to će biti super... To bi bilo 8 epizoda, sasvim dovoljno.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/11/2018 : 06:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisam ti siguran u to. Dapače jako sumnjam. Inaće ostavit ću i njihovo izdanje bez problema, pa čak i zato što mislim da ga neće ni biti puno. Entuzijastićno bi bilo po meni očekivati i jednu VČ 'knjigu' u dvije godine. Dok se zna da će Libellus to 'izbacivati' redovno i za par godina eto nas uz bok taljanima...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/11/2018 : 08:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Libellus će pokušati u dvije godine, znači do kraja 2020. sustići Talijane
Znači objaviti oko 80 epizoda u tom razdoblju
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/11/2018 : 10:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Upravo tako sam i mislio. Dvije godine su ništa za sustići originalne epizode ovog odličnog serijala.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/11/2018 : 20:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Isabella, kćer Luce Enocha pozira sa Mirvinim oružjem

https://i.imgur.com/kIrXIpu.jpg
https://i.imgur.com/5lBs40J.jpg
https://i.imgur.com/HM4H7z8.jpg

Edited by - solar on 30/11/2018 20:26:17
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/11/2018 : 21:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Isabella, kćer Luce Enocha pozira sa Mirvinim oružjem


Mirva je sestra od Jana, jel da? Mislim da sam dobro upamtio. Ali moram ponovno krenut čitat ispočetka, pročitao sam samo 3 poglavlja dosad iz nultog broja.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2018 : 20:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Dragonero zaista izgleda "nenadjebivo" u ovom Libelusovom ruhu
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/12/2018 : 20:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ne bih ništa rekao za manjak originalnosti, ali nakon onog ljigavog opravdavanja Viettijevog - da nije posuđivao od pretilog Georgea R.R. Martina, nego da je imao u vidu Hadrijanov zid i kineske legende o zmajevima - na viđeno u nultom broju gledam drugim, kritičnijim pogledom... Night Watch, White Walkersi, mač zmajosjek, Sheloba, Galadrielino šumsko kraljevstvo, nakralo se tu svašta, i od Martina i od Tolkiena. Rezultat je zasad osrednji, ali tko zna, možda je serijal zaista dobar (skepsu izaziva i to što ga unaprijed hvale, tko zna zašto, oni koji ga nisu čitali).

Ne mogu zamisliti pokojnog Caponea da bi se opravdavao kako njegovih 'Hiljadu lica straha' nikakve veze nemaju s romanom 'It' Stephena Kinga.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/12/2018 : 23:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Sera u izvedbi Luce Enocha
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 09/12/2018 : 19:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Topic vec pao na trecu stranicu foruma. Cita li ovo iko ili se svi jos uvijek dive dizajnu korica :) Zanimaju me dojmovi vezani za pricu i scenarino na prvom mjestu pa ako neko kaze koju pametnu unaprijed mu hvala :)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/12/2018 : 19:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Smanjila mornarčina frekventnost upisa o tome kako će 'guštat' u uvezu i dizajnu (i kako je D. 'fenomenalan serijal' - bez obzira što ga čitala nije).
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/12/2018 : 19:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Frekventnost upisa na ovom topicu sve govori.
Evo ja sam pročitao nulti broj u VČ izdanju i mogu reći tako-tako, nije me oduševilo, ali pratit ću dalje. Crtež je odličan.
Ovih dana gledam nabaviti prvu knjigu pa idemo dalje, drugu i treću imam.
Veseli,nemoj izdati, idemo dalje...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/12/2018 : 20:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Nakon nultog broja ne vidim čemu takva pompa oko ovog fantasy 'patchworka'.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/12/2018 : 21:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Nakon nultog broja ne vidim čemu takva pompa oko ovog fantasy 'patchworka'.


Kasniji brojevi su vjerovatno bolji.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/12/2018 : 23:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nisam ponovio nulti broj niti pročitao ostale
Javim dojmove kada dođe na red
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/12/2018 : 23:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Ne bih ništa rekao za manjak originalnosti, ali nakon onog ljigavog opravdavanja Viettijevog - da nije posuđivao od pretilog Georgea R.R. Martina, nego da je imao u vidu Hadrijanov zid i kineske legende o zmajevima - na viđeno u nultom broju gledam drugim, kritičnijim pogledom... Night Watch, White Walkersi, mač zmajosjek, Sheloba, Galadrielino šumsko kraljevstvo, nakralo se tu svašta, i od Martina i od Tolkiena. Rezultat je zasad osrednji, ali tko zna, možda je serijal zaista dobar (skepsu izaziva i to što ga unaprijed hvale, tko zna zašto, oni koji ga nisu čitali).

Ne mogu zamisliti pokojnog Caponea da bi se opravdavao kako njegovih 'Hiljadu lica straha' nikakve veze nemaju s romanom 'It' Stephena Kinga.



Capone se mogao i izvući, vrlo lako - dovoljan mu je Forbidden Planet a da nije ni pomirisao It.
(FP inače sam vuče premisu od bardova Tempesta, a vjerujem da je i Stevica to koristio.)
Ali ovo je kradja i blijeda kopija. Samo za nepoznavatelje ove dvojice klasika koje spominješ ovo može biti nešto posebno dobro.
Nije posve loše, ali sve u svemu, muć-puć.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/12/2018 : 23:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Smanjila mornarčina frekventnost upisa o tome kako će 'guštat' u uvezu i dizajnu (i kako je D. 'fenomenalan serijal' - bez obzira što ga čitala nije).







Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/12/2018 : 17:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Meni je, osim nultog broja, dostupno i preostalih devet brojeva u tri LL-trobroja (dakako da to nikad kupio ne bih, ali sam ih u mogućnosti posuditi kad zaželim), ali volio bih pročitati nešto konkretno i argumentirano o tim prvim brojevima (dakle, ne paušalne mornarske ocjene i bulažnjenja o koricama). Sjećam se da je Patak (koliko god bio sklon patetici u svojim pisanijama, njegova riječ ipak ima određenu težinu) jednom rekao da su upravo prvi brojevi na njega ostavili jak dojam, i da se to u nastavku serijala nije ponovilo.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 10/12/2018 : 20:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

Topic vec pao na trecu stranicu foruma. Cita li ovo iko ili se svi jos uvijek dive dizajnu korica :) Zanimaju me dojmovi vezani za pricu i scenarino na prvom mjestu pa ako neko kaze koju pametnu unaprijed mu hvala :)

Trenutno sam na četvrtoj epizodi, i svoj ukupni dojam ću dati tek nakon pročitanih svih do sad izašlih u nas (jbg, nema se vremena), i mogu reći da je to dosta solidno za toliki obim stranica, da imaš sagu koja se proteže na četiri broja, a da uspijeva zadržati pozornost unatoč predvidljivosti i natezanju radnje. Mene konkretno jebe to što organski ne podnosim fantasy,. da ga bar malo volim vjerojatno bi mi ovo bilo dosta dobro, ovako je samo solidno.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 10/12/2018 : 21:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by SSM

Topic vec pao na trecu stranicu foruma. Cita li ovo iko ili se svi jos uvijek dive dizajnu korica :) Zanimaju me dojmovi vezani za pricu i scenarino na prvom mjestu pa ako neko kaze koju pametnu unaprijed mu hvala :)

Trenutno sam na četvrtoj epizodi, i svoj ukupni dojam ću dati tek nakon pročitanih svih do sad izašlih u nas (jbg, nema se vremena), i mogu reći da je to dosta solidno za toliki obim stranica, da imaš sagu koja se proteže na četiri broja, a da uspijeva zadržati pozornost unatoč predvidljivosti i natezanju radnje. Mene konkretno jebe to što organski ne podnosim fantasy,. da ga bar malo volim vjerojatno bi mi ovo bilo dosta dobro, ovako je samo solidno.



Ovakve se izjave ne vide tako često po stripovskim forumima; ima puno ljubitelja fantazija. Upotrebiću onu kliše frazu: drago mi je što nisam jedini!
Autori fantazija retko pobegnu od klišea žanra: žene su ili lepotice ili stare veštice/rugobe, muškarci glavni likovi nabildovani sa fensi facama ko da su fotomodeli, sporedni likovi uglavnom neki trolovi, elfovi, patuljci... pa onda zmajevi, mačevi, moći, čarobnjaci... proseravajući dijalozi s puno patetike (uz adekvatnu orkestarsku muziku da to zvuči kul) kako će svet biti uništen, kako narodi moraju živeti u slozi, kako se zlo nadvija nad njima... Sve je nekako ''grandiozno'' i ''isuviše kul'', likovi nikad ne pričaju o lupam šuljevima, ljubavnim jadima i nemaju ni malo životnosti, kao da su jednodimenzionalne žrtve žanra, zarobljene u koricama/na platnu, bez svakodnevnih muka i problema, uvek u borbi za neke (pre)velike ciljeve, stvoreni samo radi toga, beživotni...
Ima tu dosta varijacija na temu (glavni lik mali i smušen kao u Hobitu i Šninkelu), ali često je puno toga na isti kalup a nisam od onih koji se baš lože na fantasy setting.





Edited by - Jocko on 10/12/2018 21:04:07
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 10/12/2018 : 21:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by VALTER

Smanjila mornarčina frekventnost upisa o tome kako će 'guštat' u uvezu i dizajnu (i kako je D. 'fenomenalan serijal' - bez obzira što ga čitala nije).










mora da ste mu i jedan i drugi na ignore listi...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/12/2018 : 22:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Prvi put da Enoch i Vietti nemaju nikakve veze sa pričom ili scenarijem.

#68
Scenarij: Gabriella Contu
Crtež: Vincenzo Riccardi
Naslovnica: Giuseppe Matteoni

http://www.sergiobonelli.it/dragonero/2018/11/30/albo/il-potere-e-la-gloria-1003930/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1543590723710.jpg--.jpg?1543590724000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1543590724367.jpg--.jpg?1543590724000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1543590724973.jpg--.jpg?1543590725000

Edited by - solar on 10/12/2018 22:30:52
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.92 seconds. Snitz Forums 2000