forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/05/2020 : 20:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Prodalo bi se sigurno i više od tih 300 komada. Samim time bi bilo i jeftinije. U početku je i bilo. Rezali su nakladu po par puta. Sjetimo se da je Zagor krenuo sa nakladom od 1200 komada. Ali, oni su se odlučili na takav model iz razloga što onda sve rasprodaju u vrlo kratkom roku i imaju konstantan priliv cijelog casha da mogu nesmetano izbacivati nove ture. Jednostavno ne žele čekati duže vrijeme da se naklada rasproda već žele da se sve rasproda odmah. E sad, da li je to kriva politika ili nije, to je već drugo pitanje. Nama, krajnjim kupcima, normalno da se ta politika nimalo ne sviđa, ali njima to najviše odgovara i zato je to tako. Na nama je da li ćemo to kupovati ili nećemo. Ja sam u početku uzimao od LL Bonellija ama baš sve osim DD i Nick Raidera jer ih ne volim, a sad sam ostao samo na Nathan Neveru (sve), Martin Mystereu (sve) i Zagoru. Sve ostalo sam rasprodao. Nevoljko, ali da. To bi sada bili već vrlo ozbiljni novci na svakoj LL turi (a gdje su tu još i ostali izdavači) pa puta min 10 tura... Neka, hvala. Ostavio sam samo prioritete, a tako rade i drugi, primjećujem.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 18/05/2020 : 20:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Bojkotujem LL od samog pocetka jer mi ne odgovara ni njihova cena ni taj tiraz samo za odabrane. Zadovoljio sam se Bonelli izdanjima od VC-a i to mi je dosta iako izdanja LL-a lepo izgledaju (ne znam kakav je prevod jer nikada nisam citao ni jedno njihovo izdanje). Posto previse toga pratim, finansijski ali i vremenski je nemoguce pratiti ovaj tempo. Zaista ne zelim da idem na posao samo da bih kupovao LL izdanja. Nazalost, bio sam primoran da uzmem dva Hermanova albuma od LL ali uzeo sam po jako niskim cenama u AF-u.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/05/2020 : 21:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Prodalo bi se sigurno i više od tih 300 komada. Samim time bi bilo i jeftinije. U početku je i bilo. Rezali su nakladu po par puta. Sjetimo se da je Zagor krenuo sa nakladom od 1200 komada. Ali, oni su se odlučili na takav model iz razloga što onda sve rasprodaju u vrlo kratkom roku i imaju konstantan priliv cijelog casha da mogu nesmetano izbacivati nove ture. Jednostavno ne žele čekati duže vrijeme da se naklada rasproda već žele da se sve rasproda odmah. E sad, da li je to kriva politika ili nije, to je već drugo pitanje. Nama, krajnjim kupcima, normalno da se ta politika nimalo ne sviđa, ali njima to najviše odgovara i zato je to tako. Na nama je da li ćemo to kupovati ili nećemo. Ja sam u početku uzimao od LL Bonellija ama baš sve osim DD i Nick Raidera jer ih ne volim, a sad sam ostao samo na Nathan Neveru (sve), Martin Mystereu (sve) i Zagoru. Sve ostalo sam rasprodao. Nevoljko, ali da. To bi sada bili već vrlo ozbiljni novci na svakoj LL turi (a gdje su tu još i ostali izdavači) pa puta min 10 tura... Neka, hvala. Ostavio sam samo prioritete, a tako rade i drugi, primjećujem.


Sto puta prozvakana prica. To se sve zna. Pitanje je samo sto, tj. koliko je nekome nesto prioritet. Meni, (jer samo i u svoje osobno ime i mogu pricati), stripovi su apsolutni prioritet. (A znam ih jos takvih puno) Ja cu ih uzimati da 'sikire' padaju. Da san kruva gladan...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/05/2020 : 21:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Bojkotujem LL od samog pocetka jer mi ne odgovara ni njihova cena ni taj tiraz samo za odabrane. Zadovoljio sam se Bonelli izdanjima od VC-a i to mi je dosta iako izdanja LL-a lepo izgledaju (ne znam kakav je prevod jer nikada nisam citao ni jedno njihovo izdanje). Posto previse toga pratim, finansijski ali i vremenski je nemoguce pratiti ovaj tempo. Zaista ne zelim da idem na posao samo da bih kupovao LL izdanja. Nazalost, bio sam primoran da uzmem dva Hermanova albuma od LL ali uzeo sam po jako niskim cenama u AF-u.


Ti si kupac kiosk/roto izdanja i albumi/knjige nisu za tebe. Niti ces svojim bojkotom rusiti nakladu, niti bi tvoja eventualna kupnja pospjesila neki tiraz. To je sve okej. Imas kiosk izdavace i prilagodili su se tebi, ili ti njima...kako god. Ja osobno, jedva sam docekao pojavu strip knjiga kakve tiskaju Libellus. Ili fenomenalnih albumskih integrala koje tiska Fibra, primjerice. Svakom svoje...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/05/2020 : 21:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ova se priča malo spominje, primjećujem. Imamo izdavača luksuznih stripova, sasvim korektnog kvaliteta, Čarobna knjiga, čije su cijene smiješne naspram Libellusovih. Znači, može se. E sad, to što je Libellus pokupio prava na ono što većinu najviše zanima, to je već druga priča. Najkonstatniji su i jedan od najpouzdanijih izdavača.I najskuplji. I sve su to činjenice. Da Čarobna knjiga krene sa Mister Noom 3u1, baš me zanima koliko bi to koštalo. Pa onda ovi super skupi brojevi... Vjerojatno ne bi dostizali takve cijene, jer... Jedan je Libellus.

Edited by - velka031 on 18/05/2020 21:34:04
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/05/2020 : 22:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ova se priča malo spominje, primjećujem. Imamo izdavača luksuznih stripova, sasvim korektnog kvaliteta, Čarobna knjiga, čije su cijene smiješne naspram Libellusovih. Znači, može se. E sad, to što je Libellus pokupio prava na ono što većinu najviše zanima, to je već druga priča. Najkonstatniji su i jedan od najpouzdanijih izdavača.I najskuplji. I sve su to činjenice. Da Čarobna knjiga krene sa Mister Noom 3u1, baš me zanima koliko bi to koštalo. Pa onda ovi super skupi brojevi... Vjerojatno ne bi dostizali takve cijene, jer... Jedan je Libellus.


E, ali gubis iz vida da je CK iz susjedne zemlje gdje je osjetno losiji standard, pa samim tim i tiskanje jeftinije. Dakle tu nije moguce usporedivanje troska. Drugo, imam ja naravno izdanja CK-a i korektna su. Bez daljnjega. Ali ipak losija uvezom, papirom i otiskom, sto sam eto opet bas danas usporedio zbog ove rasprave. Dakle ne stoji tvrdnja 'da se to moze', glede cijene na sto si aludirao. Tu su prvenstveno ovi navedeni faktori u igri. Ja osobno kupujem Bonelli izdanja CK, sve dok ih ne 'izbaci' neko ovdje. Tada cu ih zamjeniti. Ili necu jer ih nece biti s ove strane. Ostaje da se vidi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/05/2020 : 22:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Sve ok, mislim da izdavač sa ovih prostora koji "puca" na tržište samo matične države je unaprijed osuđen na propast.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2020 : 00:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa bilo koji izdavac manji ili veci, (a duboko sam uvjeren da je sve to malo trziste s malim nakladama), ima poklonike cijelog regiona. (Kako se to popularno danas kaze) Tako da nema price o izdavanju necega samo u maticnoj drzavi od strane izdavaca iz te i te drzave. Fanovi devete umjetnosti ovih slicnih jezika i dalje nabavljaju stripove nakladnika od 'Vardara pa do Triglava'. A i kako drugacije? Pa danas ne mozes Zagora ili Alan Forda prodati u tisucu primjeraka, a oni su udarna sila, a u ne tako davnoj proslosti jedan Blek je isao na trziste u 80 000 komada...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 19/05/2020 : 09:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Ti si kupac kiosk/roto izdanja i albumi/knjige nisu za tebe. Niti ces svojim bojkotom rusiti nakladu, niti bi tvoja eventualna kupnja pospjesila neki tiraz. To je sve okej. Imas kiosk izdavace i prilagodili su se tebi, ili ti njima...kako god. Ja osobno, jedva sam docekao pojavu strip knjiga kakve tiskaju Libellus. Ili fenomenalnih albumskih integrala koje tiska Fibra, primjerice. Svakom svoje...



Vidi se da me ne poznajes pa nema potrebe da pises nesto o cemu nemas pojma. To sto sam rekao da od Bonelli izdanja kupujem samo VC i jos onih par serijala sto su objavili ili objavljuju domaci izdavaci to ne znaci da ne kupujem izdanja Fibre, Carobne Knjige, DW-a, Strip-Agenta, Bookglobe-a, Lokomotive... Zasto bih papreno placao Bonelli serijale koji zasluzuju iskljucivo kiosk izdanja kada za te pare mogu da kupim sjajne albume i serijale koje rade pomenuti izdavaci?
Meni vise izgleda da ti kupujes iskljucivo Bonelli LL izdanja pa te je moj komentar uvredio. Pokusaj sa par Fibrinih izganja, otvorice ti novi svet interesovanja. Bar se nadam. I nema potrebe da se vredjas jer mi nije cilj da bojkotom rusim nakladu nego za svoj novac zelim ono sto meni licno vredi u svakom smislu, a Bonelli u LL izdanjima mi ne vredi ni pola para koliko oni traze po jednoj knjizi.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2020 : 11:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by ivanl
Ti si kupac kiosk/roto izdanja i albumi/knjige nisu za tebe. Niti ces svojim bojkotom rusiti nakladu, niti bi tvoja eventualna kupnja pospjesila neki tiraz. To je sve okej. Imas kiosk izdavace i prilagodili su se tebi, ili ti njima...kako god. Ja osobno, jedva sam docekao pojavu strip knjiga kakve tiskaju Libellus. Ili fenomenalnih albumskih integrala koje tiska Fibra, primjerice. Svakom svoje...



Vidi se da me ne poznajes pa nema potrebe da pises nesto o cemu nemas pojma. To sto sam rekao da od Bonelli izdanja kupujem samo VC i jos onih par serijala sto su objavili ili objavljuju domaci izdavaci to ne znaci da ne kupujem izdanja Fibre, Carobne Knjige, DW-a, Strip-Agenta, Bookglobe-a, Lokomotive... Zasto bih papreno placao Bonelli serijale koji zasluzuju iskljucivo kiosk izdanja kada za te pare mogu da kupim sjajne albume i serijale koje rade pomenuti izdavaci?
Meni vise izgleda da ti kupujes iskljucivo Bonelli LL izdanja pa te je moj komentar uvredio. Pokusaj sa par Fibrinih izganja, otvorice ti novi svet interesovanja. Bar se nadam. I nema potrebe da se vredjas jer mi nije cilj da bojkotom rusim nakladu nego za svoj novac zelim ono sto meni licno vredi u svakom smislu, a Bonelli u LL izdanjima mi ne vredi ni pola para koliko oni traze po jednoj knjizi.


Nisi me 'ubrao'...ili si me krivo 'ubrao'.
Osvrnuo sam se upravo na Bonelli izdanja. Zato sto sam jos kao klinac zamisljao da izgledaju bas ovako kako ih 'stanca' LL. Osobno sam gledao taljane, autore, masu njih kako se dive svojim junacima u LL ruhu. Fibru sam spomenuo 'uzgred budi receno' jer je nenadmasni i najbolji strip nakladnik ovih prostora.
Naravno da za svoju 'lovicu' imas pravo kupovati sto hoces.
Uopce se nisam naljutio. Zasto bi? Lijepo raspravljamo.
Nego, davno su ti se meni otvorili vidici. Od spomenute Fibre imam doma 95 % izdanja. Visekratno procitana. Nisam uzeo samo jedan serijal u izdanju te kuce zato jer mi se ne svida. Nije potrebno da ga sad imenujem, koji je.
I to se odnosi ne samo na izdanja Fibre...
A sto se LL-a tice, to je kuca koja nudi i isporucuje svoja izdanja ciljanoj malobrojnoj, kolekcionarskoj publici. Ja sam mislio da smo to davno apsolvirali. A ono sto ih krasi jest cinjenica kad bi svi drugi nakladnici stali sa svojim izdanjima, oni ne bi nikad. 'Gristi' ce svako svoje izdanje, svaki svoj serijal do kraja. Na tom im svaka cast, uz nepobitnu cinjenicu da imaju stvarno vizualno najljepse knjige. Zato su tu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 19/05/2020 : 12:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Nisi me 'ubrao'...ili si me krivo 'ubrao'.
Osvrnuo sam se upravo na Bonelli izdanja. Zato sto sam jos kao klinac zamisljao da izgledaju bas ovako kako ih 'stanca' LL. Osobno sam gledao taljane, autore, masu njih kako se dive svojim junacima u LL ruhu. Fibru sam spomenuo 'uzgred budi receno' jer je nenadmasni i najbolji strip nakladnik ovih prostora.
Naravno da za svoju 'lovicu' imas pravo kupovati sto hoces.
Uopce se nisam naljutio. Zasto bi? Lijepo raspravljamo.
Nego, davno su ti se meni otvorili vidici. Od spomenute Fibre imam doma 95 % izdanja. Visekratno procitana. Nisam uzeo samo jedan serijal u izdanju te kuce zato jer mi se ne svida. Nije potrebno da ga sad imenujem, koji je.
I to se odnosi ne samo na izdanja Fibre...
A sto se LL-a tice, to je kuca koja nudi i isporucuje svoja izdanja ciljanoj malobrojnoj, kolekcionarskoj publici. Ja sam mislio da smo to davno apsolvirali. A ono sto ih krasi jest cinjenica kad bi svi drugi nakladnici stali sa svojim izdanjima, oni ne bi nikad. 'Gristi' ce svako svoje izdanje, svaki svoj serijal do kraja. Na tom im svaka cast, uz nepobitnu cinjenicu da imaju stvarno vizualno najljepse knjige. Zato su tu.



To je stvar ukusa. Ja sam odrastao na roto izdanjima i revijama pa mi je Bonelli sasvim dovoljan u VC izdanjima. Bonelli stripovi su mi cista zabava kao i blokbasteri, cisto da mi vreme ucini zanimljivijim a sto se tice ozbiljnijih stripova i filmova, to malo drugacije tretiram. Draze mi je da dam pare za Fibrino izdanje nego za LL izdanja ali i to je stvar ukusa. Svaka pohvala za kolekciju Fibrinih izdanja. Ja imam nekih 30% iz Fibrinog kataloga, mozda i vise, jer me ne zanima bas sve, biram ono sto mi je zanimljivo. Evo ja cu da imenujem, meni su Opskurni Gradovi omiljeni serijal od Fibre ali Alvar je tu odmah uz Opskurne.
Naravno da smo apsolvirali ali svi valjda imamo pravo izneti svoje misljenje bilo ono pozitivno ili negativno, zar ne? I ne patim da imam sve od Bonelli izdanja tako da mi je svejedno da li ce VC objaviti sve ili ne. Zivot je previse kratak a vremena je tako malo da bi toliki fokus bio na Bonelli izdanjima iako svakog dana provedem barem sat - dva citajuci. Na svu srecu, imamo stripovskog stiva za 5 zivota!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2020 : 14:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pod ustaljenom maximom; o ukusima se ne raspravlja, krije se zitko blato u koje je najlakse upasti.
Ja je izbjegavam s gnusanjem.
Naravno da smo svi odrasli na roto/kiosk/trafika izdanjima. Kamo srece da ih je jos, stalno, i uvijek!
Diskutabilno je uopce i zapoceti raspravu o ozbiljnosti stripova. Ima ih u SBE itekako ozbiljnih. Ne da mi se tu sad nabrajati, valjda strip entuzijasti i ljubitelji devete umjetnosti to sve itekako znaju. Meni je odavno to prestala biti puka zabava. Strast je prava rijec. Para koju dajem na stripove, mi je najdraza para. Mislim, ni ne trepnem je dati za stripove/albume/knjige. Ustvari uopce je ne dozivljavam kao trosak. Dozivljavam je kao ultimativno zadovoljstvo, jer se pretvorila u nesto lijepo, dobro, korisno, bitno...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/05/2020 : 16:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by ivanl
Ti si kupac kiosk/roto izdanja i albumi/knjige nisu za tebe. Niti ces svojim bojkotom rusiti nakladu, niti bi tvoja eventualna kupnja pospjesila neki tiraz. To je sve okej. Imas kiosk izdavace i prilagodili su se tebi, ili ti njima...kako god. Ja osobno, jedva sam docekao pojavu strip knjiga kakve tiskaju Libellus. Ili fenomenalnih albumskih integrala koje tiska Fibra, primjerice. Svakom svoje...



Vidi se da me ne poznajes pa nema potrebe da pises nesto o cemu nemas pojma. To sto sam rekao da od Bonelli izdanja kupujem samo VC i jos onih par serijala sto su objavili ili objavljuju domaci izdavaci to ne znaci da ne kupujem izdanja Fibre, Carobne Knjige, DW-a, Strip-Agenta, Bookglobe-a, Lokomotive... Zasto bih papreno placao Bonelli serijale koji zasluzuju iskljucivo kiosk izdanja kada za te pare mogu da kupim sjajne albume i serijale koje rade pomenuti izdavaci?
Meni vise izgleda da ti kupujes iskljucivo Bonelli LL izdanja pa te je moj komentar uvredio. Pokusaj sa par Fibrinih izganja, otvorice ti novi svet interesovanja. Bar se nadam. I nema potrebe da se vredjas jer mi nije cilj da bojkotom rusim nakladu nego za svoj novac zelim ono sto meni licno vredi u svakom smislu, a Bonelli u LL izdanjima mi ne vredi ni pola para koliko oni traze po jednoj knjizi.


E Aleksandre...ovaj tvoj komentar koji se tiče toga da određeni stripovi zaslužuju samo kiosk izdanje govori o tome koliko si ti u biti ograničen kada govorimo o svijetu stripa općenito, a to nikako nije dobro. To znači da imaš mnogo predrasuda prije nego što uzmeš nešto u ruke da bi pročitao, a samim time ne znaš uživati u čitanju stripova, pa vjerovatno čitaš samo ono što neki tvoji mjerodavni kritičari ocjene kao remek djelo, kako bi i sam nakon pročitanog konstatirao da je pročitani strip remek djelo, a to ti je gubljenje vremena jer si propustio vlastiti doživljaj pročitanog.
Ljudski mozak ti je isto što i želudac, moraš se hraniti raznoliko, jer raznoliko je najkorisnije.
Za čitanje bilo kojeg stripa postoji i vrijeme i mjesto.
Nemoj mi sada nešto zamjeriti o ovome što sam napisao jer napisano nisam konstatirao čitajući samo tvoje argumente, već je takvih tipova poput tebe mali milijon i recimo kada odlučim pročitati komentare na određene stripove/recenzije, a volim pročitati tuđe dojmove za ono što sam i sam pročitao tako da recimo na osnovu ovih tvojih par komentara na pročitano već unaprijed znam što češ za određeni pročitani strip napisati, pa ne vidim svrhu da ih ubuduće nastavim proučavati. Mislim da imaš problem stvoriti vlastiti doživljaj pročitanog stripa t.j. mislim da ne znaš uživati u čitanju stripova.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 19/05/2020 : 17:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki
E Aleksandre...ovaj tvoj komentar koji se tiče toga da određeni stripovi zaslužuju samo kiosk izdanje govori o tome koliko si ti u biti ograničen kada govorimo o svijetu stripa općenito, a to nikako nije dobro. To znači da imaš mnogo predrasuda prije nego što uzmeš nešto u ruke da bi pročitao, a samim time ne znaš uživati u čitanju stripova, pa vjerovatno čitaš samo ono što neki tvoji mjerodavni kritičari ocjene kao remek djelo, kako bi i sam nakon pročitanog konstatirao da je pročitani strip remek djelo, a to ti je gubljenje vremena jer si propustio vlastiti doživljaj pročitanog.
Ljudski mozak ti je isto što i želudac, moraš se hraniti raznoliko, jer raznoliko je najkorisnije.
Za čitanje bilo kojeg stripa postoji i vrijeme i mjesto.
Nemoj mi sada nešto zamjeriti o ovome što sam napisao jer napisano nisam konstatirao čitajući samo tvoje argumente, već je takvih tipova poput tebe mali milijon i recimo kada odlučim pročitati komentare na određene stripove/recenzije, a volim pročitati tuđe dojmove za ono što sam i sam pročitao tako da recimo na osnovu ovih tvojih par komentara na pročitano već unaprijed znam što češ za određeni pročitani strip napisati, pa ne vidim svrhu da ih ubuduće nastavim proučavati. Mislim da imaš problem stvoriti vlastiti doživljaj pročitanog stripa t.j. mislim da ne znaš uživati u čitanju stripova.




Za pocetak, pises o nekome o kome nemas pojma. Odakle ti informacija da ne znam da uzivam u stripovima? Vidi, da je cena LL izdanja kao cena 3 VC izdanja, da, kupovao bih i te kako, ali za tu cenu koju LL trazi za tri Bonelli epizode ja ne zelim da platim. Ti ces tu cenu platiti i bices srecan, ja cu tu cenu platiti za npr. Fibrina izdanja i bicu srecan kao sto sam danas dovukao gomilu Fibrinih izdanja iz Alan Forda i ni jednom se nisam osvrnuo na iznos. Jako sam zadovoljan kupovinom i potrosenim parama. Za par dana cu ponovo. Govorim o petocifrenom iznosu (u dinarima).
I jos sto se tice uzivanja, dok je trajalo vandredno stanje, jednu celu sobu sam okrecio, sredio i napravio police da sve mogu lepo da slozim. Ne moram da ti pricam koliko sam uzivao u slaganju a tek posle i sada kada mi je sve pri ruci. Dva cela zida su popunjena. Uskoro nastavljam sa policama a i popunjvavnjem istih. Meni je najvece zadovoljstvo kad udjem u tu sobu, uzmem strip koji mi se cita, pustim neki CD i zavalim se u fotelju i citam. Naravno, pre citanja, listam strip, pregledam kako je odradjen i sve to. Citav ritual. Sad ti je valjda jasnije.
Zeleo sam da objasim da meni, ponavljam MENI, nisu potrebna luksuzna izdanja za Bonelli stripove i to ne znaci da izdavac treba da prekine sa izdavanjem. Svaka roba ima svog kupca i ne mora da znaci da ce se svima dopasti. Raznolikost, kazes? Danas na poslu sam citao Zagor knjigu od VC, a sad cu da se bacim na Betmena od Fibre i onda Bagdadski Copor koji sam danas kupio. Mislim da je jasno sto se raznolikosti tice. Nisam mnogo pisao recenzija jer mi je draze da citam nego da pisem po forumu ali procitaj ponovo onih par pa ces videti da je uglavom o mom uzitku u stripu i kvalitetu istog nego o prici jer smatram da opis treba procitati na sajtu izdavaca i to je to. I sad ja treba da kazem da si ogranicen jer ti se nije dopao Asterios Polyp ili Mort Cinder a imas vecinu LL Bonelli izdanja? Tvoja stvar i mene nije briga niti cu razmisljati da li si ogranicen ili uskracen za nesto. Postoji internet za informacije. Nemam ja problem sa sobom, imas ti problem sa mnom i mojim uzitkom i nacinom na koji ja uzivam u stripu i mislim da to ipak nije nesto o cemu bi trebao razmisljati. Imas valjda neprocitane stripove pa se baci na posao da diskutujemo o tome.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/05/2020 : 17:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Fibra ima 10% dobrih izdanja, 10% prosjecnih i 80% da ne kažem cega..
Hvalit se da uzimas Fibrine cigle za jedno citanje je isto glupo ko uzeti 5 reprint Kolor Zagora Libellus.. ja uzimam pola Libellusa i sve sa kioska..Fibre jako malo jer malo dobrog i ima..za moj ukus naravno..
Bezveze je pljuvat Bonelli i hvalit Fibru.. sranja ima svuda.. samo zavisti koliko ga plačamo..
Meni je Bonelli bio i ostalo broj jedan.. Ne menjam jednog Malog Rendžera za ciglu betena, Vendete, kurcevih Nadziraca, Spageta boloneze ili cega več..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 19/05/2020 17:58:35
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7734 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/05/2020 : 18:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ja kad vidin da Markosova izdanja u boji i na velikom formatu koštaju manje od Libellusov cb u klasičnom Bonelli formatu (i to nerijetko sa istim i li čak manjim brojem stranica) dođem do zaključka da je Libellus neopravdano skup. Pa vi palamudite koliko oćete.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2020 : 18:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ja kad vidin da Markosova izdanja u boji i na velikom formatu koštaju manje od Libellusov cb u klasičnom Bonelli formatu (i to nerijetko sa istim i li čak manjim brojem stranica) dođem do zaključka da je Libellus neopravdano skup. Pa vi palamudite koliko oćete.



Apsolutno se slazem!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 19/05/2020 : 18:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Fibra ima 10% dobrih izdanja, 10% prosjecnih i 80% da ne kažem cega..
Hvalit se da uzimas Fibrine cigle za jedno citanje je isto glupo ko uzeti 5 reprint Kolor Zagora Libellus.. ja uzimam pola Libellusa i sve sa kioska..Fibre jako malo jer malo dobrog i ima..za moj ukus naravno..
Bezveze je pljuvat Bonelli i hvalit Fibru.. sranja ima svuda.. samo zavisti koliko ga plačamo..
Meni je Bonelli bio i ostalo broj jedan.. Ne menjam jednog Malog Rendžera za ciglu betena, Vendete, kurcevih Nadziraca, Spageta boloneze ili cega več..



Kako kome. Meni se dopada sigurno vise od 60% onoga sto Fibra izdaje. Opet izgleda nesto ne kapirate. Oki se uhvatio necega 10og a ti nisi ni procitao sta sam napisao. Da, citam Bonelli izdanja i imam 90% onoga su su VC objavili, fali mi samo par ovih redovnih koje sam propustio, pricao sam o ceni i o formatu/izdanju. Mislim da si shvatio da se o ukusima ne raspravlja, Vidim da gotivis Malog Rendzera a bolje da ti ne kazem na kojem je nivou taj strip, opet, to je moje subjektivno misljenje.
Ali porediti Malog Rendzera i Nadzirace (ovo pise neko ko ne gotivi superheroje ali ovo delo je masterpiece!)... Mogu samo da kazem + +

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 19/05/2020 : 18:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ja kad vidin da Markosova izdanja u boji i na velikom formatu koštaju manje od Libellusov cb u klasičnom Bonelli formatu (i to nerijetko sa istim i li čak manjim brojem stranica) dođem do zaključka da je Libellus neopravdano skup. Pa vi palamudite koliko oćete.



O tome i pisem vecinu vremena! Bravo!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 29/05/2020 19:17:06
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/05/2020 : 18:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da se upravo ispod Aleksandrove replike javio upravo teller...a što reći, ja i aleksandrovu i tellerovu repliku doživljavam potpuno isto (čitaj “ograničeno”). Sada jebiga ako ćete se obojica ljutiti na mene...ljutite se, ja protiv vas dvojice nemam ništa.

@aleksandarn
Tko kaže da mi se nije svidio Asterios Polyp...naime, pamtim ga kao, nazovimo to umjetnički eksperiment u kojem crtež i scenarij uz kombinaciju recikliranog papira tvore nešto efektno i zanimljivo čemu se vrijedi vratiti iako, iskreno, nemam pojma (zaboravio sam) koja je radnja priče u tom stripu.
Nadalje, ne mogu zamisliti ovo tvoje prelistavanje stripa prije čitanja...to ne radim nikada. Zašto bi riskirao otkriti neki detalj prije samog čitanja koji će mi umanjiti doživljaj čitanja. Uz sve to čitanje stripa uz slušanje muzike?....to mi je nezamislivo.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/05/2020 : 18:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ja kad vidin da Markosova izdanja u boji i na velikom formatu koštaju manje od Libellusov cb u klasičnom Bonelli formatu (i to nerijetko sa istim i li čak manjim brojem stranica) dođem do zaključka da je Libellus neopravdano skup. Pa vi palamudite koliko oćete.


To je istina i toga smo svi svjesni, ali cijena stripa nije nešto o čemu vrijedi raspravljati.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 19/05/2020 : 18:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki
@aleksandarn
Tko kaže da mi se nije svidio Asterios Polyp...naime, pamtim ga kao, nazovimo to umjetnički eksperiment u kojem crtež i scenarij uz kombinaciju recikliranog papira tvore nešto efektno i zanimljivo čemu se vrijedi vratiti iako, iskreno, nemam pojma (zaboravio sam) koja je radnja priče u tom stripu.
Nadalje, ne mogu zamisliti ovo tvoje prelistavanje stripa prije čitanja...to ne radim nikada. Zašto bi riskirao otkriti neki detalj prije samog čitanja koji će mi umanjiti doživljaj čitanja. Uz sve to čitanje stripa uz slušanje muzike?....to mi je nezamislivo.




Da se ljutim? Zasto bih? Nisi mi zena pa da mi je stalo sta mislis o meni.
Sad ja mogu da kazem da ne znas da uzivas u stripu jer si zaboravio Astriosa a smatram da je to prica koja ostaje u secanju jer je poucna i mocna. Daleko vise od eksperimentalnog stripa. Sad mogu da zakljucim i da si zaboravio o cemu se radi u Eternautu...
I o tome ti pricam, svako ima svoj nacin uzivanja. Sad ja da kazem da moj drugar vise uziva kad jede picu jer mljacka a ja ne mljackam. Svako ima svoje. Mene iskreno nije briga kako ko cita, na koji nacin uziva u bilo cemu. Zanima me da razmenim misljenje o delu, formatu i tehnikalijama, ostalo je vec deo privatnosti i tu ne zadirem niti me briga.
Hoces da kazes da kupujes strip na osnovu naslovne stranice ili opisa? Vidis, ja volim da prelistam strip i pre i posle kupovine. Fibre i ne moram pre kupovine jer znam kakav me kvalitet ocekuje ali domace pregledam dobro jer nikada ne znam sta mogu da dobijem.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/05/2020 : 19:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by ivanl
Ti si kupac kiosk/roto izdanja i albumi/knjige nisu za tebe. Niti ces svojim bojkotom rusiti nakladu, niti bi tvoja eventualna kupnja pospjesila neki tiraz. To je sve okej. Imas kiosk izdavace i prilagodili su se tebi, ili ti njima...kako god. Ja osobno, jedva sam docekao pojavu strip knjiga kakve tiskaju Libellus. Ili fenomenalnih albumskih integrala koje tiska Fibra, primjerice. Svakom svoje...



Vidi se da me ne poznajes pa nema potrebe da pises nesto o cemu nemas pojma. To sto sam rekao da od Bonelli izdanja kupujem samo VC i jos onih par serijala sto su objavili ili objavljuju domaci izdavaci to ne znaci da ne kupujem izdanja Fibre, Carobne Knjige, DW-a, Strip-Agenta, Bookglobe-a, Lokomotive... Zasto bih papreno placao Bonelli serijale koji zasluzuju iskljucivo kiosk izdanja kada za te pare mogu da kupim sjajne albume i serijale koje rade pomenuti izdavaci?


A tko si ti da određuješ kakva izdanja zaslužuju pojedini stripovi. U svakoj strip školi ima i dobrih i loših stvari, 100 stranica (ili koliko već) prosječnog Bonellija i superherojštine je potpuno isti vrag, bitno je samo koliko si ih platio. Da kojim slučajem Libellus objavljuje superheroje po istom sistemu i cijenama kao i Bonelli serijale, takvi stripovi ne bi ništa više ili manje zasluživali HC izdanje. Sve je to prvobitno zamišljeno kao jeftina zabava, samo su se vremena promijenila pa zato imamo ovu današnju situaciju, ako hoćeš čitati HC strip moraš izdvojiti puno veće novce nego za kiosk izdanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/05/2020 : 19:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Asteriosa sam čitao odmah nakon izlaska...prošlo je mnogo godina. Kao što sam napisao, scenarij mazi crtež na recikliranom papiru i to je dojmljivo i pamtljivo, priča očito nije jer sam je zaboravio.
Eternaut je drugi par cipela, tu imamo starinski crtež koji naravno ima svoj šarm, ali priča je ono glavno, nešto što jednostavno ne možete zaboraviti.
Nekoć sam i sam kupovao sve i čitao sve...što mi se nije svidjelo išlo je u prodaju, zamjenu i sl. Mislim da se prije nije gubilo gotovo ništa financijski na prodaji stripova koje sam po pravilu kupovao sa 15% popusta, tako da mi je bilo svejedno što kupujem.
Danas kada je situacija nešto drugačija jer uz obitelj, financijske mogućnosti nisu kao nekada, fibrine stripove po pravilu kupujem sa godinom zakašnjenja na interliberu. Kriterij za odabir...čitam dosta komentara na forumu i recenzijama, i po pravilu, ima tu nekoliko forumaša čija mišljenja cijenim (ljudi koji popljuju ako je nešto loše i naravno pohvale ako je nešto dobro), zatim uradim spisak prioriteta za nabavku i čitam kada uhvatim vremena i naravno ništa ne listam prije čitanja zbog mogućih “spojlera”. Najgore od svega je to što mi se nagomilalo previše nepročitanih stripova, ali sve će doći na svoje.

Nego, Aleksandre ako je po tvome ukusu i navođenju sav bonelli bezvrijedno štivo, a sve što fibra izdaje su remek djela...daj mi molim te nabroji nekoliko stripova koje je izdala fibra a da ti nisu sjeli ako takvi uopće postoje kod tebe?
Jednostavno ako si ljubitelj stripa, ne mogu ti svi stripovi biti remek djela jer po meni ako raspravljamo o stripovima, ja kažem da je mnogo mnogo lošijih i precjenjenih stripova naspram onih koje vrijedi pročitati i više puta...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2020 : 19:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Drago mi je da se upravo ispod Aleksandrove replike javio upravo teller...a što reći, ja i aleksandrovu i tellerovu repliku doživljavam potpuno isto (čitaj “ograničeno”). Sada jebiga ako ćete se obojica ljutiti na mene...ljutite se, ja protiv vas dvojice nemam ništa.

@aleksandarn
Tko kaže da mi se nije svidio Asterios Polyp...naime, pamtim ga kao, nazovimo to umjetnički eksperiment u kojem crtež i scenarij uz kombinaciju recikliranog papira tvore nešto efektno i zanimljivo čemu se vrijedi vratiti iako, iskreno, nemam pojma (zaboravio sam) koja je radnja priče u tom stripu.
Nadalje, ne mogu zamisliti ovo tvoje prelistavanje stripa prije čitanja...to ne radim nikada. Zašto bi riskirao otkriti neki detalj prije samog čitanja koji će mi umanjiti doživljaj čitanja. Uz sve to čitanje stripa uz slušanje muzike?....to mi je nezamislivo.



Sa svime navedenim se slazem. Osim ovog zadnjeg. Naime glazba uz strip ponekad legne ko budali samar, a ponekad ide odlicno. Ok. ja sam strastveni slusatelj uz to sto sam strastveni citatelj, pa stoga mi to i pase. Ali probaj Oki, mozda ti i legne. Masu prekrasnih stripova je radeno uz glazbu, a za masu njih se i preporucaju odredeni albumi i glazbeni stilovi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000