forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Manga - čita se i preporuke...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 32

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/08/2009 : 15:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Ja imam onih 6 ogromnih Akira od Dark Horsea. Preko 400 strana svaka. To je i cijela priča. U vrijeme kad sam to nabavljao prva je knjiga preko Amazona bila misija nemoguce. "Used" trejd je išao za 130 dolara, tko zna koliko sada cijepaju ako DH nije reprintirao.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 28/08/2009 : 15:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aster

quote:
Originally posted by Wicked


A Berserk????



Pa to je samo moje misljenje, i mozda neznaci nista.
Ali eto meni se Berserk nije dopao sto se crteza tice. Na zalost nisam ga citao... Pretpostavljam da ima dobar scenario.



Mogu se sloziti da nije klasican manga stil crtanja, ali ubedljivo crtez sa najvise detalja... sto se scenarija tice, meni licno ni jedan strip na svetu mu ne moze prici...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 28/08/2009 : 16:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aster

quote:
Originally posted by weljko94

Jel si chitao Akiru u originalu Aster?



Kako mislis "u originalu"?
Bio sam u Londonu, a tamo ima nekoliko gigantskih magacina Manga stripova. Toliko stripova jos u zivotu nisam video odjednom...i sve samo mange...
Tamo sam prolistao Akiru u engleskom izdanju (koliko se secam izdat je u 3 velika toma). Dobra je Akira! Jedan je od mojih omiljenih. Citao sam ga jos u Dnevnikovoj opremi.
Original Akire mislim da nisam video, ali pretpostavljam da je odlican.


Loshe sam postavio pitanje. Htedoh da pitam jel si chitao na engleskom, odnosno Dark Horse ili ovo od Marketprinta?
Meni je Akira takodje najbolja manga, s time shto Berserka nisam imao prilike da chitam/gledam(josh!)
Takodje ja mislim da ima 4 ili 6 volumea( onih velikih) a ne 3

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju

Edited by - weljko94 on 28/08/2009 16:14:48
Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 30/08/2009 : 09:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94




Loshe sam postavio pitanje. Htedoh da pitam jel si chitao na engleskom, odnosno Dark Horse ili ovo od Marketprinta?
Meni je Akira takodje najbolja manga, s time shto Berserka nisam imao prilike da chitam/gledam(josh!)
Takodje ja mislim da ima 4 ili 6 volumea( onih velikih) a ne 3
[/quote]

krivo sam rekao. Akiru imam i citao sam ga (vise puta) u Marketprintovoj opremi. Steta sto su ga tako podelili na 5o i nesto delova. Mada mi se tako dopadaju naslovnice u boji.
Ali ima jos nekoliko zakona mange pored Akire.
Veljko, obavezno nabavi stripove od autora Junjo Ito-a: Uzumaki, Gyo. Strava su! Eden (od Hiroki Endo-a) i Vagabond isto tako su zakon! U google images znas ih videti izbliza
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 30/08/2009 : 12:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Jel' čitao neko mangu Battle Angel Alita?Doneo mi ortak neznajući da i nisam baš neki ljubitelj mangi,pa sad ne znam dal' da čitam ili..

Edited by - nolo contendre on 30/08/2009 12:44:18
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 30/08/2009 : 14:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aster

quote:
Originally posted by weljko94




Loshe sam postavio pitanje. Htedoh da pitam jel si chitao na engleskom, odnosno Dark Horse ili ovo od Marketprinta?
Meni je Akira takodje najbolja manga, s time shto Berserka nisam imao prilike da chitam/gledam(josh!)
Takodje ja mislim da ima 4 ili 6 volumea( onih velikih) a ne 3



krivo sam rekao. Akiru imam i citao sam ga (vise puta) u Marketprintovoj opremi. Steta sto su ga tako podelili na 5o i nesto delova. Mada mi se tako dopadaju naslovnice u boji.
Ali ima jos nekoliko zakona mange pored Akire.
Veljko, obavezno nabavi stripove od autora Junjo Ito-a: Uzumaki, Gyo. Strava su! Eden (od Hiroki Endo-a) i Vagabond isto tako su zakon! U google images znas ih videti izbliza
[/quote]
Imash mozhda sajt za online chitanje toga ili kako?
Hvala na preporuci
Edit:
@ nolo: Chuo sam za tu mangu, ali nisam je chitao. Svi je hvale pa ti ne bi skodilo da probash

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju

Edited by - weljko94 on 30/08/2009 14:39:18
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 30/08/2009 : 23:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
@weljko94

Pa ako je već hvale onda zaslužuje da je bar "načnem".
Hvala.
Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 31/08/2009 : 14:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nolo contendre

Jel' čitao neko mangu Battle Angel Alita?Doneo mi ortak neznajući da i nisam baš neki ljubitelj mangi,pa sad ne znam dal' da čitam ili..



Obavezno!
Crtez mu je fantastican, sto se tice prvih 10 delova. A posle je odjednom postao jednostavniji...
Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 31/08/2009 : 14:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

Imash mozhda sajt za online chitanje toga ili kako?
Hvala na preporuci
Edit:
@ nolo: Chuo sam za tu mangu, ali nisam je chitao. Svi je hvale pa ti ne bi skodilo da probash



http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://img.photobucket.com/albums/v311/Indigofox/THE%2520HOLES%2520OH%2520SHI-/Gyov02c09pg204.png&imgrefurl=http://screen1112name.xanga.com/&usg=__VON7LFL_phS031RsqUekE_Ksl-Q=&h=1174&w=800&sz=313&hl=hu&start=15&sig2=K-DfsQJch7d-qEPGvFl8rQ&tbnid=zFsupw5tDjzjrM:&tbnh=150&tbnw=102&prev=/images%3Fq%3Djunji%2Bito%2Bgyo%26gbv%3D2%26hl%3Dhu%26sa%3DG&ei=ycSbSsC2CInkmgP4qoTOBA
Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 31/08/2009 : 14:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

Imash mozhda sajt za online chitanje toga ili kako?
Hvala na preporuci
Edit:
@ nolo: Chuo sam za tu mangu, ali nisam je chitao. Svi je hvale pa ti ne bi skodilo da probash



najjednostavnije je da u "Google Images search" upises ime autora i naslov stripa (na engleskom naravno), pa tamo mozes da nadjes gomilu toga.
Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 31/08/2009 : 14:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94



Imash mozhda sajt za online chitanje toga ili kako?
Hvala na preporuci
Edit:
@ nolo: Chuo sam za tu mangu, ali nisam je chitao. Svi je hvale pa ti ne bi skodilo da probash
[/quote]

Ito je genije! Samo za odrasle! (+18)!!!

http://images.google.hu/images?hl=hu&source=hp&q=junji+ito+gyo&btnG=K%C3%A9pek+keres%C3%A9se&gbv=2&aq=f&oq=

http://images.google.hu/images?gbv=2&hl=hu&sa=1&q=junji+ito+uzumaki&btnG=K%C3%A9pek+keres%C3%A9se&aq=f&oq=

http://images.google.hu/images?gbv=2&hl=hu&sa=1&q=hiroki+endo+eden&btnG=K%C3%A9pek+keres%C3%A9se&aq=f&oq=

to je to!





Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 01/09/2009 : 12:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
evo dosao sam do 200 epizode bleach-a. Ispocetka me je prica pomalo smarala sve do soul society arca, sad mi je strava. Pa me interesuje imali ovdje jos obozavatelja???

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 01/09/2009 : 16:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Pa mogao bi reci da sam ja u neku ruku fan, ali me je Tite Kubo iznervirao sa nenormalno dugackim borbama u Hueco Mundo arcu...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 01/09/2009 : 16:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Duge borbe su klasicne za ovakve serijale. Pogotovo za mange. Borbe se razvuchu nekad chak i po nekoliko tomova!
Inache volim Bleach da gledam, pogotovo je muzika strava, znahci vrh, a ja sam gledao sve do oslobadjanja one Rukije, dalje nisam, a to sam gledao na hepiju uz prevod Sakurabane.

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 01/09/2009 : 17:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Preterao je u Hueco Mondo arcu... u pitanju je totalni rat... svako sa svakim... mnogo dugo traje i jos nije gotovo...
Pogotovo je iritirajuce sto sam procitao celu mangu i sad moram da cekam svake nedelje na po jedan chapter...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 01/09/2009 : 17:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Ah to je najgore. xP

Inache krenuo da gledam Hajime no Ippo, odlichan odlichan anime. Znachi imam utisak da ce ovo biti ako ne i najbolji anime koji sam gledao !!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 01/09/2009 : 17:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Rekoh ti da je dobar

Ne znam dal sam pomenuo redosled serija i filmova, ali evo...

1. Hajime no Ippo: The Fighting (The Series)
2. Hajime no Ippo: Champion Road (TV Special)
3. Hajime no Ippo: Mashiba vs Kimura (OVA)
4. Hajime no Ippo: The Fighting - New Challenger (The Series)

Sve cisto, nema filera...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 01/09/2009 : 20:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
odlichno, hvala puno!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 01/09/2009 : 23:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

Duge borbe su klasicne za ovakve serijale. Pogotovo za mange. Borbe se razvuchu nekad chak i po nekoliko tomova!
Inache volim Bleach da gledam, pogotovo je muzika strava, znahci vrh, a ja sam gledao sve do oslobadjanja one Rukije, dalje nisam, a to sam gledao na hepiju uz prevod Sakurabane.



Pa nisam ni ja daleko stigao u svakom slucaju ocito je da ce Ichigo morati da se sukobi sa svojom zlom polovinom, mislim da cu nakon toga preci na nesto drugo od mangi

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 04/02/2010 : 23:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Veljko, obavezno nabavi stripove od autora Junjo Ito-a: Uzumaki, Gyo. Strava su!

[/quote]

Upravo me zanimaju komentari za Gyo, nabasao sam na to na amazonu, pa se neckam da li da kupim ili ne. Da li su ona dva trejda sve sto je izaslo od Gyo ili ima jos?

Edited by - swamp thing on 04/02/2010 23:27:23
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/02/2010 : 00:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Upravo me zanimaju komentari za Gyo, nabasao sam na to na amazonu, pa se neckam da li da kupim ili ne. Da li su ona dva trejda sve sto je izaslo od Gyo ili ima jos?


Da, ta dva trejda su kompletna priča.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 06/02/2010 : 11:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by swamp thing

Upravo me zanimaju komentari za Gyo, nabasao sam na to na amazonu, pa se neckam da li da kupim ili ne. Da li su ona dva trejda sve sto je izaslo od Gyo ili ima jos?


Da, ta dva trejda su kompletna priča.



Hvala
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 07/02/2010 : 13:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Mozhe neko da mi kazhe neshto vishe o ovoj mangi, chini mi se zanimljivo i razmisljam da krenem da chitam skenirano.

Yokohama Kaidashi Kikou

EDIT:

Ako vam se svideo Blade Of Immortall, onda ce vam se svideti i Vagabond. Probajte :)


Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju

Edited by - weljko94 on 07/02/2010 15:33:48
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/02/2010 : 11:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Aaarghhh!!! Na amazonu ponovo odlozen izlazak druge knjige Akira!!! Pa necu ovo kompletirat' nikad... :(
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1694 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 16/08/2010 : 14:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Moja preporuka za ove vrele letnje dane:
Yotsubato!

Da ne prepricavam, nije slicno, ali ima miris Calvin & Hobbesa, prica vuce na Usagi Drop-u, ali opet nije toliko "ozbiljna". A opet, ne lici ni na jedno ni na drugo. Veselo, simpaticno, nepretenciozno, letnje...

I da: kratko je - svega 69 chaptera za sada.
Go to Top of Page
Page: of 32 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000