forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/01/2020 : 23:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kolekcija jednog Talijana
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2020 : 01:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kad vidim da neko slaze s desne na levo a ne s leve na desno, bas mi bude neprijatno.

Inace svaka cast coveku, to je pravi fan! Mislim da ima svako objavljeno izdanje Dragonera u Italiji!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/01/2020 : 09:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Kad vidim da neko slaze s desne na levo a ne s leve na desno, bas mi bude neprijatno.



Mozda je prije Bonellija citao mange.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/01/2020 : 19:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Drugi broj serijala "Alkemičarska tajna" dosta je dinamičniji od uvoda, sa još više zanimljivih likova i intrigantnih stvari iz ovoga svijeta, u scenarij su Enoch i Vietti uložili puno truda, Matteoni ovdje isporučuje nekoliko upečatljivih kadrova.

8,5/10
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/01/2020 : 19:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
A ja sam mislio da si već pročitao sve četiri epizode!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/01/2020 : 22:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

A ja sam mislio da si već pročitao sve četiri epizode!



Polako, imam samo VČ knjige, tako da ne smijem brzati.
Nulti broj sam pročitao još tamo 2017.
Pratim njihov ritam
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2020 : 23:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by solar

A ja sam mislio da si već pročitao sve četiri epizode!



Polako, imam samo VČ knjige, tako da ne smijem brzati.
Nulti broj sam pročitao još tamo 2017.
Pratim njihov ritam



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2020 : 17:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by solar

A ja sam mislio da si već pročitao sve četiri epizode!



Polako, imam samo VČ knjige, tako da ne smijem brzati.
Nulti broj sam pročitao još tamo 2017.
Pratim njihov ritam


Onda ces se napratiti...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/02/2020 : 18:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#2 - Magazin

Zaista sam ugodno iznenađen sa ove tri pričice u drugom Magazinu. Radnja se odvija u Solianu u dane kad nema pravih misija nego je vrijeme nekih fešta, pa tako u prvoj pričici koju je napisao Vietti sve se vrti oko neke utrke zbog koje patuljci otmu Seru kao osvetu za prošlogodišnje nepodopštine Jana i Gmora. Uglavnom cijela utrka završava tako da par velikih sisa izazove toliku zbrku da Gmor i Jan na kraju odnesu pobjedu.
Druga epizoda također je humoristična i neki elementi su zaista pretjerani poput Gmorove tuče sa morskih psima ali Enoch je sve to napravio u cilju komičnog efekta. Takve slobode je sebi uzimao i Nolitta sa Going-Goingom ili Pisum Alatumom na što me ona životinjica nalik prascu, s kojom se Gmor jačio cijelu epizodu, podsjetila. Sve je bilo iznimno simpatično čak me i kraj iznenadio jer sam mislio da će Enoch na kraju tu životinjicu poslati nazad u prirodu zajedno sa svojm praščićima ali ne - svi su svojom krivicom završili na ražnju! :D
Zadnja epizoda je također ok, tu vidimo završetak "sukoba" između patuljaka i Sere i svjedočimo nekoj igri koja je u povijesti zaista postojala.
Sve u svemu - simpatično i zabavno.

Edited by - solar on 02/02/2020 18:47:17
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/02/2020 : 19:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#76 - La dama delle lacrime

Prva od dvije posljednje Dragonerove priče po staroj numeraciji je spektakularna a to posebno vrijedi za crtež Luce Malisana koji je za "stani pa gledaj" kategoriju. Toliko je dobar da bi ga obavezno trebalo objaviti u A4 formatu i to u c/b tehnici.
Što se tiče scenarija tu nas Luca Enoch iznenađuje iz stranice u stranicu, nema smisla da išta posebno pišem jer bi volio da do ovoga dođete bez nekih spojlera, samo ću reći da su događaji krucijalni i tiču se cijele Carevine, Imperatora, Kancelara Ausofera i sudbine cijelog Erondara.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/02/2020 : 19:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nije najbolja kvaliteta slika ali svejedno da dobijete dojam...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/02/2020 : 19:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/02/2020 : 19:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 07/02/2020 : 12:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Meni ovaj Dragonero dosta sličan Witcheru...

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/02/2020 : 00:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#77 - Morte di un eroe

Posljednji broj po staroj numeraciji definitivno nije razočarao po pitanju dramatičnih događaja, ustvari ima ih toliko puno da se zapitate kako je uopće moguće da su se Enoch i Vietti odlučili na ovo.
Neću ništa dalje jer nema smisla, sve je jedan veliki spojler.
U svakom slučaju ako pratite serijal sigurno vam neće biti dosadno!
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 08/02/2020 : 08:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Meni ovaj Dragonero dosta sličan Witcheru...



Samo izgledom, i tu svaka sličnost prestaje.

Dok npr ovo:
https://shop.zenescope.com/collections/dragonsblood-single-issues
Strašno sliči na Dragonera

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/02/2020 : 15:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Malisan radi na novoj priči!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/02/2020 : 16:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Najava za peti broj
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/02/2020 : 16:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Deseta knjiga sjajnog Dragonera peto je izdanje u našoj prvoj ovogodišnjoj turi koja će uskoro biti vani, a priče koje vas čekaju unutra te njihovi autori su:

“LOVCI NA KRAKENE” (Stefano Vietti / Francesco Rizzato)
“DRAUGHENSKO GNIJEZDO” (Stefano Vietti / Francesco Rizzato & Antonella Platano)
“ZARAZA” (Luca Enoch / Gianluigi Gregorini)

Tradicionalno, naslovnice za sve ove epizode potpisao je Giuseppe Matteoni, a u Italiji su objavljene između rujna i studenog 2015. u originalnim brojevima 28, 29 i 30.

Inače, u ovoj vas knjizi prvo očekuje dvodijelna epizoda u kojoj će Ian i Sera krenuti put Vàhlendàrta gdje će im se potom putevi razdvojiti jer će se Ian morati pridružiti lovcima na krakene kako bi zajedno s njima riješio enigmu napada na lučki gradić Awanàrt, dok će za to vrijeme Seri u Vàhlendàrtu društvo praviti ni više ni manje nego Elara Nomenille, Ianova majka. Nakon toga slijedi priča “Zaraza” u kojoj ćemo se ponovno susresti s eleuzinima i Eryanom - što automatski vuče za sobom i prijedlog da prije čitanja ove knjige bacite malo pogled i na epizode “Očnjaci i čelik” (D 2) i “U Zehfirovom kraljevstvu” (D3) - a kraj te uzbudljive pustolovine doznat ćete u 11. knjizi u priči pod naslovom “Agonija Yastrada”.



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2020 : 12:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E to se pozdravlja. Ide Dragonero, grabi naprijed ko lud. Sjajno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/02/2020 : 13:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

E to se pozdravlja. Ide Dragonero, grabi naprijed ko lud. Sjajno.


Jesi li išta pročitao, dojmovi?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2020 : 14:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jos od kad sam procitao 'nulti' broj u izdanju Veseloga strip me odusevio i po pitanju tematike, jer volim fantasy, i po pitanju crteza. Kako je kod VC-a doziranje ovog stripa na kapaljku, tako sam jedva docekao izlazak ovog serijala kod Libellusa, jer ti kad ugrizu ne pustaju. Sto evo i dokazuju objavom vec desete knjige. Dakle, da, procitao sam sve dostupno kod nas. Taljanskim se sluzim pristojno, ali ne citam na stranim jezicima iz principa. Dosta mi je sto na poslu moram komunicirati na tudinskom. Dragonera sto se tice dosad procitanog, serijal klizi postojano i pametno, bez obzira na masu vec poznatih teferenci iz svijeta fantasya. Meni to vec videno osobno ne smeta, jer ne ide tek tako konstantno izmisljanje novih svijetova. I masta ima svoje granice, tako da se nerijetko autori ispreplecu idejama, slucajno ili namjerno. Tako i Dragonro nije izuzetak. Necu se doticati referenci vec videnih u drugim univerzumima, to prepustam uzitku ostalog citalackog auditorija. Zanimljiv, kompleksan i studiozno postavljen svijet glavnog junaka i njegovih pratitelja. Ono na sto bi se posebno osvrnuo je kvaliteta nacrtanih prica. Jednom rijecju genijalan crtacki staff. Kad se uzme u obzir komercijalni nacin rada SBE-a, i znajuci da knjizica koja dolazi na kioske mora biti spremna odredeni datum, ovi crtaci cuda rade. Uspjeli su biti bolji od staffa Magica Venta, koji je crtacki dodad bio nedodirljiv s obzirom na tamosnje crtacke zvijezde. Dakle, suma sumarum, dosadasnje procitane polovice serijala, zanimljiv fantasy koji navlaci na jos i jos, crtacki bezprijekorno odraden sto je meni jako bitno, jer je strip prvenstveno vizualni medij.
Stoga dojam; drago mi je sto se SBE kuca vec odavno okrenula novim prostorima, temama i spoznajama, i sto se ostavila dugogodisnjih stereotipnih okova stripova koje je objavljivala i objavljuje do iznemoglosti recilkulacije. Dragonera bi cak okarakterizirao kao odskocnu dasku nove politike redakcije taljanske kuce nakon odlaska velikog gazde na cistinu na kraju puta. I ta politika kracih brzih zustrijih serijala na celu s Dragonerom im je bila pun pogodak.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/02/2020 : 14:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dragonero je obićna roba široke potrošnje kojoj se koji put zalomi odlični crtač.
Za nezahtjevne ljubitelje fantazija sasvim ok.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2020 : 15:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bice, tebi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/02/2020 : 17:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni normalno.
Ja nisam nezahtjevni ljubitelj fantazija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000