forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6058 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/08/2019 : 12:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Cromwell


I drago mi je vidjeti da se i Reem lagano liječi od kolekcionarstva i ostaje na bitnom stvarima. A to je čitanje.
Većina nas se u počecima tako zaletjela sa sakupljanjem svega i svačega. Primjer sa Dragonerom je baš taj početnički poriv da počneš sakupljati nešto na vrijeme, uskakanje u vagon i vožnja bez stresa stalnog kombiniranja i jurcanja propuštenih izdanja.
Been there done that!


Baš razmišljam o Dragoneru. Što sa njim. Pokupovao prve brojeve. I ok je to, ali iskreno da me je baš oborilo sa nogu i nije. Dal nastaviti sa kupnjom ili ne. 195 kn je puno. Da je kiosk izdanje nastavio bih bez razmišljanja. Ovako nisam pametan.
Ista stvar mi je sa Mister NO.... Došli smo do brojeva koji su se u dobrom stanju prodavali za 3 do 5 kn, a ovi koštaju 150+kn za priče koje nisu više na top nivou. Pilot i je zamišljem kao kiosk izdanje, imam sve brojeve do kraja u kombinaciji strip agent, vanini, veseli, pirati... I sad zbog harmonije na polici davati 150 kn po knjizi ili za te novce kuppvati nešto drugo.



To je to, samo ja npr Dragonera nisam ni kupio.
Izdanje je za 10, pročitao sam par skenova i strip je dosta dobar,
ali onda sam malo pronjuškao i vidio da je to serijal koji i dalje izlazi u ITA, dakle potencijalno može biti ogroman što mi je no-go.
Tu sam napravio kompromis samo i jedino za najdražeg mi Bonelli junaka, Nevera. Inače mislim da ni njega neću vječno skupljat jer nema smisla, nema šanse to sve stić više puta čitati. Jedan dan ću samo podvuć crtu i ćao đaci.
Da se vratim na Dragonera, kad je on izlazio, razmišljao sam da počnem, ali onda sam još malo razmislio i reko ma enka, čekat ću ako LL ikad objavi Orfane jer em su mi odlični (prve dve sezone sam čitao sken), em su relativno kratak serijal koji bi trebao cijeli biti u 19 LL knjiga. I eto, dočekao, nitko sretniji od mene. :)
LL Bonelli su em novčano OGROMNE i sulude investicije, OK, nekima lova nije problem, ali su i fizički ogromni, pa NN je trenutno na blizu 140 knjiga!!A što je sa ekipom koja skuplja sve živo i neživo.
Ugl, kod mene neće ići dalje od Orfana i NN, i koliko vidim oba serijala nisu baš popularna pa ne postižu te sulude cifre kao Zagor, Tex i Mr NO. Ja ako budem ovo prodavao ikada, bit ću sretan ako vratim bar pola investicije (ako ništa drugo, a onda zato što moj NN nisu u savršenom stanju jer mi je bitnija cijena od savršenih korica).

Na svu sreću, eto ja bar čitam sve što kupim, u zadnje vrijeme kupujem dosta manje (NN mi je zadnja baš ogromna kupnja) i čitam manje jer me puknuo tako neki period da mi se niš neda, a i fali mi čitanje neke dobre knjižurine. :)

EDIT: LOL, sad sam skužio da sam još spustio vrijednost svoje kolekcije jer sam napisao da čitam..

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/08/2019 13:03:06
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 15/08/2019 : 12:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Alo...apropo tvog zanimanja, sala mala...sta si doslovan boga ti? Uostalom, nisi ovakav bio kad si mi poslao privatnu poruku, komentirajuci tadasnja aktualna dogadanja,(bezobrazluk i vrijedanja nekih clanova ovog cijenjenog foruma). Sto je u ostalom bilo prokleto tocno i slozili smo se. Jel da? Sto se u meduvremenu dogodilo?
Sad si se uhvatio ove teme kao 'pijan plota'... nepotrebno.
I sto cemo sad?
Ti ces 'izupiravati' temu i dalje to se vidi, a znas kako se kod nas doli kaze jbg. Ja ti necu dat gusta.


Pa vjerovao ili ne daješ mi gušta već. Nije se ništa promjenilo. Ne vrijeđam te, samo komentiram i ne slažem se s tvojim mišljenjem o formiranju cijene na osnovu jednog prodanog primjerka. Tvrdoglaviš bezveze. Ništa protiv tebe...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/08/2019 : 13:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Da se ta kolekcija LL Zagor stavi od 1 kn bez rezerve, pa da vidimo realnu cijenu, bez napuhavanja.
Ja se to nikad ne bi usudio jer se bojim da ne bi dobio na taj način ni pola od tih spomenutih 15000.
Naravno da o tome nema govora, Zagora skupljam do kraja.
Ali nema šanse da ovdje na ovim aukcijama netko za to istrese 15000.
Daleko bi najisplativije bilo najtraženije brojeve prodavati pojedinačno. Da se ima samo njih. Ali budući da Reem prodaje komplet, tu su i oni gdje su se preračunali sa tiražom i za koje ne možeš dobiti 50 kn, pa ti dođe na isto.
Isto tako, ovi noviji brojevi na aukcijama, ako se ne varam, nijedan nije došao do cijene sa korica... Naravno kad je i 172 kn daleko previše, a kamoli 195, što je suludo.
Buduži da sam ja stereotipni ludi Zagorovac pa to kupujem i serem da je skupo drago mi je da sam se ograničio samo na to i odustao od namjere da skupim ostala dva omiljena serijala, Mister Noa i Texa... To bi tek bio harakiri.

Edited by - velka031 on 15/08/2019 13:08:48
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/08/2019 : 13:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Poceo pisati post i morao ici za poslom..

quote:
Originally posted by Cromwell

I drago mi je vidjeti da se i Reem lagano liječi od kolekcionarstva i ostaje na bitnom stvarima. A to je čitanje.
Većina nas se u počecima tako zaletjela sa sakupljanjem svega i svačega. Primjer sa Dragonerom je baš taj početnički poriv da počneš sakupljati nešto na vrijeme, uskakanje u vagon i vožnja bez stresa stalnog kombiniranja i jurcanja propuštenih izdanja.
Been there done that!

Hvala na lijepim rijecima i potpuno si u pravu

quote:
Originally posted by King Warrior

Nisam pratio bas temu. Reem, nije valjda da prodajes LL Zagora?



Aha, odlucio sam tako iako nisam pisao o tome na forumu, ali vec neko vrijeme razmisljam o tome kako pri svakoj kupnji novih brojeva, ja samo stavljam knjige u vrecicu i slazem na policu. S druge strane, htio bi neke druge stripove, kolekciju popunit i citat, (primjerice Mister No) nabaviti, a ovdje duplam nesto sto vec imam u kiosk izdanju. Ukratko, nazalost, ne mogu sve to stici pratit i tako sam odlucio.. Ne znam sto pametno da kazem

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/08/2019 : 13:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako netko uspije navući na 170 kn po knjizi mislim da je to vrh vrhova. Iznad toga jako teško, mada svake prijestupne godine može naletjeti netko neupućen tko je spreman dati 223 kn ili nešto slično.



Tako i ja razmisljam, volio bi ja da je prosjek 200 kn. Mislim da bi realno za komplet prosjek trebao ici 160 kn po knjizi, iako smo mi mozda i te knjige placali i vise. Ali upravo zato jer se radi o kompletu. Ali kad se sve uzme u obzir, tu negdje cijena treba bit. Sad sto netko svoju kolekciju ne bi dao za toliko, to je druga stvar.

Da sad ja i Dodsferd idemo "razbit" kolekciju i stavit pojedinacno knjige 12-24 i svaku po 300 kn, mozda bi uspjeli samo od njih izvuci oko 4000 kn. A mozda i vise, tko zna.

A zašto bi to valjalo novaca koje ste uložili? Običnu knjigu kad kupiš ako ideš prodat teško ćeš dobit i trećinu nabavne cijene. Auta isto. Uzmi novo prodaji ga samo dan posli neš izvući novce. Ovde je problem šta neki svjesno ulažu gomilu para u neka izdanja misleći valjda da su to dionice ,rude štaliveć.. I da će nakon nekog vremena dignut ne znam kakve novce na tome.


Sve ovisi o pojedincu, onaj tko je kupovao više istih primjeraka ne želi samo vratiti uloženo već i zaraditi, dok kod kolekcionara može biti sasvim drugačija situacija.
Ja sam počeo kupovati Zagora jer sam tada mislio da mi to treba, ni na kraju pameti mi nije bila ikakva zarada u budućnosti. Kada nešto kupim to je za mene trajno potrošeni novac o kojem više ne razmišljam.
S vremenom sam odustao od skupljanja Zagora i htio bih ga prodati da mi ne zauzima mjesto kojeg je sve manje. Nije mi cilj vratiti uloženo, već samo izbjeći situaciju da se netko dočepa kompleta u "pola cijene" i onda ga kasnije preproda i zaradi duplo. Sigurno se ne bih obogatio s tih 7000 kn, koliko mislim da najmanje vrijedi moj komplet, taj novac mogu uštedjeti za 3 mjeseca od obične plaće kada malo stisnem i ako nemam nepredviđenih troškova.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 15/08/2019 : 14:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by 1Euro

vidio sam oglas kako netko prodava Marty Misteriju Libellus 1-36 za 360 eura



To toliko i vredi. Eno ja imam par MM-a tih sitnijih brojeva po 10-ak EUR na aukcijama, niko ne kupuje. Isto tako i MN imam od 18-22 ja mislim.



Kasnije je i spustio cijenu na 180 eura. Dogovorio sam se s njim da jih uzmem ali sam odustao jer sam vidio, da je stripove napala vlaga. Vjerovatno je zbog toga spustio cijenu.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 15/08/2019 : 14:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Dobar dan ja sam novi na ovom forumu i želio bih pozdraviti sve učesnike ovog zanimljivog i živopisnog foruma.
Pročitao sam nekih zadnjih 5 stranica i mogu reči da ste odlični mislim slikovito ovo bi bio trenutak kada sam se pojavio na forumu.


Rasprava oko prodaje LL kolekcije.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15019 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/08/2019 : 14:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 15/08/2019 : 14:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Nakon “Ludog Hakarama”, vrijeme je da vas obavijestimo kako ćemo u sklopu ove naše nove ture koja će biti vani krajem ovog mjeseca objaviti i 69. knjigu Za-Gor-Te-Naya koja nosi naslov “Plamena lubanja”!Smile

Jasno, riječ je o još jednoj Zagorovoj legendarnoj pustolovini, a detaljnu najavu sa svim informacijama očekujte u drugoj polovini ovog mjeseca!Cool

[url=https://ibb.co/98hn51c][/url]

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/08/2019 : 15:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Lwood - u guzvi sam, ni meni nije cilj nikakav zaradit niti prodavat, kupujem stripove samo za citanje evo ovo sto je Dodsferd gore iznad napisao, s tim se u potpunosti slazem

@Dinko - dobrodosao

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39313 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/08/2019 : 15:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nema mnogo stripova od Libellusa koji su nenormalni sa cenama. Ne znam zasto se ljudi pale na to. Eno ja imam 10-ak knjiga Nathana koje sam kupio 10-12 EUR. Uzeo ih samo zato sto su jeftini, pa neka stoje. Nik Rajder ne vredi nista. Prodaje se u bescenje. Kupio sam nedavno po 7-8 EUR 2 knjige. Ja prodao jednu duplu za 1000 dinara jedva.

Ima nesto MN-a, 3, 4, 11, 12, i ove vestacki retke 60-72 i to je to. Tex 1, 2, 60, 66.

MM i NN giganti 3 i 4, eventualno NN 1 i 2. Zagor knjiga "Zagor prica" i to je to. Ovo ostalo se sve moze naci za jeftine pare ili relativno normalne. To sto neko kaci na aukcijama knjige po 25-30 EUR i vuku se dok ih ne pojedu misevi ne znaci nista.

Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4579 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/08/2019 : 15:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Tacno.

A i sve zavisi da li ima kupca.

Ja cepam samo Texonju imam full al ne bih prodavao. Jos uvek.

sangue navajo
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 15/08/2019 : 15:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ



Dinko, jesi to ti?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/08/2019 : 16:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Zagor knjiga "Zagor prica" i to je to.

Mislim da nije samo ta. Koliko sam ja pratio, 12-24 niz, čak možda i 11, jer je poslije 10-tke tiraž sa 800 pao na 500. Znam da su mnogi govorili, pa i prošle godine da je teško naći te 12-24. Čak ako se ne varam kolega Velka se isto dobro pomučio da nađe te neke brojeve. Ako se dobro sjećam, bili su u pitanju - 13, 17, 18, 20, tako nešto.. uglavnom u tom navedenom nizu.
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by DinkoJ



Dinko, jesi to ti?



Je sigurno, on uvijek pogodi sa ovim gif-ovima


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 15/08/2019 16:03:11
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 15/08/2019 : 16:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by DinkoJ



Dinko, jesi to ti?




Ma jesam brate, nego Reem na Ultimatu napisao da prodaje LL kolekciju i spominjao s.com forum ali nije napisao cijenu pa ja došao da vidim da li tu spominje cijenu.
Imao sam što da vidim, ovaj ovdje započeo treći svijetski rat.

Pa nije ni čudo, ovo je Reem kad je zadnji put bio kod Engleske kraljice na prijemu
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/08/2019 : 16:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

Imao sam što da vidim, ovaj ovdje započeo treći svijetski rat.

Pa nisam ja kriv što su stvari malo izmakle kontroli samo sam tražio mišljenje i besplatan savjet kolega

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 15/08/2019 : 16:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
[i]Originally posted by ReemCP
"malo izmakle kontroli"


Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/08/2019 : 17:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

quote:
[i]Originally posted by ReemCP
"malo izmakle kontroli"







Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 15/08/2019 : 17:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Faca si Dinko. Uvijek je dobro vidjeti nekoga s smislom za humor koji će najbolje opisati dvije prethodne stranice ovog topica.

Iako, kad mi je Reem spominjao o čemu razmišlja i da će pitati savjet na forumu, ja sam mislio da će to puno gore izgledati.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 15/08/2019 17:50:23
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 15/08/2019 : 18:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Iako, kad mi je Reem spominjao o čemu razmišlja i da će pitati savjet na forumu, ja sam mislio da će to puno gore izgledati.



Ma ljudi se tu pobiše na pravdi boga, vidjet češ kad budu shvatili da je Reem ustvari taj koji je zapalio vatru i da se međusobno svađaju bez veze, ima da ga otjeraju sa s.com. foruma.

Reemov ispraćaj sa s.com. foruma pa ti onda drugdje prodavaj LL kolor Zagor kolekciju.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/08/2019 : 18:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sama cinjenica da prodaje najbolje Zagijevo kolekcionarsko izdanje na svijetu zasluzuje progon!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/08/2019 : 18:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam planirao tamo 2033. kad napunim 50 godina da cu doci na red da polozim za dr. Zagorologa, ali bojim se da ce mi Zagor fanovi ovo zapamtit i da cu morat cekat jos sljedecih 50 godina

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 15/08/2019 18:34:09
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/08/2019 : 18:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Sama cinjenica da prodaje najboljenajbezveznije(*) Zagijevo kolekcionarsko izdanje na svijetu zasluzuje progonnajdublji
naklon!

(*) - dati pravo malo bogatstvo za luksuzno izdanje jednog ultraprosečnog strip serijala namenjenog mlađim tinejdžerima kome je kiosk varijanta više nego dovoljna je vrhunac gluposti.



potpis!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/08/2019 : 18:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Sama cinjenica da prodaje najbolje Zagijevo kolekcionarsko izdanje na svijetu zasluzuje progon!


Najbolje je Ludensovo izdanje, zato što je u cijelosti crno-bijelo bez trunke dječjih bojica.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/08/2019 : 19:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

quote:
[i]Originally posted by ReemCP
"malo izmakle kontroli"





Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000