forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/10/2018 : 14:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Onaj tko kupuje za vlastitu kolekcije ne bi se trebao opterećivati time koliko će to vrijediti u budućnosti, preprodavači koji uzimaju više istih primjeraka su već druga stvar.
Onaj tko uzima samo da bi pročitao i zatim odmah prodao mora biti svjestan da bi ti stripovi mogli izgubiti na cijeni, pa ni samo čitanje nije potpuno besplatno kako god da okreneš.
Kada se već tako gleda onda ništa u životu nije potpuno besplatno, film ili muzika koje si skinuo na svoj kompjuter također to nisu jer si platio operateru korištenje interneta.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 08/10/2018 : 14:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Da su im cijene ajmo reći normalne, jer već odavno nisu (čitaj nakon onog zadnjeg poskupljenja pokušavanog biti opravdano raznim kvazi objašnjenjima), sad je to samo običan grabež, i ja bih kupovao još uvijek i Texa i Mister Noa. Ovako sam se "riješio" Texa i Mister Noa, i to ajmo reći po dobrim cijenama. Teško da bih u današnjoj situaciji mogao dobiti više od 13.000 za Texa i 13.000 za MNOa. Natnan Nevera, Martina i Zagora uzimam i uzimat ću i dalje jer ih najviše volim. Osim toga, osim MM koji je isto tako običan grabež, ali ga jebiga volimo i supruga i ja, Zagor i NN su daleko najpovoljnija njihova izdanja. Taman je sad SA/Ludens počeo sa Texom i odlično. Lijepo izdanje po normalnim kiosk cijenama. Znam da bih trebao dočekati Metuzalemove godine da to izguraju do kraja ali niti Libellus neće Texa izgurati do kraja jer ga je jednostavno previše. Ovako idemo bez pritiska pa koliko doguramo .
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 08/10/2018 : 16:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
koliko bi vrijedio komplet knjiga Texa LL 1-80 ?

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4701 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 08/10/2018 : 16:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Kao da se uloženo mora vratiti..
Kad kupujes majicu, auto ili kino ulaznicu ne očekuješ povrat ulozenog

Najjače mi je kad se takvi još i hvale nekakvom tobožnjom ljubavlju prema stripovima. A ni ovi koji nakon jednog propuštenog broja ili prekida skupljanja nakon 10-tak godina odluče prodati kolekciju mi isto nisu jasni. Evo i ja sam odustao od Martija nakon 77 knjige, ali ne pada mi na pamet da ih prodam.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/10/2018 : 16:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by supermark

Kao da se uloženo mora vratiti..
Kad kupujes majicu, auto ili kino ulaznicu ne očekuješ povrat ulozenog

Najjače mi je kad se takvi još i hvale nekakvom tobožnjom ljubavlju prema stripovima. A ni ovi koji nakon jednog propuštenog broja ili prekida skupljanja nakon 10-tak godina odluče prodati kolekciju mi isto nisu jasni. Evo i ja sam odustao od Martija nakon 77 knjige, ali ne pada mi na pamet da ih prodam.



Ja san kupova sve od Libellusa kad je tek krenija, i onda, zbog financijskih razloga, sta. Tako san se, 9 godina nakon, naša s priličnim brojem glanc rasprodanih i traženih primjeraka. Nije mi ni stalo do tih junaka, ni do možebitne kolekcije (kada je financijsko stanje poboljšano), tako da razumin i ove koji isto naprave nakon 10 godina skupljanja.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/10/2018 : 17:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Kao da se uloženo mora vratiti..
Kad kupujes majicu, auto ili kino ulaznicu ne očekuješ povrat ulozenog


Ne valja ti usporedba
Ko pametno radi stripovi su sigurniji od orocenee stednje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 08/10/2018 : 17:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by supermark

Kao da se uloženo mora vratiti..
Kad kupujes majicu, auto ili kino ulaznicu ne očekuješ povrat ulozenog


Ne valja ti usporedba
Ko pametno radi stripovi su sigurniji od orocenee stednje



Stripovi ili samo libellus?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/10/2018 : 18:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
e tu si me :D nasao :D
libelus
samo je bitno imati strpljenja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/10/2018 : 18:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
zamijenio sam stripove za novac :D
ali manje nego sam dao... ovoga puta pa mi vatra

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/10/2018 : 19:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

koliko bi vrijedio komplet knjiga Texa LL 1-80 ?



Koliko god da vredi nece niko iskesirati 800-1000-1500€ odjednom, to je problem.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/10/2018 : 19:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by supermark

Kao da se uloženo mora vratiti..
Kad kupujes majicu, auto ili kino ulaznicu ne očekuješ povrat ulozenog


Ne valja ti usporedba
Ko pametno radi stripovi su sigurniji od orocenee stednje





Ne bih se složio
Niti najmanje
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/10/2018 : 19:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Dugoročno ništa od tih papirčina neće vrijediti puno... Možda se, doduše, ako nešto preostane, u postapokaliptičnom svijetu razvije jedno novo kolekcionarsko tržište, gdje će se za Libellusov MV 1 plaćati suhim zlatom.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 08/10/2018 : 19:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by markotamara

koliko bi vrijedio komplet knjiga Texa LL 1-80 ?



Koliko god da vredi nece niko iskesirati 800-1000-1500€ odjednom, to je problem.


Malo si i reka

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4701 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 08/10/2018 : 21:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by supermark

Kao da se uloženo mora vratiti..
Kad kupujes majicu, auto ili kino ulaznicu ne očekuješ povrat ulozenog

Najjače mi je kad se takvi još i hvale nekakvom tobožnjom ljubavlju prema stripovima. A ni ovi koji nakon jednog propuštenog broja ili prekida skupljanja nakon 10-tak godina odluče prodati kolekciju mi isto nisu jasni. Evo i ja sam odustao od Martija nakon 77 knjige, ali ne pada mi na pamet da ih prodam.



Ja san kupova sve od Libellusa kad je tek krenija, i onda, zbog financijskih razloga, sta. Tako san se, 9 godina nakon, naša s priličnim brojem glanc rasprodanih i traženih primjeraka. Nije mi ni stalo do tih junaka, ni do možebitne kolekcije (kada je financijsko stanje poboljšano), tako da razumin i ove koji isto naprave nakon 10 godina skupljanja.

Razumiješ a ne uklapaš se ni u jedan ni u drugi profil. I ja sam se isto riješio desetak libellusovih texova jer sam ih samo jedan put pročitao, no potpuno druga stvar je kad voliš nekog junaka i skupljaš ga cijelo desetljeće i onda odustaneš i prodaš cijeli komplet jer nisi stigao kupiti jednu knjigu. Meni to nema smisla.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 08/10/2018 : 21:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24
quote:
Originally posted by split85
quote:
Originally posted by sawitch
quote:
Originally posted by markotamara

koliko bi vrijedio komplet knjiga Texa LL 1-80 ?
Koliko god da vredi nece niko iskesirati 800-1000-1500€ odjednom, to je problem.
Malo si i reka

Rekao je nešto što je apsolutno netočno. Znam ljude koji su izdvojili i veće cifre pa i sam sam izdvojio cifru iznad napisanih.

Prije točno godinu dana sam prodao svog Texa c/b (1-82) + svih 9 almanaha + svih 8 kolor specijala + sva 4 kolor albuma A4 za 13.000 kuna. Tu na aukcijama. Od 1 kune je išla aukcija. Sad vidi.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/10/2018 : 23:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy
Razumiješ a ne uklapaš se ni u jedan ni u drugi profil. I ja sam se isto riješio desetak libellusovih texova jer sam ih samo jedan put pročitao, no potpuno druga stvar je kad voliš nekog junaka i skupljaš ga cijelo desetljeće i onda odustaneš i prodaš cijeli komplet jer nisi stigao kupiti jednu knjigu. Meni to nema smisla.



Dobro, nisan baš mislija na takve ekstreme. Zar doista ima onih koji prodaju sve jer im je izmakla jedna knjiga? Je li tu stvar u perfekcionizmu kontinuiteta i kronologije kupovine ili u nečem drugom? Nema ni meni smisla.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/10/2018 : 01:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Od Mafesta čekamo Dragonera. :D

"U iščekivanju Godota Iana Aranilla"


mislim da ja dragonero malo prenahajpovan - pročitah prvu VČ knjigu sa 4 prva i broja, i utisci su mnjah.A da se razumemo,veliki sam fan epske fantastike.
Previše je to bonelistično,ako me razumete.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/10/2018 : 01:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by supermark

Kao da se uloženo mora vratiti..
Kad kupujes majicu, auto ili kino ulaznicu ne očekuješ povrat ulozenog


Ne valja ti usporedba
Ko pametno radi stripovi su sigurniji od orocenee stednje



pitanje je - situacija sa ZS/LMS se verovatno neće ponoviti - tad smo bili klinci,a nakon 15-25 godina onda odrasli sa kešom i dečačkim snovima koje valja ispuniti.

za 15 do 25 godina od ovih dana bićemo penzioneri,bez love,pa je diskutabilno da li će se ponoviti priča sa prodajom starih stripova za masne pare kao što je to bilo sa Dnevnikovim naslovima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/10/2018 01:24:55
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 09/10/2018 : 02:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
bas sam izracunao na njihovoj stranici i sama cijena u koricama(80% rasprodano,mozda i vise) je 11 995kn
sad da li neko spreman dati toliko,mislim da ima kolekcionara koji ce iskesirati taj novac

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 09/10/2018 : 04:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Gledam nova izdanja i cini mi se da su malo poskupili u odnosu na prethodne brojeve.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/10/2018 : 05:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Zagor iz 150 na 172 ako se odmah uzme...on je jos jeftin napram texu...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/10/2018 : 06:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A pa naravno da ima ljudi koji će puknut 1500+€ za kolekciju, ali mislim da ih ima jako jako malo...
Ali više-manje se slažem sa Drogsy-em.
Ja recimo ne skupljam niš od LL jer su cifre prevelike, a tiraž mali.
Volio bi cijelog NN, ali je cifra za komplet, ako ga itko prodaje vrlo vjerovatno van zdrave pameti.
Na svu sreću, barem ima skenova, pa se stripovi daju pročitat.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/10/2018 : 08:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen
Prije točno godinu dana sam prodao svog Texa c/b (1-82) + svih 9 almanaha + svih 8 kolor specijala + sva 4 kolor albuma A4 za 13.000 kuna. Tu na aukcijama. Od 1 kune je išla aukcija. Sad vidi.



Naravno da je moguce ali je jako tesko. Velike su to pare za kesiranje odjednom. Ljudi koji imaju taj kes ce uloziti u neki auto, renoviranje sobe, kupatila, letovanje, zimovanje itd..
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 09/10/2018 : 09:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Ko sakuplja a takav ja mali milijon,kolekciju neče prodat a makar mu fali i vlastit hlijeb,,,
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29191 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 09/10/2018 : 09:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ja si razmišljam da kad skupim još malo što mi fali od Texa prodam baš sve od Texa izašlo na ovim prostorima, koliko bi to vrijedilo, očuvano za -5 do glanc?

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000