forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/06/2020 : 15:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Znači da čovek ne poveruje, od cele priče uhvatili se otkupa ko muve na med, očigledno ono ostalo što sam napisao, a što inače nije napad na bilo koga bode oči.

Eto ako će nekima biti lakše napisaću ovo.

Izdavači stripova su svi redom veliki altruisti, izdaju stripove isključivo uz gubitke samo da bi učinili uslugu nama ljubiteljima stripa, ne promovišu se po forumima pričama kako se ubijaju od posla (kao da svi mji ostali nemamo isto odgovorne poslove) i ne ističu kako je svaki strip koji izdaju pravo malo remek-delo.

Eto, nadam se da su sada neki zadovoljni.

U svakom slučaju nije mi ni izbliza cilj bio da diskusija ide u ovom pravcu, no.......
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2020 : 15:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ali im se kupci djelomicno preplicu.I neki od tih kupaca nemaju novca za sve pa ce birati.


To je tocna postavka, da. Ali ne vidim ni tu neki problem. Svi potrosaci u globalu, na svim trzistima, svega i svacega ne mogu sve kupiti. Pa biraju. To svi znamo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2020 : 15:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Eh, Markose, da si se bogdom "upecao" ranije, ostali bismo postedjeni babjih prica i palamudanja.
Shvatam kad izdavac posta o pravima: Markos, Colt, Forma B, nebitno, ali ovo... ne da mi se komentirati.


E Zorane, jbg. ljudi su to. I rekli bi legendarni Partibrejkersi; 'glasno komentarisu'.
A sve je krajnje jednostavno... kupi ili ne kupi. Koga briga?
I kako si vec lijepo napisao, a ja potpisujem, rijeci poput zlobe i zavisti ne bi ni trebale postojati.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/06/2020 : 15:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
U suštini mene zanima da čujem i da se apsolviraju samo ove 3 stvari.

1.Da li izdavači zarađuju solidno na stripovima (pod tim ne mislim na neke ogromne pare već onako iznad prihoda velike većine svih nas ovde) ?

2.Da li izdavači gledaju šta im konkurencija radi, odnosno izdaje?

3.Da li se promovišu na bilo koji način, pogotovo preko foruma?


Znamo svi da je odgovor na ova 3 pitanja DA.

I to je sve U REDU I NORMALNO, ako treba da napišem još većim slovima, napisaću, nego ne znam zašto izdavači ove 3 stvari kriju kao zmija noge i nikako neće da priznaju već puštaju njihove idolopoklonike preko foruma da pišu sasvim suprotne stvari (vidi moj prethodni post).

Valjda im odgovara da igraju ulogu žrtve.

Edited by - maelstrom on 02/06/2020 15:28:32
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/06/2020 : 15:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Niko i nije spomenija nikakav problem.
Samo cinjenicu da su izdavači stripova jedni drugima konkurencija pa makar i u sitno:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2020 : 15:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zasto bi, uopce, normalan covjek govorio po forumu, koliko para zaraduje?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/06/2020 : 15:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Zasto bi, uopce, normalan covjek govorio po forumu, koliko para zaraduje?



Baš se praviš nevešt, jeste baš sam na to mislio.Naravno da nisam i da me ne zanima, nije moja stvar.
Nego valjda je jasno da zarađuju, a mogao bi neko sledeći put da se oglasi i demantuje kada neko od idolopoklonika sledeći put napiše kako je neki izdavač na gubitku izdajući stripove i da sve to radi samo iz ljubavi, pogotovo ovi sa manjim tiražima.

Edited by - maelstrom on 02/06/2020 15:42:41
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2020 : 15:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Iz srca same ljubavi, izvire takva aktivnost! Samo da sto duze potraje...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/06/2020 : 16:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Mislim stvarno.......
To je upravo ono o čemu sam i pisao i srž mojih prethodnih postova.

Da nije takvih zagriženih idolokopklonika i njihovih zapisa, Libellus i ostali izdavači se maltene ne bi ni spominjali u bilo kakvim sličnim diskusijama poput ove.Ali oni su stalno tu sa pričama o "širenju ljubavi".

Edited by - maelstrom on 02/06/2020 16:01:44
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2020 : 16:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Samo ljubav i romani. Samo sto vise romana. Samo sto vise LL-a i Fibre, naravno. Moze sve stat samo romani ne. I za kraj, zivilo idolopklonistvo romana!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/06/2020 : 16:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Valjda je jasno da danas stripova ima u izobilju i da će ih biti.Za ostalo nemam dalji komentar, drago mi je (u stvari bolje rečeno žao) samo što je neko pisanjem potvrdio suštinu mojih reči.
A idolopoklonstvo je izdavača, ne stripova, tu je velika razlika.

Edited by - maelstrom on 02/06/2020 16:15:43
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/06/2020 : 16:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Znači da čovek ne poveruje, od cele priče uhvatili se otkupa ko muve na med, očigledno ono ostalo što sam napisao, a što inače nije napad na bilo koga bode oči.



Ma kako ne bode... nego ovo sa otkupom je fakt, tvoja ( namjerna ili nenamjerna ) neistinita tvrdnja i papirnato dokaziva s obzirom da je uvid u podatke o otkupu javan. Ok?
A druge stvari su vezane za onu koku... ali ako baš želiš sad ćemo se malo vratiti na temu.

quote:
Originally posted by maelstrom
Eto ako će nekima biti lakše napisaću ovo.

Izdavači stripova su svi redom veliki altruisti, izdaju stripove isključivo uz gubitke samo da bi učinili uslugu nama ljubiteljima stripa, ne promovišu se po forumima pričama kako se ubijaju od posla (kao da svi mji ostali nemamo isto odgovorne poslove) i ne ističu kako je svaki strip koji izdaju pravo malo remek-delo.



Ja ću se zadržati samo na Libellusu jer nije tajna da se poznajemo... mada znam i većinu ostalih izdavača osobno... tu i tamo se družimo, surađujemo... i cijenim ih sve baš zbog ustrajnosti u izdavaštvu koje u današnje vrime nije nimalo lako ( a kao da je ikad i bilo ). No problem nastane kad postovi kao tvoji žele prikazati stanje onakvim kakvo ni izbliza nije. Trenutno je pokušaj prikazati suparništvo i konkurenciju kao ono VČ je konkurencija Libellusu i oni pomno prate poteze protivnika te prilagođavaju taktiku. U kojoj to paralelnoj dimenziji misliš da mogu i jesu konkurencija Libellusu? A svi znamo šta mislim kod ove izjave a da me krivo ne skužiš, pri tome ne omalovažavam VČ jer i oni znaju da si promašija ceo fudbal. No ajmo dalje...
Nikad ali nikad u Libellusu nisu spominjali "humanitarno" izdavaštvo... Ljudi su jasno rekli, želimo, možemo i hoćemo... i to dokazuju niz godina. Sviđalo se to nekome ili ne. Žele ono što rade da zadovolji prvenstveno njihove standarde i da započeto tako i dovrše... Da bude na njihovim policama. Godinama se plovilo i kroz tiraže tražilo kako to izvesti jer im zarada nije bitna... fala Bogu imaju druge izvore prihoda jer po stripu... bili bi kruva gladni. Cijene su takve, uzmi ili ostavi... Kao i kod drugih izdavača, uzmi ili ostavi ali ne cmizdri na netu.
Nađi mi di plaču kako im je neisplativo jer će gladovati... druga priča je ako ne žele u svjesni minus ( mada i to urade )... i nula je ok.
quote:
Originally posted by maelstrom

U Libellusu ni najmanju sitnicu ne prepuštaju slučaju.Čim su kod Veselog četvrtka došli na red Dedvud Dik i Mister No Revolution brže bolje su požurili da završe to posle manje pauze i još su to brže bolje najavili unapred i to pre ionako obično ranije najavljivane na forumu naredne ture.Nije prvi takav slučaj (bilo je primera sa Ponorom zla,Dilan Dog kolor festom, Martijem u boji,ubrzavanjem Mister No knjiga.......) iako uz tempo Veselog četvrtka (pa čak i onaj raniji) oni Libellusu nisu ni blizu da po tom pitanju konkurišu.
Isto tako Libellus sada što se tiče novih edicija (Zagor koreni,Mister No revolution,Mister No nove avanture,nove epizode Magičnog, Marti u boji....) brže bolje juri da ih što pre objavi, čak mislim da što se toga tiče, u nekim slučajevima mora malo više da se iskešira za prava.

Iako Libellus ima svoju vernu skupinu kupaca (koji se kunu u njih kao u boga) plus određeni otkup, njihov broj očito nije dovoljan da ih pokrije u potpunosti (barem ne za sva njihova izdanja i edicije) pa tako ciljaju na one ljubitelje stripa koju su tu negde između, kupuju i kiosk i kolekcionarska izdanja, preferiraju možda više kiosk, ali su nestrpljivi, žele da kada se nešto pojavi dobiju odmah, plus ih drma stalni strah da će nešto biti rasprodano, da toga neće biti i da će ostati bez svog primerka stripa.
Dosta kvalitetnih forumaša ovde koji su pisali mnoge kvalitetne postove o tome kako strip treba da bude što pristupačnije za šire mase se ipak pecaju na Libellusovu udicu što se ovoga tiče.

A generalno što se tiče spomenutih novih edicija i serijala, oni će svi biti objavljeni na još neki način, pogotovo u Srbiji, recimo Veseli četvrtak ako nešto gura u ovo vreme onda su to novotarije (nažalost zapostavljajući sve ono starije).Dakle, samo malo strpljenja čuda pravi.

Samo mi je žao što je u celoj toj priči Ludens nekako izvisio, izgleda da Libellus uzima prava za te edicije za celu Hrvatsku, što je i očekivano jer bi se ipak većina ljudi zdravog razuma u Hrvatskoj okrenula Ludensu u toj konkurentnoj varijanti da i oni to eventualno izdaju (naravno ono što spada u Ludensov neki izdavački opseg).Svakako da je za ljude iz Hrvatske prihvatljivije da imaju izdanje iz svoje zemlje, a da će iz Srbije uglavnom uzimati ako samo moraju, važi i obrnuto.



Komplicirano mi je kvotati svaku stavku pojedinačno pa ću "ono što nikome ne bode oči" prokomentirati u cugu

2010. kreće DD kolor fest Libellusa.
2014. VČ objavljuje svoj prvi ali kronološki broj 10... dva broja iza trenutnog broja 8 na kojem je bija Libellus. Ne od broja jedan mada se zna da svekolika stripovska javnost od Vardara pa do Triglava riže vene na kronologiju. Slučajno?

Prvi Tex kolor specijal je išao ok ali već sljedeći je bija broj 6, dva broja isprid Libellusa koji je tada bija na broju 4. Zajebali u Bonelliju kronologiju a?

Alfredo je s njima priča o kolorcima MM dok nije nigdi bilo ni naznaka o pokretanju kolora u Italiji. Frisenda i Mastantuono su im pokazivali originale "crnog pišonje" još dok je projekt vođen kao tajni... Nekim stvarima sam i na moju radost svjedočija osobno. O čemu pričamo?

Veća keširanja za prava??? Ma daj, pa nije to pijaca. Može Bonelli odlučiti želi li ili ne želi nekome prodati prava... ali licitacija... malo teže. Ili... ako je postoja takav slučaj možda je to bila suptilna poruka tražitelju prava... No way...

U konačnici post je pun nebuloza i poluinformacija... Pitaj Duleta. Momak je skroz simpa i jako ga volin( ako čita šaljem mu pusicu, znat će on )... i moglo bi se tu štošta još secirat ali ovo je forum... ode ne jebe lip nego uporan... aj san lip

quote:
Originally posted by maelstrom
Eto, nadam se da su sada neki zadovoljni.

U svakom slučaju nije mi ni izbliza cilj bio da diskusija ide u ovom pravcu, no.......



A izdaleka?
Eto otišla je pa jbga

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 02/06/2020 : 16:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

U suštini mene zanima da čujem i da se apsolviraju samo ove 3 stvari.

1.Da li izdavači zarađuju solidno na stripovima (pod tim ne mislim na neke ogromne pare već onako iznad prihoda velike većine svih nas ovde) ?

2.Da li izdavači gledaju šta im konkurencija radi, odnosno izdaje?

3.Da li se promovišu na bilo koji način, pogotovo preko foruma?


Znamo svi da je odgovor na ova 3 pitanja DA.

I to je sve U REDU I NORMALNO, ako treba da napišem još većim slovima, napisaću, nego ne znam zašto izdavači ove 3 stvari kriju kao zmija noge i nikako neće da priznaju već puštaju njihove idolopoklonike preko foruma da pišu sasvim suprotne stvari (vidi moj prethodni post).

Valjda im odgovara da igraju ulogu žrtve.

maelstrom, pa valjda je jasno da je odgovor na sva tri pitanja DA. Ja sam altruista, sigurno, ali ne bi mi palo na pamet da se bavim izdavastvom (ili bilo kojom drugom djelatnoscu) od koje nema koristi. meni kao kupcu je nebitno da li izdavac moze zivjeti od svog posla, a jos manje mi je bitno da li mu na kraju mjeseca ostane za kavu ili za apartman na moru. Zivi bili pa nas i dalje obasipali dobrim stripovima.
Konkurencija, posmatranje trzista, naravno. Dokle bi stigli kad bi zabili glavu u pijesak i furali svoj fazon?! Nije moje da razmisljam o tome. Moje je da zazalim ako netko od njih propadne i serijali koje skupljam ostanu nezavrseni. Zvuci egoisticno za jednog altruistu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/06/2020 : 16:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Renky sad si potvrdija da VČ dozivljava LL kao konkurenciju jer su birali epizode koje LL jos nije izdao:)
Da li LL dozivljava VČ kao konkurenciju je drugi par postola.A treci da li ih čitatelji dozivljavaju kao konkurenciju ?(a jesu).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/06/2020 : 16:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

quote:
Originally posted by maelstrom

U suštini mene zanima da čujem i da se apsolviraju samo ove 3 stvari.

1.Da li izdavači zarađuju solidno na stripovima (pod tim ne mislim na neke ogromne pare već onako iznad prihoda velike većine svih nas ovde) ?

2.Da li izdavači gledaju šta im konkurencija radi, odnosno izdaje?

3.Da li se promovišu na bilo koji način, pogotovo preko foruma?


Znamo svi da je odgovor na ova 3 pitanja DA.

I to je sve U REDU I NORMALNO, ako treba da napišem još većim slovima, napisaću, nego ne znam zašto izdavači ove 3 stvari kriju kao zmija noge i nikako neće da priznaju već puštaju njihove idolopoklonike preko foruma da pišu sasvim suprotne stvari (vidi moj prethodni post).

Valjda im odgovara da igraju ulogu žrtve.

maelstrom, pa valjda je jasno da je odgovor na sva tri pitanja DA. Ja sam altruista, sigurno, ali ne bi mi palo na pamet da se bavim izdavastvom (ili bilo kojom drugom djelatnoscu) od koje nema koristi. meni kao kupcu je nebitno da li izdavac moze zivjeti od svog posla, a jos manje mi je bitno da li mu na kraju mjeseca ostane za kavu ili za apartman na moru. Zivi bili pa nas i dalje obasipali dobrim stripovima.
Konkurencija, posmatranje trzista, naravno. Dokle bi stigli kad bi zabili glavu u pijesak i furali svoj fazon?! Nije moje da razmisljam o tome. Moje je da zazalim ako netko od njih propadne i serijali koje skupljam ostanu nezavrseni. Zvuci egoisticno za jednog altruistu.




Evo ti si sve lepo napisao i slažem se apsolutno sa tobom, ali Ivanl i Renky drugu pesmu pevaju.Oni se uhvatili ljubavi, dovršavanja započetog, gubitaka ili bar pozitivne nule.I šta čovek tu više onda ima da doda, sami su sebe ogolili?Mada za Renky-ja mi je jasno, čovek kako i sam kaže ima veze sa libellusom pa ga razumem, a ostali, pa njihova stvar, neka obožavaju da pričaju bajke koliko im volja, na kraju svako ima pravo i na to.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 02/06/2020 : 16:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Hmmm, ako sam dobro shvatio, cijela ova drama je zbog IvanL-a?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/06/2020 : 16:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by ZoranC

quote:
Originally posted by maelstrom

U suštini mene zanima da čujem i da se apsolviraju samo ove 3 stvari.

1.Da li izdavači zarađuju solidno na stripovima (pod tim ne mislim na neke ogromne pare već onako iznad prihoda velike većine svih nas ovde) ?

2.Da li izdavači gledaju šta im konkurencija radi, odnosno izdaje?

3.Da li se promovišu na bilo koji način, pogotovo preko foruma?


Znamo svi da je odgovor na ova 3 pitanja DA.

I to je sve U REDU I NORMALNO, ako treba da napišem još većim slovima, napisaću, nego ne znam zašto izdavači ove 3 stvari kriju kao zmija noge i nikako neće da priznaju već puštaju njihove idolopoklonike preko foruma da pišu sasvim suprotne stvari (vidi moj prethodni post).

Valjda im odgovara da igraju ulogu žrtve.

maelstrom, pa valjda je jasno da je odgovor na sva tri pitanja DA. Ja sam altruista, sigurno, ali ne bi mi palo na pamet da se bavim izdavastvom (ili bilo kojom drugom djelatnoscu) od koje nema koristi. meni kao kupcu je nebitno da li izdavac moze zivjeti od svog posla, a jos manje mi je bitno da li mu na kraju mjeseca ostane za kavu ili za apartman na moru. Zivi bili pa nas i dalje obasipali dobrim stripovima.
Konkurencija, posmatranje trzista, naravno. Dokle bi stigli kad bi zabili glavu u pijesak i furali svoj fazon?! Nije moje da razmisljam o tome. Moje je da zazalim ako netko od njih propadne i serijali koje skupljam ostanu nezavrseni. Zvuci egoisticno za jednog altruistu.



Evo ti si sve lepo napisao i slažem se apsolutno sa tobom, ali Ivanl i Renky drugu pesmu pevaju.Oni se uhvatili ljubavi, dovršavanja započetog, gubitaka ili bar pozitivne nule.I šta čovek tu više onda ima da doda, sami su sebe ogolili?Mada za Renky-ja mi je jasno, čovek kako i sam kaže ima veze sa libellusom pa ga razumem, a ostali, pa njihova stvar, neka obožavaju da pričaju bajke koliko im volja, na kraju svako ima pravo i na to.



Nije problem mene razumit nego, da prostiš, tebe.
Koki je tvoj cilj? Čemo pokrenit filozofsku raspravu za nešto što te ni nebi tribalo interesirat a pogotovo ne javno na forumima o tome raspravljat sve dok netko ne potvrdi tvoj stav. U ovom slučaju ispadne to ZoranC mada sam ja potpuno suprotno od tebe shvatija njegov upis... i sad mođžemo ugasiti internet.

Ajde, da si izdavač koji bi bili tvoji odgovori?
Danas je cilj svim ne biti u minusu. Točka.
Druga priča je što Libellus usput želi i dovršit započeto pa to ide na njihov način za razliku od nekih koji jednostavno ugase izdanje. I drugi bi tako... ali gledaju profit i kad ne kapa keš... utrnu. Opet kriv Libellus?

Kažem ja, na forumu ne jebe lip nego uporan.

pozz

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/06/2020 : 17:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se sa tobom Renky posebno raspravljao, o tebi imam negativno mišljenje kada sam preko prijatelja iz Hrvatske od tebe uzimao preko aukcija neke stripove, žestoko si nas zavlačio i otvoreno lagao tog mog prijatelja koji je inače druga vrsta kolekcionara i nije navikao na takvo neodgovorno ponašanje.Jedva sam ga posle umirio i ubedio da ostali prodavci nisu takvi.
A mislim, ceo forum zna kako si neodgovoran kao pre svega prodavac (mada se i kao forumaš oglasiš uglavnom u ovakvim prilikama da izigravaš drvenog advokata), koliko si ljudi zavlačio da te čekaju kao da si nova mlada i kao da ti jedini imaš neke obaveze na svetu, a inače prodaješ Libellus stripove, dakle direktno zavisiš od njih i kao što sam napisao gore Zoranu, sa te strane te razumem.

No, da se malo nadovežem na onaj post, kakva crna namera sa moje strane, ja pod broj 1 retko pišem na ovom i bilo kojem drugom forumu (na drugima u stvari ni ne pišem).I kada napišem nešto, ako već kritikujem (mada često mnogi moje postove pogrešno tumače jer im je valjda teže da ih razumeju), onda kritikujem gde god mislim da to treba, nikako selektivno kao neki drugi.Što se tiče tog otkupa povukao sam neku paralelu sa Fibrom (mada je nisam spomenuo i za samu Fibru nisam ni mislio da bilo šta treba da se piše u ovoj diskusiji), pogrešio i to odmah priznao.A svakako nisam nikoga napao, to što ti, Ivan i ostala ekipa tvrdnje da u Libellusu ipak zarađuju na stripovima, da gledaju konkurenciju, kao i da pokušavaju da privuku neodlučne kupce, gledate kao neki napad, to je vaš problem.
A znam ja da ste vi navikli samo hvalospeve, interne zajebancije da razmenjujete, tu i tamo je lepo kada bude i neka pijanka oko nekog festivala i tu odlično paše ta priča tipa mi smo žrtve poslujemo sa gubicima, a radimo sve samo iz ljubavi prema stripu.Ali eto, neko ipak ima hrabrosti ovde na forumu (nažalost mnogi nemaju) da iznese i malo drugačije viđenje stanja stvari.

Ja sam i napisao da Veseli četvrtak suštinski i nije konkurencija LIbellusu i naveo za to razloge (valjda znaš da čitaš), ali da se ipak ponaša kao da jesu, u suštini u Libellusu se brinu za svaki primerak njihove naklade i žele da bude prodat i to je izuzetno poslovno i profesionalno ponašanje, to je sasvim u redu, ali tu onda nema ni govora o finansijskim gubicima i radu iz ljubavi.

Pogledaj razmak između osmog i devetog Kolor festa Dilan Doga koje je izdao Libellus, tu je bila za njih duža pauza pa kad je Veseli izdao njihov prvi broj Obojenog programa brže-bolje su pojurili da i oni objave deveti broj.To što Veseli četvrtak nije išao redom po brojevima za ovu priču nema nikakve veze.Za Teksa nisam napisao ništa.Martija su i jedni i drugi pokrenuli praktično odmah, ne kažem da je Libellus gledao u Veseli četvrtak, ali su praktično rešili da izdaju sve nove edicije i Zagora i Martija i mister Noa, a isto radi i ili će tek uraditi i Veseli četvrtak.Praktično ako to nije konkurencija ne znam šta jeste onda.Ovo za Dedvud Dika i Mister No Revolution vezano za najavljenu sledeću turu, valjda je jasno da su požurili sa najavom sa razlogom.

Za prava je Jaki lepo napisao sve što treba, stvar je dogovora, a svakako se nekad plati više, nekad manje, ne postoje neka pravila.No, u sklopu moje priče valjda je činjenično stanje da Ludens nije izdao još Zagor Korene i da nisam nešto čuo da hoće (a možda se varam,vreme će pokazati već).
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/06/2020 : 17:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Renky sad si potvrdija da VČ dozivljava LL kao konkurenciju jer su birali epizode koje LL jos nije izdao:)
Da li LL dozivljava VČ kao konkurenciju je drugi par postola.A treci da li ih čitatelji dozivljavaju kao konkurenciju ?(a jesu).



Pretpostavljam da je to pitanje njihove poslovne politike, zar ne? Kako ćemo mi tumačiti to... naša stvar i njih to baš nebi ni tribalo biti ni briga a sasvim je legitimno.
No ja reagiram na tvrdnju da Libellus objavljuje ili baš sad ubrzava izdanja radi VČ...
Istina je skroz jednostavna... ova izdanja predviđena su za Mafest koji nije održan zbog najveće belosvetske zavere zvane covid 19 i triba ih ispucati. Zar ne?
I Jaji moj, sve ovo sa dd color festom, texom itd. se znalo i ranije pa ja nisan potrča na forum pisati kako je to pederski potez... zato me zanima jel marketing ovako svako malo pokrenit temu punu neistina ili šta?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/06/2020 : 17:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by ZoranC

quote:
Originally posted by maelstrom

U suštini mene zanima da čujem i da se apsolviraju samo ove 3 stvari.

1.Da li izdavači zarađuju solidno na stripovima (pod tim ne mislim na neke ogromne pare već onako iznad prihoda velike većine svih nas ovde) ?

2.Da li izdavači gledaju šta im konkurencija radi, odnosno izdaje?

3.Da li se promovišu na bilo koji način, pogotovo preko foruma?


Znamo svi da je odgovor na ova 3 pitanja DA.

I to je sve U REDU I NORMALNO, ako treba da napišem još većim slovima, napisaću, nego ne znam zašto izdavači ove 3 stvari kriju kao zmija noge i nikako neće da priznaju već puštaju njihove idolopoklonike preko foruma da pišu sasvim suprotne stvari (vidi moj prethodni post).

Valjda im odgovara da igraju ulogu žrtve.

maelstrom, pa valjda je jasno da je odgovor na sva tri pitanja DA. Ja sam altruista, sigurno, ali ne bi mi palo na pamet da se bavim izdavastvom (ili bilo kojom drugom djelatnoscu) od koje nema koristi. meni kao kupcu je nebitno da li izdavac moze zivjeti od svog posla, a jos manje mi je bitno da li mu na kraju mjeseca ostane za kavu ili za apartman na moru. Zivi bili pa nas i dalje obasipali dobrim stripovima.
Konkurencija, posmatranje trzista, naravno. Dokle bi stigli kad bi zabili glavu u pijesak i furali svoj fazon?! Nije moje da razmisljam o tome. Moje je da zazalim ako netko od njih propadne i serijali koje skupljam ostanu nezavrseni. Zvuci egoisticno za jednog altruistu.



Evo ti si sve lepo napisao i slažem se apsolutno sa tobom, ali Ivanl i Renky drugu pesmu pevaju.Oni se uhvatili ljubavi, dovršavanja započetog, gubitaka ili bar pozitivne nule.I šta čovek tu više onda ima da doda, sami su sebe ogolili?Mada za Renky-ja mi je jasno, čovek kako i sam kaže ima veze sa libellusom pa ga razumem, a ostali, pa njihova stvar, neka obožavaju da pričaju bajke koliko im volja, na kraju svako ima pravo i na to.



Nije problem mene razumit nego, da prostiš, tebe.
Koki je tvoj cilj? Čemo pokrenit filozofsku raspravu za nešto što te ni nebi tribalo interesirat a pogotovo ne javno na forumima o tome raspravljat sve dok netko ne potvrdi tvoj stav. U ovom slučaju ispadne to ZoranC mada sam ja potpuno suprotno od tebe shvatija njegov upis... i sad mođžemo ugasiti internet.

Ajde, da si izdavač koji bi bili tvoji odgovori?
Danas je cilj svim ne biti u minusu. Točka.
Druga priča je što Libellus usput želi i dovršit započeto pa to ide na njihov način za razliku od nekih koji jednostavno ugase izdanje. I drugi bi tako... ali gledaju profit i kad ne kapa keš... utrnu. Opet kriv Libellus?

Kažem ja, na forumu ne jebe lip nego uporan.

pozz



Znači ti javno daješ sebi za pravo da nekome zabranjuješ o čemu da diskutuje na javnom forumu.Ko si ti, jesi neka opasna faca, važna ličnost?
Danas ljudi otvoreno kritikuju i predsednika SAD, ali je zato tu Renky da nam kaže šta smemo, a šta ne smemo, zemljo otvori se.

Zamisli kakvih sam se "opasnih igrača" ja dohvatio.

Što je najzanimljivije u svemu, ja nikoga nisam napao.Samo sam tražio potvrdu one 3 tačke koje sam spomenuo, a to je da ljudi zarađuju, a ne da gube novce kako ti očito lažeš, da imaju određeni marketing ma kakav on bio i gde i da imaju konkurenciju.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/06/2020 : 17:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
I Renky, brzo nešto menjaš stav u hodu, prvo si krenuo od minusa za Libellus, sada si već na pozitivnoj nuli, bićeš verovatno uskoro i na minimalnom plusu, to je dobro, bližiš se polako istini.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/06/2020 : 17:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Ne bih se sa tobom Renky posebno raspravljao, o tebi imam negativno mišljenje kada sam preko prijatelja iz Hrvatske od tebe uzimao preko aukcija neke stripove, žestoko si nas zavlačio i otvoreno lagao tog mog prijatelja koji je inače druga vrsta kolekcionara i nije navikao na takvo neodgovorno ponašanje.Jedva sam ga posle umirio i ubedio da ostali prodavci nisu takvi.
A mislim, ceo forum zna kako si neodgovoran kao pre svega prodavac (mada se i kao forumaš oglasiš uglavnom u ovakvim prilikama da izigravaš drvenog advokata), koliko si ljudi zavlačio da te čekaju kao da si nova mlada i kao da ti jedini imaš neke obaveze na svetu, a inače prodaješ Libellus stripove, dakle direktno zavisiš od njih i kao što sam napisao gore Zoranu, sa te strane te razumem.




Ostatak posta neću kvotati jer se samo koprcaš u vrlo tendenciozno i neistinito napisanom postu što nastavljaš i ovim gore.

Moja odgovornost ili neodgovornost na akcijama nema veze sa temom ali potegne se tu i tamo pitanje po forumu pa čak zadnje vrime par iz ekipe pokušava mi nagurati još koji negativni jer "obaram im c(ijj)ene" no to im teže prolazi jer sam ih na vrime skužija.
Dakle lažeš, to ti mogu otvoreno reći.
Tko god je ispoštovao svoj dio obaveze nije osta uskraćen za uslugu.
Dakle lažeš... pa sad ima i dalje još gore mišljenje o meni.

A ove stvari koje kao u postu nisi spominjao te još više srozavaju kaoo iole ozbiljnog sugovornika jer si izvukao nešto što si mislija da će naštetiti Libellusu ali si se i tu zajeba jer nisi očekiva da će se javiti netko sa malo više informacija... jbga stari, život je kurva.

Poljubac

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/06/2020 : 17:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by maelstrom

Ne bih se sa tobom Renky posebno raspravljao, o tebi imam negativno mišljenje kada sam preko prijatelja iz Hrvatske od tebe uzimao preko aukcija neke stripove, žestoko si nas zavlačio i otvoreno lagao tog mog prijatelja koji je inače druga vrsta kolekcionara i nije navikao na takvo neodgovorno ponašanje.Jedva sam ga posle umirio i ubedio da ostali prodavci nisu takvi.
A mislim, ceo forum zna kako si neodgovoran kao pre svega prodavac (mada se i kao forumaš oglasiš uglavnom u ovakvim prilikama da izigravaš drvenog advokata), koliko si ljudi zavlačio da te čekaju kao da si nova mlada i kao da ti jedini imaš neke obaveze na svetu, a inače prodaješ Libellus stripove, dakle direktno zavisiš od njih i kao što sam napisao gore Zoranu, sa te strane te razumem.




Ostatak posta neću kvotati jer se samo koprcaš u vrlo tendenciozno i neistinito napisanom postu što nastavljaš i ovim gore.

Moja odgovornost ili neodgovornost na akcijama nema veze sa temom ali potegne se tu i tamo pitanje po forumu pa čak zadnje vrime par iz ekipe pokušava mi nagurati još koji negativni jer "obaram im c(ijj)ene" no to im teže prolazi jer sam ih na vrime skužija.
Dakle lažeš, to ti mogu otvoreno reći.
Tko god je ispoštovao svoj dio obaveze nije osta uskraćen za uslugu.
Dakle lažeš... pa sad ima i dalje još gore mišljenje o meni.

A ove stvari koje kao u postu nisi spominjao te još više srozavaju kaoo iole ozbiljnog sugovornika jer si izvukao nešto što si mislija da će naštetiti Libellusu ali si se i tu zajeba jer nisi očekiva da će se javiti netko sa malo više informacija... jbga stari, život je kurva.

Poljubac



Čoveče, ne postoji veći i gori lažov od tebe, a pritom nisi ni baš britak što se tiče uma, garant me se i ne sećaš iako smo se čak jednom i uživo upoznali, da moj mozak funkcioniše na način na koji tvoj, ozbiljno bih se zabrinuo za sebe.
Što se tiče tih stripova koje sam uzimao od tebe preko aukcija, bio si blizu toga da mene i prijatelja pređeš, pravio si se da ti novac nije legao, kada ti je moj prijatelj poslao dokaz za to, tek onda si se preko one stvari kao trgao.

A svako ko ima iole pameti u glavi može da zaključi i sam da li ti lažeš kada tvrdiš da Libellus posluje u gubicima ili na poslovnoj nuli.I to još tvrdiš ti koji direktno zavisiš od njih, baš si merodavan, opet, zemljo otvori se....

Bilo je vreme da te jednom ovde neko razotkrije kakav si, a ne kao Renky dobar lik za svaku pijanku, očito je da si ti daleko od toga.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/06/2020 : 17:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom
Čoveče, ne postoji veći i gori lažov od tebe, a pritom nisi ni baš britak što se tiče uma, garant me se i ne sećaš iako smo se čak jednom i uživo upoznali, da moj mozak funkcioniše na način na koji tvoj, ozbiljno bih se zabrinuo za sebe.
Što se tiče tih stripova koje sam uzimao od tebe preko aukcija, bio si blizu toga da mene i prijatelja pređeš, pravio si se da ti novac nije legao, kada ti je moj prijatelj poslao dokaz za to, tek onda si se preko one stvari kao trgao.

A svako ko ima iole pameti u glavi može da zaključi i sam da li ti lažeš kada tvrdiš da Libellus posluje u gubicima ili na poslovnoj nuli.I to još tvrdiš ti koji direktno zavisiš od njih, baš si merodavan, opet, zemljo otvori se....

Bilo je vreme da te jednom ovde neko razotkrije kakav si, a ne kao Renky dobar lik za svaku pijanku, očito je da si ti daleko od toga.



Lažeš i gotovo! To znaš i ti... nikada, ama baš nikada nisan tvrdija da mi nije lega novac za stripove. Pogotovo što bi idiot triba mislit kako takva fora u bilo kakvom umu može proći.
Najlakše je napisati i oblatiti jer dokaz ne postoji... Lako je čak sad trznit nekog kolegu na mob i zamolit ga ajde na forum i potvrdi moje laži. To očekujem, ništa manje.

Sad na forumu i aukcijama ima dvadeset ljudi koji mi se nikad nisu javili za osvojene aukcije... bar desetak već duže vrime ima osvojene aukcije, javili se i ja uredno čekam kad će im biti zgodno ih realizirati a imam ih i bar deset koji su već dobili stripove a nisu platili ( jer ja aljkavac nisan posla račun ).

I treće, opet laž... nije Renky dobar za pijanku... Renky u životu nije popija kap alkohola.

Upoznali se, jel? Pa vrati se onda na onaj dio sšto sam pisao kad Bonelli nabije cijenu za prava...

Odoh sad prošetat bebu, lip je i sunčan dan. Cmok.

PS
Čišto da znaš, što god da dalje napišeš... znamo da lažeš.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/06/2020 : 17:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A jebate...
Od zarade/ne LL do varanja na aukcijama..
Skace se s teme na temu ko konj u sahu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000