forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 19/08/2019 : 17:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Jos jedna bitna stvar u tome je, ako si odlucio prodavati svoju koleciju vjerovatno su ti potrebne pare i jako ti je bitno kolko ces dobiti pare i zamisli skupljas nesto 20/30 godina, ulozis silne pare i desi se da ti trebaju pare za nesto. Odlucis prodati i dobijes neku sicu ?

I sad kad uzimam orginale 100 puta mi se desilo kupim neki orginal koji mi se svidja a poslije izadje jos neki koji mi se vise svidja, onda ovaj prodam i kupim taj, a da ga nisam mogao prodato mogao sam zjevati i gledati u njega.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/

Edited by - Garfield_Mo on 19/08/2019 17:37:50
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 17:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ne generaliziram.
Vidi, ja u zadnje vrijeme baš razmišljam intenzivno o Libellus stripovima.
Jasan je stvar da je u našem stripovskom svijetu to luksuz, još ako imaš alternativu to prerasta u babilonizam.
U redu Martina i Dylana mogu skupiti na neke alternativne načine ali puno vremena oduzima to, s pilotom stvar je čak i bolja, koliko znam neke priče postoje samo u LL izdanju ( govorim za naš jezik ).
Predmet mojeg mozganja je Zagor, kojeg imam u LU/SD izdanju i kojega sam eto duplirao, sada možemo generalizirati i reći da je to boja da to nije dupliranje.

Budimo realani, koliki postotak ljudi baš isključivo radi sebe uživa u BMW X6, Libellus kolekciji ili nečemu drugome...ne kažem da spomenuti forumaš ne uživa, ali svako malo kačenje istoga, govori puno o tome.

U vezi reprinta, sam sam se bio ulovio u tu mrežu " drugo izdanje ".
Ja mislim da to nije baš sasvim normalno isto kao ni pretjerano čuvanje stripova ( i tu sebe pokušavam " ispraviti " ), jer kako to da prije desetak plus godina sam bio sretan da posjedujem Zagor živi pokopani, samo da je čitav, nebitno kakav je, a prije godinu dana razmišljao kako ću zamijeniti četiri-pet komada Zagora s pečatom " malo oštećene korice".
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/08/2019 : 17:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nick Raider mi je nekakva želja u budućnosti, ako se jednog dana odlučim da ga nabavim nadam se da ću naletjeti na nekoga tko bi ga htio maknuti s polica po svaku cijenu.

Drzim fige da uspijes na interliberu Nicka zna bit dosta sa velikim popustom. Mozda probas prvo procitat neki sken, pa vidis hoce li ti se svidjet. Ja sam nabavio od jednog kolege cijeli komplet, dao mi cak na 3 rate

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Jos jedna bitna stvar u tome je, ako si odlucio prodavati svoju koleciju vjerovatno su ti potrebne pare i jako ti je bitno kolko ces dobiti pare..

Evo meni recimo nije bitno koliko cu dobit niti prodajem jer mi treba. Mogao bih pratit da hocu i dalje, ali jednostavno me muci to sto mi samo stoji na policama. I kad ce i hoce li uopce doci red na citanje. Pa se odlucio rijesit. Ali uskoro vise o svemu tome kroz 2-3 dana

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 19/08/2019 : 17:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
ReemCP sto ih onda nisi poklonio ili dao za 200 eura, nego si gledao ko ce ti ponuditi vise :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 17:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Off topic.

Reem čestitke na 4700 postova.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 17:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@Reem
@Sawitch
Ima li smisla raspravljati se s ljudima koji nemaju niti znanja niti strasti za stripovima?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/08/2019 : 17:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

ReemCP sto ih onda nisi poklonio ili dao za 200 eura, nego si gledao ko ce ti ponuditi vise :)

Da, ali zasto bi poklonio nisam gledao tko ce vise ponudit, stavio sam prvo neku cijenu po kojoj sam ja nabavio kolekciju, pa sam isao ovdje pitat za savjet, a i gledao sam koliko otprilike ti kompleti idu. Ako si citao ovdje temu, napisao sam da preferiram zamjenu ja nisam nikakav trgovac, vise volim kupovat stripove. Imam jedan dogovor koji cemo uskoro realizirati (nekih 60% kolekcije), ostatak ce ici jako povoljno, ali kao sto rekoh, uskoro vise o tome ;) a taj ostatak ako netko uzme, uzme, ako ne, meni opet dobro :)

quote:
Originally posted by Tonka24

Off topic.

Reem čestitke na 4700 postova.

Nisam ni skuzio to

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 17:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ovdje nije bitno jesi li trgovac ili ne, bitno je radi čega kupuješ, da bi se hvalio ili da bi guštao u njima ili sve zajedno.
I onda dođe mix lonac, novac i pitanja što bi bilo kad bi bilo i jasno izađe na vidjelo koliko imaš strasti za strip.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/08/2019 : 18:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

sawitch mozda i hocu. Pa ne bi bio prvi put. Skupljao sam ZS i LMS pa prestao, skupljao SD, Ludens i td pa prestao, uzimao od DW pa prestao ... Tako da ko zna, samo sto sam SD, Ludens, DW placao po punim cjenama a prodao za trecinu cijene i naravno da bi mi bilo drago da sam uzeo bar kolko sam ulozio a ne bi mi bilo mrsko ni da sam zaradio.

Da ne spominjem da sam skupljao markice, znacke, knjige, dvd-ove, ploce ... I na kraju prestao.

Bitno mi je jer ako se odlucim prodati drago mi je ako mogu uzeti 20 000 eura, umjesto 2000 eura. Ti prodajes neke stripove kolko sam vidio ? Zasto ti je bitno kolko ces za njih uzeti ??? Nikako da mi odgovoris na ovo pitanje. ZAMOLIO BI TE OVAJ PUT DA ODGOVORIS.

Sto ne kupis te brojeve po tim ludim cjenama posto ti nije bitno kolko vrijede. Svidjaju ti se i to je to. Ne znam kupujes li orginale i naravno kad kupujes orginal da ti je drago ako taj orginal za 5 godina mozes prodati po istoj cijeni ili zaraditi a ne dati ga 5 puta ispod cijene.


To je sta bi ti reprintovao zato sto tebi to fali a sta kome fali broj 5 ? To ne treba reprintovati ? To ti mislis da si upravu. Tako su isli i oni brojevi sto su reprintovali pa kad su uradili reprint prodali 20 brojeva.

Kakve veze ima sto je Fibra pojedinacna. Znaci zelim da imam neki strip od Fibre sto je rasprodat ali ne treba ga reprintovati zato sto je nije serijal ??? Smjesna logika. Ne moras imati svaki broj ni od Tex ili bilo kojeg drugog serijala. Hoces da kazes da je citav serijal Mister No vezan za broj 3 i 4 ? Ti mozes i dalje kupovati Mister No i Tex a ja taj album od Fibre ne mogu, jer je samo jedan.

Jos jednom da te zamolim citaj redom i odgovori tako, a ne sta tebi odgovara, ako vec raspravljamo :)



Ne propustim ja namerno nesto vec kucam preko telefona pa mi cimanje vrteti sve. Ali ako ti je bitno nije problem. Haj'mo redom:

1. Ja sam bio ubedjen da ti nikad ne bi prodao Libellus. Ovo sto si prelazio sa SD na Ludens pa na Libellus je nekako prirodan tok dolaska do najboojeg izdanja stripova koje ocigledno volis. Sumnjam da se moze pojaviti u boljem ruhu Bonelli kod nas. A da budemo sigurni da ce ici do kraja.

2. Rekao sam da treba reprintovati 3 i 4 zato sto se ili ne mogu naci ili mogu a jako tesko i po jakim cenama. 5-ice vec ima dosta. Ja, naravno mislim da sam u pravu kao i ti. Ne znam obim prodaje reprinta kod Libellusa stvarno. Ali svakako nisam ni mislio reprint da bude u istom broju primeraka. Eto, recimo da Teksa reprintuju u 50 primeraka ili 100 i da kosta jace nego redovne knjige otisao bi. Ubedjen sam u to.

3. Fibra i reprinti. Naravno da ima veze. Bar kod mene i kod ostalih koji imaju kolekcionarsku bolest. Kada imas rupe u kolekciji koju zelis to stvarno stvara efekat trna u guzici. Ako to nemas onda si srecan covek. Iskreno. Da toga nema ljudi bi se okrenuli piratima po Limundu za sitne pare i pokrpili sve rupe i super. Ovako kolekcionarstvo i dalje forsira na popunjavanje rupa. Zato je velika razlika u pojedinacnim albumima i pricama nevezanih junaka i serijala. Ovde potpisujem da nisi u pravu.

4. Da ne zaboravim za onu prodaju, nije mi bitno za koliko cu prodati. Sto, opet kazem, mozes videti po mojim cenama. Eno ti FB-a kao zivi dokaz. I ima ovde dosta forumasa koji mogu da potvrde da moje cene nisu ni blizu promotivnih kad su stripovi izlazili. Meni je bitno da se ratosiljam duplikata. Ali, opet je prioritet menjanje. Eto, voleo bih da mi neko kaze da sam ga odrao ikad igde.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/08/2019 : 18:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Zaboravih. Pitao si i zasto ne dam brdo para za te sto mi fale. Pa eto, ipak mislim da bilo koji Libellusov strip ne vredi 100€ pa makar me infarkt lupio od rupe u kolekciji.to je lihvarenje koje mrzim. Tako sam cekao i docekao ove MN-ove od 60 do 72 i kupio ih po 15€ komad, cak i manje.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/08/2019 : 18:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Jos jedna bitna stvar u tome je, ako si odlucio prodavati svoju koleciju vjerovatno su ti potrebne pare i jako ti je bitno kolko ces dobiti pare i zamisli skupljas nesto 20/30 godina, ulozis silne pare i desi se da ti trebaju pare za nesto. Odlucis prodati i dobijes neku sicu ?

I sad kad uzimam orginale 100 puta mi se desilo kupim neki orginal koji mi se svidja a poslije izadje jos neki koji mi se vise svidja, onda ovaj prodam i kupim taj, a da ga nisam mogao prodato mogao sam zjevati i gledati u njega.



Ovde si takodje prenebregao moju recenicu gde sam rekao da ces na Libellusu uvek moci cratiti 85-90% onog sto si ulozio i mislim da je to vise nego OK. Fibra takodje. I sa reprintima MN kolekcija ne devalvira.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/08/2019 : 18:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
I ta logika, ako ti nije bitno koliko vredi sto ne prodas za 1€ je skroz pogresna. Zasto? Pa zato sto nista nisi ni kupio za toliko. Meni je bitno da budem sto blize ulozenom ako moze, ali ako ne, nije ni bitno.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 19/08/2019 : 18:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
sawitch u startu grijesis. I Libellus sam prodavao 2 puta. Tda mi je bilo jako bitno za kolko ih mogu prodati. O tome ti i govorim.




http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/08/2019 : 18:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

sawitch u startu grijesis. I Libellus sam prodavao 2 puta. Tda mi je bilo jako bitno za kolko ih mogu prodati. O tome ti i govorim.



Pa i ako budes prodavao opet neces pojedinacno vec u kompletima. A tu ne mozes ocekivati cenu koju bi dobio da se rastezes pojedinacno mesecima sa 100 ljudi. Ovde valjda nemas sta prigovoriti.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/08/2019 : 18:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Ovima šta stripove kupuju svaka čast.
Ovima šta u stripove ulažu, dabogda sve pojeli miševi.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/08/2019 : 18:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH



BTW, neki dan se neko na FB-u jako jako ljutio kad je netko drugi opet pitao LLovce za reprint jer kaže onda njegovi stripovi više ne vrijede troduplo i da koji k*...karikiram ali tako nekako.
Dakle, ima ljudi koji kupuju da bi očito kad-tad preprodali, normalno, ali malo je smješno očekivati da nema reprinta da bi tvoja kolekcija bila vrijednija.
Kao loš primjer je naveo Fibru i da to ne vrijedi niš zbog stalnih reprinta (hvala Marko za reprinte, jer neki od nas očito nikad ne bi imali stripove po normalnim cijenama!), i da je nemoguće prodat Fibrine stripove bez da spuštaš cijenu ispod one koju si platio...





Kakav as.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/08/2019 : 18:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ovima šta stripove kupuju svaka čast.
Ovima šta u stripove ulažu, dabogda sve pojeli miševi.



:D Nista bolje odavno nisam procitao
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 18:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ovima šta stripove kupuju svaka čast.
Ovima šta u stripove ulažu, dabogda sve pojeli miševi.


Što ako ti je prodavanje stripova izvor financija?
Iako se u suštini slažem s napisanim.
Zapravo slažem se ali mi se koža ježi od ovog Splitskog proklinjanja, ne mogu to nikako svariti.
Ali kraljevski napisano i baš razbija neke ovdje prisutne, bukvalno kao da si im odvalio šljagu, još samo da izbaciš to " dabogda " brrr

Edited by - Tonka24 on 19/08/2019 19:01:27
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 19/08/2019 : 18:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Ja čitam i sakupljam stripove od svoje 6. godine, dakle od 1997. godine. U periodu od 2015. do 2018. godine sam u potpunosti napustio kolekcionarstvo jer mi se doslovno zgadilo takvo stanje da ako ne kupim izdanja koja me zanimaju u roku od par mjeseci nakon izdavanja, mogu se pozdraviti sa njima i gledati ih na aukcijama kako su precijenjeni sa basnoslovnim i nerealnim iznosima.

Naravno, svako ima pravo da troši svoj novac onako kako želi, i da ako hoće proda, također po cijeni koju želi, ali takve stvari su jednostavno propast za strip scenu na ovim prostorima.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/08/2019 : 19:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod poklona, evo ja sam ovdje ponudio Dragonero nove knjige 0-1-2-3 za pola cijene, ali ne pola one promotivne koja je bila (652 kn), nego pola cijene one ultrapromotivne cijene od 590 kn. Dao ih za 300 kn u kojoj sam sam rekao neka ide i postarina u to, preporuceno. Puna cijena na koricama ukupno tih stripova je 815 kn.

Ako ovo nije poklon, onda ne znam sto je. Danas kolega dobio i sav sretan, a i meni drago kad mi je javio mobom mogao bi i ja dalje pratit Dragonera, stisnut, ali previse imam stripova koji me cekaju na citanje i sad me u ovom trenutku ne zanima. Sto ne znaci da bi za 5-6 godina mozda mogao kupit Dragonero komplet 1-100 ako mi dodje zelja.

Kako se rijesio ovih knjiga Dragonero, odmah od drugog kolege kupio MN 68: Letece Tigrove, danas doslo :) nesto nadoplatio od love sto sam dobio za Dragonera i uzeo tog MN-a 68.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 19:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Jednostavno prati i ignoriraj ako ne možeš gledati, šteta da odustaješ od nečega što voliš radi drugih.

Inače, da li ima nešto gore od kupovanja stripova i skupljanja kolekcije a u glavi imaš misao " koliko će to vrijediti u budućnosti " ili " mogu sada i zaraditi ".
Jedno od dna ljudskog razmišljanja, još mi je svježa reminiscencija na jednog Talijana koji ima cijeli stan pun stripova/knjiga i kada su ga pitali koliko vrijedi vaša kolekcija, čovjek je rekao " nula eura ".
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 19/08/2019 : 19:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Prevazišao sam sve to, ali ostala je četverogodišnja rupa u praćenju aktuelnosti i čitanju. Što uspijem nabaviti - uspijem, što ne kupim, Bože zdravlja biće prilike
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/08/2019 : 19:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ovima šta stripove kupuju svaka čast.
Ovima šta u stripove ulažu, dabogda sve pojeli miševi.


Što ako ti je prodavanje stripova izvor financija?
Iako se u suštini slažem s napisanim.
Zapravo slažem se ali mi se koža ježi od ovog Splitskog proklinjanja, ne mogu to nikako svariti.
Ali kraljevski napisano i baš razbija neke ovdje prisutne, bukvalno kao da si im odvalio šljagu, još samo da izbaciš to " dabogda " brrr




Šta bi onda reka da se voziš s menom po ST?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 19:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ovima šta stripove kupuju svaka čast.
Ovima šta u stripove ulažu, dabogda sve pojeli miševi.


Što ako ti je prodavanje stripova izvor financija?
Iako se u suštini slažem s napisanim.
Zapravo slažem se ali mi se koža ježi od ovog Splitskog proklinjanja, ne mogu to nikako svariti.
Ali kraljevski napisano i baš razbija neke ovdje prisutne, bukvalno kao da si im odvalio šljagu, još samo da izbaciš to " dabogda " brrr




Šta bi onda reka da se voziš s menom po ST?


Neka hvala, dosta mi je familije kada dođem u Dicmo jednom u tri do pet godina.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/08/2019 : 19:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

sawitch u startu grijesis. I Libellus sam prodavao 2 puta. Tda mi je bilo jako bitno za kolko ih mogu prodati. O tome ti i govorim.



Pa i ako budes prodavao opet neces pojedinacno vec u kompletima. A tu ne mozes ocekivati cenu koju bi dobio da se rastezes pojedinacno mesecima sa 100 ljudi. Ovde valjda nemas sta prigovoriti.




Biće zanimljivo kad se dovrše kompleti kako će se kretat cijene.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000