forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/01/2019 : 17:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by sawitch

Povecao tiraz za 30-50 komada. Pa neka taloze. Ukoliko nemas mogucnosti da ispratis real time popusio si..



A pretpostavljam da bi to bilo na njihovu štetu ako se nebi prodalo, a njih očito BK za to da budu korektni prema vjernim kupcima



Kako se ne bi prodalo 50 komada po normalnim cijenama ako sad na aukcijama ide po 1000 kn komad. Koliko ljudi je samo prestalo kupovati neko izdanje jer im se stvorila rupa u kolekciji. Ja bih naštancao sva ova rasprodana izdanja i po njima polijepio pečate da su " oštećeni" ...eto, slučajno ih našli prilikom novogodišnjeg čišćenja špajze pa izvolite u pol cijene 😂😂😂😂 Makarska malo veće selo i sad ovi iz Makarske kao ne znaju lika iz Makarske koji im preprodaje stripove na veliko.


Ne bih ulazio u to da li znaju ili ne znaju,samo i više je nego jasno da je spomenuti gospodin napravio nešto za što je svojevremeno profesor inz/timber bill, bio "razapet" na forumu.
Generalno nije napravio ništa što je zabranjeno, ali kada se gleda na moralne aspekte stripofila/forumaša to i nije baš tako.
Malo me podsjeća na BiH ekipu koja vrti nekakav svoj film i baš ih briga za sve ostale što je generalno u redu.



O čemu je riječ?
Šta neka ''strip mafija'' koja kupuje nemilice po normalnoj cijeni pa preprodaje X puta skuplje?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/01/2019 : 19:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja nemam ništa kontra navedenih, samo sam napisao neke činjenice,što ja mislim koliko je to ispravno ili ne, nije ni važno.
Nitko ne brani tebi ili meni da kontaktiramo ljude iz Libellusa i da zakupimo cijelu turu jednog ili više junaka, ako ne ide tako, nađe se više ljudi za online/web narudžbu i to je to.
Nakon nekog vremena, aukcije od jedne kune.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/01/2019 : 20:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ja nemam ništa kontra navedenih, samo sam napisao neke činjenice,što ja mislim koliko je to ispravno ili ne, nije ni važno.
Nitko ne brani tebi ili meni da kontaktiramo ljude iz Libellusa i da zakupimo cijelu turu jednog ili više junaka, ako ne ide tako, nađe se više ljudi za online/web narudžbu i to je to.
Nakon nekog vremena, aukcije od jedne kune.



E to je biznis koji bi trebalo upogonit sa 1Euro-m

1Euro, poduzetniče, gdje si?!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/01/2019 : 20:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Pokušaj, samo nemoj da te čuju Sumo i Valter
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/01/2019 : 20:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Pokušaj, samo nemoj da te čuju Sumo i Valter



A sad za ozbiljno, ja takve stvari jednostavno bacim na ignor i ako treba samo sken, jednostavno nisam baš spreman platit za mene nenormalne cifre. Ne kažem da nisam i neću preplatit neki strip koji žarko želim, ali baš ovoliko...nema šanse.
Dakle to je bilo 1k kn za jedan broj od 96 stranica.
Nicholas Cage style

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/01/2019 : 21:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Točnije 278 stranica, ali slažem se i za mene je pretjerano,da mi fali taj broj za cijelu kolekciju dao bi taj novac,možda čak i više pod uvjetom, naravno , da mogu taj novac izdvojiti za to.
Generalno previše je, čak bi rekao suludo.
Kažu da svaka roba ima svoga kupca.
Go to Top of Page

VladoCar
Starting Member



Djibouti
49 Posts

Member since 04/01/2010

Posted - 02/01/2019 : 22:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send VladoCar a Private Message  Reply with Quote
Meni je nedostajao samo taj broj da kompletiram, zato sam i lupio 1000 kn , ali izgleda nisam bio jedini koji ga toliko zeli :(
stvarno nisam ocekivao da ce toliko da ode ali sam bio spreman da platim da kompletiram, i jos uvek sam.

quote:
Originally posted by Tonka24

Točnije 278 stranica, ali slažem se i za mene je pretjerano,da mi fali taj broj za cijelu kolekciju dao bi taj novac,možda čak i više pod uvjetom, naravno , da mogu taj novac izdvojiti za to.
Generalno previše je, čak bi rekao suludo.
Kažu da svaka roba ima svoga kupca.

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/01/2019 : 22:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Krasno saznanje.... tako da kad netko od ovih preprodavača opet za mjesec, dva stavi ovaj broj na aukcije možemo očekivati divljanje cijena od 1000 kn.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/01/2019 : 22:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Mi smo razmijenili par komentara u onoj grupi na fb koliko me reminiscencija dobro služi.
I ja bi dao toliko novaca,znači u prethodnom komentaru sam dobro predvidio da se radi o zadnjem u kolekciji.
Rado bi ti ustupio svoj broj za tu cifru ali onda sam ja s istom rupom u kolekciji ali 1000 kn više u džepu,ipak mi ne znači toliko taj novac,trenutno naravno.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/01/2019 : 22:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Krasno saznanje.... tako da kad netko od ovih preprodavača opet za mjesec, dva stavi ovaj broj na aukcije možemo očekivati divljanje cijena od 1000 kn.


O ovome članu sam ti pisao,neosnovano je napuhavanje cijene.
Gadna situacija, ja sam još koliko toliko uhvatio neki normalan " voz " ali ovo što se događa sada oko pojedinih brojeva pilota, baš grdna situacija.
Go to Top of Page

VladoCar
Starting Member



Djibouti
49 Posts

Member since 04/01/2010

Posted - 02/01/2019 : 23:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send VladoCar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Mi smo razmijenili par komentara u onoj grupi na fb koliko me reminiscencija dobro služi.
I ja bi dao toliko novaca,znači u prethodnom komentaru sam dobro predvidio da se radi o zadnjem u kolekciji.
Rado bi ti ustupio svoj broj za tu cifru ali onda sam ja s istom rupom u kolekciji ali 1000 kn više u džepu,ipak mi ne znači toliko taj novac,trenutno naravno.



Jesmo, pricali smo par puta , steta sto vise nisi u grupi. Bas smo i komentarisali te skuplje brojeve na aukcijama.
Go to Top of Page

VladoCar
Starting Member



Djibouti
49 Posts

Member since 04/01/2010

Posted - 02/01/2019 : 23:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send VladoCar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by sumohrvat

Krasno saznanje.... tako da kad netko od ovih preprodavača opet za mjesec, dva stavi ovaj broj na aukcije možemo očekivati divljanje cijena od 1000 kn.


O ovome članu sam ti pisao,neosnovano je napuhavanje cijene.
Gadna situacija, ja sam još koliko toliko uhvatio neki normalan " voz " ali ovo što se događa sada oko pojedinih brojeva pilota, baš grdna situacija.



Gledajuci koliko je ovih brojeva 61, 62, 64, 66.... ostalo neprodato cini mi se da nije ostalo tako mnogo ljudi koji su spremni da plate te velike cene na aukcijama, a svi ti iznosi su vec bili jednom postignuti . Ovo je bio izuzetak, mislim , pogodilo se da nama dvojici nedostaje taj broj i da smo spremni malo vise platiti da ga osiguramo.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/01/2019 : 23:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VladoCar

quote:
Originally posted by Tonka24

Mi smo razmijenili par komentara u onoj grupi na fb koliko me reminiscencija dobro služi.
I ja bi dao toliko novaca,znači u prethodnom komentaru sam dobro predvidio da se radi o zadnjem u kolekciji.
Rado bi ti ustupio svoj broj za tu cifru ali onda sam ja s istom rupom u kolekciji ali 1000 kn više u džepu,ipak mi ne znači toliko taj novac,trenutno naravno.



Jesmo, pricali smo par puta , steta sto vise nisi u grupi. Bas smo i komentarisali te skuplje brojeve na aukcijama.


Nema veze, sada si ovdje, nadam se da budeš redovan.

U vezi aukcija, ima tu još brojeva 3,4,5,10,7,68,69,70,71...
Ja mislim da će držati cijenu, no vrijeme bude pokazalo.

Edited by - Tonka24 on 02/01/2019 23:42:26
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/01/2019 : 08:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A vidiš nisam znao i da je i pilot 3u1, mislio sam da je on kao MM 1 epizoda po knjizi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 03/01/2019 : 11:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Nije 3 u 1 nego epizoda po knjizi. Isto kao MM i Tex.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/01/2019 : 17:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Lijepo je da znaju da bi vi dali 1000 kn za strip koji je uzašao prije 2 godine, sve u cilju da ta "poslovna politika" koju oni ne žele komentirati cvate i dalje, a to je otprilike da tiskam 300 komada, a nekim čudom se kod 2-3 lika nađe po barem 10 primjeraka dotičnog tiraža.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 03/01/2019 : 17:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Eto ja za jedan jedini strip NIKAD ne bih dao 1000 kuna, cak ni za onog Mickey Mousa, za kojeg je Nicolas Cage dao milione.
Ali ja nikad nisam bio niti ugrozen da cu ostati bez nekog LL stripa koji trebam. Jednostavno rezervirano u najboljoj hrvatskoj striparnici.
Vezano s temom, isto tako pretpostavljam i da ne bih dobio dva primjerka nekog LL stripa za koji se zna da ce planuti, jer je broj primjeraka koji dobije striparna odredjen. I to je fair, s moje tocke gledista. Sve ostalo prodje pored mene kao protekla minuta.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 03/01/2019 : 17:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
velka031 mjesas kruske i jabuke. Nije to poslovna politika koju ne zele komentarisati, nego su je 100 puta ponovili. Probali su sa 500 komada i nije islo, sa 400 komada nije islo, sa 350 komada nije islo, probali reprinte i nisu isli i onda neko pita zasto nije veci tiraz ? Pa bio je veci tiraz i puno manje cijene i za 5-6 godina nisu mogli rasprodati 300 komada ... Put u propast. U biti ako se pokriju na 50%-60% izdanja trebalo im je po 3-4 godine da se pokriju a svaki mjesec izdaju novu turu i to neko treba financirati. I onda neko kaze zasto nije veci tiraz ? Samo za primjer da pilota 52 ima jos na stanju a izasao je 2011 godine, a ovo je 2019 godina i da nije bilo onih akcija 50% vjerovatno bi ga jos na lagaru bilo pola tiraza.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/01/2019 : 18:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
treba tiraz biti 316
pa 308 ako se ne proda 5 primjeraka
ako je 350 puno a 300 malo
red je da se eksperimentira s brojem izmedju
da vuk bude sit a ovce na broju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/01/2019 : 19:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

velka031 mjesas kruske i jabuke. Nije to poslovna politika koju ne zele komentarisati, nego su je 100 puta ponovili. Probali su sa 500 komada i nije islo, sa 400 komada nije islo, sa 350 komada nije islo, probali reprinte i nisu isli i onda neko pita zasto nije veci tiraz ? Pa bio je veci tiraz i puno manje cijene i za 5-6 godina nisu mogli rasprodati 300 komada ... Put u propast. U biti ako se pokriju na 50%-60% izdanja trebalo im je po 3-4 godine da se pokriju a svaki mjesec izdaju novu turu i to neko treba financirati. I onda neko kaze zasto nije veci tiraz ? Samo za primjer da pilota 52 ima jos na stanju a izasao je 2011 godine, a ovo je 2019 godina i da nije bilo onih akcija 50% vjerovatno bi ga jos na lagaru bilo pola tiraza.



Super, onda još objasni kako od tog smanjenog tiraža jedan te isti lik prodaje po 10,20 primjeraka jednog te istog rasprodanog broja. Super što si objasnio razloge smanjenja tiraža, a sad objasni kad si se već proglasio njihovim odvjetnikom zašto se dopušta da se ovo radi.
Mi smo se i posvađali pred nekoliko godina na onoj fejs grupi kada ste se vi mostarci hvalili kupnjom ko zna koliko primjeraka jednog broja( Libellus Zagor priča između ostalog kada je marko iz beograda kačio slike desetak kupljenih primjeraka)... I šta sam vam tada rekao ? Da će zbog vas takvih mnogi odustati od daljnjeg skupljanja Libellusa jer će im nastati rupe koje neće moći popuniti, a samim time će im pasti i interes za nastavkom kupovanja. To povlači za sobom sve manji i manji tiraž i sve veće i veće cijene.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/01/2019 : 19:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kao da se mora baš sve prodati da bi izdavač bio na dobitku, nije smak svijeta ako ostane 30 primjeraka od njih 300, pa to je samo pišljivih 10%.
Može govoriti tko šta hoće, ali sa ovim cijenama je sigurna zarada kada imaš prodano 80 % tiraža, a u zadnjih 5-6 godina ne postoji Libellus izdanje koje je ispod toga.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/01/2019 : 19:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Hvala Garfielde, sve mi je to poznato, no pravo pitanje je postavio sumohrvat... Oosbno znam dosta ljudi koji du odustali od njihovih izdanja, jer im je puna kapa svih prevara koje su događaju oko nas.
Pa ti sad vidi tko je tu izgubio.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/01/2019 : 19:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Lijepo je da znaju da bi vi dali 1000 kn za strip koji je uzašao prije 2 godine, sve u cilju da ta "poslovna politika" koju oni ne žele komentirati cvate i dalje, a to je otprilike da tiskam 300 komada, a nekim čudom se kod 2-3 lika nađe po barem 10 primjeraka dotičnog tiraža.



Tog lika ja nakon prošlih aukcija privatno pitam jel ima još koji primjerak tih brojeva Mister Noa od 60 do 64. Da kupim mimo aukcija.
I odgovori mi da nema više NITI JEDNOG, osim broja 61 po cijeni od 560 ili 580 kn, ne mogu se sjetit točno. Dakle, brojeve 60,62,63 i 64 više NEMA !!!!!!A za broj 61 ima upit i prodan je....
2 mjeseca kasnije opet IMA SVE navedene brojeve.
Sad neka mi netko objasni kako je to moguće ? Siguran sam da mostarski Garfield ima objašnjenje i za to. Nabavio ih nije jer se nečitani glanceri ovih brojeva baš ne nalaze samo tako... kako je onda moguće da prije dva mjeseca više nema niti jedan primjerak, a sada opet ima sve ??????
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/01/2019 : 19:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Treba se udružiti i bojkotirati takve nenormalne cifre,ne želim reći nešto više ali i više nego očito je da tu nisu čista posla i jedino rješenje kontra toga je zaobilaziti te cifre, ali svi.
Međutim to je jako teško i uvijek će se naći netko kome fali i tko će uzeti taj broj.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/01/2019 : 20:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Lijepo je da znaju da bi vi dali 1000 kn za strip koji je uzašao prije 2 godine, sve u cilju da ta "poslovna politika" koju oni ne žele komentirati cvate i dalje, a to je otprilike da tiskam 300 komada, a nekim čudom se kod 2-3 lika nađe po barem 10 primjeraka dotičnog tiraža.



Ne znam što hoćeš da ti kažem, ja sam za broj 3 dao 700 kn, znao sam da ću ga jako teško nabaviti i dao sam taj novac.
Sada sam sve skupio i nije me baš puno briga, ali mi je žao ljudi koji bi htjeli skupiti sve a jednostavno ne mogu, do nedavno je taj kultna trica u aukcijskom smislu bila rekordna s mojih 700 kn, sada to je mačji kašalj za neke brojeve koji se vrte.

@Sumohrvat
Zar si stvarno očekivao da ti kaže evo imam samo za tebe 300 kn?

Bit ću otvoren pa ću slobodno napisati da su meni sumnjiva ta pojavljivanja istog stripa na aukcijama, u krugu Mostarske ekipe,znači više osoba vrte jedne te iste stripove.
Ipak, slobodni su raditi što god ih je volja, sve dok vlasnik stranice to dopušta tj. dok je u njegovim očima sve regularno.
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000