forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 09/02/2020 : 07:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Bilo bi vrijeme da najzad izbace i pokojeg Dylana... već duže vlada zastoj

Da. Prosle godine je bilo rijeci o tome da ce biti ubrzano i da ce se nadoknaditi zaostaci iz 2018 (promjena naslovnicara ili sl.), al imam osjecaj da nije tako.
Ne lista mi se sad koliko je cega izaslo, jer mi u sustini nije toliko ni bitno. Uvijek ima nesto u svakoj turi.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/02/2020 : 12:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
DD biblioteka
2012. 6 knjiga
2013. 6 knjiga
2014. 6 knjiga
2015. 6 knjiga
2016. 6 knjiga
2017. 0 knjiga
2018. 6 knjiga
2019. 4 knjige

ukupno: 40 knjiga x 3 epizode


DD kolor biblioteka
2010. 2 knjige
2011. 2 knjige
2012. 0 knjiga
2013. 2 knjige
2014. 2 knjige
2015. 6 knjiga
2016. 0 knjiga
2017. 4 knjige
2018. 6 knjiga
2019. 2 knjige

ukupno: 26 knjiga

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2020 : 12:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mogala bi dva Dylana. Sto da ne? Od cetiri najave uziman samo Nathana. Nek bude jos nesto...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2020 : 12:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

quote:
Originally posted by DOMI

Bilo bi vrijeme da najzad izbace i pokojeg Dylana... već duže vlada zastoj

Da. Prosle godine je bilo rijeci o tome da ce biti ubrzano i da ce se nadoknaditi zaostaci iz 2018 (promjena naslovnicara ili sl.), al imam osjecaj da nije tako.
Ne lista mi se sad koliko je cega izaslo, jer mi u sustini nije toliko ni bitno. Uvijek ima nesto u svakoj turi.


Promjena naslovnicara na LL Dylan biblioteci, je najgora moguca odluka. Meni Del Vecchio nije ni sjena Brindisiju. Ali sto se moze.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/02/2020 : 12:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nije to bila njihova odluka
Brindisi se povukao i ništa se tu nije moglo
Del V. nije loš crtač, ali se za Libellusove naslovnice uopće ne trudi... trebalo bi mu se zahvaliti i naći novoga
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2020 : 12:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da, znam. Brindisijev odlazak je bas 'naskodio' toj sjajnoj biblioteci. Al sad, sto je, tu je. Del Vechio se uopce ne trudi, odraduje gazu, i ja bi mu se na mjestu Dada, zahvalio.
Inace, evo sad vidim peta najava LL-a, je Dragonerova deseta knjiga. Sad vec mozemo kazati da taj serijal sjajni grabi naprijed.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 09/02/2020 : 14:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Au, nisam ni skuzio da 2017 nije izasao nijedan trobroj u redovnoj biblioteci.
Riskirat cu da me se optuzi kao zagovornika svega Libellusovog, ali meni promjena naslovnicara nije toliko bitna. Naravno je je bilo vrhunskih Brindisijevih naslovnica kao ona s tigrom i sl., ali ne obracam bas paznju na to. Iskreno, da nisam citao da je izvrsena, ne bih ni primijetio promjenu.

U dosadasnjim najavama samo MNo za mene. Mozda doleprsa jos nesto.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 09/02/2020 : 14:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
nisu obavezni objavljivati lošu naslovnicu - uvijek mogu preuzeti bilo koju od tri originalne iz unutrašnjosti knjige.

Iz nove ture uzimam M.Mystere i nadam se da najzad idu 2 Dylana i istovremeno molim Nebeske sile da NE ide opet Zagor, ima vremena za njega...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 09/02/2020 : 14:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
DOMI, kao da su te culi, eno najavise Zagor 73 i 74.







Salim se.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2020 : 15:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica za ovakvo luksuzno kolekcionarsko izdanje je itekako bitna. Ovakav luksuzni proizvod u maloj tirazi treba biti besprijekoran. Iako je rijec o kiosk stripu u svom fundamentu, ovdje je rijec o limitiranom proizvodu za manju skupinu kolekcionara. Nema se tu sto raspravljati, Dade bi trebale paziti na takve stvari kad su vec dogurali ovako daleko s dosadasnjom kvalitetom. Slican fuseraj i odradivanje gaze se dogada jako dobrom De Angelisu na LL izdanju Nathana. To tako ne ide. Ovakve biblioteke trebaju biti besprijekorne, a takve stvari 'bodu oci'. I to na prvu. To je lice cijele stvari. Koliko god to mnogima bilo nebitno. Zato to i jesu limitirane knjige za kolekcionare. Malo drustvo 'pacijenata' koji zahtjevaju savrsenstvo. To je jednistavno van diskusije, trebali bi paziti na svaki detalj. A naslovnice, su vise od detalja. 'Saka u oko'. Prava je steta sto se izdanja srozavaju u kvaliteti na taj nacin.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/02/2020 : 17:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Radi se o tome da u Libellusu ne smatraju da su naslovnice Del Vecchia loše, sigurno im se sviđaju čim su njega odabrali da ih radi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/02/2020 : 17:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

nisu obavezni objavljivati lošu naslovnicu - uvijek mogu preuzeti bilo koju od tri originalne iz unutrašnjosti knjige.

Iz nove ture uzimam M.Mystere i nadam se da najzad idu 2 Dylana i istovremeno molim Nebeske sile da NE ide opet Zagor


Ja baš molim da ide Zagor, njega ne uzimam pa bi ostalo više novaca u novčaniku.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 09/02/2020 : 18:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Ubijte me, al meni bas i nema neke razlike:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=&Heroes=DD&What=HR&Publisher=LIB&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=50&submit=Tra%9Ei

Mozda sam ja manje zahtjevan, ali ni MNo kolekcija koju mnogi smatraju "najnesretnijom" kod LL po pitanju dizajna, mene ne smeta. Da ne citam takve komentare ne bih ni misao potrosio na to.

Ali to sam ja. Isti onaj koji voli i KIZ od Veselog iako se mnogima gadio Laurentini i hrbati koji nemaju veze sa sadrzajem itd., itd.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 09/02/2020 : 19:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Kod Mister Noa su hrbati teško sranje. Daleko najgori dizajn kod Libellusa.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2020 : 19:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Radi se o tome da u Libellusu ne smatraju da su naslovnice Del Vecchia loše, sigurno im se sviđaju čim su njega odabrali da ih radi.


Da, naravno. Moguce je i to. Mada sumnjam da takvi poznavatelji ne vide razliku njegovog uobicajenog rada, i ogromnog nesrazmjera tog rada pri odradivanju LL naslovnica. Odradivanje. Bas je to prava rijec. A to nije za besprijekorno luksuzno izdanje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 09/02/2020 : 20:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Zadnjih 7 (od br. 34. do br. 40.) su "prazne" i na brzinu odrađene, vidi se iz aviona.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/02/2020 : 20:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
To se kaze sfusereno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/02/2020 : 23:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Šesta knjiga u premijernoj ovogodišnjoj turi koja bi uskoro trebala biti vani nosi naslov “OTOK BOGOVA” i riječ je o 108. broju regularne biblioteke našega “detektiva nemogućeg” - Martina Mystèrea!

Autori scenarija za ovu epizodu koja je u Italiji izvorno objavljena u svibnju i lipnju 1995. godine u brojevima 158 i 159 redovnog serijala su Bruno Abietti i Vincenzo Beretta, crtež potpisuje Franco Devescovi, a naslovnice su kao i obično djelo Giancarla Alessandrinija.

Inače, s “Otokom bogova” približavamo se za još jedan korak finalizaciji talijanskog opusa misterija te Martinovom i Javinom povratku u New York, a što se konkretno ove priče tiče DSSM će u njoj završiti u Japanu gdje će zajedno s Javom i prelijepom groficom Alessijom Zambonin pokušati riješiti drevnu tajnu koja obavija otok Kasumishimu...

Prije samog čitanja “Otoka bogova” bilo bi dobro kad biste bacili malčice pogled na epizode “Agarthi” (MM 42) i “Kazalište sjećanja” (MM 90), a a kraju još samo informacija da će regularna cijena 108. knjige Martina Mystèrea biti 180 kuna, dok će ona posebna tijekom prva dva mjeseca iznositi 144 HRK.

Bacite pogled:




https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 10/02/2020 : 00:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Mi o vuku, a vuk....
Predzadnje izdanje u prvoj našoj ovogodišnjoj turi u kojoj će biti ukupno osam naslova je 41. knjiga Dylana Doga, a epizode i autori koji vas čekaju u njoj su:

“DOK VAS SMRT NE RASTAVI” - Mauro Marcheselli & Tiziano Sclavi / Bruno Brindisi
“GRANICA” - Claudio Chiaverotti / Piero Dall'Agnol
“PHOENIX” - Tiziano Sclavi / Nicola Mari

Kad već spominjemo epizode, ova naša 41. knjiga posebna je po tome što nju otvara jedna od najboljih Dylanovih priča svih vremena - “Dok vas smrt ne rastavi” - koja je u Italiji objavljena u listopadu 1996. u broju 121 redovnog serijala i na svojih 110 stranica u boji obilježila je 10. godišnjicu serijala (“Zora živih mrtvaca” je - da se podsjetimo - objavljena u listopadu 1986.). Što se same priče tiče, teško je reći što je spektakularnije u njoj: još jedno maestralno scenarističko partnerstvo Marchesellija i Sclavija ili genijalni crtež Bruna Brindisija, a lik Lillie Connolly - Irkinje znakovitog imena i prezimena - za sva je vremena svim istinskim obožavateljima Dylana Doga ostao duboko urezan u njihovim sjećanjima.🙂

Što se ostalih dviju epizoda tiče (originalni brojevi 122 i 123 koji su u Italiji zaključili 1996. godinu svojim izlascima u studenome i prosincu), one su više nego solidne i kao takve - zajedno s prije spomenutom epizodom “Dok vas smrt ne rastavi” - zaokružuju jednu zbilja kultnu knjigu iz naše redovne serije. U “Granici”, Chiaverottijev prilično solidan scenarij s Magusom kao protagonistom svojim je crtežom sjajno nadogradio Piero Dall'Agnol, a “Phoenix” Sclavija i Marija s pripadajućom nesavršenošću Smrti uvijek nekako navuče osmijeh na lice (naravno, onoliko koliko je to moguće u Dylanovim pustolovinama).🙂

Specijalnu naslovnicu za ovo naše izdanje nacrtao je i kolorirao naš dragi Pasquale Del Vecchio, a cijena Dylanove 41. knjige koja će imati 310 stranica (s tim da je prva epizoda u boji na 110 stranica) bit će 225 kuna, dok će ona posebna tijekom prva dva mjeseca iznositi 180 kn.🙂
[url=https://ibb.co/5vctmK0][/url]

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 10/02/2020 : 07:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
da su ocajne naslovne, jesu
al' sta cemo

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39386 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/02/2020 : 08:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ali je dizajn vrhunski, za razliku od MN-a.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2020 : 08:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Baš su očajne naslovnice.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 10/02/2020 : 11:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Baš su očajne naslovnice.


Bogami.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2020 : 12:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam samo to puta spomenuo...Del Vecchio nije na zadatku ni priblizno, za ovakvu LL DD, biblioteku. Dapace, treba reci; nikakav je, i treba mu se zahvaliti na suradnji. I ovako je vec isuvise zasrao stvar. Treba to imenovati pravim rijecima. I nece ici bolji, fusira, boli ga briga i bit ce samo jos gori...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2020 : 12:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ali je dizajn vrhunski, za razliku od MN-a.


Jest, dizajn ovih DD knjiga je jedan od naljepsih koje sam vidio. A vidio sam ih masu. Krasno dizajnirane, ni visak ni manjak detalja, retro look, mat boja koja je legla 'ko budali triska' ,sve ukusno i nepreforsirano uradeno... Libellus ima jako puno dobrih rijesenja, ali ova i Magicni Vjetar biblioteka su im vizualno bez greske, i to ne samo na ovim prostorima, vec globalno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000