forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/01/2019 : 11:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by boddhisatva

... ovo što smatramo strip junacima postati će multimedijalni junaci ...




Vec jesu!

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ivanl

King se prodaje dobro. Svugdje. Idu mu djela dobro i u najvecim pripizdinama. Upravo je nevjerovatno koliko je toga prodao po svjetu. Ako za ikoga danas znaju obicni ljudi, to je on. A i zasluzio je, bogami.



Ali upravo o tome govorim - valjda najpopularniji pisac na svijetu u Hrvatskoj proda, koliko, 1000 primjeraka knjige?
Koliko onda prodaju oni koji nisu toliko popularni? 300-400?
Nije samo loše stripovima.


Tko im je kriv? Treba pisati ono što ljudi vole čitati.
Koliko je ono Nives prodala Gole istine, 40 tisuća primjeraka?



Ne siri fake news Nit je tolko primjeraka knjige prodano, nit je ona to sama napisala.

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ivanl

King se prodaje dobro. Svugdje. Idu mu djela dobro i u najvecim pripizdinama. Upravo je nevjerovatno koliko je toga prodao po svjetu. Ako za ikoga danas znaju obicni ljudi, to je on. A i zasluzio je, bogami.



Ali upravo o tome govorim - valjda najpopularniji pisac na svijetu u Hrvatskoj proda, koliko, 1000 primjeraka knjige?
Koliko onda prodaju oni koji nisu toliko popularni? 300-400?
Nije samo loše stripovima.


Tko im je kriv? Treba pisati ono što ljudi vole čitati.
Koliko je ono Nives prodala Gole istine, 40 tisuća primjeraka?


Lukava je Nives.


Ovo pišem s dozom rezerve uzevši u obzir da nisam pročitao njezinu knjigu ali pretpostavljam o čemu je riječ.
Do je dokaz da je ljudska glupost neuništiva.
Ovih dana sam išao u posjetu u goste i dijete od sedam godina sama u sobi sluša cajke.
I onda se pitamo zašto je svako druga današnja djevojka starleta.





quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja bi rekao da manje od 30% ljudi čita knjige.
Pa sam kad pogledam u prosjeku ljude oko sebe, velikoj većini je knjiga FUJ.


Ja bi rekao da taj postotak sve više i više pada, sad koliki je ne znam, ali ljudi ne čitaju ništa...osim idiotskog dnevnog tiska, i to ponekad, i to preko ekrana...



Evo malo statistika za Hrvatsku: u 2018. je 56% ispitanika procitalo barem jednu knjigu (a brojke su bolje u Istri i u Zagrebu, kojega li iznenadjenja), 66% mladih kaze da voli citati, ali uglavnom se citaju posudjene knjige: https://knjigesuin.blogspot.com/2018/06/tko-ne-cita-u-hrvatskoj-2018.html. Nisu brojke tolko crne kolko mi tu po forumu volimo njurgati.

Statistike u drugim (razvijenijim) zemljama zapadne i sjeverne Europe kazu da Internet preuzima primarnu poziciju u konzumaciji medija, ali da u totalu ljudi medije konzumiraju u priblizno istom obujmu, i da televizija gubi na popularnosti, a Internet dobiva. Sto je isto relativno jer vecina novina koje barem ja citam na internetu daju vecinu vijesti kao pisani clanak i kao kratki film, a u statistici se sve to vodi kao Internet. Netflix takodjer, iako se zapravo radi o "televiziji". U principu, jedino mozemo zakljuciti da Internet brise granice izmedju tradicionalnih medija.

Ono sto ja mislim da je najnegativniji utjecaj su "pametni" telefoni, i to zbog toga kako utjecu na koncentraciju i na pamcenje jer njihova konstantna upotreba ima negativan utjecaj na mozak. Drugi negativni utjecaj su tzv. informacijski mjehuri koji proizlaze iz confirmation bias-a, tj. da se Google i Facebook vode algoritmima koji ponudu medija individualiziraju pa to uglavnom ispadne da oni koji vole Dezulovica uvijek dobiju njegove clanke, a oni koji preferiraju teorije zavjere i chemtrailse uvijek dobiju Pernara na svom feedu, znaci samo informacije koje potvrdjuje ono sto pojedini korisnik preferira.

A svima koji volite citati e-knjige, a ne volite tablete, preporucam da nabavite nekakav e-citac, tipa Kindle ili Cybook (ako vec niste)


Tko je pisao ako nije ona i koliko je prodano primjeraka?
Daj neke podatke koji nisu fake.

Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/01/2019 : 12:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Koliko pratim forum već unazad jedno vreme i tokom diskusija se ljudi dotaknu stripova i knjiga u elektronskom formatu, vidim da se sve vrti oko telefona, tableta, laptop kompjutera........Ja razumem da su oni korisni kada je čovek u pokretu, ali ovde nije o tome reč.

Alo ljudi, pa šta više niko od vas ne koristi dobar desktop kompjuter sa super monitorom (da ne kažem kakvi sve danas postoje sa FreeSync,HDR opcijama,rezolucija ide na gore pre televizora) ili svi imate neke krševe, nije mi jasno?

Ja imam jak desktop kompjuter sa velikim monitor i to radi kao supersoničan avion.Ne može niko da me ubedi da ima boljeg ugođaja čitanja knjiga i stripova nego na tom krupnom ekranu u full screenu.Pogotovo kada čitam stripove koji su u JPEG formatu preko ACDSee programa pa samo malim pokretom na točkić miša okrećem stranice.Mogu i da se zavalim ako hoću, tu je odlična i udobna fotelja, a noge mogu ispod stola na tabure da stavim.

Izem ga, to je kao kod automobila.Desktop kompjuter je nabudženi auto, porše da kažemo, a sve ostalo su skockani mini-morisi ili neki motori, biciklovi, tricikli.......Nikada neće moći da se mere sa ovom sirovom snagom i gracioznošću.



Imam Ok komp, spojen na monitor od ''24(1920x1080 IPS tako da se fino vidi iz svih kuteva), i uz to mi je komp spojen i na TV ''40(ovo je za igre koje ne koriste miš+tastaturu nego lupam preko gamepada). Ali iskreno, puno mi je draže i lijepše i ugodnije čitat na tabletu (2048x1536) koji za tu malu dijagonalu(''9,7, a i format 4:3 je puno bolji za stripove) ima fantastičnu rezoluciju i mogu ležat u krevetu ili štogod dok čitam i ja ga okrećem kako mi paše, ako je riječ o položenom stripu čitam tako, ako je riječ o normalnom stripu čitam ga uspravno (monitor je nezgodan za ovakvu manipulaciju, a i čak i kod IPS-a dolazi do laganog iskrivljavanja boja). BTW što stvarno čitaš stripove preko programa za pregledavanje i uređivanje slika, a ne preko recimo fantastičnog CDisplay EX-a?
Inače se slažem da je na desktopu ugodniji rad, surfanje i slično.
Znam da puno ljudi čak i filmove gleda na kompu, meni ni to ne paše, fino spojen media player i vozi miško.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/01/2019 12:26:59
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 14/01/2019 : 13:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom
Eh, a kako ćeš knjigu čitati po mraku, pogotovo sada u zimskom periodu kada noć dugo traje?Pa čak je i po oblačnom danu slaba vidljivost zimi.Ajde leti jeste druga priča.



Kako ću je čitati u mraku a da nema struje?
Pa zdravoseljački kako su radili naši stari vjekivjekov: sviječom


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/01/2019 : 13:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by maelstrom
Eh, a kako ćeš knjigu čitati po mraku, pogotovo sada u zimskom periodu kada noć dugo traje?Pa čak je i po oblačnom danu slaba vidljivost zimi.Ajde leti jeste druga priča.



Kako ću je čitati u mraku a da nema struje?
Pa zdravoseljački kako su radili naši stari vjekivjekov: sviječom





Pa možeš, ali ćeš oćoraviti onda.
Nekada se ljudi jesu snalazili pomoću štapa i kanapa, ali ne treba zaboraviti da su zato i mnogo kraće živeli, mnogo bili bolesniji i takođe tada se znalo kada se ide u krevet na spavanje, a ne kao danas.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/01/2019 : 13:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by maelstrom

Koliko pratim forum već unazad jedno vreme i tokom diskusija se ljudi dotaknu stripova i knjiga u elektronskom formatu, vidim da se sve vrti oko telefona, tableta, laptop kompjutera........Ja razumem da su oni korisni kada je čovek u pokretu, ali ovde nije o tome reč.

Alo ljudi, pa šta više niko od vas ne koristi dobar desktop kompjuter sa super monitorom (da ne kažem kakvi sve danas postoje sa FreeSync,HDR opcijama,rezolucija ide na gore pre televizora) ili svi imate neke krševe, nije mi jasno?

Ja imam jak desktop kompjuter sa velikim monitor i to radi kao supersoničan avion.Ne može niko da me ubedi da ima boljeg ugođaja čitanja knjiga i stripova nego na tom krupnom ekranu u full screenu.Pogotovo kada čitam stripove koji su u JPEG formatu preko ACDSee programa pa samo malim pokretom na točkić miša okrećem stranice.Mogu i da se zavalim ako hoću, tu je odlična i udobna fotelja, a noge mogu ispod stola na tabure da stavim.

Izem ga, to je kao kod automobila.Desktop kompjuter je nabudženi auto, porše da kažemo, a sve ostalo su skockani mini-morisi ili neki motori, biciklovi, tricikli.......Nikada neće moći da se mere sa ovom sirovom snagom i gracioznošću.



Imam Ok komp, spojen na monitor od ''24(1920x1080 IPS tako da se fino vidi iz svih kuteva), i uz to mi je komp spojen i na TV ''40(ovo je za igre koje ne koriste miš+tastaturu nego lupam preko gamepada). Ali iskreno, puno mi je draže i lijepše i ugodnije čitat na tabletu (2048x1536) koji za tu malu dijagonalu(''9,7, a i format 4:3 je puno bolji za stripove) ima fantastičnu rezoluciju i mogu ležat u krevetu ili štogod dok čitam i ja ga okrećem kako mi paše, ako je riječ o položenom stripu čitam tako, ako je riječ o normalnom stripu čitam ga uspravno (monitor je nezgodan za ovakvu manipulaciju, a i čak i kod IPS-a dolazi do laganog iskrivljavanja boja). BTW što stvarno čitaš stripove preko programa za pregledavanje i uređivanje slika, a ne preko recimo fantastičnog CDisplay EX-a?
Inače se slažem da je na desktopu ugodniji rad, surfanje i slično.
Znam da puno ljudi čak i filmove gleda na kompu, meni ni to ne paše, fino spojen media player i vozi miško.



Dobro, ako hoćeš da ležiš svakako je recimo tablet pogodniji za čitanje, samo meni nije jasno zašto su ljudi toliko opsednuti time da leže dok čitaju?To recimo nije uopšte dobro ako to radiš prilikom učenja, e sad za zabavu naravno nije toliko bitno, ali ja recimo kada sam umoran i hoću da prilegnem i opustim se uvek gledam neku seriju ili film, a kada sam odmoran onda čitam, navikao sam tako i sasvim mi odgovara.

Što se tiče spomenutog CDisplay EX-a, ne znam zaista nisam probao jer sam se držao principa ako nešto valja nemoj to menjati, no svakako ću sada probati i to.Koje su neke prednosti?
Inače da ne bude zabune, kada skinem neki skenirani strip, ja ekstraktujem folder sa JPEG fajlovima (ili samo JPEG fajlove ako foldera nema pa ga posle sam napravim) iz CBR ili CBZ formata (koji još često budu dodatno upakovani u RAR format) i onda mi nije nužno neophodan neki e-book reader bez kojeg se to ne bi moglo čitati da to nisam uradio tako.
A volim da čitam tako da se vidi samo jedna stranica preko celog ekrana, a ne dve recimo.Za mene važi ono, što krupnije, to bolje, naravno da je i rezolucija visoka.

Edited by - maelstrom on 14/01/2019 13:54:49
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 14/01/2019 : 14:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom
Dobro, ako hoćeš da ležiš svakako je recimo tablet pogodniji za čitanje, samo meni nije jasno zašto su ljudi toliko opsednuti time da leže dok čitaju?To recimo nije uopšte dobro ako to radiš prilikom učenja, e sad za zabavu naravno nije toliko bitno, ali ja recimo kada sam umoran i hoću da prilegnem i opustim se uvek gledam neku seriju ili film, a kada sam odmoran onda čitam, navikao sam tako i sasvim mi odgovara.


Meni je posao da radim sa knjigama i radim to sjedećki, skoncentriran na "brzo" čitanje i operiranje sa masom podataka. Tu kad čitam, to je tehnika brzog čitanja, napetosti, stresa i memoriranja dok je sa druge strane kad ležim - opuštajući stav i hajdemo reči: duševna posvećenost tome.
Nadam se da sam uspio objasniti obzirom na moj individualni slučaj.

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/01/2019 : 14:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by maelstrom

Koliko pratim forum već unazad jedno vreme i tokom diskusija se ljudi dotaknu stripova i knjiga u elektronskom formatu, vidim da se sve vrti oko telefona, tableta, laptop kompjutera........Ja razumem da su oni korisni kada je čovek u pokretu, ali ovde nije o tome reč.

Alo ljudi, pa šta više niko od vas ne koristi dobar desktop kompjuter sa super monitorom (da ne kažem kakvi sve danas postoje sa FreeSync,HDR opcijama,rezolucija ide na gore pre televizora) ili svi imate neke krševe, nije mi jasno?

Ja imam jak desktop kompjuter sa velikim monitor i to radi kao supersoničan avion.Ne može niko da me ubedi da ima boljeg ugođaja čitanja knjiga i stripova nego na tom krupnom ekranu u full screenu.Pogotovo kada čitam stripove koji su u JPEG formatu preko ACDSee programa pa samo malim pokretom na točkić miša okrećem stranice.Mogu i da se zavalim ako hoću, tu je odlična i udobna fotelja, a noge mogu ispod stola na tabure da stavim.

Izem ga, to je kao kod automobila.Desktop kompjuter je nabudženi auto, porše da kažemo, a sve ostalo su skockani mini-morisi ili neki motori, biciklovi, tricikli.......Nikada neće moći da se mere sa ovom sirovom snagom i gracioznošću.



Imam Ok komp, spojen na monitor od ''24(1920x1080 IPS tako da se fino vidi iz svih kuteva), i uz to mi je komp spojen i na TV ''40(ovo je za igre koje ne koriste miš+tastaturu nego lupam preko gamepada). Ali iskreno, puno mi je draže i lijepše i ugodnije čitat na tabletu (2048x1536) koji za tu malu dijagonalu(''9,7, a i format 4:3 je puno bolji za stripove) ima fantastičnu rezoluciju i mogu ležat u krevetu ili štogod dok čitam i ja ga okrećem kako mi paše, ako je riječ o položenom stripu čitam tako, ako je riječ o normalnom stripu čitam ga uspravno (monitor je nezgodan za ovakvu manipulaciju, a i čak i kod IPS-a dolazi do laganog iskrivljavanja boja). BTW što stvarno čitaš stripove preko programa za pregledavanje i uređivanje slika, a ne preko recimo fantastičnog CDisplay EX-a?
Inače se slažem da je na desktopu ugodniji rad, surfanje i slično.
Znam da puno ljudi čak i filmove gleda na kompu, meni ni to ne paše, fino spojen media player i vozi miško.



Dobro, ako hoćeš da ležiš svakako je recimo tablet pogodniji za čitanje, samo meni nije jasno zašto su ljudi toliko opsednuti time da leže dok čitaju?To recimo nije uopšte dobro ako to radiš prilikom učenja, e sad za zabavu naravno nije toliko bitno, ali ja recimo kada sam umoran i hoću da prilegnem i opustim se uvek gledam neku seriju ili film, a kada sam odmoran onda čitam, navikao sam tako i sasvim mi odgovara.

Što se tiče spomenutog CDisplay EX-a, ne znam zaista nisam probao jer sam se držao principa ako nešto valja nemoj to menjati, no svakako ću sada probati i to.Koje su neke prednosti?
Inače da ne bude zabune, kada skinem neki skenirani strip, ja ekstraktujem folder sa JPEG fajlovima (ili samo JPEG fajlove ako foldera nema pa ga posle sam napravim) iz CBR ili CBZ formata (koji još često budu dodatno upakovani u RAR format) i onda mi nije nužno neophodan neki e-book reader bez kojeg se to ne bi moglo čitati da to nisam uradio tako.
A volim da čitam tako da se vidi samo jedna stranica preko celog ekrana, a ne dve recimo.Za mene važi ono, što krupnije, to bolje, naravno da je i rezolucija visoka.



Kao prvo čita odmah .cbz i .cbr fileove pa nemoraš niš majmunirat. Možeš namjestit kako ti paše scroll, da li da vrti jednu stranicu, da li će ići suprotno ako je riječ o mangi, koje boje je pozadina ako odzumiraš strip(ja npr volim ako je moguće vidjet cijelu jednu stranu kao na papiru) itd Ugl program specijaliziran za čitanje stripova, probaj, pročačkaj po opcijama, mogao bi ti se svidjet.

A ležanje, pa ono, najviše mi paše, znam ja i sjedit i imat tablet na stalku dok npr klopam....ali sve mi je udobnije od sjedenja za kompom.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/01/2019 14:42:51
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 14/01/2019 : 15:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by boddhisatva

Taj Timesov atlas svjetske povijesti otprije 30 godina imamo na poslu i držimo ga kao referentnu literaturu, neponovljivo je to nešto ...
Točno, pouzdano i barata sa najpotvrđenijim saznanjima i faktima ...
I ako to sagledamo da to kod nas neće biti izdato jer u ovoj situaciji sa izdavaštvom nema se za to šanse ... vidi se kakva je to žalost




Pa bio je i kod nas Timesov atlas.
Čak sam ga i imao kao klinac.
Evo ga na slici
https://antikvarijat-biblos.hr/times-atlas-svjetske-povijesti-proizvod-11911/

Je li to slično ovome?


Boddhisatva my man.

Imam taj atlas, čitao sam ga pre cca 20 godina (ili više...). I nije mi se dopao sadržaj. Sasvim nešto drugo kao što sam učio tokom godina, previše generalno i okvirno opisuje historijske događaje po celom svetu. Ja ga nipošto ne bi smatrao za referenčnu literaturu.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 14/01/2019 : 15:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
E Trolle pa u tome je i caka. Taj Atlas ima najbolji index i kazalo i daje okvirno točno vrijeme događaja. A ono interpretacije povijesti sa ove ili one strane, ideološke slične - to nas ne interesira.
Zato je Atlas toliko dobar, ali ne toliko da bi se u referencama u znanstvenom radu pozivao na njega ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/01/2019 : 17:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by maelstrom
Dobro, ako hoćeš da ležiš svakako je recimo tablet pogodniji za čitanje, samo meni nije jasno zašto su ljudi toliko opsednuti time da leže dok čitaju?To recimo nije uopšte dobro ako to radiš prilikom učenja, e sad za zabavu naravno nije toliko bitno, ali ja recimo kada sam umoran i hoću da prilegnem i opustim se uvek gledam neku seriju ili film, a kada sam odmoran onda čitam, navikao sam tako i sasvim mi odgovara.


Meni je posao da radim sa knjigama i radim to sjedećki, skoncentriran na "brzo" čitanje i operiranje sa masom podataka. Tu kad čitam, to je tehnika brzog čitanja, napetosti, stresa i memoriranja dok je sa druge strane kad ležim - opuštajući stav i hajdemo reči: duševna posvećenost tome.
Nadam se da sam uspio objasniti obzirom na moj individualni slučaj.



Naravno, postoje razne situacije i slučajevi od čoveka do čoveka.Verovatno ne mogu najbolje razumeti kako se osećaju ljudi čiji posao zahteva uglavnom sedeći položaj.Ja sam na poslu obično na nogama, po potrebi ako hoću mogu da sednem što retko činim sem u pauzama, to je već drugačija situacija.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/01/2019 : 17:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kao prvo čita odmah .cbz i .cbr fileove pa nemoraš niš majmunirat. Možeš namjestit kako ti paše scroll, da li da vrti jednu stranicu, da li će ići suprotno ako je riječ o mangi, koje boje je pozadina ako odzumiraš strip(ja npr volim ako je moguće vidjet cijelu jednu stranu kao na papiru) itd Ugl program specijaliziran za čitanje stripova, probaj, pročačkaj po opcijama, mogao bi ti se svidjet.

A ležanje, pa ono, najviše mi paše, znam ja i sjedit i imat tablet na stalku dok npr klopam....ali sve mi je udobnije od sjedenja za kompom.



Probaću baš CDisplay EX pa da vidim kako mi odgovara, hvala na predlogu.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/01/2019 : 17:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by boddhisatva

Taj Timesov atlas svjetske povijesti otprije 30 godina imamo na poslu i držimo ga kao referentnu literaturu, neponovljivo je to nešto ...
Točno, pouzdano i barata sa najpotvrđenijim saznanjima i faktima ...
I ako to sagledamo da to kod nas neće biti izdato jer u ovoj situaciji sa izdavaštvom nema se za to šanse ... vidi se kakva je to žalost




Pa bio je i kod nas Timesov atlas.
Čak sam ga i imao kao klinac.
Evo ga na slici
https://antikvarijat-biblos.hr/times-atlas-svjetske-povijesti-proizvod-11911/

Je li to slično ovome?


Boddhisatva my man.

Imam taj atlas, čitao sam ga pre cca 20 godina (ili više...). I nije mi se dopao sadržaj. Sasvim nešto drugo kao što sam učio tokom godina, previše generalno i okvirno opisuje historijske događaje po celom svetu. Ja ga nipošto ne bi smatrao za referenčnu literaturu.



Što se tiče istorije iliti povijesti, ako čovek nije istoričar (povijesničar) sve se svodi na to koliko materije možeš podneti.Obično retko ko može puno i masa ljudi pre svega ne voli istoriju, to im je nekako ogavno i odmah prevrću očima čim čuju za nju, eventualno se fokusiraju samo na neko specifično razdoblje i region ili najčešće grad i sve to u maloj meri ili ih zanima samo novija istorija (povijest) da bi mogli po potrebi u nekom društvu da budu poprilično glasni.

A uvek je od neke opšte, opštije ili svetske istorije bolje pročitati neku knjigu koja se fokusira na specifičan istorijski period ili neki događaj, naravno sa dosta detalja.Danas na engleskom jeziku imaš šta ti srce ište, na hrvatskom i srpskom već manje, mada se sve više prevodi.Primetio sam tragajući za svim mogućim knjigama doduše da je u Hrvatskoj osetno manje istorijskih knjiga nego u Srbiji recimo, ne znam koji je razlog.

Inače, nije loše čitati ni neke istorijske romane, naravno to nije nešto što može da se uzme kao neki istorijski postulat, ali eto ko želi pitkije štivo za čitanje, to nije loš izbor nikako.

Edited by - maelstrom on 14/01/2019 17:21:46
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/01/2019 : 18:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by maelstrom
Dobro, ako hoćeš da ležiš svakako je recimo tablet pogodniji za čitanje, samo meni nije jasno zašto su ljudi toliko opsednuti time da leže dok čitaju?To recimo nije uopšte dobro ako to radiš prilikom učenja, e sad za zabavu naravno nije toliko bitno, ali ja recimo kada sam umoran i hoću da prilegnem i opustim se uvek gledam neku seriju ili film, a kada sam odmoran onda čitam, navikao sam tako i sasvim mi odgovara.


Meni je posao da radim sa knjigama i radim to sjedećki, skoncentriran na "brzo" čitanje i operiranje sa masom podataka. Tu kad čitam, to je tehnika brzog čitanja, napetosti, stresa i memoriranja dok je sa druge strane kad ležim - opuštajući stav i hajdemo reči: duševna posvećenost tome.
Nadam se da sam uspio objasniti obzirom na moj individualni slučaj.



ja uglavnom ležin dok čitan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/01/2019 : 18:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by boddhisatva

Taj Timesov atlas svjetske povijesti otprije 30 godina imamo na poslu i držimo ga kao referentnu literaturu, neponovljivo je to nešto ...
Točno, pouzdano i barata sa najpotvrđenijim saznanjima i faktima ...
I ako to sagledamo da to kod nas neće biti izdato jer u ovoj situaciji sa izdavaštvom nema se za to šanse ... vidi se kakva je to žalost




Pa bio je i kod nas Timesov atlas.
Čak sam ga i imao kao klinac.
Evo ga na slici
https://antikvarijat-biblos.hr/times-atlas-svjetske-povijesti-proizvod-11911/

Je li to slično ovome?


Boddhisatva my man.

Imam taj atlas, čitao sam ga pre cca 20 godina (ili više...). I nije mi se dopao sadržaj. Sasvim nešto drugo kao što sam učio tokom godina, previše generalno i okvirno opisuje historijske događaje po celom svetu. Ja ga nipošto ne bi smatrao za referenčnu literaturu.



iman i ja al je rasturen . 20+ godina u funkciji

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/01/2019 : 19:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by boddhisatva

Taj Timesov atlas svjetske povijesti otprije 30 godina imamo na poslu i držimo ga kao referentnu literaturu, neponovljivo je to nešto ...
Točno, pouzdano i barata sa najpotvrđenijim saznanjima i faktima ...
I ako to sagledamo da to kod nas neće biti izdato jer u ovoj situaciji sa izdavaštvom nema se za to šanse ... vidi se kakva je to žalost




Pa bio je i kod nas Timesov atlas.
Čak sam ga i imao kao klinac.
Evo ga na slici
https://antikvarijat-biblos.hr/times-atlas-svjetske-povijesti-proizvod-11911/

Je li to slično ovome?


Boddhisatva my man.

Imam taj atlas, čitao sam ga pre cca 20 godina (ili više...). I nije mi se dopao sadržaj. Sasvim nešto drugo kao što sam učio tokom godina, previše generalno i okvirno opisuje historijske događaje po celom svetu. Ja ga nipošto ne bi smatrao za referenčnu literaturu.



Što se tiče istorije iliti povijesti, ako čovek nije istoričar (povijesničar) sve se svodi na to koliko materije možeš podneti.Obično retko ko može puno i masa ljudi pre svega ne voli istoriju, to im je nekako ogavno i odmah prevrću očima čim čuju za nju, eventualno se fokusiraju samo na neko specifično razdoblje i region ili najčešće grad i sve to u maloj meri ili ih zanima samo novija istorija (povijest) da bi mogli po potrebi u nekom društvu da budu poprilično glasni.

A uvek je od neke opšte, opštije ili svetske istorije bolje pročitati neku knjigu koja se fokusira na specifičan istorijski period ili neki događaj, naravno sa dosta detalja.Danas na engleskom jeziku imaš šta ti srce ište, na hrvatskom i srpskom već manje, mada se sve više prevodi.Primetio sam tragajući za svim mogućim knjigama doduše da je u Hrvatskoj osetno manje istorijskih knjiga nego u Srbiji recimo, ne znam koji je razlog.

Inače, nije loše čitati ni neke istorijske romane, naravno to nije nešto što može da se uzme kao neki istorijski postulat, ali eto ko želi pitkije štivo za čitanje, to nije loš izbor nikako.



ne znan za Srbiju ali u Hr se slabo toga prevodi. bar onog šta mene zanima.A od tih općih stvari izašlo je uz jutarnji list odlično izdanje (prije nekih 10-tak godina) .
a ovo da ljudi ne vole povijest ,hm pa mislin da više vole to gledat po tv.u nego čitat. (oni koje to zanima)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2019 : 19:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kakav je odnos ljudi prema knjizi, mozda najbolje oslikava recenica jednog mog kolege, koji je 'mrtav-ladan' izjavio; ako i ima koja dobra knjiga, po njoj ce snimiti film, pa sto onda uooce i treba citati...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/01/2019 : 19:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Nema puno lipših stvari od čitanja knjige u kafiću, il na klupi u parku na vedar dan. Lipo je nekad u miru i tišini svog doma, al mi je poseban gušt i čitat i pisat među vrevom i žamorom dnevnih kafedžija il šetača.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/01/2019 : 19:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kakav je odnos ljudi prema knjizi, mozda najbolje oslikava recenica jednog mog kolege, koji je 'mrtav-ladan' izjavio; ako i ima koja dobra knjiga, po njoj ce snimiti film, pa sto onda uooce i treba citati...



mislin da rijetko ko od mojih kolega/ica čita i novine a kamoli knjige

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2019 : 19:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Nema puno lipših stvari od čitanja knjige u kafiću, il na klupi u parku na vedar dan. Lipo je nekad u miru i tišini svog doma, al mi je poseban gušt i čitat i pisat među vrevom i žamorom dnevnih kafedžija il šetača.


Ne znam bas za kafice, ali ja sam masu toga procita na Marjanu. Samo taki gust. A od prosle godine su stavili par klupa na nizini prema Kasjunima, kod spomenika, nema lipje stvari na suncan dan tamo sist sa knjigom, a pogled puca na Ciovo i 'Splitska vrata'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3082 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 14/01/2019 : 20:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kakav je odnos ljudi prema knjizi, mozda najbolje oslikava recenica jednog mog kolege, koji je 'mrtav-ladan' izjavio; ako i ima koja dobra knjiga, po njoj ce snimiti film, pa sto onda uooce i treba citati...


Jbt, isto to je rekao jedan moj kolega... od rijeci do rijeci...
a posto znam da si pisao da radis na brodu a i on radi po kruzerima vec nekoliko godina pomislio sam da je svijet svaki dan sve manji i manji... i koji si ti baksuz ako si bas na njega naletio
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2019 : 20:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by ivanl

Kakav je odnos ljudi prema knjizi, mozda najbolje oslikava recenica jednog mog kolege, koji je 'mrtav-ladan' izjavio; ako i ima koja dobra knjiga, po njoj ce snimiti film, pa sto onda uooce i treba citati...


Jbt, isto to je rekao jedan moj kolega... od rijeci do rijeci...
a posto znam da si pisao da radis na brodu a i on radi po kruzerima vec nekoliko godina pomislio sam da je svijet svaki dan sve manji i manji... i koji si ti baksuz ako si bas na njega naletio


Nisu mu valjda inicijali I.G.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3082 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 14/01/2019 : 21:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Nisu mu valjda inicijali I.G.


Ipak si imao srece... ovome su inicijali N.J.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 14/01/2019 : 21:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by vice

Nema puno lipših stvari od čitanja knjige u kafiću, il na klupi u parku na vedar dan. Lipo je nekad u miru i tišini svog doma, al mi je poseban gušt i čitat i pisat među vrevom i žamorom dnevnih kafedžija il šetača.


Ne znam bas za kafice, ali ja sam masu toga procita na Marjanu. Samo taki gust. A od prosle godine su stavili par klupa na nizini prema Kasjunima, kod spomenika, nema lipje stvari na suncan dan tamo sist sa knjigom, a pogled puca na Ciovo i 'Splitska vrata'.



moja sadašnja je stalno kasnila na spojeve na Trgu kod Krleže i nakon par takvih iskustava sa takvom njenom navadom počeo sam sa sobom na to nositi Usagije pod miškom i čitati i barem konstruktivno uppotrijebiti to vrijeme ...
Mislim čak da sam tako pročitao barem pol Usagi biblioteke čekajući ju a poseban je gušt bio dovršiti epizodu i ogledat se okolo - ovi ostali što su čekali su osim na pojedinačno svoje i kolektivno svi pizdili na mene


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?

Edited by - boddhisatva on 14/01/2019 21:12:42
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2019 : 21:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by ivanl
Nisu mu valjda inicijali I.G.


Ipak si imao srece... ovome su inicijali N.J.



, ali da ih ima, ima...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 14/01/2019 : 21:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Tonka24
Ovih dana sam išao u posjetu u goste i dijete od sedam godina sama u sobi sluša cajke.
I onda se pitamo zašto je svako druga današnja djevojka starleta.



Zasto bi pesme Sabana Saulica, Halida Beslica, Miroslava Ilica itd. dovodile do starletizma?


možda vode do šabanizma

edit: šalu na stranu, poslednjih x stranica na ovoj temi i xxx stranica na jednoj drugoj u pdf bonelli je izbljuvano toliko patetike oko umetnosti i visine običnog petparačkog stripa da je prešlo u čistu (psiho)patologiju.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 14/01/2019 21:43:53
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000